Star Trek VIII: Prvý kontakt

• Česko Star Trek VIII: První kontakt (viac)

Bitva o záchranu budoucnosti začala. Americký film na motivy slavného seriálu.  V pořadí osmý film (a druhý s posádkou Nové generace), nazvaný Star Trek: První kontakt (1996), patří bezesporu v sérii k těm nejlepším. V něm posádka hvězdné lodi Enterprise, vedená kapitánem Picardem (Patrick Stewart), podnikne bojovou misi do minulosti, přesněji řečeno do 21. století, aby zachránila budoucnost naší planety. Expanzivní civilizace Borg se totiž pokouší zabránit prvnímu kontaktu, ke kterému došlo 4. dubna 2063, aby mohla kolonizovat Zemi, nechráněnou spoluprací s dalšími vesmírnými druhy. Vedle neohrožené posádky Enterprise hrají důležitou roli v příběhu excentrický vynálezce nadsvětelného pohonu Zefram Cochrane (James Cromwell) a jeho černošská spolupracovnice Lily (Alfre Woodardová). (oficiálny text distribútora)

lykan9

U mě doposud nejlepší startrekovský film. Mám taky Picarda mnohem radši než Kirka, nemluvě o tom, že konečně se pořádně ukázal Data. Já vím, že za pár komentářů budu psát o nových Star Trecích, kde je znovu Kirk, a které jsou úplně dokonalé, ale v případě starších Star Treků je tohle TOP. Skvělé masky, triky, hodně napětí a konečně trochu temnější prostředí. ()

VanTom

Vyvážený mix sci-fi dobrodružství, akce, humoru i nejednoznačných emocí (kromě kapitánovy posedlosti taktéž Datovo "polidšťování"). Posádka se s Enterprise dostává do minulosti, aby se aktivně zúčastnila jedné z nejzásadnějších událostí historie (resp. budoucnosti) lidstva – prvního kontaktu s mimozemskou civilizací. Navíc útočí hroziví Borgové, čili pro Jeana-Luca Picarda (aka Locuta) je to osobní. ()

Ichabod

Sranec. Star Trek je pro pošuky... . Nic nového. Jestli tento film má být tím nejlepším, tak potěš koště, je mi skoro líto trekkies, kteří mrhali časem ve prospěch něčeho tak primitivního (nemluvím o technické stránce). Tento film má dobré efekty, relativně sympatické herce, ale člověk nezasažený mánií a neponořený do detailů vesmíru ST svými kamarády prostě nad tímto dílem musí zlomit hůl. Ještě, že se chystá restart. Série BSG je mnohem kvalitnější a jeden díl má s přehledem lepší scénář jak tento vrchol ST filmové série. "Assimilate this!" - ani pořádné hlášky tam nejsou. ()

Ravi

Opravdu, jeden z dalších skvělých ST filmů, jejichž produkce je trochu jiné kafe, než seriál. Borgové jsou, řekl bych, jednou z nejpozoruhodnějších ras ve Sci-Fi vůbec. ST filmy zkrátka stojí za pozornost a to říkám jako člověk, který ST příliš nefandí. 95% = 5/5 ()

Death

Asi nejlepsi Star treckovsky film. Borgove mi vzdycky nahaneli tak trochu hruzu a tady je to asi jeste lepsi nez v serialech. Prakvapila me i technicka stranka, ktera nema chybu-opravdu vyborne triky. No a konecne velmi vydareny scenar-Zefran Cochran byl fakt bombastickej. ()

Pecival

Žádnej velkej fanda nejsu, takže pro mně průměr. Triky se mi docela líbily, ale zato nenajdu příliš ocenení pro (na Oskara nominované) masky. Některé scény jsou až nelidsky natahované - například akce s anténou. Na to že to má slabě přes sto minut se to nějak vleče... ale zase Stewart je štramák. A to neříkám jenom proto, že mám pleš :) ()

FIBO

Nášup všem fandům i nefandům, motivace pro nečleny fan clubu. Další film, kterej poctil hromádku Star Treku. TNG crew, děj na úrovni, pořád se něco děje - úžasnej začátek, bitevní scéna flotila vs. borgská kryle. Královna taky zajistila super roli, co dodat, co dodat. Po menší pauze opět film, který ohromí řady nejen Trekkies. "Odpor je marný" ()

ZkuKol

No konečně! Žádný Shatner! Příběh je zajímavý, triky slušné a exteriéry tradičně televizní. Picardova grupa už jsou herci, nikoliv paňácové a i když to sem tam drhne, je to skvělé scifi a hlavně skvělá zábava. 75% ()

LuciusWlk

Tak asi poprvé jsem neměl pocit, že by zápletka nestačila na jeden díl seriálové série. Jde vlastně o dvě roviny, dva příběhy, které se navzájem nenápadně asimilují do jednoho povedeného celku! :) Borgové jsou skvělí, jejich krychle dost dobrá a Enterprise je povedenější, než kdy dřív. Možná chtělo dotáhnou ono první setkání, ale s přihlédnutím na rok natáčení se musí lecos odpustit! ()

iXtr3m3

Bez zbytočného komentára a vysvetľovania dôvodov prečo také hodnotenie, nikoho nepresviedčam o správnosti môjho názoru, ale patrí to do jednoducho do tématiky mojich naj seriálov a tým je povedané všetko... P.S. Borgovia boli moji najobľúbenejší záporáci z celého Star Trek Univerza, takže toto bola jednoducho pastva pre oči a to už nehovorím o sci-fi retro podtón, takže toto bola fakt že pecka a pre mňa osobne možno jeden z naj naj Star Trek počinov ever. ()

DocBrown

Na TNG mám radši seriál než filmy, a to s jedinou vyjímkou a tím je právě tenhle film. Podle pravidla sudých dílů vznikl film, který mnoho lidí považuje za nejlepší Star Trek, pro mě druhý nejlepší po čtyrce. Zase za to může cesta do minulosti (z pohledu posádky), ale tentokrát (z pohledu diváka) do blízké budoucnosti. Menší část se odehrává na Zemi, kde exceluje Zefram Cochran, který s tím seriálovým (TOS:Metamofphosis) nemá přiliš mnoho společného. Je rozhodně daleko zábavnější a dokazuje, že i génius se umí pořádně napít a musí na záchod. Větší část se odehrává tam nahoře na Enterprise, kde je to zase hlavně o Picardovi, Worfovi, Datovi a borgské (nikoli švédské) královně. Je to asi jediný TNG film pojatý jako komedie, čemuž přispívají i Vulkánci na konci. Bohužel, od tohohle filmu to už se Star Trekem šlo jen z kopce. ()

wosho

Nejlepší Star Trek do restartu v roce 2009. Akce, napětí, humor, příběh...,prostě vše je zde dokonale vyvážené a funkční. Jonathana Frakesa musela hodně políbit můza a jěště si na něj muselo sednout pěkně velké štěstí, protože tímto snímkem se zapsal do podvědomí filmového světa na hodně dlouhou dobu. Bravo ()

sl4necek

Nejhororovější a nejnapínavější Star Trek film. Obě zápletky jsou skvělé, u té "pozemní" zafungoval humor a u "vesmírné" vetřelcovský look. „Tys mu řekl o té soše?“. ()

Paity

Pro mne osobně naprostá jendička ze všech Star Trekovský filmů, co kdy byly natočeny. Moji nejoblíběnější záporáci - Borgové ve své plné nahotě. V podstatě se dá říci, že mi tvůrci filmu splnili mé veliké přání a natočili něco, kde tito bioničtí šmejdi hrají prim a kde se také více rozplétá jejich "civilizace". ()

provitamin

Na tomto filme mi prekáža psychologizácia postáv, hlavne kapitána Pickarda. Oveľa lepšie by sa to pozeralo, keby boli postavy krásne ploché, neboli by vnútorne rozorvané. Avšak autor asi týmto spôsobom chcel vyjadriť vzťah Pickarda k Borgom, ktorí ho kedysi zajali. Na jednej strane som rád že postavy ako Spock, Uhura alebo Zulu tu už nehrajú, ale na druhej strane ako kapitán sa mi viac pozdával Kirk a chýba tu aj Čekov v podaní Waltera Koeniga. ()

EKLEKTIK

"To rozhodně nejsou Švédové." Mé desetileté zpoždění se shlédnutím, hodnocením a okomentováním tohoto snímku, asi už dává tušit, že nejsem zrovna největším fanouškem fenoménu "Star Trek", ale na druhou stranu se mu ani nijak nevyhýbám. Dávám však přednost jiné lodi s jinou posádkou, pod velením kapitánky Janewayové a proto mě mile překvapilo, že se i na plavidle kapitána Jean-Luca objevila má oblíbená postava "Doktora" a postava "borgské královny", kterou zde nakonec porazí, i když už jí jednou porazili v budoucnosti, nebo i když už jí jednou porazí v budoucnosti? ()

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze