Harry Potter a Fénixov rád

• Česko Harry Potter a Fénixův řád (viac)
Veľká Británia / USA, 2007, 138 min

Réžia:

David Yates

Predloha:

J. K. Rowling (kniha)

Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson, Jason Isaacs, Tom Felton, Maggie Smith, Helena Bonham Carter, Robbie Coltrane, Ralph Fiennes, Michael Gambon (viac)

Harry Potter (Daniel Radcliffe) sa vracia do Rokfortu, aby nastúpil do piateho ročníka školy čarov a kúziel. Tam však zistí, že väčšina členov kúzelníckej komunity verí, že jeho nedávne stretnutie s Lordom Voldemortom (Ralph Fiennes) je obyčajný výmysel, čím je zásadne spochybnená Harryho dôveryhodnosť. Ba čo horšie, minister kúziel Kornelius Fudge (Robert Hardy) opäť vymenoval nového učiteľa obrany proti čiernej mágii. V lekciách podozrivej profesorky Umbridgeovej (Imelda Staunton) sa však mladí čarodejníci nič zásadné nenaučia, a preto nemajú dostatok vedomostí k boju s temnými silami, ktoré sa okolo nich sťahujú. Na Hermioninu (Emma Watson) a Ronovu (Rupert Grint) výzvu sa Harry rozhodne vziať chod vecí do svojich rúk. Tajne sa začne schádzať s malou skupinou študentov, ktorí sa hrdo nazvali Dumbledorova armáda, a učí ich, ako sa ubrániť čiernej mágii. Hoci je sám ešte len študent, pripravuje odvážnych mladých čarodejníkov na nebezpečnú bitku, ktorá čoskoro prepukne. (TV Markíza)

Hermione02

Poté, co sérii začal režírovat D. Yates, šla kvalita filmů velmi dolů. Tento film není žádnou výjimkou, nudný scénář, nezajímavá hudba, z knihy vybrané nezajímavé odkazy a ty zajímavé bohužel vynechané...1 * za to, že je to "Harry". ()

nula87

Vězeň z Azkabanu pro mě zůstává stále nejlepším dílem série, ale Fénixův řád se řadí na 2. místo. Úchvatný úvod bez kudrlinek, který nás hodí přímo do děje a i navazující děj celou dobu baví, nenudí a drží nás v pozornosti. Yates rozhodně obstál. 75% ()

Arcipes

Nemám s filmem problém, už proto, že se ke slovu dostal David Yates, který šel s každým dalším filmem dál a neustále se zlepšoval. Oceňuji efekty, které jsou už opravdu velkolepé, hudbu a závěrečný souboj. Na tak rozsáhlou knihu odvedl tým kolem Yatese a Heymana skvělou práci. 4/5 ()

Aiwn

Pátý díl se mi líbil o dost víc než čtvrtý. Jsou tu i vtipné záběry, a i když místy je film hodně temný, tak si to Yates vynahradí ve scénách s Umbridgeovou. Herecké osazenstvo zaznamenalo velké plus, hlavně díky Heleně Bonham Carter a jejímu šílenému výrazu, a také díky Imeldě Staunton. Co se týče akce, tak slušná, mohla být i lepší, ale dobrý nadprůměr. Zároveň mi však připadá, že se David Yates snaží vyrovnat Cuarónovi, svou fantazií a osobitostí. Na první pohled to vidět není, až při bližším zkoumání, avšak v zásadě to nevadí. Když všechna fakta shrnu dohromady, tak třetí díl se mi sice líbil o dost více, ale tomuto dám 85%. ()

ikilledjenny

Děj je opižlaný, jak Harryho vlasy, ale Fénixův řád má skvělou temnou atmosféru, Brumbál je borec a Evanna Lynch jako Luna nenahraditelná, nemohli vybrat líp. ()

FandaHoffman

Tehle díl jsem nikdy neměl moc rád. Možná jsem ho měl rád nejmíň (ale furt mám celou ságu hrozně rád a na Fénixův řád se zase rád podívám). 5/10 ()

Havala

Celá serie má pořádně dobře našlápnuto, tento díl mě taky hodně bavil. Vždycky je zde příslib do budoucna že to bude o něco lepší a lepší, ale kam až? ()

RigorMortis

Ďalšia zmena režiséra, ďalší nový pohľad na film. Môžem len súhlasiť s kolegyňou KevSpa-ovou, "civilnosť" Fénixovho rádu ma príjemne prekvapila. ()

Syna.1990

Většina dílů Harry Pottera byla nadprůměrná podívaná, v horších případech průměrná. Fénixův řád patří mezi tu průměrnou podívanou. V tomto díle není nic co bych přímo chtěl zdůraznit, až na finálový střet Brumbála s Voldemortem, který tento film u mě posunul na rozmezí *** a ****. ()

Kubi21

Já, jako milovník knižních předloh, musím uznat, že toto se moc nepovedlo. To, že museli osekat knihu je logické, ale proč je to nepřehledné a nenavazující a ti neznalí předlohy se v ději budou dosti ztrácet. Ono, že to celé nefunguje má na svědomí určitě scénář a i režisér, ale zcela určitě i předloha, která je podle mne nejhorší z celé série. Škoda, hra ne temnou strunu může fungovat, ale tato variace je depresivní a moc nefungující. ()

helrohir

Po predchádzajúcom slabšom mieste v Potterovskej ságe konečne prišiel ďalší kvalitne zrežírovaný film. David Yates dodáva postavám na psychológii a film sa tým pádom tak trocha odpútal od čisto fantasy príbehu a stáva sa drámou so všetkým, čo k tomu patrí. Čo sa týka hercov, tak trojica hlavných protagonistov zreje ako víno film od filmu. Hlavne Radcliffe konečne dokazuje, že nie je len do počtu. Skvelá bola aj H. B. Carter, len škoda, že sa objavila len v pár scénach. Filmy o Harry Potterovi sa čím ďalej tým viac stávajú temnejšie a atmosferickejšie, čo je len a len dobre a práve Fénixov rád naštartoval celú ságu do poriadnej zápletky. ()

anyonecek

Ale tak jo, nějak to pokračuje. Opět chybí nějaká slušná atmosféra přes celou délku filmu, bohužel závěrečná honička na ministerstvu a souboj Voldemorta a Brumbála ten celý díl nevynahradily. Dostaly se nám tu i nějaké city a vztahy mezi jednotlivcema což mně bylo proti srsti, radši bych tam pořádně propracovanej příběh s nějakým zvratem než zdlouhavé rádoby romantické scény. Nebylo to špatné, ale od prvních dílů je tohle daleko. ()

yaqwsx

Opět další řemeslně dobře zvládnutý díl Harryho Pottera, který se snaží tahat za emoce, kde to jen jde. A celkem se mu to daří. U tohoto filmu mě však celkem často trochu rozptyloval skákavý a občas zvláštně navázaný děj. Zamrzelo i rozvedení některých postav (např. Lenky). I přesto všechno to nekazí celkový dobrý dojem. ()

xxlch

Nelze brát tento film jako samostatný.Na Potterovskou ságu je třeba se dívat jako na velký seriál o mnoho dílech a potom je velmi dobře srozumitelný a koukatelný i pro nečtenáře.Mám pocit že každý kdo jde skoukat Harryho Pottera,čeká nějakou velkou bombu. Proč? Ať už točil Cuarón,Yates nebo Columbus,každému se podařilo vytvořit velice životaschopné a krásné dílo,které pokračuje čím dál temněji.Je tady napětí,humor a vše podstatné,co je i pro nečtenáře důležité.Přečetla jsem pár recenzí a mám dojem že tento film se dostane mezi nejrozporuplnější.Téměř každý hodnotící nadává a porovnává s knihou, ale pokud je mi známo,hodnocení knih je na jiných www-stránkách! A film samotný je "pouze"podle knihy a né kopie knihy. Inu, ať tak či onak ,pro mou maličkost je i tento potterovský film skvěle zvládnutým počinem.A říkejte si a pište si cokoli chcete. ()

marek29

Kouzelnický fenomém mého pozdního mládí a dá se říct, že s postupem času jsem stárnul s Harrym, i když je o 2 roky starší, než já. ()

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze

23.07.2012

Norton a Pitt opět spolu

Norton a Pitt opět spolu

18.09.2007

V Klubu rváčů byli nerozlučnou dvojicí ;-), a brzy Eda a Brada opět uvidíme na filmových plátnech bok po boku. Stane se tak v dlouho připravovaném celovečerním remaku televizní minisérie State of… (viac)

Hoffman miluje Thompsonovou

Hoffman miluje Thompsonovou

09.06.2007

Dustin Hoffman a Emma Thompson si během natáčení Horší už to nebude zřejmě padli do oka. Zanedlouho se totiž spolu objeví v romantickém dramatu Last Chance Harvey. Ale pravděpodobnější možná bude, že… (viac)