Tráva

USA, (2005–2012), 44 h 12 min (Minutáž: 26 min)

Tvorcovia:

Jenji Kohan

Mary-Louise Parker, Hunter Parrish, Alexander Gould, Kevin Nealon, Justin Kirk, Elizabeth Perkins, Allie Grant, Andy Milder, Tonye Patano, Romany Malco (viac)

Americký komediálně laděný seriál vypráví o osamělé matce Nancy Botwinové, která po manželově smrti začne pokoutně prodávat marihuanu, aby uživila rodinu. A přitom nakoukne do lecjakých tajemství skrývajících se za domovními dveřmi sousedů... (oficiálny text distribútora)

maZSlicko

Sem v 5 serii a weeds si nemůžu vynachválit.Seriály nežeru,ale na doporučení jednoho zdejšího uživatele sem se pustil do první serie..Ten děj mě tak chytl že během 4 dnů sem se dokoukal až do 5 serie..Člověk se u toho vůbec nenudí,díly utíkaj rychle,je to kurevsky ironicky vtipný a má to dokonalý postavi..Nancy,Cilia,Andy,Doug,Shane,Dean,Silas jsou ti kůli kterým tenhle seriál fakt zbožnuju :) ()

Blaogranas

Tahleta "Tráva" u mě šanci dostala a docela jsem se těšil, že po jisté době zase uvidím kvalitní seriál. Ale po 5 dílech, které jsem přetrpěl s vypětím sil nemá už nadále smysl protahovat tuhle agónii. Možná časem bych si na postavy zvykl a bavilo by mě to o něco víc, ale to mi přijde samoúčelné a nemá smysl se k tomu přemlouvat. Možná k mé nespokojenosti přispěl i český dabing, bohužel! ()

Pekisan

Hodnotim tri serie. 1. a 2. seria su fakt take nijake. Akoby sa tvorcovia nevedeli rozhodnut kolko si mozu dovolit na americkeho divaka, aby sa s velkym pohorsenim neobratili na miestneho knaza. V 3. serii to uz zacina byt nadupane aj co sa tyka nekorektnosti ako aj sexuality (penis v seriali? nepamatam sa), ale obsahovo sa to to ci viac menej stale dokola: problemy s gangom - vyrieseny, problemi s dalsim gangom - vyrieseny, na obzore dalsi gang.....mame dom, nemame dom, mame dom, nemame dom, mame dom, na obzore strata domu, idu po nas policajti, nejdu po nas policajti, ide po nas sukromny detektiv, nejde po nas sukromny detektiv, na obzore problemy s policajtami. A hlavna postava Nancy mi stale pripada ako nepoucitalna neschopna krava, aj ked sa to pomaly zlepsuje. Jediny dvaja symposi su kancelar Doug a svagor Andy a U-Turn. Mozno nieco podobne prezivaju dealeri ale ja nehulim takze je to pre mna maximalne televizny kompot k obedu......4.seria: defintivne sa z toho stala mexicka telenovela a to doslova. Nancy je tak vymleta, ze by nemohla robit ani za kasou v tescu a nie to este cool mamu-dealerku ale kedze sa pekne rozhodla ukazat (pekné) kozy uroven serialu zostava nezmenena:)))))) ()

foundation

Čo sa na začiatku javilo ako príjemná pohodovka ktorá nebola síce ničím výnimočná ale aspoň sa na ňu dalo pozerať sa postupne zmenilo na šablónovitú, hlupučkú hru smerujúcu do čoraz väčších sračiek. Postavy sú čoraz nesympatickejšie ( na čele s hlavnou hrdinkou Nancy ktorej som posledných pár dielov zo srdca prial aby ju konečne podrezali ) , dialógy totálne vykonštruované, scénky čoraz viac tlačia na tú komediálnu strunu ktorá je stále trápnejšia a trápnejšia. Úplne najhoršie je že v tých najrozhodujúcejších momentoch kedy seriál má na to aby dokázal vyburcovať sám seba hlupučko podrazí a všetko vyrieši totálne na hlavičku padnutými spôsobmi. Rozhodne nie vec ktorá by ma akýmkoľvek spôsobom zaujala nejak viac, ale ako hovorím zo začiatku sa to dalo aspoň ako tak v pohode pozerať. Ku koncu už to bola len táka vytrvalosť zistiť či tej hlupani poriadne naložia. To som už veľmi dlho nezažil aby ma skoro až naťahovalo kedykoľvek niečo postava povie alebo urobí. ()

Luisis

Dlouho jsem se takhle nenasmál.Skvělý seriál s parádníma písničkama. Uplně mě dostává Elizabeth Perkins alias Celia Hodes je k popukání - 85% ()

XR

7 sérií som si pozeral asi za týždeň. Prvá a druhá séria dosť dobrá - ****, ostatné slaby priemer, - iba umelé predlžovanie príbehu=*** ()

Plechpetr

Parádní seriál. V drogách dneska jede každý druhý, tak proč nepřilákat i ty zbylé?! Jeden ze seriálů který si mě přilnul k srdci hned prvním dílem( a to se nestáá často). 1.Série byla asi nejlepší, příčky "nejlepší" sse to drželo až do 4-té série, kde příčka spadla na " Dobré"....Po delší odmlce po páté sérii: Nutí mě to napsat, že je to jeden z nejzajímavějších seriálů které jsem mohl zatím vidět. ZAtím zklamala jen trochu ta 4. série. ()

tranquill

Účel světí prostředky. Ano, takhle se většinu seriálu chovala nejen hlavní hrdinka. Ale postavy byly vykresleny velice zajímavě a výborně zahrány. A co mě dostalo, to byly prapodivné monology nebo dialogy nejen hlavních hrdinů, kde se mixovalo vše, černý humor, ironie, sarkasmus, cynismus... prostě většina lidského pozitivního i negativního chováni a smýšlení byla obsažena v několika málo hlavních postavách. Myslím, že z tohoto hlediska nemá seriál konkurenci (aspoň ne z reálného prostředí a nelze ho srovnávat s klasickými sitcomy) a to berte jako pochvalu :-) ()

sonoluca

První sezóna - 80%. Skvěle napsaná, výborně zahraná a po všech stránkách maximálně pohodová záležitost. Obsazení je opět dokonalý - lepší představitelku Nancy než je Mary-Louise Parker (životní role?), po právu oceněnou Zlatým glóbem, si producenti nemohli přát, někoho tak přirozenýho jsem před kamerou dlouho neviděl. Ještě o kousíček víš u mě ale ční Elizabeth Perkis, sice nemá tolik prostoru, ale její Celia je absolutně luxusní. ()

haWranka

Po skouknutí tří řad seriálu jsem nabyla přesvědčení, že je to jeden z nejlepších svýho druhu. Perfektní humor, skvělá Mary-Louse Parker a výbornej hudební výběr (a ta znělka:) No jsem vážně nadšená!--------------No, víc jak ty tři řady jsem už nezvádla a hodně mě to přestalo bavit... ------------ A po letech jsem se k seriálu vrátila a dokoukala do konce. No, první řady samozřejmě nejlepší, pak už šla kvalita hodně dolů. Ale nic to nemění na tom, že seriál je to skvělý. ()

Koty

Úchvatná Mary-Louise Parker v poměrně vtipném seriálu z menšího satelitního městečka. První série vynikající, další už trochu klesají, ale úroveň je stále velmi slušná. ()

Perr

První série moc nenatchly, ale ani neurazili, občas jsem se zasmál, občas nudil, od 5. série to bohužel šlo úplně do háje a už jsem se jen nudil. ()

bajos

Tak zatím mam za sebou dvě serie, a musim uznat, že kvalita jde nahoru, proto hodnocení zatím vynechám, uvidíme jestli mě tento serial ještě překvapí. ()

MELODY

Kdo čekal komedii, bude zákonitě zklamán- humoru je tu jako šafránu, navíc je veškeré komično druhoplánové a vyplývá z absurdity některých (nemnoha) dějových zvratů. Úplně marný seroš to není, tak nějak si však plyne, aniž by se jakkoli dotkl divákových emocí či bránice, ergo kladívko k lepšímu hodnocení mu toho dost chybí. ()

Mira90

Ok, ze začátku to rozhodně nebylo na plný počet, ale postavy a postavičky z Agresticu/Majesticu/Ren Maru/Tijuany/Seattlu/Dearbornu/Kodaně/New Yorku a nakonec i Old Sandwiche si mě každým dalším dílem získávaly/jí více a více. Rozhodně nečekejte prvoplánovitou komedii, scénáristé Weeds se rozhodně nedrží zkrátka a označit tento seriál za apolitický by bylo hodně troufalé. Ono to ale nevadí, dodává to Trávě něco...navíc. Něco, co Showtime má a ostatní marně hledají. ()

Zlaté glóby 2006

Zlaté glóby 2006