Tráva

USA, (2005–2012), 44 h 12 min (Minutáž: 26 min)

Tvorcovia:

Jenji Kohan

Mary-Louise Parker, Hunter Parrish, Alexander Gould, Kevin Nealon, Justin Kirk, Elizabeth Perkins, Allie Grant, Andy Milder, Tonye Patano, Romany Malco (viac)

Americký komediálně laděný seriál vypráví o osamělé matce Nancy Botwinové, která po manželově smrti začne pokoutně prodávat marihuanu, aby uživila rodinu. A přitom nakoukne do lecjakých tajemství skrývajících se za domovními dveřmi sousedů... (oficiálny text distribútora)

Wormboy

Americke predmestie a problemy jeho obyvatelov, najma jednej rodiny, ktora sa so smrtou jej hlavy, vyrovnava svojskym sposob, su v tomto serialy okorenene "trosku" inym sposobom ako u vcelku podobnych Zufaliek. Postavy ma uz do rozbehnuteho deja vtiahli v priebehu uvodnych epizod a celu prvu seriu som sa tak dobre bavil. Takze 1.seria kvalitne 4*. 2.seria si pocas celej jej priebehu drzi nadstandartnu kvalitu, no je zavrsena genialnou dvanastou epizodou ako logickym vyvrcholenim doterajsieho diana. S pribudajucimi seriami vsak serial straca stavu a som velmi zvedavy, kde to cele vyvrcholi. ()

Matrinx

Celkově za těch sedm serií tři hvězdy. Za první tři série, za zlatou dobu seriálu, za Agrestic a za ještě pohodovou atmosféru hvězd pět. Za ten zbytek hvězda jedna - už mám plné zuby té překomplikovanosti, toho umělého udržování sledovanosti - šokujících konců a taky toho, jaká je Nancy neuvěřitelná coura. Taky odstranění Heylie a Conrada. Mám radši sériály s ucelenějším schématem - takhle se Nancy přestěhuje do nového města, najde si dalšího nebezpečného mafianského bosse na píchání a seriál může pokračovat do nekonečna... ()

c.tucker

Perfektní seriál, který se velmi podobá seriálu Californication (ten je sice vytvořen až později, ale témže společností). První serie byla naprosto bezchybná, té bych dal dokonce i 5*, ale pozdější serie začali upadat do stereotypu a už tam také nebylo tolik vtipných pasáží, ale i přesto to bylo výborné. ()

KajusaK

Obsahuje spoilery!! 23.6.2014 - 8.7.2014, shlédnuto znovu 08/2014, 03/2015,  02/2017,  08/2023.  Po několikátém shlédnutí musím konstatovat, že už seriál nevidím jako top 1, nicméně humor mi stále sedí na míru (až na Douga). Herecké výkony hlavních hrdinů jsou neuvěřitelné. Skvělá propojení - první a poslední díly (školní schůze, Andy v kuchyni..). Absence Celie je bohužel po čase poznat, stejně tak Conrada a Hylie. Zakončení jednotlivých sérií pecka. Chválím kreativní intro - intepreti a také ilustrace v 8. sérii. Top postavy: Nancy, Celia, Hylie. ()

Radiq

Trošku nadprůměrnej seriál, kterej je místama vtipnej, místama vážnej, ale hlavně se tam všechno točí kolem travky. Tvůrci se nebojí ukázat se tam i kozy nebo bobra z dálky, sem tam nějakou tu krev a hulí tam snad úplně každej. Čekal jsem spíš to, že tam budou klasičtí huliči, pěstitelé a dealeři, jaké známe ze skutečného života, ale jede to po podobné cestě, kterou později zkopíroval Perníkový táta - akorát s trávou (obyč. občan vydělávající na drogách, DEA atd.). Tohle je ale hlavně sranda. Je tam někdy tak perfektní joke nebo hláška, že z toho mám úplně výchrst smíchu. Selhání je ale ta neuvěřitelně otravná píseň při úvodních titulcích (Little boxes on the hillside blabla), které jsem kvůli tomu dycky přetáčel. On celkově ten výběr hudby v celém seriálu není zrovna lahůdka a spíš to smrdí nějakou nezávislou tvorbou a mě se většinou nelíbila. V druhé sérii je píseň u úvodních titulků sice nazpívaná vždy někým jiným, ale stejně to vždy zní jak nějaká cypovina z nezávislého hnoje s otravnejma muchama kolem. Taky agent DEA je strašně nesympatickej herec a vůbec mi nesedí do role, kterou okupuje. Jinak děj se posouvá správným směrem a srandy neubylo, takže jen tak dál. Ve třetí sérii jen musím zmínit jedinou verzi úvodní písně, která stála alespoň trošku za to, a to v epizodě 03x07, kde je to verze hip hopová. Jinak objeví se tam další extrémně nesympatická postava - bývalá žena toho agenta DEA. Snad už tam dál nebude. Tak fajn, čtvrtá série se zbavila úvodních titulků, ale moc se mi tam nezdál ten vývoj děje - vztah s mexickým starostou narkobaronem, to mi přišlo už dost jako krok do scénáristické zoufalosti. Ale co je hlavní, tak Andy a Doug - oni totiž už nejsou skoro vůbec vtipní. Jako jsou, ale s předchozíma sériema se to nedá srovnat. Po čtvrté sérii těchto půlhodinovejch oddechovek nemůžu říct, že by mě to přestalo bavit, ale taky z toho nezačnu hulit travku ve velkým... Jinak dost v tom vidím tu podobnost s Perníkovým tátou a jsem rád, že se tam konečně objevilo i nějaké násilí a smrt. Jen tak dál. S pátou sérií to šlo úplně do kopru. Je to už spíš drama, než komediální. Navzdory tomu tam jsou kolikrát kecy, jak z Gilmorových děvčat (třeba když 2 spolu mají dialog a každej mluví o něčem úplně jiným - hlavně Nancy vs. Andy), takže mám takovej pocit, jak kdyby od nich převzali scénáristy. Jak jsem již zmiňoval dřív, po vzoru Perníkovýho táty to sice zdrsnělo, ale nemůžu tomu tak nějak uvěřit. Vztah s mexičanem je trapný jak vyprchanej benzín, k tomu scénáristi úplně NEoriginálně vymysleli těhotenství. Osud Celie Hodes je taky tak strašně neuvěřitelnej, že mi z toho vyskakujou fusekle oknem. Je to zklamání, že takovej pohodovej seriálek se tak strašně změnil v něco jinýho... Asi se tam už ani neobjeví černoši dealující/pěstující trávu z prvních sérií, což je škoda. Naopak objevila se tam Alanis Morrisette, která je taková independent typka, že jen její přítomnost v seriálu úplně sedí... ale mě to nesedí. Chjo. V šesté sérii najdeme několik opravdu stupidních epizod. O trávě tam toho teď už moc není, i když hašiš se taky počítá. Ale přestává se mi to líbit. Stává se to zbytečně zamotaným, hloupým, nevýrazným trusem, na kterej dokoukám už jenom proto, že vím, že už zbývají jen dvě série... Na štěstí v sedmé se to mírně zlepší a už je to opět koukatelné - Nancy fakt byla ve vězení a tím to dostává novej rozměr. I tak je to ale všechno strašně moc překombinovany, přepostavovany a přehnany. Nejvíc mě mrzí Andy a jeho změna z velice vtipné postavy na trapného vážného strejdu, kterej už ani nehláškuje a když jo, tak nudně. Naopak Silas a Shane jsou čím dál lepší. Nakonec možná u těch 3 hvězdiček zůstanu. A konečně poslední osmá sezóna a opět velmi rozporuplnej pocit, spíš negativní. Už jen počáteční průstřel hlavy byl dost mimo a stejně to jde s celou sérií. Nesmyslné chování postav, blbosti, nelogičnosti, málo humoru. Bohužel většího prostoru se dočkala Jennifer Jason Leigh, která jak je nesympatická, tak je nesympatická i její postava. A pak přišlo zakončení, kdy v podstatě všechno dobře dopadlo, všichni SE buď polepšili nebo SI polepšili, prostě ideální kroky k tomu, aby to už nemuselo a nemělo nikdy pokračovat. A přestože zůstanu u 3 hvězdiček, myslím si, že už to nepotřebuju nikdy vidět. () (menej) (viac)

Mr.Ripley

Nancy. Satira. Celia. Tráva. Hašiš. Černý humor. Heylia. Aneb kvalitní matroš, který nikde jinde nenajdete. Je libo MILF? První ochutnávka je zdarma. :) 1.Série - 78% ___ 2.Série - 85% ___ 3.Série - 87% ___ 4.Série - 90% ___ 5.Série - 75% ___ 6.Série - 80% ___ 7.Série - 90% ___ 8.Série - Finále - 78% - Emocionální masáž. Přesně takhle by měli končit ikonické seriály! Díky Jenji za osm skvělých sezón bez jediného hluchého místa! ()

_DAVE_

Pohodovy, nenarocny serial, ktery se toci kolem marihuany, sexu a lidskych vztahu. Nejvice se pravdepodobne podoba "Zoufalym manzelkam", i kdyz se zameruje na jine veci. EDIT: Po druhe sezone pridavam, protoze se to rozjelo paradnim zpusobem. Tesim se co bude dal. ()

uiu

Seriál se snaží tvářit strašně cool, ale přitom v něm vidím jen strašnou ubohost. Svobodná matka (které je ovšem něco málo před třicítkou a má skoro dospělého syna) se rozhodne přivydělávat prodejem marihuany. Komické má být asi to, že žena, která vždy žila spořádaně se ocitá ve světě podsvětí a drog (nebylo to už i ve filmu Bílá vdova?) Tohle rozhodně není seriál, na který bych se někdy dobrovolně dívala. ()

geklon

1. série 89%, 2. série 89%, 3. série 89%, 4. série 80%, 5. série 80%, 6. série 93%. 7. série 89%. 8. série 80%. To jakým se tenhle seríál vyvine a co všechno Nancy a její nejbližší zažívají je až neuvěřitelné. Ale dobře sledovatelné. Zamozřejmně, že přechod mezi sériemi a vývoj synopse kolem postav hlavních a vedlejších, je někdy naprosto nesmyslný a neplynulý. Ale ty pozitivní a zajímavý věci přehlušují ty nepovedené. To jak se vyvíjí hlavní postavy především Shane a Syles Potvinovi je bravůrní. V případě prvního zmíněného je potenciál postavy snad tisíckrát překročen....pecka. Mrzí mě, že Sísí zmizela tak brzo. V porvnání s Californications, což je podobně nekorektní a nedidaktický, 20 minutový, převážně komediální kultovní seriál televizní stanice Show time, Tráva vítězí o dvě třídy. Především vývojem a pochopením, jak takovou fuckit ságu poslat se vší hrdostí až dokonce. ()

zaseprd

Nenechal jsem se odradit pomalejším rozjezdem a jsem za to rád. Už druhá polovina první série nabídne spoustu momentů na procvičení bránice, ovšem to co na mě vybafla série druhá...nevídáno, neslýcháno. Jeden za všechny, když se fotříci od rodin sjedou a mají největší chuťě čuchat fixy. ()

Tomesh

První série je asi tak zábavná jako ranní výuka fyziky na ZŠ E. Rotického. Druhou ovšem doprovázely mé salvy smíchu.. a na třetí sérii? Na tu se raději preventivně zhulím.. ()

cubiculla

Je všobecně známým faktem, že Marihuana není návykovou drogou. Tento model se ale této zvyklosti rozhodně vymyká. Celý čtyřsériový pytel jsem totiž zkonzumoval asi během 3 týdnů a sám! Navíc je to levná záležitost i teď v zimě, kdy bývá obvykle s podobným zbožím menší krize. Nestálo mě to ani korunu, takže vřele doporučuji všem, kteří na něčem podobným ujíždějí a i těm, kteří by to rádi vyzkoušeli... Sledovat v akci Andyho a Douga musí být krásný požitek pro každou flegmatickou duši jako jsem já. K tomu připočtem zde právem vyzdvihovanou Mary-Louise Parker alias Nancy "MILF" Botwinovou a je vymalováno... Vlastně všechny hlavní postavy mě baví, jsou originální a mají osobitý humor stejně jako celý seriál. Nepamatuju si také, že by v nějakém seriálu (zvlášť v americkém) byl brán sex s takovou lehkostí, přirozeností a samozřejmostí... No rozhodně už jsem dal za plnej počet i horším kouskům než je tento, takže není co řešit. ... jo a ještě jsem zapomněl vyzdvihnout, že hudba tam všude sedí takříkajíc jak "prdel na hrnec". ()

sskrblik

Do konce třetí série velmi zajímavý a dobrý seriál (****). Ve čtvrté sérii se seriál mění na telenovelu a snaží se šokovat na maximum (**). Záčátkém páté série jsem ztratil zájem sledovat... (odpad!) ()

Mishqo

V úvodných sériách som bol z toho paf no ako skoro u každého seriálu úroveň zo série na sériu klesá avšak aj tak si Weeds drží veľmi dobrý štandard ()

Zlaté glóby 2006

Zlaté glóby 2006