Tráva

USA, (2005–2012), 44 h 12 min (Minutáž: 26 min)

Tvorcovia:

Jenji Kohan

Mary-Louise Parker, Hunter Parrish, Alexander Gould, Kevin Nealon, Justin Kirk, Elizabeth Perkins, Allie Grant, Andy Milder, Tonye Patano, Romany Malco (viac)

Americký komediálně laděný seriál vypráví o osamělé matce Nancy Botwinové, která po manželově smrti začne pokoutně prodávat marihuanu, aby uživila rodinu. A přitom nakoukne do lecjakých tajemství skrývajících se za domovními dveřmi sousedů... (oficiálny text distribútora)

jujec

První dvě série byly úžasně vtipné - to, co si navzájem postavičky prováděly, bylo fakt skvělé. Postupně se z humoru stala telenovela, kdy místo vtipu přišly vztahy, děj se komplikoval a nakonec z toho zbylo sentimentální vzpomínání na minulost. To ale neznamená, že jde o špatný seriál, jen se prostě scénář modifikoval v něco jiného, než se tvářil na začátku. Viděl jsem v kuse celý seriál a protože více se řešil děj než humor, nemám důvod si ho pustit znovu. Ale jsem rád, že jsem ho viděl. ()

liuk

Původně jsem dal odpad, koukal jsem na prvni díl v originálním znění a uspal mě asi 7 minut před koncem. Dnes jsem si tedy sehnal dabing, který je zde pravděpodobně hodnocen a skoro nic se nezlepšilo, jen na konci byla jedna vtipná situace. Tyhle rádoby provokativní díla, u nichž je konzervativnost tak prvoplánová, mi opravdu lezou krkem. Samozřejmě bych to přežil, kdyby všechny dialogy neměly stejnou úroveň jako hádka o nesmrtelnosti chrousta. No a vrcholem všeho je ta černošská ublížená rodina. Prostě totální paskvil, který se tváří jak existenciální dramedy. ()

horacko

Ak mate radi dramaticke serialy, v ktorych nesmie chybat aj humor, tak ste ho prave nasli. Mary-Louise Parker zahrala svoju rolu vyborne. No a tak vela verzii uvodnej pesnicky tak to bolo vazne super. Pekny serial o tom, ako to vyzera, ked je cele mestecko zhulene. ()

smolicek04

Zo začiatku super seriál, ale potom to začalo byť nudné, ako by stále stalo na jednom mieste a nič sa nedialo. Uvidíme Zatiaľ som videl prvá sériu no dám šancu aj druhej. Druhá a tretia séria ma nadchla vynikajúca a konečne sa začalo niečo diať. To som práve čakal, ale všetko to čo my chýbalo v prvej sérií je v druhej a tretej, ale zasa už to nieje také ako v prvej. Neviem ako to vysvetliť ale pre mňa dobrý seriál na 4* ktorý si rád pustím a sem tam sa teším na ďalšiu časť kvoli predchádzajúcemu záveru. ()

Ev.D.

S naprostým klidem můžu dát 5*****. Neunikla mi ani jedna epizoda. Umírala jsem smíchem u každé epizody. Naprosto skvělý seriál. Celkem mě mrzí, že už neuvidím žádné další příběhy Nancy, Silase, Shanea, Andyho, Douga a dalších... ()

P1tr

Shlédnuto pouze pár dílů, nicméně ty mě pobavily obstojně, takže není důvod pochybovat o kvalitách dalších epizod, které budu muset brzo dohnat. ()

Specs

Hláška: (Quinn ukazuje ve videu na svou matku několikrát prostředníček.) Celine: - "Ta kurvička. Měla jsem jít na potrat." ()

zuza99

Je to divný, ale v Trávě mám hodně neoblíbených postav a stejně se na ni dívám. Jediný dva, který mi tam až tak nevadí jsou Andy a Silas. 7 série byla hodně špatná, Jenji Kohan se to snažila zachránit tím, že se Nancy vyspala snad úplně s každým koho viděla a ještě ke všemu to tam Silasovi moc neslušelo :D Už jsem myslela, že se na to nebudu dívat. Naštěstí je 8 série zase dobrá, Nancy se uklidnila a Silas už je zase pěknej. Musim pochválit závěr seriálu. Jenji Kohan to zmákla na výbornou. ()

JančiBači

Vydržal som po 8 časť prvej série. Toľko nesympatických postáv a hercov som asi ešte nevidel v žiadnom seriály. Na čele s čoraz viac prehrávajúcou Parkerovou. Toto nie je nič pre mňa.Jediné čo sa mi páči je úvodná pieseň ()

Heraldika

Bez nadsázky jeden z nejlepších seriálů. Také už se nemůžu dočkat další série, protože jestli bude kvalita díl od dílu dál stoupat, asi se rozplynu blahem. Ze začátku je to trochu pomalé, ale dejte téhle rodince, obklopené bandou zhulenců a magorů šanci a nebudete litovat! Zaručeně vás také chytne ústřední píseň "Little boxes" od Malviny Reynolds, od druhé série nazpívaná pokaždé jiným interpretem - to byl nápad! ()

ethos

Viem komercia jak svina, ale toto je ten typ komercie co mi nevadi prave naopak. Dost ujety serial celkom vtipny, celkom suvisly na moj vkus trosku moc liberalny ale po six feet under som sa s tym uz nejako vyrovnal. ()

ne0

Kupodivu vzestupná tendence. Jediná nevýhoda seriálu je, že má člověk pořád chuť na jednu takovou rostlinu, myslím však, že jejím jmenováním bych zbytečně opisoval název. Tudíž plný počet, konec první série mě položil do kolen! ()

BMAJTZ

Hodnotím po shlédnutí všech 8 sérií a musím konstatovat, že Weeds není špatný seriál, ale není ani výjimečný, je to prostě průměrná oddychovka. Upřímně řečeno jediné co si za pár týdnů budu pamatovat je ta naprosto otřesná úvodní znělka a ještě horší ústřední melodie. Nevím kdo to skládal, nevím kdo to vybíral, ale už se mi dlouho nestalo, že při zaznění prvního páru tónů bych měl tendence vypnout celý seriál. Druhá věc je zaměření. Na seriál jsem začal koukat, protože jsem chtěl nějakou odlehčenou komedii, bohužel tohle je komedie jenom v prvních pár sériích a čím jdeme v dílech výše tím více to spadá do dramatu. Není to vyloženě špatné, ale jako čistokrevné drama to prostě myšleno nikdy nebylo a ani to moc dobře nefunguje. Další věc je znovusledovatelnost (existuje vůbec takové slovo), ta je na můj vkus poměrně nízká, nebál bych se říci nulová. Například na seriál Scrubs se kouknu klidně kdykoli znova a vlastně bude vcelku asi jedno jestli si pustím třeba jenom nějaký náhodný díl, protože to funguje. U seriálu House je to taky fajn, tam byla ustřední dějová linka vždycky tak nějak potlačena na úkor momentálního dílu a hlavní postavy byly perfektní. Weeds takto nefunguje. Když kouknete na díl uprostřed neřekne vám vůbec nic. Má bizardní postavy, které zabaví, ale po dějové stránce se nemáte čeho chytnout. Dobře budiž ten seriál není postaven jako epizodní, ale náhodným výběrem dílu se skutečně nezabavíte, protože to v důsledku skoro není komedie. Když už jsem načnul ty postavy tak musím říct, že jsou opravdu divné. Celá hlavní skvadra postav začíná být postupem času více a více otravná. Začalo to Celii, tu jsem nenáviděl už v první sérii, Doug byl druhý na řadě. Evidentně se měl starat o většinu vtipných scén, ale s postupem jsou ty jeho scénky jenom trapné. Shane a Silas to drželi docela dlouho, ale když už jsem například u Silase po šedesáté viděl jak znova a znova obnovuje pěstíru, tak už mě to taky přestalo bavit. Nancy sebestředná a egoistická bavila, ale ke konci už mě ta její sebelítost a arogance taky začala pěkně štvát. Snad jenom ten Andy nepůsobil tak toporně, i když ta jeho afektovanost vůči Nancy začala být postupem času taky pěkná nuda, přesto bavil. Naštěstí má seriál ale i haldu skvělých vedlejších postav. Mezi ty řadím hlavně dvojici Guillermo (nejlepší postava seriálu) a Conrad (nevím prostě sympaťák). Další perfektní postavy jsou například Dean (neskutečně vtipná postava), Cesar (k tomu není co dodat) a nebo třeba i Ignacio. Zbytek buď ušel a nebo taky postupem času začal srát víc a víc (Heylia a nebo naprosto otřesně přehrávající sestra Jill). Co se děje týče tak byl docela příjemný. Rozhodně chválím autory za snahu dějovou linku vždy nějak obnovit a vylepšit. Měnění prostředí v rámci sérií, nebo série která byla celá v karavanu, perfektní. Bohužel problém je tom, že celých těch 8 sérií sledujeme vlastně pořád to samé dokola. Prodáváme trávu, něco se posere, posuneme se dále a začneme od znova. Tohle se prostě v průběhu vůbec nezměnilo. Po této stránce nulový vývoj, ještě že jednotlivé série mají vždy ještě nějakou další menší nosnou linku. U seriálu jsem se přesto bavil. Nutno ale podotknout, že prvních 5 sérií bavilo hodně a zbylé tři jsem dokoukal skutečně jenom ze setrvačnosti a s vědomím toho, že je seriál už skutečně ukončen. Co říci závěrem, doporučit či ne. Asi bych to spíše nechal na vás. Seriál nemá zas tolik dílů aby se jim nedalo prokousat a má docela dost výborných momentů, ale pokud vás nechytí první série, tak to raději zabalte. Za mě jednoznačně průměr. Začalo to dobře ale děj který se vlastně nijak nevyvíjí a jenom se pořád točí dokola celkový dojem docela sráží. Mimochodem, jednotlivé série asi nemá cenu hodnotit zvlášť, kvalitativně jsou všechny nastejno. Pokud bych měl ale skutečně doporučit nějaký seriál s drogovou tématikou, tak jděte raději do Braking Bad. () (menej) (viac)

honzii

U málokterého seriálu se řežu smíchy. Tento je jeden z nich a proto nemám nejmenší důvod mu přiřknout menší hodnocení. ()

dudyvan

TRÁVA:naprosto dokonalý seriál na který se můžu koukat dokola.Kdyby bylo prodávaní drog tak jednoduché a tak vtipné mohl by to dělat každý!!!!!Tráva je neuvěřitelně dobře sladěná,jak drama tak komedie i kriminální části jsou prostě skvělé a to nemluvím o úvodní znělce ta je velmi chytlavá a melodická.Tento seriál DOPORUČUJI ()

Spike23

Vynikající seriál, který snad jako jediný i přes jeho obrovský počet epizod je stále skvělý, co víc, že se každou vydanou sérií stále a stále zlepšuje. Nyní v 6. dílu 6. série si říkám, že to už nemůže být lepší, ale přesto je mi jasné, že možná ani nejsem v polovině a ještě teprv to hlavní možná ani nezačalo. Doufám tedy, že mají autoři v zásobě další série a hlavně další perfektní nápady plné černého humoru, u kterých se mohu každý týden bavit. Akorát stejně jako v případě posledních řad Prison Break, tak i u Weeds už je název absolutně zbytečný a seriál s ním nemá kromě začátků skoro vůbec nic společného. Ale je to pouze detail, název je stejně pěkný :). Jedná se bezesporu o jeden z nejpromakanějších seriálů a autorům patří veliká poklona. ()

Zlaté glóby 2006

Zlaté glóby 2006