Vražda na večeri

• Slovensko Vražedná noc (viac)
TV spot

Když vám někdo pošle pozvánku na „večeři a vraždu“, budete se patrně ošívat i coby známé a uznávané soukromé očko. Když ale na obálce této pozvánky stojí jméno excentrického milionáře Lionela Twaina, známého svou velkou zálibou v detektivních příbězích, je skoro povinností přijmout. Navíc, co si budeme namlouvat, taková známost se vždycky hodí. A proto začíná pětice nejznámějších detektivů současnosti, mezi nimiž i přes pozměněná jména nepochybně poznáte také Phila Marlowa, Herculea Poirota či slečnu Marplovou, balit kufry a míří směrem přímo na boháčovo honosné sídlo. Napínat vás nemusíme – k vraždě nakonec přeci jen dojde a právě pátrání po vrahovi je v této konverzační parodii ten největší odvaz. Ale také aby nebyl, když se zde na postech nájemných mužů a žen zákona předhánějí takové legendy jako Peter Sellers, Peter Falk či David Niven. V roli podivínského Twaina se pak můžete těšit na Trumana Capoteho, spisovatele a jednu z nejvýraznějších figur americké kultury po druhé světové válce, známého také díky biografickému dramatu Capote, za nějž jeho představitel Philip Seymour Hoffman obdržel v roce 2006 Oscara. (oficiálny text distribútora)

Rannveig

Nádherná Bizarně Laděná Parodie Na Promyšlené Detektivky, Dokonalé Zločiny A Bezchybné Detektivy S Překvapujcím Odhalením! To Vše Ještě Zamíchejte Se Skupinkou Skvělých Hereček A Herců A Máte - Vraždu Na Večeři! ()

Heroine

Vynikající humor, vynikající postavičky, vynikající herci. Peter Falk je úplně snad nejlepší! Mnoho skvělých hlášek, a navíc je to zábavný pro lidi skoro všeho věku. Jenom snad, co mi brání v plném hodnocení, je trochu odfláknutý konec. Tak složitá zápletka, by měla mít, podle mně, ještě bombastičtější rozuzlení! Jinak ale fakt slušný. ()

lemonova

Absolútne vyšperkovaná herecká zostava (snáď až na Hercula - ale to je už moja citovo angažovaná suchetovská deformácia ;)) a fajnový scenár.. čo viac si môže človek od správnej paródie želať? :)) ()

Rathalos

Wau,skvela krimi komedia s fantastickou zapletkou,ktora sa rozuzli az uplne na konci,k tomu vsetkemu vyborne herecke obsadenie a mame z toho uzasny film,ktory sa vam vryje do pamate...:-) ()

patroklos

Hodně dobrý film se zajímavou zápletkou a spoustou překvapení na konci. Peter Sellers ukázal jednu z mnoha tváří, ten člověk byl prostě génius. ()

Biopler

Peter Sellers je komik No.1, zvyšok hrá takpovediac svoj štandard a vraha je ťažko odhaliť, aj keď jedna teória ma napadla pri pozornejšom sledovaní. Snímok doporučujem aj vďaka Capotemu, ktorý sa do roly milionára Twaina hodil najlepšie. Humor ma až tak neoslovil, miestami bol suchý, ale k parodovaniu detektívok môže byť. ()

anitae

Vtipné, ale moc překombinované. Slepý komorník, hluchoněmá kuchařka a pozvánka neomylných detektivů na večeři s vraždou. ()

Ozzy2

Chvála bohu, že jsem normální a ne vylízanej magor, který tomu solí pět hvězd a někteří úchyláci tu tvrdí, že si to pustili dvakrát za sebou.Podruhé už bych si raději pustil plyn.Tři hvězdy dávám jen za obsazení, především za hlody Petera Sellerse a hlavně za Maggie Smithovou, kterou jsem považoval vždy za ropuchu,ale tady byla nádherná. ()

HawkeyP

První dvě třetiny jsou za 5, poslední třetina za 4. Byl jsem tedy na vážkách, zda dát "slabých" pět, nebo "silné" 4. Ten konec to prostě trošku zkazil, je dost překombinovaný. ()

Henry Morgan

Rozhodně si to zaslouží 5 *, jenomže jednu musím ubrat, protože cítím jakýsi vnitřní odpor k parodiím a tohleto nic jinýho nebylo. I když je fakt, že vtipy neměly obdoby a já jsem se u toho fakt smál od začátku dokonce. řešení a příprava vraždy totální prdel. Falk jako Sam Diamond exceloval a byl hlavní perlou a bavičem. celkove to byla velmi inteligentní komedie, s výbornými herci a vtipy. Čím déle nad tím přemýšlím, tím více si uvědomuju, že to byla pecka. ()

FireTight

Celá tahle komedie se povedla vážně na jedničku, ale co opravdu musím vyzdvihnout, je výkon Petera Falka a dabéra Dalimila Klapky, kteří z postavy Sama Diamonda udělali něco vážně neskutečného! :D Jak mě tenhle chlapík bavil, klobouk dolů! Samozřejmě i ostatní předvádějí parádní výkony, ale správně drsňácký americký detektiv ze San Francisca mohl být jenom jeden! Skvělá parodie a zcela zasloužených pět hvězdiček. Mimochodem, když už jsem mluvil o Klapkovi, měl jsem velkou radost, že se podařilo i pro ostatní herce sehnat "jejich" dabingové protějšky, alespoň to mělo tu pravou šťávu a člověk si nemusel rychle zvykat na někoho jiného. "Já nejsem Frantík, ale Belgík!" ()

swiss

Tyhle filmy miluju. Výtečná parodie, kde se na pilu tlačí pouze lehce. Atmosféra je hustá, vrah geniální a detektivové super. "Ne, tyčinku Nespa nemáme." ()

markotter

Hrozná prdel od samého začátku. Ke konci to trochu zpomalilo a těch několik dějových přemetů filmu malinko uškodilo, ale to nic nemění na tom, že jsem se výborně pobavil. ()

MarekMotor

Chvíli jsem musel v tom pětiúhelníku Marlowe, Marple, Poirot, Chan hledat ten pátý vrchol, ale pak mi došlo, že David Niven měl být pravděpodobně superintendant Alleyn - pokud má někdo lepší nápad, nechť dá vědět. --- Film samotný mě velmi bavil, je to až dětinsky nekomplikovaná pocta a zároveň ad absurdum kombinovaná parodie všech možných detektivek, od těch klasických až po drsnou školu. Vrcholové výkony Aleca Guinesse, Petera Falka či Petera Sellerse korunuje obsazení Trumana Capoteho do role "toho nejlepšího detektiva" - kdo jiný než tento autor do té doby v tzv. seriózní literatuře nevídaného krváku Chladnokrevně by ho taky měl hrát:-) ()

Rodin

MŇAM! Absolutně dokonalé. Už jen ten originální nápad byl geniální, a provedení prostě nemělo chybu. Málokdy se bavím od prvních minut až do naprostého konce, ovšem zde to tak přesně proběhlo. Skvělá parodie s ještě skvělejšími herci. ()

Miagy

Tento film som videl ako malý a opať po dlhej dobe som si ho pozrel s obrovským nadšení mna konci filmu. Veľmi zábavná detektívka plná zvratov, tajností ale i dokonalého uceleného záveru ! PLUS: Maggie Smith :), vtipnosť, herci - detektívi, prostredie zámku,zvuky, záhady, riešenia, záver filmu. MINUS: krátka minutáž. ()