James Bond: Casino Royale

• Veľká Británia Casino Royale (viac)
Veľká Británia / Česko / USA / Nemecko / Bahamy, 2006, 144 min (Alternatívna 139 min)

James Bond (Daniel Craig) je na svojej prvej veľkej misii ako agent 007. Úloha ho privedie k Le Chiffreovi (Mads Mikkelsen), bankárovi svetových teroristov. V snahe zastaviť ho a zneškodniť teroristickú sieť, musí Bond poraziť Le Chiffreho vo vysokom pokri v Casino Royale. Bond je spočiatku otrávený, kým mu nepadne do oka prekrásna pracovníčka ministerstva financií, Vesper Lyndová (Eva Greenová), ktorá má za úlohu odovzdať mu vklad do hry a dozrieť na štátne peniaze. Keď Bond a Vesper prežijú sériu vražedných útokov Le Chiffreho a jeho prisluhovača, iskra, ktorá medzi nimi preskočila, prerastie do vzájomného očarenia, ktoré ich ženie do ďalších nebezpečenstiev, a tými je poznačený už celý ďalší Bondov život... (TV JOJ)

dANo

Vcelku našlapaný JB, ktorý ma bavil a takisto som si vychutnával aj herecké výkony, či výpravu... Samotný príbeh je trochu slabšou stránkou, ktorá v mojom prípade znamenala jednu * dole. ()

Beatle

Nemám k Bondovi žádný vztah. V životě jsem jediného starého Bonda neviděla, takže nemohu táhnout za jedno s těmi, jenž říkají, že Craig není ten správný elegán....hm....není, i když v saku vypadá (bez hlavy) dobře. Jako akční film, je to naprosto skvělé. Nápadité, rychlé, drží tempo. Samá rvačka, samá střílečka. Pár hloupých romantických gagů, ale hlavně děj, který smrdí karbaničinou, a to nemusíte znát název. Konec trochu patetický, a hlavně předvídatelný. Přesto pěkně zpracovaný. Jo...Bonda neznám, nikdy jsem to moc nemusela. Ale jako moderní akční agentský film, je tohle moc zajímavé a chytlavé :) .............70% ...(dodatek - někdo by měl dát (nebo vyndat?) Craigovi čočky. Má tak modré oči, že v mnoha záběrech působí spíše, jako zoombie) ()

Sany33

Keď som sa v roku 2006 dozvedel, že ďalší predstaviteľ legendárneho agenta 007 bude Daniel Craig, stuhla mi krv v žilách. Nakoľko som v Craigovi videl iba faceliftovaný ksicht, ktorý dokáže nahodiť maximálne 1-2 pózy. Ale našťastie pre mňa a celé Bondovské univerzum som robil ukvapené závery. Craig sa zhostil svojej úlohy úplne z iného konca ako napríklad Conery alebo Moore. Dodal agentovi 007 zdravú dávku ľahostajnosti a arogancie. Navyše je celkom realistické, že po ňom baby vo veľkej väčšine idú. Ak k tomu všetkému pridáme vynikajúcu akciu, ktorú podporuje vynikajúca kamera a perfektne tvarované telo Evy Green, nezostáva mi nič iné ako napáliť plný počet novému Jamesovy. 92% ()

romajz15

Ze starých bondovek jsem sice viděl jen útžky, ale i tak mě nikdy nezajímaly. Ale tenhle film je prostě dokonalost, film se sice hodně drží trendů dnešní doby - spousta akce, sexy herečka a slizký záporák (Mikkelsena znám primárně jako Hannibala, ale v téhle roli byl také skvělý a je vidět, že mu záporáci prostě jdou). I přes všechny moderní věci, je zde takřka dokonalá druhá půlka filmu odehrávající se v Casinu, která je opravdu mistrně natočená a člověk místy ani nedýchá. ()

hroubek

I kdyby Martin Campbell dokonce svého života nenatočil nic kvalitního, tak mu nikdo nemůže sebrat to, že zrežíroval dvě nejlepší bondovky. Zlaté oko a Casino Royale. Casino Royale vrací Bonda zpět na výsluní a já jsem za to rád(nejsme moc rád kam se cestička stočila, ale to je věc jiná). Campbell se s tím nepáře, a úvodních dvacet minut, je tak nabušených a sebevědomých, že je radost na nové Bonda koukat(prolog, honička po Madagaskaru, Bahamy). Pak přijde příjemné zpomalení, aby se příběh mohl pořádně rozjet v Casinu Royale. A i zde to parádně šlape. Dialogy fungují, poker je napínavý, zvraty jsou skvělé a Eva Green snad nikdy více nebyla tak sexy a její postava je krásně napsaná a zahraná. Zaporák v podání Mads Mikkelsena je velmi dobrý a zajímavý, a rozhodně je to příjemná změna. A samotný Bond v podání Daniela Craiga je zde naprosto s přehledem parádní a skoro bezchybný. Casino Royale je jedna z nejlepší bondovek, a je radost na ní kouknout i poněkolikáté. ()

lykan9

Tvůrci sice bondovku Casino Royale v premiéře s Danielem Craigem pojali trochu jinak a snažili se celek pojmout realističtěji, ale toto nebylo vůbec na škodu. Zamrzela mě vlastně jen jediná věc a tou je opuštění od schématu úvodních titulků. Již si nevzpomínám, jestli v prvních bondovkách to bylo stejně, ale titulky bez nahých siluet žen je dle mého názoru znevážení tradice :-). Jinak Craige pro roli Bonda je skvělou volbou a ostatní herečtí kolegové byli také skvělí. Byl jsem dokonce i pobaven tím, jak se tvůrci úplně vykašlali na koncept vztahu M a 007. Ve Zlatém oku byla M v podání Judi Dench představena jako první žena v této pozici a Bond musel jí jako nováčka zkousnout a v Casinu Royale je to naopak :-) ()

fabecc1222

Tvůrci nakonec přistoupili na to, že uzrál čas na změnu, a tak místo dopředu avizovaného Brosnana angažovlai novou tvář v podání Daniela Craiga. A spolu s tím přišel na změnu celkového stylu Bonda. Samotný Bond působí mnohem víc sebestředně, arogantně, egoisticky. Stejně tak se obejde bez všemožných futuristických vychytávek, a působí co se týče zranění, mnohem více lidštěji. Natočit výborný film založený na tom, že někdo hraje poker není nic snadného, a tady se to tvůrcům podařilo na jedničku. Nastala nová epocha Bonda, a tak bylo třeba přijít s něčím novým, a to se dozajista povedlo. ()

Pupidyk

Nejlepší Bond. Nebýt United 93, stane se nový Bond s taktéž nejlepším Danem Craigem filmem roku. Eva Green je zase nej Bongirl, ale o její přitažlivosti jsem věděl už od legendárních Snílků. Ze všecho nejvíc jsem se před filmem těšil na zakladatele Parkouru Sebastiana Foucana, který tam lítá jak Gibon a nezklamal mě. Bezkonkurenčí plky konečně ukázaly, proč že to James B(l)ond je vlastně takový magnet a já už nevím co bych ještě vyzdvihnul. Na absenci Q jsem si ani chvilku nevzpomněl, a garantuji, že se Vám to nestane ani na jezdících schodech z Multiplexu. 91% ()

Spock

Starý známý agent 007 v novém kabátě a s novým hlavním hrdinou. Oproti minulým dílům došlo bezesporu k velkým změnám, které film posunuly o kus dál, otázka je jestli tím správným směrem. Já jsem měl osobně raději charismatické 007, kteří s bravurou vyřešili jakýkoliv problém. Byli sice tak trošku odtržení od reality a zidealizovaní, ale měli svůj styl. Nový Bond se snesl na zem, cítí bolest a prožívá emoce mnohem více než jeho předchůdci. Pro film samý to není vůbec nic špatného, ale co pro sérii „Bondovek“? Byl jsem zvyklý na svého typického hrdinu, teď jsem dostal něco nového. Asi si budu muset na novou profilaci zvyknout. Kouzlo starých „Bondovek“ je však pryč a já to cítím jako ztrátu. ()

Jacob23

Rozhodne lepsi nez posledni blistita silenost s Halle Berry.Daniel Craig(videl jsem ho v nekolika filmech)je podle me mnohem lepsi herec nez Brosnan a tudiz i lepsi Bond.Libi se mi vic i novy Bonduv styl nez hi-tech reklamy v poslednich dilech.Eva Green,jak uz tady nekdo podotkl vypada nejlepe ve scene kdy je nenalicena-zbytek filmu mi prisla dost nezajimava,i jeji role..Akce je skvela,ale na muj vkus je ji malo-mel to byt akcni film ne?Zbytek filmu uz mene,konec je dost natahovany a kratsi stopaz by neskodila.Hodne se mi libila hudba behem celeho filmu.Nikdy sem Bonda nejak nesledoval,takze 3,5* je uspech ()

Vertigo666

Tak tohle je prostě a jednodušše nátěr, já vím, že bych ve svjech skoro 18 letech mohl napsat něco lepšího, ale ono to snad ani jinak vyjádřit nejde. Akční scény sou prostě výborný, Craig Bonda zvládl skvěle a i přesto, nebo právě proto že zmizela typicky bondovská odlehčenost je tohle nejlepší akční film tohohle roku...a pro mě to je možná dokonce vůbec nejlepší bondovka...ne, Goldfinger je lepší... ()

davidek

Jsem velmi mile překvapen, že i tolikáté pokračování 007 může být fakt dobré. Fakt dlouho jsem přemýšlel o pěti *, ale chyběl pan "Q". ()

blackJag

Povedený "restart" bondovské série, který inspiračně hledá třeba v bournovských postupech a směr to určitě není špatný. Obsažená akce je tu pře svou nečetnost nadstandardní, Daniel Craig se ve slavné roli zkušeně uvádí a jediné, co tedy brání k udělení plného počtu jsou nepřirozeně působící romantické složky filmu a vůbec slabší sexapeal bondgirls, Cateriny Murino především. 75% ()

Mr.Dogman

Tohle je první Bond, kterého jsem viděl. A nezklamal. Hned od úvodní scénky v Praze jsem si byl jistý, že Casino Royale bude nářez. Když začal výborný Bond song, mé předpovědi se potvrdily. Akční začátek, klidnější střed a masově akční zakončení hry. Výborně! Zahrajeme si ještě jednou? P.S. Proč Bond vlatně jde po tom krvoslzákovy, jsem pochopil asi až po hodině a půl, ale nevadí ;). ()

rumczeis

První bondovka, která se mi líbila! Vymyká se z tradičního trapného rámce, je to kvalitní akční film bez zbytečných a pochybných scén ve kterých se objevuje super auto, super hodiny či super člun. Těším se na dalšího bonda v tomto duchu. ()

czdmaso

Úplně jiný Bond..... A vysledek byl přesně takový, jak jsem čekala. Chyběl mi tam britský humor a obvyklé neskutečné vynálezy. A taky různé honičky - ať v tanku nebo honička na Temži, která končí zrušením balonu a pádem do plachty Centra oslav roku 2000, či seskok z vrtulníku na lyžích a prchání před padouchy. Tohle mi připomínalo spíše Bournův mýtus. Ale Craig skvěle, jen to pro mne nebyl ten pravý Bond. ()

RumbleFish

Ne, ne a ne Craig jako Bond... Příběh jinak docela slušný, ale to provedení... Z Bonda se stala tupá mlátička připománající spíše Hitlerova agenta, než-li agenta britské královny. ()

Kalidor_

Viděl jsem tuto bondovku s nedůvěřivostí k novému Bondovi, ale na druhou stranu mě už Brosnanův našpulený, zoolanderovský výraz vytáčel. A Craig umí a je cool, a na rozdíl od Brosnana nemá propadlou permanentku v posilovně! ()

Banderas by rád natočil třetího Zorra

28.10.2019

Staří známí v novém Bondovi

Staří známí v novém Bondovi

08.12.2018

Režisér zatím nepojmenovaného pokračování Bonda Cary J. Fukunaga (Temný případ, Maniac) před pár dny v rozhovoru uvedl, že se mu velice líbil příběh započatý ve filmu Casino Royale a momentálně při… (viac)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze