Kováč Balian (Orlando Bloom) ovdovie, keď sa jeho manželka po smrti ich dieťaťa zabije. Zlomeného mladíka navštívi križiacky veterán Godfrey (Liam Neeson) a prizná sa, že je jeho otec. Pokúša sa so synom zblížiť a ponúkne mu spoluúčasť na križiackej výprave. Balian najprv odmieta, ale napokon sa k otcovi a jeho mužom pridá na ceste do Svätej zeme. Godfreya pri obrane syna zrania a ešte pred príchodom do Jeruzalema zraneniam podľahne. Pred smrťou stihne dať synovi morálne rady a pasuje ho za rytiera. Osirelý Balian prichádza do Svätej zeme, ujíma sa svojho majetku a pôdy po otcovi a spozná krásnu Sibyllu (Eva Greenová). V Jeruzaleme pod panovaním čestného kráľa Balduina (Edward Norton) je obdobie krehkého mieru medzi kresťanmi a moslimskými saracénmi. Ten podkopáva chamtivý Reynald (Brendan Gleeson) spolu s bojovným Guyom de Lusignanom (Marton Csokas). Po smrti Balduina sa práve de Lusignan stáva panovníkom Jeruzalema a vyhlási saracénom vojnu. Tých vedie Saladin (Ghassan Massoud) a s prevahou križiakov na vojnovom poli poráža. Konečným cieľom vojny je dobytie hlavného mesta kresťanov. Posledným obrancom mesta sa stáva Balian... (TV JOJ)

kaylin

Když jsem před lety viděl snímek poprvé, rozhodně na mě udělal větší dojem, než při tomhle druhém promítání. Ale asi je to dáno tím, že Ridley prostě nebude můj oblíbený režisér. Respektive ne každý jeho film zbožňuji. Ale přesto je tohle výborná ukázka toho, jak je možné jeden konflikt přenášet stoletími dál a dál na další generace. ()

movieband

Ridley Scott natočil další historický epos, od kterého se těžko člověk odtrhne. Se skvělými hereckými výkony, podařenými šermířskými scénami našlapaný film (scéna, kdy je Balian sám proti 3 vojákům (nevím estli to su templáři nebo křižáci) nebo počáteční masakr v lese jsou jedny z mých oblíbených scén z filmu), podařenou hudbou od Gregsona - Williamse, skvělou výpravou a dobrou myšlenkou filmu nám Scott ukazuje osudy mladého kováře Baliana, kterému návštěva sira Godfreye změní průběh jeho života. Herecké výkony pro mě byly místy nepopsatelné (Orlando Bloom jako rytíř/kovář Balian nebo Liam Neeson jako udatný sir Godfrey). Pro mě další podařený historický snímek od mojeho oblíbence Ridleyho Scotta. Doporučoval bych shlédnout DC verzi. Jedině potom ostatní uživatelé pochopí moje tak vysoké hodnocení, které je podle mě však přesné (5* a 95%) a taky, abyste si vychutnali další mistrovský snímek z dílny tohoto režiséra v plné síle. ()

dr.Orlok

Kovář Balian po sebevraždě své manželky a následné vraždě Kněze odchází do Jeruzaléma spolu se svým "otcem"(člověk který mu znásilnil matku) do Jeruzaléma.Zde se místní král(Edward Norton-celou dobu pod maskou,protože má lepru-ta postava,ne herec) snaží udržet mír mezi křesťany a muslimy.Balian(Orlando Bloom) je pasován na rytíře obstarává přidělenou půdu.Jennže dočasný mír se po smrti krále hroutí,protože se k moci dostava bojechtivý Guillame. Nádherná historická podívaná,s velmi dobrými bitvami(ohnivé katapulty,polévání olejem..) Charaktery nejsou ploché i druhá strana barikády má své osobité hrdiny. ()

Desperado

Nádherný film. Z historických faktov Scott vycuciava len to čo potrebuje k svojej realizácii historického filmu o vojnách s veľkým odkazom o posolstve mieru. A na plnom hodnotení nič nemení ani fakt, že Orlando Bloom tu síce podáva zatiaľ najlepší herecký výkon od stvárnenia Legolasa v Pánovi prsteňov, avšak dobrý herec z neho asi nikdy nebude. ()

Damiel

Slavného Gladiátora Ridley Scott prostě neoživil. Ano, Království nebeské je vystavěno na podobné půdě bojových scén, výpravy, efektů, má krásnou hudbu, ale to nestačí. Příběhu totiž schází jiskra a nevtáhne, o charismatu Orlanda Blooma ve srovnání s Russellem Crowem nemluvě. Na Království nebeské se hezky dívá, ale postupem času nudí víc a víc. ()

Sigurd

Jo, čekal jsem hodně. Namlsán Gladiátorem jsem vystartoval hned na premiéru. A film opravdu nezklamal. tváří se to sice jako jen další historický velkofilm, ale je přeci jen vidět, že Scott si s žánrem rozumí a na koho se dá navázat nejlépe než na sebe. Film je scottovina jak řemen: vizuálně úchvatný, ale scénář místy pokulhávající. Škoda, že se do kin nevešlo těch 45 min, rozhodně by nenudily a mnohé věci by se pospojovaly, vysvětlily atd. Hudba je velmi zdařilá, zvlášť ústřední motiv se neodbytně podrývá pod kůži. Bloom i když uvěřitelnější než dříve, se má co učit od svých kolegů, výborní Jeremy Irons, Liam Neeson a Ghassan Massoud a za maskou se skrývající Norton je pak třešničkou na dortu. ()

Thomassi

Jak tady pročítám komentáře, Království nebeské je celkem rozporuplný film. Někteří ho vychvalují do nebes a druzí ho nehorázným způsobem hážou do vysokého podprůměru. Vím, že se kolem tohoto filmu hodně namluvilo, ale mě prostě historické filmy strašně baví a nepřišlo mi to zase až tak trapné, jak někteří tvrdí. Popravdě, přišlo mi to velmi poutavé. Nebylo to sice tak dobré jako Gladiátor a nemělo to takové emoce jako Gladiátor (vlastně téměř žádné), ale přišlo mi to kvalitně natočené s pestrou plejádou postav, u kterých jsem si dokázal vytvořit kladný vztah dokonce i u takového Saladina. A jak je to s Orlandem Bloomem? Je pravda, že tohoto herce nějak zvlášť nevyhledávám, ale mě teda vůbec nepřišlo, že by se na tuto roli nehodil. Právě naopak, byl charismatický a to u postavy, kterou ztvárnil, bylo velmi důležité. Navíc jak se blížil konec a když nastala bitva o Jeruzalém, kde film gradoval, se bylo opravdu na co koukat. Soundtrack krásně domalovává atmosféru Dálného východu. Pro mě rozhodně nadprůměrný historický snímek, který si modrou barvu rozhodně nezaslouží. ()

džanik

Tento film mě velice překvapil! Soudě podle hodnocení a komentářů mých před-diváků, nečekal jsem zdaleka tolik, kolik jsem pak ve finále dostal. Opravdu. Barvitý děj, propracované a vyvíjející se postavy, realisticky působící scény, žádná nuda.. Kamera. Hudba! Ano, uznávám, film jsem viděl poprvé v době, ve které vyznívá velice aktuálně. 72% je přátelé málo, film by měl minimálně atakovat osmdesátku. Bravo, pane Scotte! ()

Aiax

Když jsem četl komentář DaViDa82, uvědomil jsem si, že naprosto všechno, co jsem chtěl o nejnovějším Scottově fláku říct, už bylo řečeno v něm. Slovo od slova. Akorát těch hvězdiček dávám míň. Takže ano - slaboučký scénář, nádherná vizuálnost (i když překvapivě méně nádherná než Gladiátor nebo BHD), dobří herci, Bloom konečně vypadá jako chlap, Eva Green je sexy kost a tak dále. Možná to bude znít jako rouhání, ale mně to docela zklamalo, nakonec mi to nepřišlo o moc lepší než veskrze průměrný Král Artuš. Tož tak. ()

Toshiro odpad!

Bullshit. Hodní versus zlý templáři. Bluma jako prostinký pohádkový hrdina u kterého přerod z nicky na hrdinu je tak neuvěřitelnej. + Detaily jako, že ztroskotá loď a přezije jen hrdina a kůň :/. Motivacím činů postav sem nevěřil ani za mák. Celkově dost zdlouhavá nuda. A historický filmy s gigantickýma bitvama maj asi odzvoněno na nějaký čas, aspoň u mě. ()

FilmFan24

Kdyby byl Orlando Bloom takové dřevo, jak tady někteří rádobykritici omílají, nebyl by vybrán Ridleym Scottem do jeho filmu a to rovnou do hlavní role. Po shlédnutí režisérovy verze ale souhlasím s panem Scottem, který od tohoto filmu skončil se zkušebními testovacími projekcemi, které byly hlavním důvodem, aby na nátlak studia musel film o 45 minut zkrátit. Je zajímavé, že nejenom mě, přišla dlouhá verze (192 minut) mnohem svižnější, než ta, která se nakonec dostala kin. Celá dějová linie se Sibylou se na plátna kin nedostala a je to velká škoda. Director's cut je mnohem víc kompaktnější a propracovanější...a nejen proto hodnotím jak hodnotím a to maximálně! Historický film se vším všudy a navíc s přesahem a poselstvím do dnů dnešních! Film, jakých je velice málo. Prostě historický velkofilm se vším všudy! ()

JohnMiller

O level lepšie ako ostatné priemerné filmy ktoré sa zaoberajú témou križiackych výprav (aj stredoveku všeobecne) no z môjho pohľadu ide o Scottov šedý priemer. Prvá polovica filmu ktorá zachytáva púť rytierov (potom už iba rytiera) do Jeruzalema (teda kým sa hlavná postava neobjaví na prvom piesku) mi príde geniálna, chladná, temná ako najrannejší stredovek z kníh. Druhá polovica už v samotnom Jeruzaleme mi prišla príbehovo nezaujímavá (takých Robinov Hoodov som videl desiatky) no nemôžem povedať, že by sa mi to nakoniec nepáčilo herecké esá : Orlando Bloom, Eva Green, Liam Neeson a Jeremy Irons to zahrali skvele. Hudba takisto skvelá. 3* sú akurát. ()

corona

prečítala som všetko čo a o križiackych výpravách dalo u nás v knižnici zohnať a tento film je vzdialený od akýchkoľvek historických faktov, úplne poprekrúcané historické postavy podla potrieb deja, fakt ma to dosť sklamalo ()

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

The Terror: seriál Riddleyho Scotta na AMC

The Terror: seriál Riddleyho Scotta na AMC

26.03.2018

Jste fanoušky děsivých příběhů, ze kterých doslova mrazí v zádech? Tak to si na konci března nenechte ujít premiéru nového seriálu The Terror, při jehož natáčení se nechal režisér Ridley Scott… (viac)

Posily pro Assassin’s Creed

Posily pro Assassin’s Creed

05.10.2015

Filmový příspěvek do herní série Assassin's Creed, na který dohlédne režisér Justin Kurzel (Macbeth), vypadá čím dál tím lépe. Michael Fassbender si v něm zahraje nového hrdinu Calluma Lynche, který… (viac)

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze