Mladý vedec Bruce Banner doplatil na genetický experiment, ktorému ho v detstve podrobil nezodpovedný otec. Vojaci z neho chceli urobiť supervojaka, čo im nevyšlo - Bruce je neovládateľný. V emotívne vypätých momentoch samení na zúrivé a neovládateľné monštrum, ktoré zničí všetko navôkol. Preto utiekol do Brazílie, kde sa skrýva a učí sa sebaovládaniu. Na jeho strane stojí priateľka Betty, jeho protivníkom je Bettin otec, bezcitný generál Ross, ktorý sníva o zmutovaných vojakoch pre vojnové ciele. Ross poverí supervojaka Emila Blonského, aby Bruca našiel a priviedol z Brazílie späť do vojenských laboratórií. Aj vojak Emil Blonsky je ľudské monštrum, ktoré má v sebe generálom vynájdené sérum. Bruce sa teda znovu dobrovoľne mení na monštrum, aby mohol bojovať so zabijakom Blonskym, ktorý pustoší všetko okolo seba. (TV Markíza)

fars

Zase novy Hulk, tentokrat trochu jinak, tvurci slibovali vice akce coz zas tak moc nevyslo. Kdyz to tak vemu tak za cely film byli vlastne poradne akce jen 2, na druhou stranu ale zase opravdu staly za to. Z Nortona jsem nijak odvareny nebyl, ale ani mi nevadil. Ovsem Tim Roth a jeho nasrane monstrum u me lecos zachranil. Zaverecny souboj byl opravdu cool, nikdo se s nicim nesral, auta litaly vzduchem a vse pekne vybuchovalo.. No proste takova nenarocna zabava na 6-7/10. HULK SMASH! ()

Jermann

"Hmm, smell of still beer .. and defeat." Přesně jak bylo řečeno na samém konci .. hardware je mnohem spolehlivější a naštvaný zelený zlobr mohl klidně zůstat u ledu. ()

Ruuzha

V pohodě film, nepřekvapil a ani nepohoršil. Na roli Hulka bych si však osobně dokázal představit někoho jiného než Edwarda Nortona. Nechci tím říct, že mi tam vadil to ne, ten kdo mi vadil byl Tim Roth alias Emil Blonsky, ale každý to vidíme jinak. Postava Hulka a Abominationa byla na můj vkus až moc přeanimovaná, takže jsem měl chvílemi pocit, že vůbec nekoukám na hraný film. Efekty byly zpracovány poměrně slušně a jelikož jsem měl FullHD verzi, tak jsem si závěrečný souboj docela užil. Celkově slušnej průměr. ()

Blackros

I přes moji velkou oblibu většiny přítomných herců, pro mě nabral tento film nádech plitkého akčního "béčka". Chování hulka mi připomínalo king - konga v každém ohledu, a co se týče příběhu také nic moc. K pozitivům krom obsazení snad jen parádní záporák, a nervy drásající rozhovor s Tony Starkem v posledních vteřinách filmu. (Ano vím že hulk v sobě moc potenciálu pro přenesení na filmová plátna nenosí, ale i přesto bych si to představoval jinak...) ()

Deverant

Osobně považuji Leeova Hulka za patrně nejlepší comicsovou adaptaci, minimálně v tom, že došel nejdál jak v prolnutí dvou dotčených médií, comicsu a filmu, tak v tom, že (relativně) dlouho před Dark Knightem uvedl na plátno mytické a oidipovské jádro superhrdiského comicsu. The Incredible Hulk je naproti tomu jen slabý odvar, kde veškeré vztahy mezi id a ego/Hulkem a Bannerem jsou zredukovány na chemicko-biologickou rovinu hlídání vlastního tepu. To čím je Hulk i v superhrdinských univerzech specifický je totiž právě to, že je stejně tak silou jako prokletím, že je odrazem id puštěného ze řetězu. Jestliže se Nortonův Banner snaží "vyléčit" protože se nemůže přiblížet k ženě, aniž by nehrozila proměna které se děsí, Banův Banner se v prvé řadě děsí toho, že se mu "to" líbí (a v Leeově filmu je tato osvobodivost bytí Hulkem úžasně ztvárněna jeho během/letem po poušti). I to jak se Hulk nakonec stane tou zbraní kterou měl být, aby zpacifikoval šíleného sověta a mohl tak zapadnout do supehrdinského standartu (a chystaných Avengers), je oproti Leeově oidipovskému střetu s otcem jako snahou ustavit konečně stabilní ego, jen nezajímavou rvačkou s "pořádným" protivníkem, na kterého se celý film čeká. ()

WolfR

Hulkův upgrade byl natočen prostě proto, aby Hulk více pasoval do filmu o skupince superhrdinů, Avengers. Nic jiného v tom nevidím. Jinak je to prostě průměrný film, kde vystupuje ten známý zelený nervák. A upřímně, nějaké jeho případné další samostatné dobrodružství už lepší nebude. Hulka už stačilo, 3 hvězdy. ()

pankreminek

Podle mě o dost lepší než Hulk a Edward Norton nebyl vůbec špatnej, ačkoliv Mark Ruffalo z Avengers se na roli Hulka hodil nesrovnatelně víc. Ovšem to už je jiná kapitola. ()

dr.fish

Beru to jako vysvětlení proč a jak se to stalo, že se Hulk dostal do Avengers. Ale nic víc to není. Na druhou stranu se jedná o poctivý Hollywood, plný dobře promyšlené akce, připomínající King Konga. Padouši jsou jasně identifikovatelní a zvuk i obraz velmi slušný. Norton svého rozpolcence zahrál na výtečnou. 75% ()

animaxis

Hulk by se mi nejspíš líbil víc jako drama, kde se Bruce jen schovává před armádou a kde nedochází skoro k žádné akci. Neuvěřitelný Hulk mi v takových chvílích přišel jako celkem dobrý film, ale v mých očich se to začalo zhoršovat kdykoli došlo na akci. Ta je tu většinou skoro až nucená a ve výsledku ani nevypadá dobře (hlavně ta poslední). Přesto tu jsou docela dobré herecké výkony a hudba překvapivě taky není špatná. Jako součást MCU tento film v podstatě beru a možná je trochu škoda, že se Edward Norton nedostal i do Avengers, ale s tím se klidně smířím. ()

mortak

Kráska a zvíře v hulkovském provedení. Na začátku Marvel neexperimentoval a jel na jistotu. Pár akčních scén, ale hlavně romance mezi kráskou a zvířetem. A bohužel Norton s Tyler jsou sterilní pár bez špetky živočišnosti. Alespoň že Roth si svojí roli užívá. ()

Thorn

Ačkoliv Neuvěřitelný Hulk rozhodně není filmem zcela bezchybným a dokonalým a svému staršímu předchůdci se vyrovnat nedokáže, přesto se pořád jedná o zdaleka nejlepší film, jaký nám kdy filmové studio Marvel nabídlo. Snad jen s výjimkou druhého Kapitána Ameriky se totiž jedná o jediný marvelovský film z nové vlny, který lze brát zcela vážně a seriózně. To je něco, čeho si já osobně velice cením. Zapomeňte na všechny ty infantilní a přihlouplé vtípky, zapomeňte na scénky jako vystřižené z nějaké parodie a hlavně zapomeňte na všechny ty bezduché zápletky na jedno brdo. Neuvěřitelný Hulk je v tomto ohledu zkrátka jiný. Už jen ten začátek, kdy se tvůrcům velmi šikovně podařilo celý příběh zrestartovat, aniž by přitom jakkoliv opakovali věci z předchozího filmu. Hned od začátku tu tak máme zcela nový a originální příběh, který sleduje Bruceovu snahu zbavit se svého monstrózního zeleného alter ega. Zároveň se také snaží znovu zkontaktovat se svou velkou láskou Betty. Tomu však stojí v cestě dívčin otec, generál Ross. Bruce pak navíc zjistí, že člověk, kterého považoval za svou velkou naději na vyléčení, má své vlastní nekalé úmysly. Tento film má všechno, co by měla správná komiksová adaptace obsahovat. Napětí, akci, sympatické postavy, nečekané zvraty a samozřejmě i nějaké ty podněty k zamyšlení. Ano, uznávám, že těch podnětů je tu už mnohem méně než v předchozím filmu od Anga Leeho. Na druhou stranu se však zase výrazně přidalo na akci a musím říct, že filmu to rozhodně prospělo. Hulkovým hlavním protivníkem se tentokrát stává Emil Blonsky známý také jako nestvůrný Abomination. Pro první díl je to bezpochyby skvělá volba. To také potvrzuje i našlapané finále, které je hotovou akční lahůdkou. Co se týče hereckého obsazení, tak to je dle mého názoru naprosto prvotřídní a jen stěží bych si dokázal představit nějaké lepší. Kdo zná komiksového Hulka, musí uznat, že Edward Norton je pro roli Bruce Bannera jako stvořený. Svým vzhledem i chováním tu postavu prostě vystihuje daleko přesněji než Erika Bana nebo snad nedej bože Mark Ruffalo. Liv Tyler je zase přesně tou křehkou dívkou, kterou by Betty Rossová určitě měla být. William Hurt je jako Thadeus Ross správně odporný a o Timu Rothovi jako Emilu Blonském ani nemluvě. Podle mě je to jedna z nejlépe obsazených postav ze všech marvelovských filmů vůbec. Film má vynikající efekty, výpravu i hudbu. Bannerova úvodní honička s vojáky je prostě skvělá. Stejně tak i všechny další akční scény. Tichá scéna s Betty a Hulkem v jeskyni je však tou úplně nejpůsobivější. Ta scéna je přímo převzatá z komiksu a ve filmu funguje naprosto perfektně. Co k tomu říct víc. Toto je prostě komiksová adaptace z doby, kdy ještě Marvel uměl točit dobré filmy a cílil i na trochu sofistikovanější publikum, než jen na to pubertální. Obrovská škoda, že nevznikly žádné další díly v podobném duchu a s Edwardem Nortonem v hlavní roli. Já osobně bych to velice uvítal. No nic, tak alespoň náležitě ocením tento nanejvýš vydařený samostatný kousek. Po dlouhém váhání nakonec dávám plných pět hvězdiček, protože film Neuvěřitelný Hulk neztratil ani po letech nic ze své komiksové poetiky a neobyčejného kouzla. () (menej) (viac)

Knuckless

Tady asi šlo spíš o to, aby fanoušek pana Zeleného dostal co chtěl. I přes proklamaci, že Neuvěřitelný Hulk není pokračováním Hulka, tak Leterrier začíná víceméně tam, kde Ang Lee skončil. Během filmu kluci z Marvelu na fandu párkrát mrknou (Stan Lee, Lou Ferrigno, Tony Stark nebo i zmínka o projektu "Super Soldier"). Fanda taky dostane celkem cool záporáka a na konci samozřejmě "Hulk smash!". Zkrátka příprava půdy pro Avengers, nic víc, nic míň... ()

okkac

Čekal jsem menší zklamání, ale nakonec jsem byl celkem překvapen a nový Hulk se mi líbí více než ten původní Angův. Přesto stále zůstává otázka, proč se tvůrci pokoušeli o restart, když nám zrození Hulka dali pouze během úvodních titulků a to navíc ještě dost mlhavě, a tak i když se od Hulka od Anga Lee distancují, přesto počítají s tím, že ho divák viděl. Celý Hulk sice obsahuje pouze 3 akční scény, ale ty naštěstí se postupně zlepšují a finále je dost dobré. Bohužel mezitím se odehrávají scény s Liv Tyler, které jsou dost nudné. Na filmu je vidět dost přepisování a chtěl bych moc vidět původní verzi. Vystřiženého materiálu je prý celkem dost, tak uvidíme co předvedou na DVD a Blu-Ray. Takhle zatím 7/10 čili slabé 4*. UPDATE: Snižuji na 3*. Ono to dost vyprchá. ()

tom88

V kine na veľkom plátne sa to dá dokonale vychutnať a ja som si to veru vychutnal. Ang Lee natočil podľa mňa perfektného Hulka a super komix, Leterrier spravil to isté, ale po svojom. Nedá sa povedať, že tento Hulk je slabší alebo lepší. Každý má niečo do seba. Neuveritelný Hulk je temnejší, akčnejší, efektnejší, drahší, veľkolepejší, ale zase slabšie vykreslené postavy, preskočenie do stredu deja a chýba pôvod alebo zrodenie Hulka, prvé ožiarenia a podobne. Mne to trocha vadilo, ale beriem to tak ako to je, veď začiatok sme vlastne videli v Hulkovi z roku 2003. Dej mi nepripadal zrovna prepracovaný ani veľmi pútavý, skôr sa tu treba sústrediť na dobrodružstvo, akciu, súboje a efekty, ktoré tu naozaj dotiahli k dokonalosti. Možno by nebola od veci nejaká nominácia na Oscara, teda aspoň za tie špeciálne efekty, poprípade zvuk alebo strih zvuku. Akcie sú teda bombastické, aj keď mi tu ešte nejaká tá scénka chýbala. Čo ma teší, je že sa nevyskytuje vtip, teda je to brané dosť vážne. Hulkov záporák, ktorého hral Tim Roth je perfektný, temný, strašidelný, efektný a dosť zúrivý. Konečná bitka bola super, poriadna mastenica. Edward Norton sa celkom hodil, aj keď Eric Bana mi sedel v úlohe Brucea viac. Liv Tyler mi tu nepripadala zrovna ako výrazná osoba. Leterrier dokázal, že po pripečených kuriéroch vie spraviť aj poriadnu akčňárnu a komixovú mastenicu. 150 miliónov dolárov teda zúžitkoval tak, ako sa od neho očakávalo. Ja som celkom spokojný, no nedá sa povedať, že to bolo lepšie ako Hulk Anga Leeho. Veľmi silné 4*. 80% ()

otík

Hulk není žádné veledílo a za tak obrovské prachy ani velkofilm. Na druhou stranu není nijak zpackaný a režisér i herci své role zvládli výborně. Co se taky dá čekat od chlápka, který se z ušlápnutého prosťáčka mění v šílenou naštvanou zelenou obludu. Lze snad jen najít šíleného protihráče a vyslat je do boje. Co na filmu určitě potěší, jsou kouzelné miniroličky Lou Ferrigna a Roberta Downey Juniora. Ferringo si podal s Nortonem ruku a jako by mu symbolicky předal své žezlo zeleného obříka (připomnělo to podobné předání akčního žezla Arnolda do rukou The Rocka ve Vítejte v džungli), Downey Jr. zase svou miniroličkou navnadil všechny Marvelovské diváky na budoucí společný projekt Iron Mana a Hulka. Poslední třešničkou je Tim Roth, který si opět střihl pološíleného chlápka a zase mu to parádně vyšlo. Jen škoda, že jeho příšera je jakoby vystřižena z Resident Evilu, no ale budiž. PS: i při druhém sledování filmu se mi potvrdilo, že nejzábavnější scénou je ta poslední - generála a "Iron Mana" :-) ()

KatanaCZ

V zásadě stejné jako první díl, pořád dokola jen hon na Hulka. Z celého filmu je nejlepší souboj dvou "obluďáků" ke konci. Kdyby se trochu zkrátila stopáž, vynechalo pár nudných a zbytečných pásáží, bylo by to jen ku prospěchu. ()

Radiq

Je to dobrý do té doby, než tam Norton ztopoří do zelenyho velkyho šulina a objeví se Hulk... Je to neuvěřitelně blbý Hulk. Což je v případě filmu o Hulkovi celkem velkej nedostatek. Nepovedenejma digitálníma efektama se tady opět nešetří a shazuje to kvalitu filmu do bažin. Tohle by se mi možná líbilo kdysi, jako děcku, kterýmu se líbí různá monstra a svalnatí anaboličtí zabijáci. Ten jeho animovanej ksicht je fakt takovej animovanej, než filmovej. Rozhodně je to ale lepší než ten dementní šit z roku 2003. Čumím, že se do toho nechal ukecat Edward Norton, kterej tam snad jako jedinej stojí za to. No, Tim Roth taky není špatnej, ale ten není nikdy špatnej, dokonce bych řek, že jeho nekompromisní tvrďák Blonsky je nejlepší postava celýho filmu... dokud se podobně jako Banner nepromění v monstrum Abdomination. Jinak do MCU to ale docela zapadá a je trochu škoda, že Norton si už tuhle postavu nezopakoval. Jinak všimli jste si, že na jednom kompu Norton používal antivir Norton? :-) ()

3n3my

Upps, tak Leterrier to pekne spotvoril! Dvojka už totiž nie je ani priemer a neuveriteľne umelú akciu strieda klišé ala Amerika! Prvý Hulk ešte fajn, ale toto pokračovanie už pochovalo remake celého Hulka a ak ešte vôbec trojka, tak prosím už nie s Leterrierom (a radšej ani s Nortonom)!!! ()

bk81

Lepší průměr, pořád se jim z toho Hulka nedaří vytlouct maximum. Jinak Norton v pohodě, ale bral jsem už i Banu v předešlém filmu. ()

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

Liv Tyler se vrací do MCU

Liv Tyler se vrací do MCU

28.03.2023

Vzhledem k blížícímu se datu začátku produkce na čtvrtém Captainovi Americe s podtitulem New World Order začínají přicházet zprávy nejen o možném příběhu, ale i nových příchozích. V následujícím… (viac)

Zemřel herec William Hurt

Zemřel herec William Hurt