Andy odjíždí do kovbojského kampu a zanechává své hračky jejich osudu. Věci se dostanou do obrátek, když posedlý sběratel hraček Al McWhiggin, vlastník Alovy továrny na hračky, unese Woodyho. V Alově bytě Woody zjistí, že je velmi cenným sběratelským kouskem z televizní show z 50. let 20. století s názvem „Woody's Roundup“ a setkává se s dalšími cennými hračkami z této show - Jessie kovbojkou, Bullseye - koněm a Stinky Petem - prospektorem. Zpátky na místě činu Buzz Lightyear a gang z Andyho místnosti – Mr. Potato Head, Slinky Dog, Rex a Hamm – rozjedou akci, aby zachránili svého přítele, který by skončil jako muzejní kousek. Hračky se dostávají do jedné nesnáze za druhou v jejich odvážném závodu, aby dostaly Woodyho zpátky domů, než se Andy vrátí. (oficiálny text distribútora)

LaVolpe

Keď som bol malý, tak sa mi jednotka a dvojka často plietli, lebo som ich zväčša videl po sebe a teraz, s odstupom času, musím povedať, že dvojka je lepšia. Páči sa mi, že tu Woody nie je za až tak žiarlivého chudáka, čo urobí všetko pre to, aby bol najobľúbenejšou hračkou, ale viac sa jeho príbeh a minulosť rozvíja a divák sa do jeho postavy ľahšie vžije, že má dilemu v tom, ktorú stranu si vybrať. Scéna, kde Geri opravuje Woodyho sa mi krásne sledovala. Ten detail, tá precíznosť! Plus zápletka a rozuzlenie bolo spracované na jednotku a naozaj sa teším, že som mal detstvo, v ktorom som mal možnosť tento Pixar príbeh sledovať. Stále je to aj po toľkých rokoch magické! ()

DiableBlanc

Asi nemám co vytknout :) jako dítě jsem ten animák miloval ...teď jsem ho viděl nedávno po letech a pecka - je krásný, že ta animace až tak nezestárla ...díval jsem se i na bonusový materiál na DVD a ti lidi o té práci na filmu i krásně mluvili, bylo vidět, že je to baví ()