Piráti Karibiku: Truhlica mŕtveho muža

• Česko Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (viac)

V tomto dobrodružném a velkolepém pokračování filmového hitu z roku 2003, které vzniklo opět pod vedením producenta Jerryho Bruckheimera a režiséra Gorea Verbinskiho, je kapitán Jack Sparrow znovu lapen ve spletité síti záhrobních intrik. Prokletí Černé perly se mu sice podařilo zlomit, avšak nyní musí se svou posádkou čelit mnohem děsivější hrozbě - ukáže se, že Jack se upsal krví legendárnímu Davymu Jonesovi (Bill Nighy), který je vládcem oceánských hlubin a kapitánem tajemné lodě BLUDNÝ HOLANĎAN, jíž se v rychlosti a schopnosti rychlého zmizení nedokáže vyrovnat žádná jiná loď. Pokud se Jackovi nepodaří najít způsob, jak se z této faustovské dohody vyvázat, bude nucen strávit celý posmrtný život jako otrok v Jonesových službách. Překvapivý vývoj událostí přeruší svatební plány Willa Turnera a Elizabeth Swann, kteří se znovu ocitají ve víru Jackových dobrodružství, během nichž dojde na strhující souboje s mořskými monstry, nepřátelský naladěnými ostrovany a výstřední věštkyní Tiou Dalmou (Naomie Harris) a dokonce i na tajemné setkání s Willovým dlouho ztraceným otcem Štruplem Billem (Stellan Skarsgard). Mezitím si nemilosrdný lovec pirátů lord Cutler Beckett (Tom Hollander) z Východoindické společnosti začíná brousit zuby na bájnou Truhlu mrtvého muže. Dávná legenda praví, že ten, kdo se truhly zmocní, bude moci ovládnout Davyho Jonese a celou jeho posádku - a Beckett chce této obrovské síly využít k tomu, aby jednou provždy očistil Karibik od všech pirátů, kteří jej křižují. Časy se mění a skutečnými loupeživými piráty se pomalu stávají draví obchodníci a úředníci... zatímco staromódním bukanýrům jako je Jack, kterému jde především o dobrodružství a nespoutaný způsob života, hrozí vymření. (Magic Box)

Saraph

Oproti prvnímu dílu, řekl bych, docela zklamání. Nicméně Johnny Depp výtečný jako vždy a Keira byla místy dost sexy, to se musí nechat. ;) Ten film je ale strašně dlouhý! Tak dlouhý, že už jsem se ke konci docela nudil. ()

Lachtaan

Dvojku miluju hlavně kvůli finální scéně s Krakenem, jako menší jsem si snímek přetáčel jenom na konec a kochal se jeho řáděním a především dokonalým pohledem do doslovného nitra jeho duše. Jsem rád, že jsem film viděl až s větším odstupem času a byl jsem si vědom toho, že se legendární kapitán ještě vrátí. Bill Nighy jako Davy Jones geniální. ()

Motinski

Trebalo by to skrátiť a orezať dej do jedného skromnejšieho, ale o to funkčnejšieho celku. Jediné dve postavy ktoré za niečo stoja sú Johnny Depp a Bill Nighy, ostatné sú nevýrazne o dosť viac ako minule. Stále je to zábava, no po druhý krát nevyšiel moment prekvapenia akým bolo Prekliatie čiernej perly. Druhý diel je zbytočne komplikovaný miesto toho aby vsadil na jednoduchosť ktorá by bola podľa mňa efektívnejšia. ()

t_gon

A nyní připlouvám s vlastním názorem. Konečně jsem se dočkal promítáni a hned zpočátku jsem byl skvěle naladěn - nestává se totiž často, abych sedel v naprosto plném sále!!(takový zážitek mam naposledy od Shreka 2). Byl jsem připravený na mimořádnou letni podívanou, aniž bych bral v potaz negativní názory, jez jsem před tím četl. Sel jsem na film sám za sebe a vše co jsem před zhlédnutím četl, jsem nechal před kinem. A pak to přišlo : první vteřiny filmu a já se nemohl přestat smát a kupodivu jsem nebyl sám, pač scény jako namol pirát jóglující si tu svou, hned na to scénka s rakvi a vranou... Tohle mě dostalo do kolen a v téhle pozici jsem zůstal do konce filmu. Občas jsem si projel sál, zda se mi to zda, nebo se bavím sám. Ale ne, bavila se většina a každá nova komediální scénka, vyvolala vlnu smíchu. A přesně tohle jsem očekával, o tomhle tom to vše je. Je to letni blockbuster, který, bez pardonu, je dokonalý (srovnání s ohlednutím na jiné snímky). Ať už jde o samotného Jacka, který byl často kritizován za své fórky (on ani není tak komediální jako spíše šašek, ano , ale naprosto perfektní a každý fór co pronesl, každou "mordu co hodil", to vše bylo parádní ), triky, které nejsou ani omylem směšné, či kýčovité, celý děj spěje kupředu velice svižným tempem, lokace... Dá se pokračovat mnohem déle. A co teprve celá posádka Holanďana. Kapitola sama pro sebe a navíc s perfektním záporakem, který ani v nejmenším nezaostává za kpt. Barbossou. Tohle vše a mnohem více děla z tohoto snímku jasného vítěze letošní sezóny, který nemá konkurenci. Bohužel, vše co jsem očekával u X-menu či nového Supermana se nesplnilo, což je ovšem neposouvá do role špatných filmu, pouze prostě nestačí s tempem na tenhle kolos, jež se završí až příští sezónu. (holt Spidy budeš to mít těžké...). Tudíž je mé hodnocení jasné : Famózní výpravna podívaná, jejíž skvostná vizuální stylizace (triky, lokace, výprava...) je podkreslena dalším šperkem snímku – hudbou (Zimmer válí, ten chlapík prostě ví, jak publikum dostat do varu...), a to cele je naservírované skvělými hereckými výkony a svižným tempem filmu (jediné hluché místo, jež jsem zaregistroval, byla 15minutova pauza v půli filmu!!!). BUDIŽ je to jasných 10/10... Teď jen zbývá vyhlížet na obzoru Piráty 3... ()

Sokkk_y

První díl budoucí trologie mě velice mile překvapil, avšak o jeho pokračování se to říci nedá. Truhla mrtvého muže byla sice velice očekávaná, ale ani zdaleka se nepřiblížila kvalitě Prokletí Černé perly. "Dvojka" postrádala takové to pirátské napětí a děj z dílu prvního, a proto se stala Truhla pouhou pirátskou komedií, kterou od průměru dělili snad jen Johnny Depp a dech vyrážející vizuální efekty. Co se týče herců, téměř všichni klesli o stupínek níž, kromě již zmiňovaného Deppa, jehož gesta a styl chůze mě nikdy nepřestanou překvapovat. A právě tato gesta a hlavně mimiku se snažil okopírovat Orlando Bloom alias Will Turner. Někdy mi připadal Bloom jako herec amatér, protože jeho snaha napodobit Deppa byla opravdu katastrofální! A co poslední třetina hvězdné trojky, Keira Knightley? Ta celkem splnila normu, i když (opět se dostávám ke komedii) její "trapčení" na pláži bylo velice trapné a podprůměrné. Abych ale nevyzdvihoval jen naší trojku, musím vychválit do té doby neznámou Naomi Harris. Velmi příjemně mě její postava potěšila a filmu dodala takovou tu strašidelnost. Dalším velkým plusem filmu byly efekty. "Postava" Krakena byla fenomenální, stejně tak, jako kapitán Davy Jone, jehož chapadla hrající na varhany mě nenechala ani chvilku v pohodě. A tímto se dostávám k hudbě, dalšímu slabému článku filmu. Kromě pár "zmixování" se dočkala jen slabého oživení a jinak byla úplně zkopírovaná z Prokletí Černé perly.___Sečteno, podtrženo, výsledek jsou ****. A proč, když jsem tolik kritizoval? No přece kvůli nesmrtelnému Jacku Sparrowovi, nádherné Elizabeth Swann a statečnému Willu Turnerovi. A hlavně kvůli moc neočekávanému konci, který nás ještě více navnadil na poslední díl pirátské trioligie - Na konci světa. Takže vzhůru na moře! ()

Goldenhair

Blockbuster, který přesně plní svůj účel. Nalákat diváky na pořádnou porci akce, zábavy, parádní vizuální efekty a hollywoodské hvězdy. A tím pádem vydělat pěkný ranec. Přesto mi ale tak trochu připadá, že tímhle vším a megarozpočtem chtěli tvůrci zamaskovat díry ve scénáři. Kromě toho, že v ději jsem občas nestíhala a je zbytečně překombinovaný a přesycený postavami, některé scény na sebe prostě nenavazovaly tak jak by měly nebo nebyly dotažené. Vznikl tak miš maš, na který se napoprvé dívá možná dobře, napodruhé už by to ovšem tak být nemuselo. ()

Xixao

Některé scény jsou vtipné, jiné vážnější až dojemnější, a pak některé úplně až přehnaně směšné, a to se celou dobu střídá. Jinak, po vizuální a trikové stránce je to pěkný film. První díl byl ale lepší, tady už se tvůrci opakují. Depp už nemá takový náboj jako v prvním dílu. #Kamera: Dariusz Wolski (I) ()

LordSnape

Moc překombinované. Deppovi trapně vynucené scénky mě totálně nudili. Nová postava Davyho Jonese je fakt super až na to, že mu to pěkně kazí ten debilní Kraken. Navíc bývalého komodora možná scénáristé měli vyškrtnout a místo toho nechat kapitána Barbossu. Ale i tak se jedná o pěknou popcornovou zábavu. Jen nechápu distributora jak může vydat DVD totálně bez bonusů a chtít za to 450 Kč. To by se jeden posral! ()

Sfinkter

S Jackem je zábava, ale tento díl už je trošku překořeněn a místy mi připadal jak americká Princezna ze mlejna. Efekty dokonalé. Marně čekám, kdy přijdu na chuť Orlandu Bloomovi. ()

Bobik9

Nemůžu si pomoct. I po druhém shlédnutí se mi tento díl líbil ze všech nejvíce. Ještě si pustím jedniou třetí,a el myslím, že dvojka je prostě nejlepší. Ale celí Piráti z Karibiku jsou prostě skvělý jako příběh. Johny Depp, jeden z nejlepších herců, Orlada Blooma sice moc nemusím, ale v tomto filmu mi v roli sedí a Keira Knightley je také jednou z nejlepších hereček. Efekty, muzika a prostě všechno na nejvyšší úrovni. I přes délku filmu mi to rychle uteklo a nenudil jsem se ani vteřinku. ()

DivX

CHYBA VE FILMU: Když Jack běhá v kole, praští se do hlavy o tyčku. Když se do kola vrátí, tyčky jsou najednou pryč, respektive jsou hodně blízko středu kola, tudíž tak vysoko, že není možné se o ně praštit. ()

Honzíno

Krom několika solidních scén je Truhla mrtvého muže docela nuda. Děj o ničem, jen srandovné herci, hezká výprava a supr hudba. Opravdu to zachraňuje nadupaná poslední půlhodinka. ()

Tyny

O něco horší než Černá perla, ale stejně je to skvěle zpracované a vtipné scénky opět nezklamali. Navíc je vidět, že herci si natáčení opravdu užívají všemi doušky, to je taky velice důležité. 5* ()

Ryuuhei

Zdaleka ne tak dobré, jako první díl. Líbil se mi nápad, ale již to není tak vyrovnané a zmítá se to ve spleti až příšerně přetáhlých soubojů a situací. Chtěl jsem se hlavně pobavit, ale už ani humor nebyl to, co třeba v jedničce, která kombinovala vše ideálně. Depp alias Jack Sparrow samozřejmě zvlášť nezklamal, ale stejně jako celý film, ani on nepředvedl nic moc velkolepého. Film je taktéž zatraceně dlouhý na to, že se jedná jen o první ze dvou částí nového příběhu. A co hlavně nepochopím, je ono „překvapení“ na konci, jehož vysvětlení se mi bohužel nikdy nedostalo. ()

uhlajz

Musím bohužel přiznat, že mě dvojka pirátů hodně zklamala. Těšil jsem se na ní dost a dokonce po dlouhé době vyrazil do kina:-) O to větší to ale bylo zklamání. Je to příliš rozvleklý a oproti jedničce je tu daleko méně opravdu vtipných scén. Johnny Depp je sice opět výborný, ale to bohužel nestačí... Doufám, že trojka naváže na jedničku a dotáhne příběh v rychlejším a zábavnějším tempu. ()

-dRaGoN-

Mírné zklamání, čekal jsem stejně skvělý díl jako jedničku, bohužel film by si dal bezproblému o 30minut zkrátit, hudební motivy které byly dobré byly většinou jen ty které jsme slyšeli v prvním díle, a celkové téma kdyby se odehrávalo kolem nečeho jiného než byl Bludného holaňdana vůbec bych se nezlobill. Napodruhé tápající a potácně běhající Jack Sparrow už tolik nepřekvapí jako v originále ale furt pobaví, některé scény jsou výběrné akční i když trochu předimenzované ale stále pobaví své publikum. Ještě bych se rád zbavil pocitu že koukam na odnož Pána prstenů a Harry pottera v některých scénách a to je asi tak vše. :) Nakonec je ale film stejně nadprůměrný a tak za 4* ()

danoo

Táto trilógia sa stane klasikou. Na rozdiel od odľahčenej jednotky je Truhlica mŕtveho muža náročnejšia, akčnejšia a hlavne pochmúrnejšia. Johnny Depp je bohovský, ak sa tak môžem vyjadriť. ()

Lebron

Po shlídnutí jedničky sem se fakt těšil jak malý děcko na dvojku... a asi sem věděl proč. Nejen skvělej děj ale snad ještě lepší hlášky Jonyho a musel sem se smát skoro u každýho jeho pohybu na todle má fakt talent :) Trochu sem se bál dlouhé stopáže ale jak se ukázalo tak to nebylo vubec na škodu a film utekl celkem hafo rychle... ()

Iroquaise

Narozdíl od vynikající jedničky je pokračování příkladem narychlo upečeného trháku. Film je bruckheimerovsky nafouklý, příběh velmi chudičký, plný děr a vypravěčských berliček typu "sejdeme se náhodou všichni ve stejný čas na stejném místě na druhém konci světa". Akční scény jsou výborně natočené, ale jejich dramatičnost je místy dost vykonstruovaná. Často je také na škodu přílišná nadsázka, za kterou je cítit urputná snaha o docílení komického efektu. Slabiny příběhu jsou přikryty vynikající výpravou - zejména v případě Létajícícho Holanďana odvedli maskéři, trikaři a spol. perfektní práci. Paradoxně jednou z výrazných chyb filmu je práce s postavou piráta Jacka Sparrowa - scénárista figuru místy doslova odbyl a nechal veškerou práci na Deppovi a jeho grimasách. Sparrow sice prochází řadou komických situací, ale jen málokdy jsou opravdu ryzí a vtipné. Osobně mi šel místy dost na nervy. Daleko plnokrevnější a zábavnější mi přišla dvojice plešatý-bezoký - "dichotomie dobra a zla" je pro mě nejvtipnější hláška filmu. ()

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga

10.07.2011

V rozsáhlém interview pro magazín Esquire Daniel Craig tvrdí, že thriller The Girl with the Dragon Tatoo (u nás film půjde pod stejným názvem jako předloha a švédská adaptace, tedy Muži, kteří… (viac)

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

24.02.2010

Upřímně, po scénáristickém guláši v dvojce a trojce Pirátů z Karibiku budili Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides spíše obavy. Tím spíš, že i čtyřku napsali staří pachatelé Terry Rossio a Ted… (viac)

S kolty na upíry

S kolty na upíry

18.12.2008

Tento týden jsme psali výhradně o komiksových adaptacích. Dnes tady pro změnu máme... ehm, komiksovou adaptaci. Korejskou „mangu“ Priest (u nás vyšla jako „Kazatel“ – pozor, nezaměňujte s Preacherem,… (viac)

OSCARS - výsledky

OSCARS - výsledky

26.02.2007

Rozdáno. Až na pár výjimek (jako například kategorii Nejlepší zahraniční film) se moc překvapení v letošních Oscarech neudálo. Nejvíce Oscarů, konkrétně v těch nejsilnějších filmařských kategoriích -… (viac)