Tráva

USA, (2005–2012), 44 h 12 min (Minutáž: 26 min)

Tvorcovia:

Jenji Kohan

Mary-Louise Parker, Hunter Parrish, Alexander Gould, Kevin Nealon, Justin Kirk, Elizabeth Perkins, Allie Grant, Andy Milder, Tonye Patano, Romany Malco (viac)

Americký komediálně laděný seriál vypráví o osamělé matce Nancy Botwinové, která po manželově smrti začne pokoutně prodávat marihuanu, aby uživila rodinu. A přitom nakoukne do lecjakých tajemství skrývajících se za domovními dveřmi sousedů... (oficiálny text distribútora)

Lucije

Typický příklad toho, že každý z nás je schopen být a činit cokoliv, i když jsou blíže než se zdá. Vzhled, věk, pohlaví vše je jen iluzí:o))). Škola života aneb jak si ubalit špeka... ()

Olafa

Postavy v tomto unikátním seriálu jsou zajímavé, vtipné, tragikomické, barvité, originální, ale i takové, v jakých se najdete. Není to jen seriál jen o drogách, jak by se kvůli názvu mohlo zdát, ale jde v něm hlavně o rodinu a hledání sebe sama. Jediná věc, co mi brání seriál neohodnotit všemi 5* je fakt, že mi vadí nedokončenost některých příběhů (Silasovi dívky, hlavně pak ta první; Celiina rakovina, která nikdy nebyla doléčena, prsa nezmizela, vlasy se objevily; Andyho škola pro Rabíny...). I přes tyto vady na kráse seriál doporučuju, protože kromě drog v něm najdete i větší či menší rodinná dramata, nezaměnitelný humor a snad všechna tabu z ložnice (díky, Andy). ()

Fanfán

Dávám jednu hvězdičku za to, že ze začátku mě to trochu bavilo a ano... mělo to takový magnet, že jsem se z nudy podíval na všech pět sérií, co zatím jsou. Jenže postupem času se pro mě tohle koukání stávalo tím větším utrpením, čím víc jsem nesnášel jednání hlavní hrdinky. Dá se to říct takhle: Dokud tam byli černoši, dalo se na to dívat. Ti jediní se snad chovali normálně.... ()

ste

Slabší průměr. Postavy mi k srdci nepřirostly a s postupem času je to celé čím dál víc papírem šustící. ()

lada32

Trávu jsem si pustil hned po Californitation..A znáte to když si po ostrém kořeněném jídle dáte něco jiného,všechno vám připadá mdlé a bez chuti,vzpomínáte na tu jízdu s Duchovnym.No chvíli mi to trvalo,ale po první sérii co jsem viděl musím konstatovat,že SHOWTIME asi dělá nej serialy dneška.Na seriály jsem celkem náročný,třeba ZOUFALÉ MANŽELKY zduše nenávidím pro tu rozežranost,rozcapenost hlavích hrdinek.Tady nad tím vyzráli takovou krásnou střeleností mnoha postav,geniální scénářem,dějem na který se těšíte,protože se vám zažírá hloub a hloub..Doporučuji. ()

štěpule

Docela dobrý seriál, s originálním námětem, ale sestupující kvalitou. První a druhá série jsou super, bavila jsem se, třetí a čtvrtá jsou ještě koukatelné, ale pátá je propadák (viděla jsem zatím dva díly, ale pokud nevymyslí něco opravdu vtipného, tak myslím, že lepší už to nebude). ()

Chandy

Ako blesk z jasného neba ma uchvátil tento seriál. Na radu jednej kamarátky som si vo chvíli nudy pustil prvý diel a... potom to už išlo samo :D ()

Blackouts

Weeds nikdy nezastaví na rovnakom bode... a to je na ňom najlepšie. Zmeny prostredia a nečakané dejové zvraty, tie proste milujem. Showtime vytvoril tri z mojich piatich naj seriálov(Dexter, Weeds, Californication) a každý znich ma vie prekvapiť nejakým dejovým zvratom a veľmi často ma vie poriadne rozosmiať(dokonca aj Dexter). Žiadny iný serial ma nevie rozosmiať tak ako Weeds (s výnimkov Himym). Okrem humornej stránky, spľňa aj tú dramatickú. Život je vo Weeds k postavám (a hlavne k hlavnej postave) veľmi krutý, neustále im vznikajú nové a nové problémy. Niektorí užívatelia píšu, že sa im seriál začína prestávať páčiť v tretej sérií, mne sa naopak vtedy začal páčiť ešte viac. Vlastne považujem za najlepšiu poslednú sériu a za najhoršiu prvú. Je to hlavne kvôli dramatickosti a napätí, ktoré najnovšie série získali a samozrejme(už sa opakujem) kvôli dejovým zvratom. Ak náhodou niekto toto číta a rozmýšľa či si seriál pustí, odporúčam mu pozreť si celú prvú sériu a neprestať v polovici. Seríal ma totiž celkom pomalý rozbeh. ()

HMTD

Tento seriál mě chytil, nejsem rozhodně žádný fanda drog, ale to vůbec není potřeba, "Tráva" je podle mě pro diváky kteří hledají netradiční námět, skvělé obsazení, napětí, vtip ale i vztahy. Každý by si zde měl něco najít. Uroveň se čím dál tím víc zvyšuje. U třetí serie vidím vrchol seriálu, čtverka trochu zklamala, když se z vtipného Daga stala nudná postava i Sílie je úplně něčím jiným než byla, naštěstí v pětce je vše zpátky a už se těším co přinese budoucnost. Trochu doufám v alespoň epizodní návrat černošské rodinky. A skvěle hodnotím rozvoj charakteru synů HL představitelky. ()

stroke

Líbí se mi netradiční téma na kterém je seriál postaven. Jeho kvalita je střídavá ale většinou se pobavíte. Vtípky pochopí opravdu každý nenajdete tu kdovíjaké zápletky atd. Prostě takový jednoduchý,oddychový, komediální seriál ( tím nemyslím ale jako Ženatý se závazky, až tak jednoduchý tedy není,jen lehounce nadprůměrný). PS: jsem u s06e09 ()

Habansz

Seriál by si svých 5* rozhodně zasloužil, ale ..... ALE kdyby se skončilo u druhé, max. třetí řady. Nemohl jsem si pomoct, ale čím délé jsem se na seriál díval, tím více jsem nesnášel hlavní hrdinku a totálně jsem vyšiloval z jejich naprosto stupidních iracionálních rozhodnuti (to nemluvím ani o jejích dětech, které i přes všechno co jim jejich máma a její špatné rozhodování způsobilo pořád drží při ní). Také mě mrzelo, že cca od poloviny čtvrté řady to připomínalo spíše mexickou telenovelu, než seriál o trávě. ()

JK.89

První tři série je bomba,ale pak už se obchoduje se vším možným, Nancy je spíše protivná a vy už nemáte komu fandit a humoru je tam taky jak šafránu. Navíc scénaristé zničili moji oblíbenou postavu Cilie. Takže 1.-3. série 5 hvězd, ale zbytek maximálně za 2, takže celkově dám slabší 4 hvězdy. ()

macoslavek

pokrytecká dealerka v hlavní roli seriálu, který krmí diváky komediální porcí docela nehumorného tématu.. skvělé kombo, výborné obsazení, dokonce napínavé podání.. vedle vážného a procítěného Breaking Bad ale vypadá hodně slabě. ()

Thug_Leo

Od 4.série znatelně slabší, nicméně nelze hodnotit jinak než plným počtem díky Dougovi a Andymu, kteří i ve chvílích dramatu dokáží rozechvět divákovu bránici. ()

migl

Od šiestej série ma Nancy Botwinová(Mary-Louise Parker) začala dosť iritovať. Ani neviem či som ešte zvedavý aj na ôsmu sériu. ()

Palizer

Po tretej sérii som si tento skveli seriál absolútne zamiloval. Niet pochyb, že som musel zmeniť hodnotenie a dávam jednoznačne za päť. Vrelo odporučujem každému !!! ()

julie_mie

Během 10dní všechny díly. Chtěla jsem přestat, nešlo to. Ach ta Tráva!!! Všichni hlavní představitelé v sobě skývají nepřeberné množství překvapení. Od šesté série mi hodně chybí Celie. Jaká škoda! Nancy je výborně nevyvážená - někdy na zabití, někdy anděl, děti jsou po ní, kamarádi magoři, zločinci milí a všichni mají jedno společné - trávu... ()

Zlaté glóby 2006

Zlaté glóby 2006