Piráti Karibiku: Truhlica mŕtveho muža

• Česko Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (viac)

V tomto dobrodružném a velkolepém pokračování filmového hitu z roku 2003, které vzniklo opět pod vedením producenta Jerryho Bruckheimera a režiséra Gorea Verbinskiho, je kapitán Jack Sparrow znovu lapen ve spletité síti záhrobních intrik. Prokletí Černé perly se mu sice podařilo zlomit, avšak nyní musí se svou posádkou čelit mnohem děsivější hrozbě - ukáže se, že Jack se upsal krví legendárnímu Davymu Jonesovi (Bill Nighy), který je vládcem oceánských hlubin a kapitánem tajemné lodě BLUDNÝ HOLANĎAN, jíž se v rychlosti a schopnosti rychlého zmizení nedokáže vyrovnat žádná jiná loď. Pokud se Jackovi nepodaří najít způsob, jak se z této faustovské dohody vyvázat, bude nucen strávit celý posmrtný život jako otrok v Jonesových službách. Překvapivý vývoj událostí přeruší svatební plány Willa Turnera a Elizabeth Swann, kteří se znovu ocitají ve víru Jackových dobrodružství, během nichž dojde na strhující souboje s mořskými monstry, nepřátelský naladěnými ostrovany a výstřední věštkyní Tiou Dalmou (Naomie Harris) a dokonce i na tajemné setkání s Willovým dlouho ztraceným otcem Štruplem Billem (Stellan Skarsgard). Mezitím si nemilosrdný lovec pirátů lord Cutler Beckett (Tom Hollander) z Východoindické společnosti začíná brousit zuby na bájnou Truhlu mrtvého muže. Dávná legenda praví, že ten, kdo se truhly zmocní, bude moci ovládnout Davyho Jonese a celou jeho posádku - a Beckett chce této obrovské síly využít k tomu, aby jednou provždy očistil Karibik od všech pirátů, kteří jej křižují. Časy se mění a skutečnými loupeživými piráty se pomalu stávají draví obchodníci a úředníci... zatímco staromódním bukanýrům jako je Jack, kterému jde především o dobrodružství a nespoutaný způsob života, hrozí vymření. (Magic Box)

Muel

| Walt Disney | Lahodné pokračovanie. Všetkého viac, ale to všetko je rovnako dobré, ako minule. A hlavne teda to CGI, ktoré na tú dobu je vlastne fakt dokonalé. Davy Jones a jeho poskokovia vyzerajú ohromujúco. Je obdivuhodné, ako dokázali vybalancovať pocit realističnosti a fantasy prvku. A celkovo všetko okolo záporáka mi prišlo výborné, jeho backstory, správanie a motivácie. Pravda, Sparrow tu bol trocha zbytočnejší/menej zaujímavý, vynahradil to ale záver. Verbinski vládol v 00's. Viac TU. | Hodnotenie: 8/10 | ()

Ulrich

Dejove az moc komplikovane, prelidnene a plne dosti zbytecnych scen( ktere sami o sobe jsou ale zabavne). Priznam se, ze v deji jsem se parkrat ztratil a motivace nekterych postav mi porad vrta hlavou, i kdyz k rozreseni nejspis dojde az ve trojce. Jinak vynikajici popcornova zabava se skvelym Deppem, ohromujicim Nighym (ktereho clovek i pod pussyfacem pozna - uz jen podle mimiky ust a oci), par wtf momenty a jednim WTF akcni scenou, kdy se tri postavy sermuji vne a uvnitr utrzeneho mlynskeho kola. Nenudil jsem se ani minutu, coz je asi pro letni blockbuster nejlepsi vysvedceni. ()

Pc

Velice dobrý film až skvělý mě se to nejvíce líbilo a kapitán Jack Sparrow umí lidi rozesmát já na to půjdu několikrát a asi si ho určitě koupím protože je to super film a super film si vždicky koupím. ()

Cartman

Dvě a půl hodiny jsou snad trochu moc, ale i tak jsem se nenudil. Konec otevřenější než u Pána Prstenů si možná přece jen mohli odpustit... ()

Kosťa

Děj veškerý žádný, ale přesto je v něm nesčetně logických, dějových a bůh ví ještě jakých chyb. Vtipné části z toho přesto dělají slušnou porci popcornové zábavy. ()

Milwa

Holt je to typická druhý díl trilogie. Johnny je úžasný, ale jinak jsem byla trochu zklamaná. Holt uvidíme co nám přinese třetí a žávěrečný díl. ()

Koláč

Je to zbytečně dlouhé. Scénář je překombinovaný ... ale mě se to prostě líbí!! Jízda při které prostě vypnete a bavíte se (no a pokud ne, tak je to jen vaše věc) ()

El-Barto

Zábavnost se dvojce upřít nedá, ale to co dělalo z Prokletí černé perly tak skvělou podívanou se tady ztrácí v průměru a vlastně nám nepřináší nic nového. Tenhle díl postrádá spád předchozího a Nighy dostal míň prostoru než si zasloužil. Spousta věcí byla zatraceně přehnaná (včetně Krakena) a tak se nechám překvapit, kam až chtějí tvůrci s dalšími díly zajít. ()

Saur.us

Překvapivě druhý díl zas tak neztratil dech a drží se kvalit a toho všeho co jsem už napsal k Černé perle. Navíc začínám být tak zblblý, že mým životním cílem už není stát se popelářem ale letět do Somálská a atakovat tankery :D HO HO HO! Lepší 4 ()

Venous666

Druhý díl přišel co by dup a tak jsem se na něm směle vrhl. Kde exceloval J. Depp v prvním díle, tak tady se to moc nevedlo. Možná to je tím, že je to zbytečně dlouhé. Jako 150min je docela hodně a tak divám má pocit, že je to nekonečné a zbytečně všechno moc okecávají. I hlášky Cpt. J. Sparrowa nejsou už tak dobré. Proč tedy dávám 4 a ne méně, když na to tak trochu nadávám. Oproti prvnímu dílu, kde byla hudba dobrá, tak tady je přímo grandiózní, Hans Zimmer opět zaválel. Krom skladatele tady přímo žářil Bill Nighy co by Davy Jones. Tohle spojení chobotnice a starého námořníka na mě udělalo neuvěřitelný dojem... 70% ()

Monisek

Po jedničce byl pro mne tenhle film zklamáním. Jack Sparrow je stále skvělý, ale tak nějak už okoukaný. Celý film je zbytečně dlouhý, většina scén dost natahovaných a prostě je to tak nějak překombinované... Jsem zvědavá na trojku. 55% ()

melloun

Mnozí zde vyzdvihují scénu na mlýnském kole, ale ta by mi přišla hloupá i v případě animované grotesky. Nadšený jsem však byl z celé posádky Bludného Holanďana a hlavně z jeho kapitána Davyho Jonesa. Ačkoli se tvůrcům povedlo velmi dobře nastartovat a navázat na příběh Prokletí Černé perly, nakonec vše zabili svým megalomanstvím a stupidními náznaky vztahu mezi Elizabeth a Jackem. ()

Bozvav

O dost horší záležitost, děsně překombinované a dost beze smyslu. pořád pěkná podívaná, ale děj dost upadl. Za mne 60%. Tedy 3*. ()

sirien

nope. Sorry. Převracet odlehčenou popcornovku do temného... co to mělo být? Thriller? Fakt moc nefunguje. Kdyby to byl samostatný film co by šel natvrdo do těch temných aspektů věci, třeba i s těmi fantasy prvky, proč ne, mohlo by to fungovat (kdyby někdo zahladil scénář), ale takhle to působilo jako fakt divná směska která neví, odkud kam míří. ()

Aurus

8,5/10. Za mě o hodně lepší než první díl. Ikdyž byl první díl výborný tak tohle je prostě perfektní. Příběh je perfektní, postavy jsou sympatycké, hudba je výborná, akce tu je skvělá, Atmosféru tento film má solidní, napětí je zde párkrát za film,lokace jsou zajímavé a kamera filmu je výborná.  Jsem zvědav na další díly. ()

Va55ago

Newim, mam z toho jakysi rozporuplny pocit. Popravde jsem od toho cekal krapet vic. Mam tak nejak pocit, ze uz je to (jak psal Tom Hardy) dospelejsi pokracovani. Depp dela sice stale skopiciny, ale uz to pro me neni ono, uz to mam asi moc okoukane z jednicky (aby ne, kdyz sem ji videl nejmin 15x). Aby nedoslo k nedorozumneni, je to PARADNI film, ale u me stale vitezi jednicka.. Ted si rok pockejme na 3 a uvidime... :) ()

elea

Velké zklamání - jinak to ani říct nemůžu. Od začátku tam téměř o nic nejde, jen se snaží připoutat nějak diváka (trapnými skorovtipy nebo něčím jako napětí), aby se dokoukal až do konce nebo se aspoň o to pokusil. K těm nejhorším věcem teda určitě patří ta mořská příšera - kdo to mohl vymyslet? Zřejmě nebyl moc při vědomí. Úplně zbytečná a bezvýznamná je tam role Keiry Knightley. Taky Hans Zimmer se vůbec nemusel obtěžovat, 85% hudby je variací Badeltovy jedničky. No, piráti, jde to s vámi s kopce, a to se mi jednička líbila. ()

Zalost

Je to něco úplně stejného, naprosto jiného, mnohem lepšího a současně o něco horšího než první díl. Ano, mám v tom zmatek, ale není divu, film jede nezadržitelným a extrémně zábavným tempem a ke konci dokonce tempo ještě nabírá, aby... aby se všichni mohli těšit na třetí díl, u kterého se obávám, že by nemusel naplnit mnou do něj tolik vkládaná očekávání. Byl jsem po roce zase v kině, tak chci odpovědi na svoje otázky! Ale hádám, že to už ke hře patří :-) ()

SpeedyCZ

Skvělá letní podívaná pro celou rodinu. Jack Sparow předvedl nezapomenutelné scénky, z Willa se stal opravdový pirát a Elizabeth dostala taky víc prostoru se vybarvit. Ať už je tu trojka, Jo-ho-ho!!! ()

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga

10.07.2011

V rozsáhlém interview pro magazín Esquire Daniel Craig tvrdí, že thriller The Girl with the Dragon Tatoo (u nás film půjde pod stejným názvem jako předloha a švédská adaptace, tedy Muži, kteří… (viac)

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

24.02.2010

Upřímně, po scénáristickém guláši v dvojce a trojce Pirátů z Karibiku budili Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides spíše obavy. Tím spíš, že i čtyřku napsali staří pachatelé Terry Rossio a Ted… (viac)

S kolty na upíry

S kolty na upíry

18.12.2008

Tento týden jsme psali výhradně o komiksových adaptacích. Dnes tady pro změnu máme... ehm, komiksovou adaptaci. Korejskou „mangu“ Priest (u nás vyšla jako „Kazatel“ – pozor, nezaměňujte s Preacherem,… (viac)

OSCARS - výsledky

OSCARS - výsledky

26.02.2007

Rozdáno. Až na pár výjimek (jako například kategorii Nejlepší zahraniční film) se moc překvapení v letošních Oscarech neudálo. Nejvíce Oscarů, konkrétně v těch nejsilnějších filmařských kategoriích -… (viac)