Harry Potter a Fénixov rád

• Česko Harry Potter a Fénixův řád (viac)
Veľká Británia / USA, 2007, 138 min

Réžia:

David Yates

Predloha:

J. K. Rowling (kniha)

Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson, Jason Isaacs, Tom Felton, Maggie Smith, Helena Bonham Carter, Robbie Coltrane, Ralph Fiennes, Michael Gambon (viac)

Harry Potter (Daniel Radcliffe) sa vracia do Rokfortu, aby nastúpil do piateho ročníka školy čarov a kúziel. Tam však zistí, že väčšina členov kúzelníckej komunity verí, že jeho nedávne stretnutie s Lordom Voldemortom (Ralph Fiennes) je obyčajný výmysel, čím je zásadne spochybnená Harryho dôveryhodnosť. Ba čo horšie, minister kúziel Kornelius Fudge (Robert Hardy) opäť vymenoval nového učiteľa obrany proti čiernej mágii. V lekciách podozrivej profesorky Umbridgeovej (Imelda Staunton) sa však mladí čarodejníci nič zásadné nenaučia, a preto nemajú dostatok vedomostí k boju s temnými silami, ktoré sa okolo nich sťahujú. Na Hermioninu (Emma Watson) a Ronovu (Rupert Grint) výzvu sa Harry rozhodne vziať chod vecí do svojich rúk. Tajne sa začne schádzať s malou skupinou študentov, ktorí sa hrdo nazvali Dumbledorova armáda, a učí ich, ako sa ubrániť čiernej mágii. Hoci je sám ešte len študent, pripravuje odvážnych mladých čarodejníkov na nebezpečnú bitku, ktorá čoskoro prepukne. (TV Markíza)

Colomba666

Od tohoto dílu se nemáme o čem bavit, mé hodnocení se ustálilo na 4* asi i pro všechna ostatní pokračování. 4 neznačí, že je film špatný, to vůbec ne. Temná atmosféra, naštěstí, přetrvává, výborná profesorka Umbridgeová, kterou jsem si při čtení knihy představovala naprosto jinak, než jak ji ztvárnili ve filmu, je dokonalá svi*e, která bude plnit příkazy svého zaměstnavatele za všech okolností, i za cenu pár jizev, nebo únosu. Vcelku je to velmi dobrý celovečerák, určitě ne pohádka pro malé děti pod šest let, pokud tedy nechcete, aby se haranti po... ()

Rebel24

Prvý krát sa nám objavuje postava Davida Yatesa na režijnom kresle, ktoby tušil, že sa mu tak zapáči, že ostane min ďalších 6x. Ale späť k filmu. Zabrdli sme oveľa viac do politiky sveta a to je dobre. Bolo potrebné výraznejšie oživenie a zmena (aj režijna) je pozitívna. Príchod nových a hlavne dámskych postáv (Umbridge, Lovegood, Bellatrix) je výborná nová esencia série. Čo je ale výnimočné a pamätné na Fenixovom rade, je fyzickost kuziel. Je ich počuť, je ich cítiť a záverečný fight je úžasný. Tam sa pôjde v scénach podlaha, emócie, hudba, všetko ide na doraz. A súboj Dumbledore vs Voldemort ukázal absolútny potenciál magických interakcii, ktorých žiaľ nebolo predtým ani potom príliš veľa, o to viac vyniká tento so schopnosťami 2 výborných kúzelníkov. 88% ()

Little_Sawy

Piaty diel Bradavic, sa ukázal už v tom normalnejšom, temnejšom svete, než na aký sme boli kedysi zvyknutý. Tu Harry pociťuje ťažkosti, nátlak, nenávisť hlavne zo strany novej učiteľky Dolores Umbredgovej, ministerky proti čiernej mágii. Ktorá sa chce dostať na pozíciu riaditeľa a vytlačiť Dumbledora aby odstúpil a prenechal miesto jej. Voldemort sa vrátil. Harry musí nájsť riešenie, tak zhromaždí skupinu študentov, ktorí budú bojovať za Dumbledora. Ktorý by mal ísť do azkabanu, kde mal počkať na proces sprisahania a zakladania armády. Byť na mne tak tú suku Dolores už dávno predhodím Kentaurom. Harry má v tomto roku ťažké obdobie. Belatrix ujde z Azkabanu, aby sa pridala k Temnému Pánovi, ktorý má svojich smrťožrútov už takmer všetkých pokope. ()

Vartoooza

Pre mna jednoznacne zase raz za 5*.Mozno pre to ze som velky fanda HP =) ale myslim ze tento film by sa mohol pacit aj tym ktory touto kuzelnickou ex-rozpravkou opovrhuju.Je sice pravda ze mi to pride tak trochu scvrknute a "klipovite" ale to asi kazdemu kto cital ten cca 800 stranovy kolos =D.Pacilo sa mi ze sa z Harryho nesnazili urobit mile chlapciatko ale jeho depresivne a pochmurne nalady (kto cital knihu vie) preniesli aj na platno.A zaverecny boj na ministerstve je absolutna ceresnicka na torte!Ma to vtip atmosferu napatie skvele vizualne spracovanie a efekty a neposlednom rade minimalne obstojne herecke vykony.Odporucam! ()

Naty94

Hudba byla doopravdy pěkná a výstižná, Testrálové (a ještě spostu dalších věcí a postav) přesně podle mých představ a Evanna Lynch v roli Lenky Láskorádové ještě lepší. Bylo to sice všechno na jedno brdo, ale taky co se dalo čekat, když je děj v knize tak obsáhlý, že? Myslím, že celý film zaslouží pět hvězdiček :)) ()

lip2

Tak tenhle film je pro mě sklamaní roku.Už ,že je to osekanina proti knize mě mrzelo co nadělam to se asi nedá ovlivnit,ale ,že film byl v podstatě velmi nezaživný a já se nudil tak tendle film pohřbilo.Tenhle film nezachraní ani dobré vizualní spracovaní za které davám dvě hvězdy.Vřele doporučuji místo toho si přečíst harry potter a Relikvie smrti ktera ted vysla knižne a unas je na netu amaterský překlad na netu. (-: ()

Roger92

Vůbec nevím jak tady může někdo tento film kritizovat. Naprosto skvělý film, 100% splnil má očekávání a že je závěrečná "bitka" krátká?Ale skvěle provedená a stačila bohatě, do toho ta hudba, skvělé efekty...MEGA FILM, nevěřte komentářům které kritizují film !!! ()

kuchtajz

Od prvního dílu už nám uběhlo několik let a naši hrdinové už taky dospěli(nejen fyzicky,ale i herecky).Zatímco první dva filmy byli takový "dětský" a měli přístupnost už od 7 let,od "Vězně z Azkabanu" už ta věková hranice začala stoupat a sní i stoupala kvalita této série.Nejnovější dobrodružství kouzelnického "učně" je napínavý,akční a hlavně už to není film pro ty nejmenší.Nejvíc se mi líbila Imelda Staunton a její psychopatická učitelka Obrany proti Černé Magii ()

dodanek

Jakožto člověka, který má knížky opravdu rád a četl je mnohokrát, mě tento film iritoval zjevnou ignorací spousty knižních faktů, zkreslováním a zjednodušováním důležitých věcí - je až s podivem, že k něčemu takovému dala Rowling svolení. Ty tři hvězdičky jsou za to, že je to Harry Potter, a především za naprosto výbornou Evannu Lynch. ()

Benilta

Krásně natočené, skvěle promyšlené a výborně dějově rozpoložené. David Yates mě opravdu velice mile překvapil, poněvadž dokázal téměř to, co dokázal Cuarón ve Vezňovi z Azkabanu, velice povedená potterovská záležitost, hodně se mi to líbilo. Konečně jsem se také dočkala více ukázané psychologii postav. Výborná atmosféra, která panuje celý film se mi líbí. Také musím poprvé pochválit všechny mladé herce, kterým jsem dá se říct, věřila. Zábavné momenty, u kterých se člověk pobaví a napínavé pasáže, ve kterých má opravdu strach, co se s někým stane, pokud nečetl knihu. Já knihu četla a o to víc film a hlavně Davida pochvaluji, protože knihu, co má osm set stran, tak výbroně zpracovat do (proti ostatním dílům) jen 138 minut, je snad zázrak. Už se nadále nechci opakovat s tím, jak je kniha nádherně rozepsaná a krásně dějově vylíčená, takže pro tentorkrát naposledy. Nemám, co bych vytkla, snad jen některé chvíle mi ve filmu trochu scházely a některá vysvětlení, kterých se nečtenář bohužel nedočká. Jsou to 4 * a 1/2, kdybych dala 5, neměla bych zcela čisté svědomí, ale 4 * se vším všudy to jsou zaručeně :). ()

PauloGrane

Nedostatek kinokinetiky zamrzí, ale Premiere je vedle minimálně v tom, že sa jedná o nejslabší díl série. Tým je pořáď Kámen Mudrců. 70% ()

Lillian

Můj tatínek...a to je inteligentní pán,to prý nepochopil.Nedostal se zkrátka do "toho svého Harryho" kterého čekal a vysvětlovačky které místy chyběly zcela a nejen z části,asi postrádal.Skalní fanoušky kteří knihu i četli (ne jako můj táta) byli dle mých informací unešeni.Zpracováním,humorem,výběrem scén a i já se nakonec smířila s tím příšerným Danielovým účesem.5* je podle mě adekvátní odměna za bezvadný a konečně i pro děti koukatelný výsledek(nebo je to tím že tam nikdo vyjímečne neskoná) i když za předlohu by se nestyděla ani pan King. ()

Gagin

VElice kvalitní film, i na tu délku se to dá sledovat, ovšem který z dílů harryho pottera nebyl kvalitní. Fascinující je poslední bitva Voldemorta s Brumbálem. Dávám 3,5 hvězdy, téměř 4 hvězdy ()

Shtinky

Aj keď Harry Potter patrí medzi moje najoblúbenejšie knižné a filmové série nemôžem sa tentokrát premôcť zvýšiť hodnotenie. Do teraz jednoznačne najprekrútenejší film ktorý by som fakt nepochopil keby som nečítal knihu. Najviac ma popudilo to riešenie Núdzovej miestnosti a spôsob akým sa doň Umbridgeová dostala. Pár malých detailov ako napríklad že si Dudleyho kamaráti Harryho predsa len všimli, to že Umbridgeová sa rozhodla použiť svoje skvelé brká na všetkých študentov, to ako Harry prenikol do Snapovej mysle alebo to že tu nebol metlobal prehliadnem, ale prečo sa preboha nikto nezmienil o tom, že kto poslal dementorov na Harryho a Dudleyho a prečo. To bolo podla mna dosť kľúčové. A rozmyslel som si to s tým metlobalom, MAL TAM BYŤ! :E Boj Dumbledorea s Riddlom bol inak pôsobivý. Môžem však iba dúfať že další film sa knihy bude držať vernejšie. ;) ()

Zedus

Bohužel asi jsem viděl jiný film než ostatní nebo jen mě připadal tento díl nudny a zbytečný. Jen mašinerie na naše peněženky nic víc. ()

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze

23.07.2012

Norton a Pitt opět spolu

Norton a Pitt opět spolu

18.09.2007

V Klubu rváčů byli nerozlučnou dvojicí ;-), a brzy Eda a Brada opět uvidíme na filmových plátnech bok po boku. Stane se tak v dlouho připravovaném celovečerním remaku televizní minisérie State of… (viac)

Hoffman miluje Thompsonovou

Hoffman miluje Thompsonovou

09.06.2007

Dustin Hoffman a Emma Thompson si během natáčení Horší už to nebude zřejmě padli do oka. Zanedlouho se totiž spolu objeví v romantickém dramatu Last Chance Harvey. Ale pravděpodobnější možná bude, že… (viac)