Tráva

USA, (2005–2012), 44 h 12 min (Minutáž: 26 min)

Tvorcovia:

Jenji Kohan

Mary-Louise Parker, Hunter Parrish, Alexander Gould, Kevin Nealon, Justin Kirk, Elizabeth Perkins, Allie Grant, Andy Milder, Tonye Patano, Romany Malco (viac)

Americký komediálně laděný seriál vypráví o osamělé matce Nancy Botwinové, která po manželově smrti začne pokoutně prodávat marihuanu, aby uživila rodinu. A přitom nakoukne do lecjakých tajemství skrývajících se za domovními dveřmi sousedů... (oficiálny text distribútora)

ryoga

Good morning ladies and "jointleman"! Musím sa priznať že prvá časť ma nezaujala ale po pozretí ďalších dielov sa mi to začína stále viac a viac páčiť :-) Určite odporúčam aj ďalšie skvelé seriály od Showtime-u (Showtime to jednoducho vie) a to Californication a Dexter u týchto dvoch ma narozdiel od Weeds zaujala hneď prvá časť... Inak najlepší a najzábavnejší je podľa mňa Doug Wilson tie jeho hlody a flegmatický pohľad :-D potom Nancy a Andy.... 1. séria - 60 % 2.séria - 65 % 3.séria - 80% 4.séria - 90% 5.séria 80% 6.séria 60% Posledná šiesta séria stráca dych... tak hádam daľšia siedma séria bude lepšia... ()

Pollock

4-5 hvězd za první tři série, od čtvrté série dál jako bych se díval na úplně jiný seriál, kterému bych nedal víc jak 2. Je neuvěřitelné, jak se stejnými, pouze o něco staršími herci se najednou zábava promění ve stupidní nedomyšlené a natahované dialogy. Proboha, co se to stalo s tím luxusní prvotřídním Milfem, proč nám tvůrci začali (až na pár vyjímek) prodávat podprůměrný shit? ()

MareT.

Všichni to děaljí, tak proč ne my!:-) Seriál, který vás hodí do těžké pohody. Jinak taky velká skrýtá propaganda toho zeleného "zázraku". Místama zkaženo divnými motivy hlavních postav a jejich chování!__Vracím se ke komentáři ve chvíli, kdy jsem v 7. serii a musím říct, že žádný seriál není tak stejný a zároveň jiný serie co serie. Vždyť po 4. seiich byli v Kanadě, Dánsku, New Yorku a hádám, že jejich cesta nekončí. Postavy prošly obrovskými změnami, vztahy mezi postavami jakbysmet a nemůžu se zbavit pocitu, že tvůrci "nesnáší" svoje postavy, protože scénář jim dává pod nohy tolik klacků, že být na jejich místě, tak to prostě vzdám. Klobouk dolů, kvalitativně to neupadá, místama jen klopýtne. ()

baXter

Začátek první série mě zrovna nějak výrazně nenadchnul, ale až jsem se dostal přes pár prvních dílů, tak jsem si seriál oblíbil. Druhá a třetí serie je parádní, ale s každým dílem čím dál víc komplikovanější a propojenější + zapletnější. Myslím že se to začíná až moc zauzlovat a už to nemá svůj původní nádech a první díl 4. serie mě zatím ani trochu nepřesvědčil o opaku. Doufám že tento seriál nepůjde do kytek a že to mají scénaristé dobře promyšlené. Byla by to škoda. ()

Ratherfly

Seriál, na který jsem si musel pár dílů zvykat, ale přiznávám - posléze jsem si jich pár celkem příjemně užíval. Nicméně někdy kolem konce první série mně "Tráva" znudila natolik, že jsem ji přestal sledovat. Mno znudila, spíš mi začla dost vadit ta americká rádobyvtipná obdoba sarkazmu a (pseudo)nadhledu, kterou si někteří pletou s receptem na život inteligentního liberála a na které staví seriály jako je tenhle a třeba Zoufalé manželky. ()

Rssa

Pořádně povedený vtipný seriál, jehož hlavní i vedlejší postavy jsou celice vtipné (hlavně Doug Wilson nebo Andy Botwin). 85 % ()

Paity

Hlavní představitelka je trapná a nevěřím jí nic. Chápu, že šlo o to, nastrčit to na postavu, která vypadá, že s prodejem trávy nemá vůbec nic společného, ale přesto si měli s castingem dát více práce. Některé díly jsou pak navíc vyloženě špatné. ()

dormouse

Weeds má šťávu, Weeds má trávu. Začala jsem se 4. serií a trochu se obávám, že seriál ztratí dech, tak píšu, dokud ve mně převládá nadšení nad prvními 3 seriemi. Svým sarkasmem, absolutní ujetostí, sklonem k politické a sociální satiře trochu připomíná kreslené Simpsnovi či Městečko South Park. Ve třetí serii mne nadchlo to, že úvodní píseň Little Boxes ja ke každé episodě nazpívaná někým jiným, včetně hvězd jako Joan Baez či Linkin Park, Pete Seeger či Billy Bob Thornton. No a zdá se, že dealování trávy je velmi výnosné a celkem snadné, takže asi změním zaměstnání.......A jak jsem předpokládala, 4 serie jde rapidně dolu, znělka odpadla, dialogy jsou plytké, děj bez šťávy. 5. serie je na tom ještě hůř. Ale za ty první 3 serie 5 hvězdiček ponechám. ()

DannyBoy80

První 3 série jsou docela ok. Za ty 4*. 4tá serie už je značně přitažená za vlasy. 5tá vypadá zatím, že bude ještě horší. Komediální nádech z prvních sérii se vytrácí a začíná to být mírně obehrané. Uvidíme, ale vypadá to na další přetažený seriál. O čem je? O paničce ce se ji nechce vydělávat legální cestou a tak aby zaopatřila život rodině a sobě fičí v ganji. A zamotává se dotoho kdejaký její kámoš a milenec. ()

J*A*M*A*L

Někdy dobrý, někdy horší, někdy průměrný seriál. Weeds mě nikdy moc nebrala, ale za to mě hodně lákala. No a jednou jsem jí konečně našel na internetu online a tak jsem si jí nenechal ujít. Shlédnul jsem prvních pět dílů a čekal jsem větší očekávání. Po první sérii zatím tři a půl hvězdiček, blíž k těm čtyřem. ()

Charon11

Tak tohle něco úplně jiného než běžné US shi.... Mamka gengstr, zajímavá rodina, přátelé i "spolugengstři". Opravdu zábavné a překvapující co trávy se asi v USA používá napříč generacemi a sociálními skupinami. ()

chim.chim

Famózní, famózní! Přesně tohle jsem už dlouho hledala - svižný, chytrý, komediální i dramatický seriál s vkusným situačním a mírně cynickým humorem navíc korunovaný výbornými charaktery a stejně skvělým hereckým obsazením, které zde zdá se přesídlilo z Angels In America. Mary-Louise Parker je pro roli Nancy jako stvořená! / Nicméně: jak ono to u seriálů bývá, v poslední sérii už se vařilo z vody, všechny postavy se nesčetněkrát ocitly totálně out of character a ani nehappyendovský konec to nezachránil. ()

Martin_W

Geniální šílenost, kterou miluju hned od Pilotu.. Nenápadné postavy (Po zhlédnutí 3 sérií jsem stále nevěděl kdo je Shane a kdo ten druhý), bezchybé 2. Série, dobří herci a mimořádná Mary-Louise Parker, díky které je seriál takový jaký je. 3. série je velký propad, přes který jsem se ani nevím jak dostal ke skvělé 4. sérii, se kterou se seriál dalo by se říci vratil zpátky do starých kolejí jen v jiném prostředí a s trochu novými postavami. Šestá série je mírný pokles, kde se tvůrci snaží postavit sérii na tom, na čem byla postavená série čtvrtá.. Když už si člověk myslí, že Weeds nemá čím překvapit, příjde série sedmá. Ta, která se mi zalíbila ze všech nejvíce. Kluci už jsou odrostlí a mají své vlastní starosti, čimž se dostává Nancy ještě více prostoru pro její šílené "eskapády". Silas konečně dostal nějakou zajímavější dějovou linku, Andy se zase přesunul do pozadí. Seriál mohl skončit s otevřeným koncem a tím si zachovat svou kvalitu, protože osmá série jede už z posledního. Nancy se dostává do pozadí, ze kterého se dosává až někde v půlce a ostatní postavy už nebaví vůbec. Weeds už prostě nemá co ukázat. Poslední dvojdíl (hlavně první část) hodně zklamal, ale v posledních minutách i nějakou tu emoci ve mně vyvolal.. Je dobře, že už další díly nebudou, Weeds mě po celou dobu existence bavilo, ale osmá série už byla opravdu špatná. 7. série - 98%, 8. série - 74% Celkově - 97% ()

Zhigi

Ze začátku jsem se na Weeds díval jenom z nudy, byl to celkem příjemný seriál, ale nebylo na něm nic moc zvláštního. Na přelomu první a druhé řady mě to ale chytlo a už nepustilo. Celý seriál je vlastně o netradičních rodinných vztazích a situacích, které z nich plynou a to i u sousedů. Hlavním tématem tu je tráva a drogy obecně, ale projednává se tu i řada jiných citlivých témat společnosti, jako je homosexualita, potraty, náboženství, rakovina a spousta dalších, které mě teď nenapadají. S postupem času se Weeds stávají napínavějšími, už to občas přestává být komediální seriál a čím dál častěji tam jde o život. 90% ()

Oňďo

l 1. séria » 100% l l 2. séria » 95% l l 3. séria » 80% l l 4. séria » 90% l l 5. séria » 80% l l 6. séria » 80% l l 7. séria » 90% l l 8. séria » 60% l ()

Marina111 odpad!

Videla som jeden diel, a tých 80%, ktoré tu svietia, mi pripadajú ako prvoaprílový žart ... Hahaha, fajn, dostali ste ma ... a teraz vážne: že to nemôžete myslieť vážne ?! ()

Zlaté glóby 2006

Zlaté glóby 2006