Znovu sa stretávame so štvoricou obľúbených hrdinov animovaného príbehu Doba ľadová - mamutom Mannym, leňochodom Sidom, šablozubým tigrom Diegom a prehistorickou veveričkou Scrat, ktorému sa neustále lepí na päty obrovská smola. V tomto pokračovaní sa doba ľadová chýli ku koncu a zvieratá si užívajú roztápajúci sa raj, ktorý je ich novým domovom. Trojica hrdinov stále drží spolu a užíva si všetkých radosti, ktoré im premena okolia prináša. Manny je pripravený založiť si rodinu, ale žiadneho iného mamuta nikto už celú večnosť nezazrel, takže má obavy, že môže byť posledným žijúcim mamutom. Potom, akoby zázrakom stretne Ellie, jedinú mamutiu slečnu na celom svete. Majú iba dva malé problémy: jednak sa nemôžu vystáť a Ellie je presvedčená, že nie je mamutom, ale vačicou! (TV JOJ)

Brano

Jednotka bola skvelá a hlavne veľmi zábavná. Toto je už takmer bez humoru, s trápnou "romantickou" zápletkou, ako aj s novo objavenou samicou, ktorá si myslí, že je vačica bola dosť otravná. Pre mňa slabé, až béčkové pokračovanie úspešnej jednotky. Dej je až príliš detský a nudný a celkovo je to určené hlavne mladším divákom. Toto už ani animovaná veverička nezachráni. /45%/ ()

ostravak30

Trochu nechápu hodnocení ani komentáře, že dvojka je hroší než jednička. Když si připomenu jedničku, byl tam skvělý scénář a příběh. Příběh je tady mírně horší a i hlášek trochu ubylo, na druhé straně Scrat dostává víc prostoru, dokonce zasahuje do samotného děje a jeho pokusy o ořech jsou vtipnější a nápaditější než v jedničce. Stejně tak Sid si udržuje svou kvalitu a mnohdy ji ještě povyšuje. Pořád je vtipný a ze všech postav baví nejvíc. Naopak v jedničce chybí kvalitní hudba. Té se nám dostává v druhém díle plnými doušky. Takže co se týče kvality, jednička a dvojka si nemají co vyčítat. Jednička má své kvality a horší věci a dvojka má své kvality a horší věci. Oba díly jsou na stejné úrovni, dvojka má přece jen slabší příběh, proto dávám nižší hodnocení, ale jinak si myslím, že oba díly jsou velmi kvalitní a dvojka v některých věcech je krapet lepší. ()

PlayEasy

Tahle série se snad nikdy nezhorší. Nejenom, že to bylo stejně zábavné jako jednička, ale přibyly tam vačice, které zajistily dvojnásobnou zábavu. "Já věřím, že poletím" BOOM :-) 75% ()

OJan

Grafika už je normální, ale příběh už je slabší než v jedničce, ale i tak je vcelku zábavný, svižný, vtipný. |75%| ()

JosefTomas

Po skvělém prvním díle studená sprcha. Animace se sice trochu zlepšila a postavy stále barvitě živé, ale ten příběh. Absolutně nezajímavé dobrodružství. První díl dokázal budovat napětí, tady vám ani na zlomek nepřipadá, že by byl někdo v potížích. Proč se to stalo? ()

liquuid

Na jedničku hodně ztrácí, možná až příliš. Tam, kde první díl nastolil určitou úroveň, tak tam v pokračování přesně ztrácí. Lenochod doslova zachraňuje celý tým. ()

lmc

Co se týče tohoto snímku, jsem velice zmaten. Začátek filmu byl totiž naprosto příšerný, nenastínil se v podstatě žádný děj a najednou film utíkal, utíkal a já si říkal o co se vlastně jedná, kde je vtip a kde je krása prvního dílu? Scénář je bohužel naprosto ubohý a nechápu, že k něčemu takovému mohli autoři sklouznout. Vůbec jsem nepochopil naprosto zytečné úlety typu "Sid, pán ohně", každopádně ke konci filmu se zničeho nic začal snímek jakoby probouzet ze spánku a já se začal náramně bavit. Najednou jsem se cítil jako v úplně jiném filmu a oříškové nebe mě dokázalo naprosto "utlouct":) Kdyby jel celý film tempem posledních patnácti minut, šlo by o další úžasný animovaný počin. Takhle se bohužel jedná o průměr zkažený nudným začátkem a velice slabým scénářem. Každopádně scrat opět pobavil. Nut Heaven Rulezzzz!:) ()

Actio

Velkej propad oproti originálu. Autoři se "vyplácali" na Scratovi a zbytek je jen velká nuda s citacema hranejch filmů. Infantilita mísená s dospělým humorem.... pro koho to vlastně je? ()

forzaroma

Príjemná rozprávka, kvalitou zrovnatelná s prvým dielom. Známe postavičky z jedničky sa opäť predstavujú v najlepšom svetle. Leňochod, mamut a tiger naučia Vaše deti tomu, aké dôležité je priateľstvo, odvaha a pomoc bližnému. ()

n562

Od tohoto filmu jsem čekala hodně, ale moje očekávání se bohužel nesplnilo. Bez vačičáků a vačičandy by to celé bylo skoro o ničem, ale i přesto jsem se u některých scén zasmála a po zamyšleními mi ani nebylo líto těch peněz za lístek. Dala bych 3*, ale radila by jsem režisérovi, aby se do dalšího dílu už radši nepouštěl. ()

Chladek

Polevují ledy, nebo nápady animátorů? Děj tohoto 2. dílu je absolutně slabý. Něco pod 2 hodiny jdou z jednoho konce na druhý. Myslím, že to byl záměr filmařů. Nějaký jakože cíl filmu, a potom aby měli hodně času naházet tam vtipy a směšné scénky. Netvrdím, že tam chyběly, to ne. Kdo se nenasmál, má něco s bránicí, ale jednička mi přišla lepší. Aspoň jsme předem nevěděli, jak to dopadne. ()

Předseda

Zvyšuji hodnocení, je to nejoblíbenější animák mého dvouletého syna. "Stůl prostřený, stůl" mu musím pouštět víckrát a musím uznat - je to chytlavý. ()

p.i.t.b.u.l

Méně povedené jako první díl, ale i přesto bych to nezavrhoval. Tvůrci se podle mého snažili až moc. Pochvalu si především zaslouží, že dali větší prostor veverce, která ve filmu exceluje. Po dějové stránce jsou určité výhrady. Nicméně pořád je to slušná podívaná se skvělými zábavnými scénami. ()

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze

18.04.2015

Po Době ledové přijde Obleva

Po Době ledové přijde Obleva

24.10.2005

Studio Fox si prvním dílem Doby ledové přišlo na vcelku slušný peníz. Práce na jejím pokračování jsou v plném proudu, i když nad celým projektem bdí pouze polovina původní režisérské dvojice Carlos… (viac)