Píše se rok 1993, ve Rwandě vypukla kmenová válka mezi Hutu a Tutsii. Celý svět v čele s OSN fatálně selhal a nyní jen prostřednictvím médií bezmocně přihlíží jednomu z nejmasovějších a nejkrutějších pogromů od konce 2. světové války. Paul Rusesabagina je managerem hotelu, který za normálních okolností slouží diplomatické smetánce a bohatým cizincům. Bez váhání otevře brány luxusního resortu bezbranným uprchlíkům. Těch se tam až do konce konfliktu postupně tísní 1268. Jeden muž tak zmohl tisíckrát víc, než tisíce vojáků mírových vojsk. Konflikt si za pouhé 3 měsíce trvání vyžádal skoro milion lidských životů. (oficiálny text distribútora)

ZnalecH

Tu poslední hvězdičku nemůžu dát jen z důvodu, že jsem se chvílema úplně chytal za hlavu, protože tam docházelo k takovým věcem, kterým nemůže jen tak někdo rozumět. Ale musím říci, že se tam děly strašné věci a film je natočen velice dobře. ()

Mouchal

Film o novodobém africkém Oskaru Schindlerovi, který se i přes zanechání napospas od zbytku civilizovaného světa nevzdal a bojoval o každý život. Film zpracovává látku velmi alarmující, ale co je víc alarmující je možná to, že bez něj bychom o genocidě ve Rwandě možná ani nevěděli. V době konání těchto zvěrstev jsem se akorát narodil a proto nemám páru, jak moc se to tu dobu řešilo (přece jenom jakožto novorozeně jsem měl jinačí starosti než válčení Hutů a Tutsiů někde támhle dole v Africe). Hotel Rwanda se mi rozhodně líbil svým "nevtíravým" zpracováním, kdy by zřejmě většina lidí sázela na hrůzostrašné scenérie všech možných masakrů, uťatých údů či rozsekaných těl (čili na naše slzné kanálky). Naštěstí se tak nestalo a my se můžeme ponořit do větší hloubky celé této události. To nechápejte tak, že tam žádné "slzolačné" scény nejsou... Jsou, ale v nikterak otravném počtu. Hlavní představitelé hrají výborně a samozřejmě musím vyzdvihnout výkon Dona Cheadlea, který takřka nesleze z obrazovky. Pár chybiček to ale stejně má. Vystupuje zde celkem dost velké množství postav a jejich jména jsou rozhodně jedny z těch méně zapamatovatelných (Co je na Paulovi těžkého, říkáte si? Jo, jenže příjmení Rusesavagina nebo co už je horší.. a podobně s ostatními). Ke konci už film začíná být lehce monotónní vzhledem k tomu, že už se asi potřetí děje to samé ale naštěstí film ví, kdy má skončit a zbytečně děj nenatahuje do tříhodinových výšin. Celkově film nabízí velmi dobrý zážitek s několika scénaristickými perličkami, které nemohou být méně pravdivé. 80% ()

gemi

Uf, tak toto je silná látka. Rwandskou genocidu podává stravitelnou formou bez proudů krve, zato s hromadou mrtvol. Nic, co by člověk chtěl vidět každý den. ()

TSZ

Strašlivě krutý a bohužel zcela pravdivý film,který zůstane v mé hlavě asi navždy.O podobných čistkách se ve zprávách dozvídáme téměř denně,díky laxnímu přístupu OSN (ve filmu je krásně vidět) se s tím bohužel nic nedělá.Btw:z každé zakoupené vstupenky měla jít určitá částka na pomoc válkou zničené Rwandě,také Vám to připadá jako kupování odpustku za to,že svým nicneděláním má bohužel OSN svůj podíl na rwandské genocidě? ()

Mocoft

Pro reálný základ se filmu dá odpustit i ten cukrový závěr. Drama ve Rwandě bohužel hepáčem neskončilo a tak sami autoři nás tím sami vyzvali, abychom se "vrátili k večeřím", protože už je to jakžtakž v cajku! ()

Lokran

zajimavy film, ale pro me bohuzel ne tak sugestivni jako Schindleruv seznam, byt je o tomtez. jo, kazda valka je svinstvo, ale jeste vesti svine jsou ti, kteri delaji, ze zadna neni... jo meli naprosto pravdu, kdyz rekli, ze jsou pani z ameriky, francie a britanie srabici. ()

DENIROSIS

Filmařsky nic extra,ale ten děj !!! Když člověk ví,že se to doopravdy stalo,cítí hořkost a zklamání z tohoto světa.Jak jsme mi lidé mohli tyto hrůzy způsobit a dopustit ! ()

wito

je dobre, ze sa tocia filmy, ktore ukazuju smutny pribeh afriky. krvave jatky, ktorymi mnohe africke staty prekonali svoj vyvoj len v nedavnej dobe nie su casto davane do pozornosti. co sa tu naozaj deje vie malokto. boj hutuov a tutsiov, ktori pred prichodom kolonizatorov spolunazivali bez vaznejsich problemov sa vyostril na macetovy masaker sponzorovany zahranicnymi mocnostami pre rozvratenie krajiny. ako mozu byt ludia taki kruti !!! ()

Málokterý film podlě skutečné předlohy mě donutí abych strávil půldne zkoumáním jak to vůbec bylo. O genocidě ve Rwandě jsem předtim jen slyšel. Velice emocionální dílo, které zapůsobí i na největší ciniky. SKvele herecké výkony Dona Cheadleho a Sophie Okonedo. ()

winstonik

Romantika na pozadí vojnového príbehu? Žiaľ, úplne naopak. A to je veľká škoda, lebo to, čo sa dialo v Rwande, si zaslúži iné podanie ako táto mydlová opera. Zoznam gýčových scén, ktoré patria do béčka, nezverejňujem len kvôli vďačnosti za námet. ()

denbrough

Nečekal jsem od Hotelu Rwanda, tolik, kolik se mi dostalo. Smutný, SKLIČUJÍCÍ film, s některými opravdu silnými a emotivními scénami, pravda, i se scénami výrazně slabšími, ale jako celek - VYNIKAJÍCÍ. Don Cheadle naprosto přesvědčivý, Sophie Okonedo jakbysmet... Zkrátka pro mě velké a zatraceně pozitivní překvapení ve všech směrech.. ()

sigi2

Pravdou je, že film o rwandskej genocíde nejde úplne do hĺbky a nevyužíva potenciál látky, s ktorou pracuje, na 100 %. Ibaže látka sama osebe to ani nepotrebuje, a to čo režisér, scénárista a skvelí herci ponúkajú stačí na to, aby človek z plátna/obrazovky nespustil (uslzené) oči po celé dve hodiny. ()

stiewe

O rwandské genocidě jsem toho moc nevěděl až mě tento film přiměl si toho zjistit více a řekněme si to na rovinu 1 milion mrtvých během 3 měsíců je silná káva. Paul Rusesabagina udělal to co OSN nedokázalo v ani nejmenším, zachránil lidi. Film, který mi v některých chvílích přišel až pomalu dokumentaristicky mě velice zaujal už jen pro své poslání o neskutečných útrapách z řad Tutsiu. Líbila se mi zde postava kameramana, který při odchodu z hotelu odmítal zaměstnance který ho chránil před deštěm jenž nevěděl jesti během několika hodin zahyna a styděl se že on odchází když jiní umíraj. Jinak skvěle zahraná hlavní role Donem Cheadlem jenž byl úžasnej. ()

yerdua

tak tohle byla opravdu perla, nemohu uverit ze takove hnusy se dely a nikdo s tim nic nedelal spis me to jako samotneho cloveka velice mrzi jak lide co s tim mohou neco delat tak nedelaji a zachovaji se jak bestie, ke konci se mi chtelo brecet ale ustala jsem to takze za tenhle vcelku poucny film 100% ()

Beaten

Děsivá atmosféra, která jen tak z hlavy nevyprchá....víc takových filmů, které ukazují lhostejnost k lidem, kteří nemají to štěstí a narodí se v zemi plné nesvárů ()

Tři nejlepší hrané filmy o Africe

Tři nejlepší hrané filmy o Africe

01.12.2019

Charlize Theron versus Vikingové

Charlize Theron versus Vikingové

25.10.2012

Bohužel, prozatím jen jako producentka. Její společnost Denver & Delilah totiž pro stanici ABC natočí pilotní film nového historicko-dobrodružného seriálu The Clan. Ten se bude odehrávat v raném… (viac)

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz