Na zapadlé planetě Nimbus III, kde se střetávají hranice Federace, Klingonské a Romulanské říše, na planetě takzvaného galaktického míru, kde najdete vše kromě míru, se vynořuje Vulkánec Sybok a začíná stavět svou galaktickou armádu Světla, aby naplnil dávná proroctví. Na rozdíl od jiných Vulkánců využívá své telepatické schopnosti ke kontrole ostatních, kteří ho pak slepě následují. Když přímým útokem získá kontrolu nad "hlavním městem" pusté planety, zajme vyslance všech tří mocností. Kapitán Kirk je spolu s novou a dosud neseřízenou Enterprise vyslán, aby rukojmí osvobodil. Avšak Sybok pro ni připravil past, ze které není úniku... (oficiálny text distribútora)

Marooned17

Film určitě nemá nejgeniálnější děj, co znám, ale baví mě a bere mě za srdce a to je to důležité. Ale uznávám, asi jsem již profesionálně zdeformovaný trekkie. Star Trek můžu v jakékoliv podobě. ()

Mishqo

No zatiaľ bezkonkurenčne najhorší diel série - totálne mdlý, rozvláčny, bez štipky akcie, nápadu, vtipu či napätia a ani tie vizuálne efekty sa nemali čím chváliť. Ale stále si to zachováva ako takú úroveň, teda o odpade hovoriť nemôžem. ()

Kubaso

Celý ten námět o falešném bohu a pomýleném prorokovi rozhodně aspiruje na to nejlepší, co jsem z celé série kdy viděl. Jenže řeč peněz hovoří jasně. Pakliže se v předchozím filmu tolik osvědčil humor, dáme ho sem taky. A abychom si zajistili víc projekcí, zkrátíme to na nějakých sto minut, aby nám diváci neusínali. Hlavně, aby tam byli Klingoni. A když si navrch Kirk se Spockem a Kostrou zazpívají u táboráku, to přece nemůže škodit, ne? Toliko k logice, s jakou studio k filmu přistupovalo. Upřímně, s tímhle případem by se nejspíš důstojněji vypořádala mnou nenáviděná, politicky korektní nová generace ve svém vlastním filmu. Akorát by to nebyla zábava ani za mák. I přes tu zkratkovitost, několik katastrofálních pokusů o humor a proměnlivou kvalitu zvláštních efektů to vůbec není tak hrozný film, jak jsem si pamatoval. Jen bych ho nepouštěl někomu, kdo předtím žádný Star Trek neviděl. ()

lykan9

Nejzazší hranice je opět trochu krokem zpět. Přesto má své kvality a nechápu, proč má nejhorší hodnocení ze všech dílů. Vtip nadála naštěstí přetrval, bohužel příběh trochu pokulhával. Přitom začátek vypadal velmi nadějně a myslel jsem si, že se bude jednat o podobný úspěch jako v předchozím díle. Vše naštěstí zachraňuje špičkování mezi Spockem a Kostrou, které se nikdy neokouká. ()

JohnSmith

Star Treky jsou jak houpačka, jednou nahoře, jednou dole. Tentokrát pro změnu dole. Příběh by nebyl špatný, ale přišlo mi to už místy jak parodie a úvodní kempování bylo fakt děsný. ()

VanTom

Jako už tradičně ne úplně triviální myšlenka (hledání Boha – ve středu galaxie; skryté "bolesti") se tentokrát nepotkala s adekvátním zpracováním: hloupý scénář, kolísavá režie, laciná výprava, opravdu mizerné triky. Výborná hudba, zejména ale sehraná posádka a kamarádsko-rodinný vztah pošťuchující se trojice Kirk-Spock-McCoy ovšem nezklamaly ani v tomto případě. ()

dragon94

Upřímně začínám litovat, že jsem se do sledování Star Trek filmů pouštěl. Jediné co zatím za něco stálo byl Khanův hněv a i ten byl na poměry konkurence maximálně průměrný. Ani tenhle film nepatří k něčemu co by se dalo označit za alespoň slušný snímek. Narozdíl od 3. a 4. filmu obsahuje Nejzažší hranice, alespoň nějakou zápletku a Spock má raketové boty, ale krom toho ten film nemá divákovi pořádně co říct. 2* 35% ()

Molir

Rozhodne nejmene ST film ze vsech ST filmu, ale mne osobne to nevadi a povazuji ho za jeden z nejlepsich. Proc? Protoze si plne uziju trojky Kirk-Spock-Kostra, je to po vetsinu casu jejich 3men show (ostatni pribeh je tam jen tak mimochodem ;-) ), a jejich spickovani ja osobne muzu, i kdyz je to po vetsinu casu o tom samem. ()

BMAJTZ

Aby nedoslo k mylce predem rikam ze jsem fanouskem Star Treku, proto pokud jste do tohoto sveta nezasvedceni uberte si hvezdicku. Ale ted k samotnemu filmu, pripoustim, ze zaporu by se dalo najit hodne. Samotny pribeh neoplyva prilisnou originalitou a ani napaditosti. Vylozene napinavych momentu ve filmu neni mnoho a daly by se spocitat na prstech jedne ruky. Scenar je totiz prilis plytky a moc si nepohrava s jednotlivymi charaktery a ani jim nedava prilis prostoru na projeveni. Dalsi stinnou strankou jsou efekty, ty jsou na dost spatne urovni a na film honosici se jmenem Star Trek vylozene spatne. Doslo k poklesu o minimalne dve tridy oproti drivejsim filmum. A co se zapletky tyce tak v ni se nachazi nekolik opravdu velkych faktickych chyb. Napriklad moment kdy vsichni tvrdi, ze se pres velkou energetickou barierou neda dostat zadnou lodi a cely problem se vyresi tak, ze do ni jednoduse vleti a v klidu se dostanou na druhou stranu byl pro me WTF moment tohoto filmu. Mno nevim, na jedne strane je to Star Trek na druhe strane je to vskutku spatny Star Trek. Nemyslel jsem si, ze to nekdy reknu ale tohle je jediny podprumerny pocin nesouci toto jmeno pro fanousky ovsem povinnosti. Davam sice dve hvezdy ale je to nekde mezi dvemi az tremi 2,5*. ()

FIBO

V-pětka. Tady už trochu opadá monstrózní nadšení úspechů předchozích dílů, ale pořád jsme na rovině nefalšované poctivé Trekkie zábavě. Film jako takovej není vůbec špatnej, kor začátek, jak Kirk leze po skále a do toho slyšíme (ano opět, srdce zahřeje) Jerryho Goldmisth(e). Posádka Klingoské lodi taky fajn, ale jinak celkově vzato, pořád je to už jen Star Trek. Na druhou stranu, když jsem viděl bonusy z SE k tomuto filmu, tak moje srdíčko zaplesalo. "Nerozlišuji dobré a špatné, rozlišuju postoj a názor! (WS)" 3,75 hvězdiček ()

ZkuKol

Neuvěřitelně hloupý a přeplácaný příběh nezachrání pár vtípků ani povedený úvod. Shatner režíruje jen o málo lépe než hraje, triky jsou stále slabší a exteriéry už raději ani nezmiňuji. Protože si Kirk i sám příběh vymyslel, udělal ze své postavy akčního hrdinu a moudrého mentora v jednom, z posádky se stali jen groteskní postavičky a úspěšnost jejich vtípků je hluboko pod 50%. Vznikla tak jedna z nejslabších sci-fi, co jsem kdy viděl. 30% a to jen proto, že mám posádku Enterprise rád... ()

LuciusWlk

Tento díl začíná slibně, bohužel poté upadá do průměru. Akce zde moc není, což nemusí být vždy špatné, ale scénář tomu dvakrát nepřidal. Až vcelku k smíchu byla situace, jak snadno a téměř bez námahy se dá obsadit a unést vesmírná lodˇ. Velkým pozitivem byl konečně po Star Treku I opět bezkonkurenční Originál Star Trek Theme, což lahodilo mému uchu! :) Celkově ale slabší kousek. ()

iXtr3m3

Bez zbytočného komentára a vysvetľovania dôvodov prečo také hodnotenie, nikoho nepresviedčam o správnosti môjho názoru, ale patrí to do jednoducho do tématiky mojich naj seriálov a tým je povedané všetko... ()

Hopper

Niekde na pomedzí medzi 3 a 4. Nemôžem povedať, že by tento film bola nuda, to by som išiel s hodnotením určite dole. Enterprise tu pripomína domov dôchodcov, čo je dosť nezvyklé, ale niektoré postavysú skrátka navždy zviazané s menom Enterprise. Čo mi však vadilo a to dosť bola dovolenka na zemi, pretože Kirk ako skalolezec je úplne sci-fi. Tak o niečo lepší priemer. ()

DocBrown

"K čemu potřebuje bůh vesmírnou loď?". Pětka je především výbornou komendií, stejně jako čtyřka, hraničící s parodií na sama sebe. Tentokrát ale opět pod taktovkou geniálního Goldsmithe. Stárnoucí legendy z TOSky si dělají srandu sami ze sebe a je mi jasné, že to jim sežerou pouze hardcore trekkies. Zpěvy u táboráčku jsou úžasným vyvrcholením dlouholetého přátelství (v našem čase více jak 20let), začátek na Nimbus III má příjemnou Falloutovskou atmosféru, ale jakmile se Enterprise vydá na cestu, připomíná scénář spíše natahovanou epizodu TOSky. Ale je to film hlavně o charakterech, vedle posádky mě bavil Sybok a hlavně trio povedených vyslanců. A ve stylu TOS je i podivný (nikoli však špatný) závěr. Tomu odpovídají i slabé filmové efekty, filmová studia ale byla zaměstnána skvosty roku 89 (BTTFII, III, Ghost Busters II a Indiana Jones). Shatner je sotva průměrný herec (on je prostě Kirk!) a ještě horší režisér, ale ačkoli mě film poprvé mírně zklamal, můžu se na něj koukat znovu a znovu a pořád mě baví. Pětka je nejslabší z šesti filmů původní posádky, ale pořád lepší než polovina těch dalších. 70% ()

wasillisa

ano, tak to bylo ze slabšího soudku; začátek byl kombinací Chaplinovské grotesky, pajzlů ze Star Wars, animace Karla Zemana a neskutečného horolezeckého výkonu Billa Shatnera. DeForest dává největší průchod svému matko-mateřskému komplexu a zachází až za dálné hranice perverze.. Aneb jak řekl Bill ve Futuramě: "Když jsem režíroval Star Trek V, dostal jsem ze sebe skvělý výkon, protože jsem se tolik respektoval." ()

dopita

Tohle je těžkej průser. Nudil jsem se natolik, že vlastně ani nedokážu říct o čem to bylo. O hovně, to vim. Jestli za to někdo může, tak režisér. ()

Paity

Pokračováníé dílů "o ničem". Tohle snad není Star Trek, jak ho chtějí jeho fanoušci. Jestli ano, tak nejsem správný fanda Star Treku. Jako 107 minut je na tohle až moc. Podle mne by tomu klidně slušela stopáž StarGate SG-1. ()

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner