101 dalmatíncov

• Česko 101 dalmatinů (viac)

Roger (Jeff Daniels) navrhuje počítačové hry, Anita (Joely Richardsonová) navrhuje luxusnú módu v salóne démonickej Cruelly De Vil. Bez pričinenia svojich psov by sa tí dvaja v obrovskom Londýne nikdy nezoznámili. Rogerov dalmatínec Pongo sa však na prvý pohľad zamiloval do Anitinej dalmatínky Perdity, a hoci jeho vzplanutie spočiatku prinieslo majiteľom niekoľko roztomilých nepríjemností, ako napríklad jesenný kúpeľ v jazierku uprostred parku, všetko sa rýchlo na dobré obrátilo. Zaľúbenie v sebe totiž našli nielen dalmatínci, ale aj Roger s Anitou. Je po svadbe. Kým Anita je ešte len tehotná, Perdy už povila kopec roztomilých šteniatok. Vtedy do ich pokojného života razantne vstúpi zradná a diabolsky zlá Cruellla (Glenn Closeová). Už dávno stratila zdravý rozum a namiesto srdca má pravdepodobne kus chladného mramoru. Od istého času je posadnutá zvrátenou túžbou po kožuchu z jemných kožtičiek šteniatok dalmatíncov. A keďže Roger s Anitou jej odmietli novo narodených miláčikov predať, poslala Cruella svojich dvoch prihlúplych poskokov, aby fľakaté omrvinky uniesli priamo z pelechu. Diabolská Cruella má teraz už deväťdesiatdeväť šteniat, čo jej bohato stačí na kožuch aj s vlečkou. Kým si hrôzostrašný zabijak brúsi nože na šteniatka, aby im zodral kožu, zasneženým vidiekom sa medzi domácimi zvieratami nesie zúfalé SOS. Predsa nenechajú povraždiť svojich roztomilých kamarátov... (TV JOJ)

MM_Ramone

Dalmatin je ušľachtelé psie plemeno pôvodom z Chorvátska. Je to stredne veľký pes s výrazným sfarbením srsti. Je biela s charakteristickými čiernymi alebo hnedými škvrnami. Dalmatinci majú dobromyselnú a priateľskú povahu. Sú inteligentní a učenliví. Sú to krásne psy. Takže som myslel, že sa mi film "101 dalmatíncov" bude páčiť. Ale bohužiaľ prišlo sklamanie. Bolo to až moc detské. Asi to aj také malo byť. No mne to nesadlo. Nie som cieľová divácka skupina na ktorú sa zamerali autori tohto snímku. ** ()

freddy

Tak tohle je odpočinkový rodinný film, který mám hodně rád. Vlastně s filmy 101 dalmatinů (mám teď na mysli kreslený i zfilmovaný příběh) mám spjatu svou vůbec první návštěvu kina v životě. Mohlo mi tehdy být asi pět nebo šest let, když mě rodiče poprvé vzali do kina, a bylo to právě na kreslený film 101 dalmatinů. Takže od té doby mám k tomuto příběhu pozitivní vztah, a nezáleží na tom, jestli to je animované nebo zfilmované. Každopádně má slabost pro "pruhované příběhy" mi nedovolí jít pod tři hvězdičky. Asi to je tím, že mám rád psy, asi tím, že dalmatin je má vysněná rasa, kterou bych rád vlastnil, anebo je to jen tím, že mám rád pejsky, ale tenhle příběh mě dostal. Přistihl jsem se dokonce, jak mi několikrát během filmu tečou slzy dojetí, a to jen na základě pohledu kamery do psích očí. Já mám prostě pejsky rád a mám pro ně slabost. A tak dávám tři hvězdičky s konstatováním, že se rád na tento film kdykoliv podívám znovu. ()

pepo

pre mňa obrovské sklamania.ja viem...film mal byť pre deti.ale čo je veľa to je veľa.A nezachraňuje to ani skvelá Glenn Close. ()

juta

Začátek této komedie byl fajn. Nevadí, že útočí dost na emoce, ani to, že je to poněkud ostřejší pohádka. To všechno šlape jak má, až do chvíle, než jsou štěňátka unesena. Od té doby to jde rapidně dolů. Začátek za čtyři, konec za dva, takže nakonec to je za tři hvězdičky. :-) ()

Fiftis

Venujem tejto snímke jej 200.komentár. Scenárista John Hughes už robil také rodinné pecky ako Sám doma a tentoraz si vzal na paškál rodinnú klasiku 101 dalmatíncov (1961) a nechal natočiť jej hranú verziu. Film sa stal vtedy kasovým trhákom a to hlavne vďaka roztomilým šteniatkam, ale tiež vďaka neuveriteľnej kreácií Glenn Close, ktorá si svoju zápornú mrchu náležite vychutnala. Film sa dočkal pokračovania. Napriek tomu, že sa jedná o rodinnú snímku mierenú detskému publiku, tak dokáže veľmi dobre pobaviť a psíkovia sú navyše roztomilí. Slušné spracovanie komédie a je to skrátka legendárna disneyovka v ktorej Gleen Cloes exceluje vo svojej roly Kruely De Víl. Inak príbeh slušný, atmosféra Londýna tiež, aj celkom slušný humor. V dnešnej dobe ale už nezaujme. ()

Shakers

Fajn herecké obsadenie (Close, Laurie, Daniels), zo začiatku prijemní rodinný film ako je od Johna Hughesa (Sám doma, Beethoven) zvykom. Finále vyzerá dobre, zasnežené prostredie, starý ošupaný dom, kde chce Cruella svoj ďaľší čiernobiely kožuch, no škoda, že je záver zameraný viac na deti. No na druhú stranu, ako natočiť seriózny film s dalmatincami ? Ako jednohubka fajn. 60% - 3* ()

JohnnyD

Pravdaže 101 dalmatíncov je film cielený na malé deti a dobre si pamätám, ako na mne fungoval v dobe jeho vzniku. Napriek tomu ide o celkom pozerateľnú rodinnú zábavu, najmä vďaka príjemnému vizuálu a skvelému castingu, či už ide o diabolskú Glenn Close alebo večného pohoďáka Jeffa Danielsa. ()

Anderton

Vo svojej dobe by som asi neľutoval, ale ide o deväťdesiatkový prefabrikát pre deti a zopár dospelých s minimom humoru a otravným finále. Glenn Close je v hlavnej úlohe dokonalá, akoby sa pre túto úlohu narodila, na nej sa ale celý film postaviť nedá. Réžia je mdlá, atmosféra aspoň v centre Londýna ujde, tmavé finále, ako zase spomínam, ale u mňa všetko zabilo. No a inokedy krásna Joely Richardson s týmto divným účesom mi tiež netrhala žily. ()

SeBig

,,co máte v té tašce? kameny?" ,,né, cihly" Naprosto nostalgická záležitost, příjemné, dojemné, hezké, vtipné. Z Cruelly jde strach její kumpáni jsou tak hloupí, že nemají chybu, atmosférické prostředí.. srdcovka.  Pepepepejsáci ()

heyda

Bláznivá komedie se spoustou psů. Proč ne? Na poprvé pěkná zábava, ale nevim, jestli bych to musel vidět vícekrát. ()

Stanislaus

Vcelku příjemný a oddychový snímek, jenž neurazí. Více než sto párů čokoládových očí a ještě více černých puntíků, jimiž je posedlá Cruella, zde velmi dobře zahraná v podání Glenn Close. 5,5 z 10 zejména za Cruellu a roztomilé pejsky. ()