Mladý vedec Bruce Banner doplatil na genetický experiment, ktorému ho v detstve podrobil nezodpovedný otec. Vojaci z neho chceli urobiť supervojaka, čo im nevyšlo - Bruce je neovládateľný. V emotívne vypätých momentoch samení na zúrivé a neovládateľné monštrum, ktoré zničí všetko navôkol. Preto utiekol do Brazílie, kde sa skrýva a učí sa sebaovládaniu. Na jeho strane stojí priateľka Betty, jeho protivníkom je Bettin otec, bezcitný generál Ross, ktorý sníva o zmutovaných vojakoch pre vojnové ciele. Ross poverí supervojaka Emila Blonského, aby Bruca našiel a priviedol z Brazílie späť do vojenských laboratórií. Aj vojak Emil Blonsky je ľudské monštrum, ktoré má v sebe generálom vynájdené sérum. Bruce sa teda znovu dobrovoľne mení na monštrum, aby mohol bojovať so zabijakom Blonskym, ktorý pustoší všetko okolo seba. (TV Markíza)

PogoJoe

3.5 | Chybí tomu troška humoru. A taky trošku něčeho... já nevím... čehosi, aby se mi to líbilo víc, jako ostatní díly ze série Avengers. ()

Helo

Rozhodně nejslabší Avengers komiksovka a nezachraňují to ani četná pomrknutí do Marvelovské filmové budoucnosti a ani jedna/dvě cool scény s destrukcí. Navíc když tam Tylerka ještě mluví, jako kdyby byla celou dobu v extázi a Hulk udělá smash dvaapůlkrát za celé dvě hodiny, což je dost málo. ()

FilmFan24

A máme tady další adaptaci populárního komiksu. Tentokráte v režii Louise Leterriera, která měl původně zájem točit Iron Mana. Oproti minulému zpracování je jenom dobře, že se tvůrci vydali jinou cestou a nejedná se, jak si mnozí myslí o pokračování či navázání na film Anga Leeho z roku 2003. Prostě a jasně nový film o Hulkovi, kterého tentokráte ztvárnil Edward Norton. Ten nám servíruje dostatečně rozervanost a vnitřní neklid Bruce Bannera, obzvlášť herecky vyniká ve scénách strachu před svojí zlostí a silou. Z dalšího hereckého ansáblu zaujme především Tim Roth. Akční scény Letterier zvládá dobře i když inspirace odjinud je zřejmá. Co trochu chybí, je lepší vykreslení charakterů, ale na to by zase stopáž nestačila. Pořád ale jenom jsem měl pocit při sledování Bruceovy přeměny v Hulka, že sleduji videohru a ne vysokorozpočtový film (150 mil USD). Závěrečná scéna příchodu "Iron" Starka (Robert Downey Jr.) do baru je už ovšem z připravovaného filmu "The Avengers". Na ten si ovšem budeme muset počkat až do roku 2011. (3 1/2*) ()

togaf

Nortnovi jsem "sympatického vědce s křehkou duší" věřila, horší to už bylo s monstrem, ve které se měnil. Počítačový Hulk se mi vizuálně nelíbil. A ta nepohlavní hybidní příšerka, s kterou v závěru bojoval, byla ještě horší. Ale i tak jsem se bavila. ()

Lucjen

Až do poslednej polhodiny sa sama seba pýtam, prečo tu nie je vyššie hodnotenie? Však akcia je super. Ale potom sa navalí Roth, ktorý síce zahral perfektne, no zbytočne. Blonsky ma ku koncu vyslovene otravoval, tak ako aj spracovanie Hulka.. Najväčšie plus filmu je zároveň aj mínus, pretože najlepšie boli scény s Nortonom a Tyler, Tie so zeleným stvorením som proste vydržala.. a tie by ma mali baviť hlavne, nie? Ale posledných 30 minút som doslova trpela. No a posledné tri minúty došla hviezda - Tony Stark. Ale ani to nezachraňuje rozpačité pocity z celku. Norton, Tyler, Roth a Hurt. Iba vďaka nim bol Hulk znesiteľný. ()

salalala

Velmi příjemný návrat do doby, kdy divák nemusel znát čtyřicet předchozích filmů a mraky seriálů, aby věděl, co se kde děje. Druhý pokus o převedení Hulka do filmové podoby je možná ambiciózní, ale doplácí na zoufalou nevyrovnanost a nezajímavost. Paradoxně nejsilnější je ve chvílích, kdy hrdina bojuje sám se sebou a snaží se potlačovat vztek. Louis Leterrier ale vždy uhne trochu jinam a ze solidně rozjeté scény je jen krátká sekvence toho, jak by to vše mohlo vypadat. Nemá ovšem problém s atmosférou, která mu funguje velmi dobře, pere se ale se scénářem, který obsahuje spousty nelogičností, přivádí na scénu poměrně dost zbytečných postav a vůbec neřeší elementární problémy. Když dojde na akci, je vše vesměs v pořádku, jen s postupujícím časem přibývá i CGI efektů, které nejsou moc povedené a závěrečná digitální bitva je bohužel neatraktivní a strašlivě generická. Edward Norton rozhodně není špatný, jen ne tak výrazný a chybí mu určité charisma, Liv Tyler je spolehlivá a jakás takás chemie mezi oběma probíhá, suverénně nejlepší  je ale Tim Roth, který si svého záporáka viditelně užívá a je škoda, že v závěru zmizí pod nánosem digitálních triků. The Incredible Hulk je po letech jen a pouze solidní komiksovou jednohubkou, která promarnila svůj potenciál a nedokázala plně představit jednu z nejzajímavějších postav marvelovského univerza. 60 % ()

CarnTheNunya

Komentář vám může prozradit děj a proto vám nejprve doporučuji, aby jste se podívali sami: Musím uznat, že ten film fakt nezestárl dobře. CGI efekty vypadají fakt škaredě a působí místy prostě nepřirozeně. Akce je taková, že v tomhle roce určitě vznikly daleko zajímavější a určitě nápaditější akční filmy. Jak se hlavnímu protagonistovi stalo, že se umí proměnit v zeleného a velice svalnatého titulního Hulka je tu shrnuto na úplném začátku ve stupidních, hluchých a nic neříkajících útržcích během pouhých pěti minut. Film jako takový začíná tak, že konečně vypátrají našeho hlavního hrdinu, aby se jim podařilo získat jeho krev nebo co já vím, prostě z něho chtějí dostat jeho schopnosti, ale ten jim furt utíká někam do prdele, pak se mu ještě podaří znovu potkat s jeho bývalou milenkou a hlavně dcerou generála, který celou tuhle dementní operaci vede, pak zase spolu utíkají někam do prdele, ale pak je nakonec stejně najdou a skrytý bezduchý, debilní záporák s inteligencí běžného protivníka z nějaké videohry si ukradne trochu té jeho krve a pak jde jen tak najednou vraždit vše okolo, no prostě jen tak z plezíru a konec? Tak pokud jste ještě ten film stále neviděli, tak určitě i tak ten konec uhádnete, ale jestli chcete, tak vám dám nápovědu: "HULK ZNIČÍ!" ()

grogodil

Nikdy som nemyslel, že to to poviem, ale tá psychologická štúdia Hulkovej osobnosti z roku 2003 mi tentokrát chýbala a bohužiaľ rodinná dráma Ang Leeho bola podstatne záživnejšia než toto Leterrierove vypitvané nič. Medzi nečakane nevýrazným a suchým Nortonom s ešte nevýraznejšou Liv Tyler to nezaiskrí ani keby do nich udrel blesk, samotný Hulk pôsobí počítačovejšie než jeho starší braček a jediná postava ku ktorej si človek dokáže vytvoriť aké také sympatie je šialenec Tim Roth. Aspoň že Robert Downey Jr. v závere divákovi pripomenie, ako má vyzerať správny komixový hrdina a že niekedy v budúcnosti sa s Hulkom v tíme možno budú diať veľké veci. ()

Colonist

Celou dobu to vypadalo jako tříhvězdičkový biják na jedno zhlédnutí (místy jsem se nudil), jenže poslední půlhodina rozhodla, že jednu hvězdu ještě přidám. Závěrečná bitka totiž stála za to a nabídla čistou popcornovou zábavu, které se já osobně u komiksovek nebráním. Iron Man byl však o třídu lepší, ten nebyl jen popcornovou mlátičkou, ale jelikož v Hulkovi charaktery postav moc nefungují, stačila mi ke spokojenosti ta závěrečná akce. Co se týká záporáků (Tim Roth, William Hurt), nemám námitek, ale Edward Norton mi tam celou dobu nějak neseděl. Každopádně rokem 2008 odstartovala nová éra filmových marvelovek a já se těším na další filmy... ()

Skip

Docela dobrá, velmi jednoduchá zábava na jedno zhlédnutí. Víc než slušnou akci a dobré zvláštní efekty film nenabídne, ale rozhodně to není málo. Lehce nadprůměrná adaptace komiksu, která asi nebude pro každého, ale dost lidí si vcelku smlsne. Já se lehce oblízl a byl jsem spokojen. ()

Dont

Neřeším, jestli by lepší Hulk Eric Bana nebo Edward Norton. O hvězdu míň dávám neuvěřitelnému Hulkovi hlavně kvůli skutečně neuvěřitelně pitomému scénáři. Možná právě kvůli němu získal film do názvu přívlastek neuvěřitelný. Moc by mě zajímalo, jaké úpravy prosadil Edward Norton. Bylo mi hodně líto Williama Hurta, že se nechal přesvědčit k účasti v tomhle projektu a ještě k tak stupidní roli. Robert Downey v závěru potěší a zároveň připomene další nedostatek filmu, ve srovnání s Iron Manem nebo Avengers tady úplně chybí humor (když pominu program Norton). A to ještě musím dodat, že Hulk je podle mě výborný komiksový hrdina, který silou svých zelených svalů tlačí hodnocení tak nějak přirozeně nahoru… ()

kajas

Rozhodně mírné zlepšení oproti verzi z roku 2003, a to hlavně díky sympatičtějšímu hereckému obsazení a nepřemrštěné stopáži. Přesto se nemůžu zbavit dojmu, že Norton účastí v takových snadno zapomenutelných kravinkách zbytečně plýtvá talentem. Hulk se asi nikdy nestane mým oblíbeným komiksovým hrdinou. ()

kinderman

Jsem zvědav, zda dlouho přetrvávající vlna zájmu o comicsové adaptace neopadne dřív, než se dočkáme prvního pořádného marvelovského crossoveru. Neuvěřitelný Hulk (v závěru poctivá monstr mlátička, ale na vizuální vychytávky Anga Leeho, které k dokonalosti dovedl Speed Racer, lze jen vzpomínat) o něm leccos naznačuje. ()

dee-key

Tak tohle bylo podstatně lepší než poslední pokus. Ačkoli tomu, kdo nezná Hulka jako takového nebo neviděl první díl, asi pár skutečností unikne. Docela dobrý narážky na ostatní Marvel filmy. A Tonny Stark na konci filmu mě teda fakt dostal. Plus za Tima Rotha, mínus za Liv Tyler. ()

Fanucci

Jestliže důvodem neúspěchu prvního Hulka měla být přílišná hloubavost a složitost příběhu, pak musí být americké diváctvo z tohoto pokračování přímo nadšeno:-) 3 hvězdy přesně sedí. FIlm nepřekvapí. Příběh šablonovitě spěje k finálnímu "kulervoucímu" střetu, který nezklame, ale ani moc nenadchne. Jde o typ filmu, který se Vám za pár minut úplně vykouří z hlavy, ale po dobu sledování se nenudíte. ()

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

Liv Tyler se vrací do MCU

Liv Tyler se vrací do MCU

28.03.2023

Vzhledem k blížícímu se datu začátku produkce na čtvrtém Captainovi Americe s podtitulem New World Order začínají přicházet zprávy nejen o možném příběhu, ale i nových příchozích. V následujícím… (viac)

Zemřel herec William Hurt

Zemřel herec William Hurt