Píše se rok 1993, ve Rwandě vypukla kmenová válka mezi Hutu a Tutsii. Celý svět v čele s OSN fatálně selhal a nyní jen prostřednictvím médií bezmocně přihlíží jednomu z nejmasovějších a nejkrutějších pogromů od konce 2. světové války. Paul Rusesabagina je managerem hotelu, který za normálních okolností slouží diplomatické smetánce a bohatým cizincům. Bez váhání otevře brány luxusního resortu bezbranným uprchlíkům. Těch se tam až do konce konfliktu postupně tísní 1268. Jeden muž tak zmohl tisíckrát víc, než tisíce vojáků mírových vojsk. Konflikt si za pouhé 3 měsíce trvání vyžádal skoro milion lidských životů. (oficiálny text distribútora)

Mr.Shock

Syrové vyprávění o děsivém převratu... Když vidím tohle, napadá mě, jak strašných zvěrstev jsou lidi schopní. Je to síla, je to hrozné , ale taky svým způsobem krásné. Strhující atmosféra, napětí a skvělé herecké výkony. 95% ()

MORION

Celkom pekne zachytena aspon cast z toho preco je Afrika v takych srackach v akych je.. a skoda Tatiany, ktora mi liezla cely film pekne na nervy. ()

LP-SK

Výborne natočený príbeh o genocíde Tutsiov v Rwande. Prináša dvojvrstvovú úzkosť. Zo zverstiev, ktoré sa tam v r.1994 udiali a z ľahostajnosti, s ktorou sa na to svet díval. Film je natočený naozaj fantasticky a precízne ilustruje beznádej a strach, ktoré sa prenášajú na diváka. Pre mňa osobne je nielen vojnovou drámou, ale aj hororovým dokumentom o ľudskom zle. ()

Deathproof

Dokonalé! Celý film ma držal v napätí. Herecké výkony ako aj výprava boli naprosto uveriteľné. Divák má pocit, akoby bol priamo v Rwande a celá vec sa ho týkala. A to určite nikoho nenechá chladným. Filmov ako je tento alebo Posledný škótsky kráľ nikdy nebude dosť. Určite si tvorcovia zaslúžili viac ako "iba" nominácie na Oscara. ()

Trumper

Kvůli tomuto filmu jsem si založil účet na ČSFD a hned jsem měl jasno, který film půjde do mé "TOP 10".___ Narazil jsem na něj čistě náhodou - dávali ho v pozdních nočních hodinách tuším na ČT1, ale přesto jsem se na něj vydržel dívat až do konce (...a musím říct, že ještě dlouho po něm jsem nemohl usnout). Snad žádný film mě nedokázal duševně vyždímat tak jako Hotel Rwanda. To, co hodnotím, není obálka filmu (i když i ta je precizně vyvedená - hudba, reálie, herci atd. atd…), ale jeho obsah. Pokud člověk není úplný cynik, musí ho film srazit na kolena a donutit k zamyšlení nad lidmi a jejich morálkou a lidskostí. (Existuje vůbec nějaká? Ano, ale nesou ji jedinci. Jinak se ztrácí ve zfanatizovaném davu.) Film vás vláčí z jedné břečky do druhé a vy nemáte čas uvědomit si, jak je možné, že se něco takového může dít. Jediné, o co jde, je přežití… přerovnání priorit… držet se zuby nehty. A teprve po skončení filmu si uvědomíte nepříjemné nutkání napsat rozhořčený dopis OSN.___ Výjimečný Don Cheadle, ale také Nick Nolte – podle mého názoru jeho nejlepší role (nikdy nezapomenu na scénu s konvojem).___Po nějaké době jsem viděl mnohem méně známý film na stejné téma: Shake Hands with the Devil. Oba filmy můžu jedině doporučit. /100% ()

LuckyK

Velmi působivé a tísnivé. Ideální učebnice pro studenty mezinárodních vztahů ohledně Afriky, a obzvlášť zásadní, pokud se vám poštěstí dokonce osobně potkat reálného hrdinu ze snímku ve skutečnosti a přednáší vám své zážitky. ()

gauny8

Smutné svědectví o rwandském masakru, který probíhal za tichého souhlasu západu. V hlavní roli exceluje Don Cheadle a neméně dobře zahrál i Nick Nolte, který přestavoval Roméa Dallaire, ke kterému chovám hlubokou úctu. Zbytečnost celé genocidy nádhereně ilustrovala scéna, kdy se novinář ptá na baru dvou slečen vedle, zda jsou Hutu či Tutsi. "Vždyť by mohly být sestry!" ()

LoudlyMonk

Zajímavý snímek, který mi dal možnost uvědomit si cennost života v kultivovaném světě. Smutné, že je to natočené podle skutečné události. ()

sa_kra

Kvůli tomuhle filmu jsem se dala na studium politologie. Jak psal Golfista, skutečná síla filmu je v jeho realitě. Na pozadí Hutuo- Tutsijského boje je odražena celá mezinárodní politika v čele s USA. Podle slov Madeleine Albrightové se jediná skutečná lítost, zklamání a selhání v její kariéře váže právě k této události. Celý diplomatický svět tehdy selhal a tenhle film to nakrásně ukazuje. Cheadlovi jsem toho Oscara rozhodně přála. ()

Phex

Všem kdo se by se o námětu filmu tj. konfliktu ve Rwandě chtěli dozvědět něco více - zejména o příčinách- doporučuji ku čtení knihu Jareda Diamonda KOLAPS. Podstaty konfliktu jsou prakticky dvě a obě působí synergicky. Zjednodušovat to jen na nenávist kmenů je nesmysl - mnohem důležitejší byla přelidněnost celé oblasti a z ní pramenící nedostek zdrojů pro všechny... ()

Weissik

Těžké a nechutné okamžiky dějin bývají vděčným filmovým tématem. Hotel Rwanda je zpracován s rozumným dávkováním emocí i krutostí, které po většinu času spíše cítíme než opravdu vidíme. Vynikající Don Cheadle. Filmů tohoto ražení podle mého názoru nikdy není dost. Je to jeden ze způsobů, jak v sobě potlačit lhostejnost a potažmo tak alespoň trochu přispět, aby se podobná zvěrstva neopakovala. ()

smrtubohem

Od absolutního odpadu a zařazení do kýčovitého bahna s naprosto tragickými hereckými výkony to nemá daleko. Obrovské zklamání !!! Naštěstí existuje třeba i takový KRVAVÝ DIAMANT, kterým si po této hrozivé nacitybrnkající ostudě rád "spravím chuť". ()

sendisis

Paul Rusesabagina byl skutečný hrdina ve skutečném světě, kterých je tak málo. Nezavřel oči před nenávistí a zachránil stovky neviných. Můžu jen vzdát poklonu tomuto hrdinovi. ()

Matthew00

Veľmi silne emotívny príbeh afrických ľudí ktorí sú vraždený vlastným ľudom. Terrymu G. sa podarilo po slabších filmoch natočiť skutočný príbeh ako dokázali byť ľudia krutý k vlastnej rase. Tirania a útlak v tomto filme bolo až príliž reálne a preto si tento film naozaj zaslúži byť medzi najlepšími. ()

rogger

Fantastický, úžasný a dojemný príbeh! Víťazstvo ľudskosti nad krutosťou, bezzištnosti skutkov nad chamtivosťou a sebectvom, odvahy nad strachom, ale hlavne nádeje a viery nad škvrnou ľudskej duše a tou je nenávisť. Výborný, prirodzený a autentický herecký výkon hlavného predstavitaľa Dona Cheadle a Milion Voices od Wyclefa Jeana vás doženú k slzám smútku! Silný zážitok. ()

Via

Drsné, kruté, masakr... jak se něco takového mohlo stát dnes!!! Nechápu... Velmi dobře natočené, správce hotelu vskutku muž na správném místě... ()

Tři nejlepší hrané filmy o Africe

Tři nejlepší hrané filmy o Africe

01.12.2019

Charlize Theron versus Vikingové

Charlize Theron versus Vikingové

25.10.2012

Bohužel, prozatím jen jako producentka. Její společnost Denver & Delilah totiž pro stanici ABC natočí pilotní film nového historicko-dobrodružného seriálu The Clan. Ten se bude odehrávat v raném… (viac)

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz