Vražda na večeri

• Slovensko Vražedná noc (viac)
TV spot

Když vám někdo pošle pozvánku na „večeři a vraždu“, budete se patrně ošívat i coby známé a uznávané soukromé očko. Když ale na obálce této pozvánky stojí jméno excentrického milionáře Lionela Twaina, známého svou velkou zálibou v detektivních příbězích, je skoro povinností přijmout. Navíc, co si budeme namlouvat, taková známost se vždycky hodí. A proto začíná pětice nejznámějších detektivů současnosti, mezi nimiž i přes pozměněná jména nepochybně poznáte také Phila Marlowa, Herculea Poirota či slečnu Marplovou, balit kufry a míří směrem přímo na boháčovo honosné sídlo. Napínat vás nemusíme – k vraždě nakonec přeci jen dojde a právě pátrání po vrahovi je v této konverzační parodii ten největší odvaz. Ale také aby nebyl, když se zde na postech nájemných mužů a žen zákona předhánějí takové legendy jako Peter Sellers, Peter Falk či David Niven. V roli podivínského Twaina se pak můžete těšit na Trumana Capoteho, spisovatele a jednu z nejvýraznějších figur americké kultury po druhé světové válce, známého také díky biografickému dramatu Capote, za nějž jeho představitel Philip Seymour Hoffman obdržel v roce 2006 Oscara. (oficiálny text distribútora)

Skuby47

Docela příjemná parodie na detektivky se značnou dávkou anglického humoru. Odehrává se v jedné místnosti, má skvělé herecké obsazení a pro mne milovníka detektivních seriálů i spoustu vtipných hlášek. Námět nebyl originální, ale postavy slepého sluhy a hluchoněmé kuchařky vytvořily z tohoto filmu geniální komedii. Škoda toho překombinovaného závěru, kde jsem dokonce jednu chvíli ztratila dějovou niť. ()

2mig1

"nemám čas, drže se sama", "tak stala se ta vražda, nebo nestala?" - "ano, stala, byl to zabitý víkend" - výborný hlášky, výborný gagy, výborná zábava.... ()

LadyPupu

Svým způsobem šílené, absurdní, s koncem, který je lehce anarchistický, o to více zábavný, a jemuž předchází hlášky, gagy, velké množství mechanických a kulinářských atentátů a vévodí nezapomenutelný slepý komorník, hluchoněmá kuchařka a ty nej detektivové v podání hereckých mistrů, kteří se tady pěkně vydováděli. Perla mezi parodiemi! ()

noriaki

Výtečná parodie na klasické kriminálky s perfektně promyšleným iracionálním scénářem. Pět nejlepších světových detektivů se sešlo v sídle výstředního boháče s cílem vyšetřit vraždu která se ještě nestala. Jejich hostitel přichystal jeviště, rozmístil rekvizity a rozehrál představení které může rozlousknout jen ten nejlepší ze zúčastněných. Jak film funguje v příběhové rovině, tak snad ještě více funguje v té herecké. Výborní a sympatičtí jsou všichni, od noiroidního Petera Falka až po zatvrzele čínského Petera Sellerse. ()

hanagi

Skvělá parodie na staré klasické detektivky. Pětice "nejlepších" detektivů světa se svým doprovodem, slepý komorník, hluchoněmá kuchařka, excentrický boháč a jedno staré šlechtické sídlo plné pastí...Perfektní herecké obsazení a moje velká radost z dokonale přeexponovaného konce. ()

Karin.Kiss

Omnoho viac sympatická je neskoršia verzia Na stope (Clue) s Timom Currym. Vražda na večeri mala menej pôsobivé a zábavné vyvrcholenie, ktoré som si vypočula bez náznaku emócie. Pozitívami sú atmosféra (moja slabosť pre podobné komediálne detektívky), soundtrack, ktorý dopĺňa komické momenty a číňan Peter Sellers - humorný charakterom aj vyzážou. ()

zdenny

Někdo by mohl říct stupidní, nedotažené. Já říkám žádné velké dílo, jenže velice zábavné. Lidé v místnosti trochu jinak, protože se zcela určitě nejedná o horror, thriller nebo psychologickou studii. Soustředí se zde několik herců, kteří v historii detektivního žánru propůjčili své tváře slavným filmovým detektivům. A mají jediný úkol - do půlnoci zabránit vraždě jednoho v místnosti, kterážto vražda neodvratně přijde. Vše v lehce komediálním hávu anglického typu, řekl bych. Dokonce se nebojím říct, že i dialogy byly kvalitně vybroušené. A nakonec i Peter Falk mi zde byl velice sympatický. Detektivní taškařice v tajemném sídle, kde není o záhady nouze. ()

JekoRek

Tento film jsem viděl asi 2 hodiny po půlnoční premiéře Harryho Pottera 6 a musím říct, že tento je ve srovnání s tím asi o 40% lepší. ()

Autogram

Pět největších žijících detektivů je možno až priveľa na poriadnu paródiu. Urobiť si srandu zo všetkých naraz bolo príliš ťažké a tak sa sem-tam mihne dobrý vtip, narážka na konkrétny prípad. A možno je to moja chyba, že v originále som poznal len troch z piatich geniálnych detektívov. Columbo hral takmer sám seba, pritom to mal byť niekto iný, ale aj tak bol asi najzábavnejší. Úvodná polhodina je pritom dosť slabá, a až záverečná pomsta čitateľa sa skutočne podarila. –––– Podařilo se shromáždit pět největších detektívů, aby objasnili zločin, který ještě nebyl spáchán.–––– Všichni jste se tak dlouho naparovali, že jste zapoměli na pokoru. Léta jste čtenáře obelhávali a vysmívali se jim, trápili jste nás nečekanými konci, které nedávaly smysl, na posledních pěti stránkách jste uváděli postavy, které předtím v knize vůbec nebyly. Vy jste odepírali vodítka a informace, které by nám umožnily uhodnout vinníka. Ale teď se karta obrátila. Miliony rozhněvaných čtenářů detektivek se konečně dočkají své pomsty. ()

jefff

Tohle je pecka! Oproti Clue je Vražda na večeři o dost zábavnější, napínavější a lépe herecky obsazená. U některých scén jsem se doslova dávil smíchy:-) opravdu doporučuji. Finále je překvapivé:-):-) ()