Tráva

USA, (2005–2012), 44 h 12 min (Minutáž: 26 min)

Tvorcovia:

Jenji Kohan

Mary-Louise Parker, Hunter Parrish, Alexander Gould, Kevin Nealon, Justin Kirk, Elizabeth Perkins, Allie Grant, Andy Milder, Tonye Patano, Romany Malco (viac)

Americký komediálně laděný seriál vypráví o osamělé matce Nancy Botwinové, která po manželově smrti začne pokoutně prodávat marihuanu, aby uživila rodinu. A přitom nakoukne do lecjakých tajemství skrývajících se za domovními dveřmi sousedů... (oficiálny text distribútora)

marusaj

Na pokraji pětihvězdičkového hodnocení. M.-L. Parker v kreaci vdovy ze střední třídy, která vydělává na svůj životní standard dealováním marihuany. Dva synové, jeden (ale excelentní) švagr a okolo panoptikum vesměs asociálních postaviček. Je to vtipné velmi, je to politicky nekorektní naprosto, je to neslušné, sem tam perverzní. Scénář si nebere servítky, jde přes mrtvoly, stylem Muže z Acapulca..:"Tak co tam prdnem teď?" Geniální úvodní titulkové sekvence. Boží doprovodná muzika. [Hodnoceno po čtyřech sezónách] P.S. Nebýt shlédnutí skvostu jménem Breaking Bad nedávno před sledováním Weeds, pálím za pět, nicméně špička současné TV tvorby je nyní mnohem výše. ()

marko66

▐ {1. séria} » (70%)▐▐ {2. séria} » (75%)▐▐ {3. séria} » (75%)▐▐ {4. séria} » (80%)▐▐ {5. séria} » (75%)▐▐ {6. séria} » (65%)▐▐ {7. séria} » (65%)▐▐ {8. séria} » (60%)▐▐▐ ()

LakiyL

Z ,,dílovania" trávy sa v štvrtej sérii stáva obchod s ťažkými drogami a so živým mäsom. Trampoty Nancy, ktorá sa po tretej sérii dokázala vykrútiť aj z nevykrútiteľného :D . Dúfam, že bude aj 5. séria ()

Miksa

Zkusil jsem vydržet a koukal se dál a dál a jen kroutil hlavou nad nesmyslně vysokým hodnocením tohoto braku. Ani jednu postavu si zde nemůžete oblíbit, protože se chovají naprosto slabomyslně a nelogicky a bez špetky dobrého humoru (kdokoliv kdo tady dává plný kotel hvězdiček, nechť mi pošle jedinou dobrou hlášku nebo situaci za 3 série, které jsem vytrpěl). Vůbec by potřeboval scénarista za nelogičnost množství situací a reakcí postav koupit hodiny tvůrčího psaní. Nebudu se tu dál rozohňovat, poněvadž by to vyšlo na A4. ()

Sollozzo

Showtime chrlí jeden skvělý seriál za druhým. V mém seriálovém top 10 se po bok Dextera a Californication dostává právě i Weeds. Boduje podobně jako Californication inteligentním černým humorem, sarkasmem, propracovaným scénářem, dobře napsanými postavami a výborně zvoleným castingem. Mary-Luise Parker je sexy jak to jen jde (s brčkem v puse obvzlášt :-) ), Justin Kirk opravdu vtipný (třeba osvícenská přednáška o masturbaci) a ostatní, nepřetržitě zhulení kamarádi jakbysmet. Prostě další seriál, ze kterého nespustíte oči. ()

qvark

V prvních třech seriich s nápaditou úvodní znělkou i za čtyři *, společně s ní se ale z těch dalších vytrácí ucelenost. Půvabná Nancy s gracii řeší problémy obchodní i rodinné a na scénu se vyloupne několik sympatických postaviček, které umí pobavit. Zatímco z obyčejných dealerů se stávají gangsteři, doma se vážně diskutuje o problémech dospívání a mezilidských a společenských vztahů....přes všechny ty bosse všech možných drogových tlup tu moc mrtvých ani strachu není, přesto se vedlejší postavy začnou svévolně vytrácet z děje a zase do něj naskakovat zřejmě dle náhodného výběru....nyní již na ledacos zvyklá Nancy stále nevychází z úžasu z dění kolem ní a začne si, stejně jako všichni ostatní problémy přidělávat sama....a doma stále vážně diskutovat intimní, partnerské i náboženské....po páté sérii nevím a vědět zatím nechci....zaujal mě všudypřítomný květinový vzor tapet, postavička černošské máti s typickým projevem,Dougha, Andyho,...že každé první slovo je fuck a každé druhé shit....) ()

RajCZitko

Weeds, seriál, který někdy zachází do krajností, a někdy zase bere všechny věci s úplným nadhledem. Někdy se u nějakých scén můžu potrhat smíchy, nIcméně už je to podruhé, co se přemlouvám s tím neseknout. Ve Weeds je totiž spousta s prominutím kreténů, magorů a totálních idiotů, a když se toto sejde, udělají nějakou blbost a pokusí se pláchnout a tam zase jako že "začínají" od znova, mno tak to mě dokáže namíchnout. Vůbec se nedrží původního náměťu, který byl tak suprový, nové postavy, které nejsou tak absolutně nenormální, tak zahazaujou, bez většího úsilí je v seriálu nechat, do odpadkového koše, a mám docela chuť nakopat Nancy a Shana do míst, kde normálně slunce nesvítí... Nebýt těch asi 2 totálně ulýtlých a úplně dementních přeletů, šlo by hodnocení o dost nahoru. Jenže... ()

Chasida

Na Weeds je fascinující jedna věc - scénáristické hokus-pokusy, které ve výsledku vydají několik sérií seriálu, kde se v každém díle dokáže markantně zhoršit situace, která byla už v minulém díle naprosto bezvýchodná. Právě tohle mě dokázalo upoutat u obrazovky - zvědavost, co všechno se ještě může pokazit. Někdy je to docela jízda :) ()

Rothbard

První 3 série jsou skvělé. Je to originální a zábavné. U dalších sérií to jde s kvalitou s kopce. Osmá série je už nastavovaná kaše. Celkově 80%. ()

Daginka

Trávou ovoněný Gilmorky s nádhernou Mary-Louise Parker v hlavní roli. Zpočátku poklidná a lehkovážná atmosféra se sérii po sérii stává hutnější, napínavější a daleko víc krimi. A já se bavila, přestože imho seriál měl skončit šestou, maximálně sedmou sérií. Ale kreativita Jenji Kohan je vskutku obdivuhodná, spousta zápletek byla opravdu nápaditá, takže se divák ani na moment nenudil, za to klobouk dolů. ()

RedRose

Všeobecné (vysoké) nadšení nad tímto seriálem asi úplně nesdílím... První tři epizody jsem více-méně vydržel... Bavit mě to začalo, až se na scéně objevil Andy Botwin, potom už to šlo dobře, ale Celii Hodes nemůžu ani cítit... /// EDIT: Celkově bych řekl, že za pozornost stojí první tři série a vypálením Agresticu/Majesticu to měli ukončit... Čtvrtá a pátá byly celkově průměr - vztah/manželství/mateřství s Estebanem celému seriálu myslím uškodil a šestá série sice měla své chvilky, ale byla jen následkem událostí předchozích... Odletem do Dánska to taky mohlo skončit, ale ještě natočili dvě série, které už byly celkem podprůměrné... ()

oasismanik

Pohodový seriál plný sarkazmu a sympatických postavičiek. Akýsi mix Zúfalých manželiek a Californication. Po Prvej sérií slabších 70% ()

deep

Vtipný, sprostý, dobře napsaný. Citace Kmotra v posledním dílu první sezóny: Mlask. Po první sérii si ještě nechám jednu * v záloze a uvidíme jak dál. SEASON 2: Seriál pokračuje přesně tam, kde skončila první sezńa. Pořád je vtipný a příjemně kontroverzní, ale uvědomil jsem si, že během obou sezón jsem si ani k jedné postavě nevytvořil žádný vztah. Je mi úplně jedno, co s nimi bude dál, což se mi u většiny ostatních seriálů, co sleduju, nestává. Uvidíme jak dál... ()

Filip 07

Prvé časti seriálu boli troška nudné, ale akonáhle som sa dostal ku koncu prvej série, nemohol som to prestať pozerať. Niektoré časti fakt dobre pobavili. Aj keď niečo tomuto seriálu k dokonalosti chýba ale tých 90% si zaslúži :) ()

yaqwsx

Hodnotím po 7. sérii. Weeds mě už od začátku chytlo - námětem konečně něco nového, originálního, dokonce i výborně zpracovaného. Už od začátku jsem si všímal jasných charakteristických rysů, které každá postava má a hlavně dle nich jedná. Každou postavu si prostě člověk musí zamilovat. Překvapilo mě, jak byla nastavena postava Nancy - navenek jedná suveréně, ale ve vnitř se pomalu, ale jistě hroutí až.... Příběh je skvělý, nápaditý. Autoři umí skvěle pracovat s napětím. Na koncích sérií to však až přehání - zvraty jako v telenovele. Překvapivě to však funguje. Kolem celého zvratu vystaví zajímavou zápletku na celou sérii. Trochu byl pro mě šok na konci 3. série - rázná změna prostředí a i postav. Dlouho jsem si nemohl zvyknout a říkal jsem si, že "to není ono". S další sérií se to však srovnalo, seriál nabral nový, možná i lepší směr. Jeden ze seriálů, který stojí za to sledovat. Po konci 7. série má pro scénáristy jediný vzkaz: "Co to **** bylo? Proč mě **** napínáte?" Poslední dodatek po konci celého seriálu - poslední série byla již jen splácanina prošpikovaná hláškami. Tento seriál si zasloužil důstojnější uzavření a hlavně měl skončit bez časového skoku. ()

Scelleton

Za první tři série rozhodně plný počet, bohužel časem to přestává bavit a myslím si, že by sedmá série určitě mohla být poslední. | 1. série - 95% | 2. série - 100% | 3. série - 100% | 4. série - 95% | 5. série - 90% | 6. série - 85% | 7. série - 75% | (8. série - 60%) | ()

Zlaté glóby 2006

Zlaté glóby 2006