Tráva

USA, (2005–2012), 44 h 12 min (Minutáž: 26 min)

Tvorcovia:

Jenji Kohan

Mary-Louise Parker, Hunter Parrish, Alexander Gould, Kevin Nealon, Justin Kirk, Elizabeth Perkins, Allie Grant, Andy Milder, Tonye Patano, Romany Malco (viac)

Americký komediálně laděný seriál vypráví o osamělé matce Nancy Botwinové, která po manželově smrti začne pokoutně prodávat marihuanu, aby uživila rodinu. A přitom nakoukne do lecjakých tajemství skrývajících se za domovními dveřmi sousedů... (oficiálny text distribútora)

JohnnyB.

Čirou náhodou jsem objevil teprve nedávno, kdy už jsou v USA odvysílány 3 řady, tenhle seriál a okamžitě se zařadil mezi mé TOP seriály hned za Black Books a Futuramu. Snad dokonalé herecké obsazení, skvělé originální komické situace i napětí a zvědavost, jak to vlastně dopadne způsobují to, že s tímhle seriálem to mám jako s pivem - když si řeknu, že si dám jeden (rozuměj díl), budou z toho nakonec minimálně 3 až 4 kousky za sebou... ;-) ()

KOZEL84

Ted sem začal sledovat takže vyšší hodnocení možná dodám později.Mary-Louise Parker je fakt MCBP.PS:Asi nedodám.Nedokoukal sem ani první serii.Nějak mě to nechytlo ()

TaanStari

Narozdíl od Dextera Morgana nebo Hanka Moodyho mě Nancy Botwin občas docela sere. A jak opustí Agrestic, tak to jde celé kvalitou (nebo spíš zábavností) pomalu, ale jistě dolů. Z původně 5* série se stává 3*, ale pořád to na ty 4* dá. Zatím. Nebo definitivně. Podle toho, jestli bude ještě 8. řada. PS: Jak tu někdo psal, že narozdíl od Californication ve Weeds nejsou groteskní postavy, tak které postavy jsou tím myšleny? Shane, Dean, Celia, Doug, nebo mnoho dalších? :)) ()

noelcoward73

Stává se velmi zřídka, že bych jakýkoliv seriál hodnotil po jednom zhlédnutém dílu. Pochopitelně i v tomhle jsou výjimky. A tou další je Tráva (ke stejným výjimkám patří Město žen, NCIS nebo Rizzoli & Isles). První věcí, která mě zaujala, byl popis - prodej marihuany v komickém seriálu. Najde se zde několik vtipných scén a především hlášek. Postavy jsou dobře vykresleny a velmi dobře zahrány. Také se mi líbí, že se nejedná o sitcom, ve kterých mi vadí přidaný smích, který je i v situacích, které nejsou vůbec vtipné. ()

Gedes

The Best!!!! Jeden z nejlepsich serialu, co jsem videla. Vsechno zakazane a co je v jinych seriálech tabu je tady detailne vykresleno... super :o) obcas docela mazec :-)) ()

TETŘEF

Za úvodní titulky, protože ty jsem si dal u všech čtyřech dílů (co jsem vydýchal) celé.Agonie s nemastně neslanou hlavní hrdinkou, která se chová jak (T/K)ráva. Tohle nesplňuje moje definice politicky nekorektní TV zábavy jako třeba Hank Moody. Postavy jsou zde nastrčené primárně pro ženské publikum a jsou k uzoufání nudné. ()

J. T. Kirk

Skvělý seriál, který opravdu pobaví. Mary-Louise Parker je mě opravdu dost nesympatická a nemůžu si pomoct, ale ostatní hercy jsou úžasní Nealon se na svou roli opravdu hodí, stejně tak Justin Kirk, jen škoda že Jeffrey Dean Morgan hrál jen mrtvého otce, rád bych ho viděl v hlavní roli.. První tři série byly super, ale pak už jde seriál rychle do prčic. ()

bagetka007

Na Weeds jsem se začala dívat v době, kdy už byl tento fenomén dlouho rozjetý, zrovna se měla rozjíždět 4. sezóna. A doteď nelituji, že jsem to riskla a začala se na tento seriál dívat od začátku. Zpočátku mě koncept seriálu překvapoval (přiznejme si, matka od rodiny dealující trávu není obvyklým scénářem amerických seriálů). Nejoblíbenější pro mě byla asi sezóna 4, kdy se Nancy s rodinou odstěhovala z Agresticu a byla v podstatě zapletena s mexickou mafií. :) Ze Silase se stal hezký "chlap", Shane byl nadále dokonale morbidní, Celia už tam tolik neprudila, Andyho mi bylo strašně líto (když začal chodit s doktorkou Alanis Morissette, tak mě to vůbec nebavilo) a postava Estebana byla tak sexy a nebezpečná zároveň, prostě labuž. Pátá sezóna, kdy byli na útěku, mě vůbec nebavila. Každopádně season finale na letišti bylo skvělé (plan C). Šestá série, odehrávající se v NYC pro mě byla pokračováním sestupné kvality. Ale rozhodně to není seriál, nad kterým bych zlomila hůl. PS: Jestli je něco, co vás rozhodně na Weeds nezklame (tj. ani v pro mě v horší 5. a 6. sezóně), tak to je spojení Nancy a sexu. Konečně se na obrazovce objevuje nějaká žena, která má ráda pořádný (a sem tam - no, většinou) drsnější sex, a není to nic ve stylu "tak se teď oba svlečeme, zapálíme svíčky, zalezeme pod deku, já budu dole, ty nahoře a je to". ()

GOREGASM

1.sezóna - ***(50%) - Čekal jsem více "zeleného" nadhledu a ještě zelenějšího humoru. Postava ML Parker je neschopná matka a její snaha být dealerkou, podotýkám místy tvrdou dealerkou vyznívá úsměvně a v kulisách reálného světa by asi brzy splakala nad výdělkem. V její postavě, nikoliv v Mary - Louise vidím hlavní a zásadní slabinu první série a možná i celého seriálu (snad ne, ale uvidíme). Roj postaviček okolo ML je většinou zábavný a rozhodně dobře obsazený. Mírné přiklonění k dramatické rovině v konečném součtu určitě není na škodu, jenom doufám, že bude děj adekvátně kulminovat a nedočkáme se nereálných řešení, kterých v první sérce už pár proběhlo. I díky tomu jde zatím o čistý průměr. 2.sezóna - *****(95%) - Tak razantní výkonnostní skok jsem ani ve snu neočekával. Za mým vysokým ratingem stojí zejména správně zahuštěná dějová linie s DEA agentem, která nakopla seriál z naivních vod na hladinu o půdorysu minového pole. I vedlejší dějovky mají mé absolutorium a všechny figurky se dostávají s běžnou samozřejmostí do nezáviděníhodných patálií. A ta naivní MILFka v hlavní roli hraje přesně to, co po ní scénář chce a dělá to zatraceně dobře, stejně jako všichni ostatní. 5% navíc je za nevyzpytatelnou Zooey. Hrome, jak já se těším na třetí sérku. A málem jsem zapomněl vyzdvihnout vynikající volbu písniček skrznaskrz všemi díly. 3.sezóna - **** (85%) - Scénář jen malinko zaostává za vynikající druhou sérkou, navíc přibyla tvárná postava Matthew Modinea (příspěvěk Mary kate Olsen je potom diskutabilní) a co je nejpodstatnější, jde o prozatím nejvtipnější sérii a také výrazně odlehčenější než překvapivě dusně zakončená druhá série. Na poli humoru bezkonkurenčně exceluje báječně napsaná postava Kevina Naylora aka radní Doug, a přestože Mary - Louise tu čím dál otrkanější dealerku znovu nevěřím, oblíbil jsem si Trávu asi definitivně. 4.sezóna - *** (50%) - Bolestivý a nekontrolovatelný pád na prašný beton, i tak by se dal popsat dojem, který ve mně čtvrtá série zanechala. Nevěrohodné zakomponování mexické mafie do života Nancy rozhazuje všechny funkční složky seriálu a v důsledku střídání nálad není jasné zda tvůrci jdou po vážné stezce, nebo volí pěšinu nadsázky. Můj subjektivní dojem je, že zvolili první variantu a ta v praxi nefunguje. Veškerý humor navíc všichni zúčastnění zanechali v rodném Agresticu a absence úderných hlášek Justina Kirka a Kevina Naylora je umocňuje bezradnost Mary Louise Parker, která je místy do očí bijící. Její postava si už ale především vůbec nezaslouží divákovy sympatie, což musí scénáristé považovat za osobní prohru. 5. sezóna - ** (40%) Kvalitativní recese bohužel pokračuje. Postavy, které byly pevnými humornými pilíři seriálu jsou nudné (Andy), nebo již vyloženě trapné (Doug) a zbytek je spíše jen otravný (Celie je nedostižně v čele). Jediným pozitivem je účast i projev Alanis Morissette, která vnáší do seriálu a Andyho života svěží vítr. Jestli ale půjde "kreativita" scénáristů tak daleko jako po závěrečném cliffhangeru, tak předpokládám, že bude šestá série opravdu bolestivou zkušeností. Aneb proč z těch vtipných a s nadhledem pojatých postav udělali trapné, naprosto mimo realitu uvažující kretény. "Normální" v mantinelech universa jménem Weeds je už snad jen Silas, což by nepředpověděl ani Nostradamus. 6.sezóna - ** (30%) - Lepší už to asi nebude. Za celou sérii jsem se zasmál asi dvakrát a jen upřímně lituji Justina Kirka, že utápí svůj talent v této seriálové slepé uličce. Chování většiny postav opět nevzbuzuje byť jen špetku divákových sympatií a já se nestačím divit, co dokáže americký scénárista zplodit. 7.sezóna - ** (40%) Sice hodně uměle vyvolaná, ale funkční změna prostředí vhání do žil seriálu potřebnou čerstvou krev, a přestože se zde stále zcela dysfunkčně míchá pseudorealismus s neukojitelnou scenáristickou naivitou, což místy vyvolává v divákově mysli vopruzeninové svědění, jde rozhodně o mírný posun k lepšímu. Hlavně postava Douga znovu navzdory kolísavé kvalitě replik baví. Z postavy Nancy tvůrci během sedmi sérek ovšem stihli udělat docela nesympaticky pitomoučkou děvku. Pardon my french... 8.série ** (30%) - V koutku duše jsem věřil, že se Tráva ještě vzepne a nabídne alespoň špetku řízného humoru, kterým okouzlila v prvních třech sériích. Bohužel zůstala v bludném kruhu trapných vulgarizmů a nesympatických postav, jejichž problémy jsou mi už minimálně dvě sezóny ukradené a ze svěžího nápadu zbyl tvůrcům jen do poslední absurdní kapky vyždímaný svět točící se kolem blbky desetiletí, Nancy Botwin. Aneb vaříme z vody, dokud nám hrnec nepřeteče. Poslední rádoby rozlučkový díl jen potvrdil, že Jenji Kohan příště nebrat. Celkové hodnocení Weeds: 52,5% () (menej) (viac)

SidneyP

Mám u Weeds celkem smíšené pocity. Na jednu stranu takové, že je to opravdu skvělý seriál, který mě (ani nevím proč vlastně) nějakým způsobem bere, a na druhou takové, že když se dívám na seriál jako celek, nepřipadá mi vůbec, ale fakticky vůbec nějač zvlášť zajímavý. Pořád se řeší nějaké rodinné problémy, což je asi pochopitelné, žejo, ale zdá se mi prostě ten koncept takový... divný... ale zároveň mě to bere. Dafuq, seru na to, mám v tom zmatek jak hovado, tady šoupnu hodnocení a čus. První série: 85%, Druhá série: 85%, Třetí série: 90%, Čtvrtá série: 80%, Pátá série: 70%, Šestá série: 65%, Sedmá série: 75%, Osmá série: 70%... 75%. ()

Leoric

Kvalitní seriál - téma, jež mi blízké, krásná Mary-Louise Parker a překvapivě dobrý vývoj charakterů i u vedlejších postav. Škoda jen, že je tento seriál tak málo o "weed", víceméně jen v první sérii. Nakonec bych byl ale možná i raději, kdyby pátá série nebyla, s postupem seriálu mne začala postava Nancy vytáčet, přeci jen pokud se vám nevede, všechny problémy se nedají vyřešit brekem, smutnýma očima a velkým výstřihem.. ()

Zlaté glóby 2006

Zlaté glóby 2006