William Thacker (Hugh Grant) je majiteľom malého kníhkupectva v londýnskej štvrti Notting Hill. Pracovne sa mu však zúfalo nedarí – otvoriť si v srdci Londýna úzko špecializované kníhkupectvo ponúkajúce výlučne cestovných sprievodcov zrejme nebolo práve najšťastnejšou myšlienkou a ani u žien nemá nejaký veľký úspech. Jeho niekdajšia veľká láska a dnes najlepšia kamarátka Bella (Gina McKee) si vzala jeho dobrého kamaráta Maxa (Tim McInnerny) a jeho posledná priateľka ho opustila kvôli chlapíkovi, ktorý sa nápadne ponášal na istého známeho herca. Ktovie, možno práve preto sa v slávnych tvárach Hollywoodu naozaj len veľmi chabo orientuje. Tak či onak, keď sa jedného dňa v jeho obchodíku zjaví slávna americká herečka Anna Scottová (Julia Roberts), zdá sa, že ju vôbec nespoznal! Našťastie mu však osud umožní porozprávať sa s ňou – keď do nej zmätený a ponorený do vlastných myšlienok nechtiac vrazí na ulici a poleje ju pomarančovým džúsom a duchaprítomne ju pozve k sebe domov, aby si mohla zababrané veci prezliecť. Nanešťastie však William nebýva sám, ale s neuveriteľne neporiadnym a značne svojráznym Spikeom (Rhys Ifans), ktorý ich byt za pár sekúnd dokáže premeniť na desivé bojové pole! No hoci Spikeovou zásluhou značne nevábne pôsobiace „hniezdočko“ pochopiteľne na úspešnú herečku nespraví práve najlepší dojem, rozlúči sa s nesmelým Williamom nečakane dlhým nežným bozkom – a on sa po prvý raz vo svojom živote naozaj cíti ako v siedmom nebi! Je vôbec možné, teda ak sa na to pozrie triezvymi očami, aby to jemné iskrenie medzi nimi prerástlo v čosi hlbšie? Rozdiely medzi ich životmi sú predsa už na prvý pohľad naozaj priepastné... (TV Markíza)

E lan

Tenhle film chytne u srdce, Hugh je ve svých nejlepších letech (a výkonech), Julia je příjemně odtažitá a skupina bizardních postaviček výborně baví po celou dobu filmu. Navíc je to podkreslené výbornou hodbou. Jednoduše romantická klasika... ()

Gezi94

Vtipná komedie s roztomilým Hughem,zajímavou Julií Roberts a se zábavným Spikem:).Dala bych 5*,ale ten český dabing je fakt otravný. ()

Martin79

Milý film. Oba hlavní představitelé hrají dobře. Člověk se u tohoto filmu nenudí. Je zde i solidní zápletka a samozřejmě taktéž happyend. Takže pohodový snímek na odreagování. ()

Denila

Vysněný život. Obyčejný chlápek z obyčejného krámku a světem známá herečka? Není to snad jen pohádka? Myslím, že všechny osloví, příjemná romantická komedie Notting Hill, kde se snad i sami můžete na malou chvíli zasnít. ()

Oonika

I po letech příjemná romantika a hlavně plno humoru, který je i inteligentní (což v romantických komediích nebývá moc zvykem) :) ()

Black-star

Kouzelná Julie a podivínský Hugh - ona slavná známá on zapadlý prodejce. Přesto mají oba něco společného, jsou to jenom obyčejní lidé, kteří se do sebe zamilovali a přes všechna nedorozumění a překážky všechno slzavě a šťastně dopadne :-) Tak na jak dlouho se Anno zdržíte v Londýně? Na neurčito. - a pak ten široký plnozubý úsměv, jaký má jen Julia :-) ()

mira.l

Po prvním shlédnutí jsem před časem dal za 4, po druhém přidávám na plný počet. Další z krásných rolí Julie, sympaticky nesmělý Hugh Grant a k tomu asi nejlepší spolubydlící v Anglii Spyke:). ()

Inozuka

Romantická klasika fungující jako skvělé PR na jednu londýnskou čtvrť. Všechny scény s reportérem Koně a psa a s Williamovými přáteli jsou naprosto odzbrojující (Spike samozřejmě vede). Jinak je tam i pár slabých míst, včetně přepáleného konce a v rámci romantických filmů dost klišovitého děje ... ()

pirulka

Mám rada romantické filmy aj Juliu Roberts, no Notting Hill ma nechytil za srdce a niečo mi v ňom chýbalo-väčšie kúzlo.."informácia naviac". Nemôžem však povedať, že by to bol nejaký prepadák no určite som videla množstvo lepších filmov s podobnou zápletkou a ten koniec mi prišiel celkom neoriginálny- stihnúť happy end - naháňačka. To tu už bolo stokrát. ()

ZnalecH

Julia Roberts, Hugh Grant a dobře vymyšlený scénář. To je vše, co stačí k vytvoření skvělého filmu, na který se člověk může koukat znovu a znovu a pokaždé cítit ty samé pocity lásky a štěstí. ()

Kritik.

Dobre dobre, je to klasika, pomerne zaujímavý a netypicky sa vyvíjajúci dej, kvalitní herci...ale to akože vážne? Takéto plytké zápletky na úspech filmu stačia? A navyše, toto skutočne nazývame romantikou? Presná postupnosť jednotlivých dejových liniek filmu: nepoznáme sa - už sa poznáme - tvárime sa akoby nič - milujeme sa - nechcem ťa už nikdy vidieť - aj tak ťa milujem - podrazila si ma - zas ťa milujem - ja teba nie - hm, nuž, vlastne, už aj ja teba - ale teraz prezmenu ja teba nie - ale no, skúsme to spolu. Bodka. ()

neo93

Romantika jako blázen, ale strašně hezká. A navíc se mi přesně trefila do vkusu. Stačila jim chvilka na to, aby se do sebe šíleně zamilovali. Co na tom, že je Julia Roberts hraje v podstatě sama sebe, tedy slavnou filmovou herečku a Hugh Grant jednoho obyčejného chlápka z knihkupectví. I to stačí, aby to jednoduše fungovalo. A když si k tomu přidáte navíc velmi zajímvé vedlejší postavy, kterým jednoznačně vévodí potrhlý, ale laskavý spolubydlící Spike v podání skvělého Rhys Ifans, máte jistotu, že se budete výtečně bavit. Dlouho dobu mě Notting Hill unikal, o to více se budu k němu nyní asi vracet. ()

Hashirama

Britštější než Červený trpaslík a sladší než meruňky v medu. Dvě hodiny citového a konverzačního vyšlapování s hudebním doprovodem vykradeným z Esmeraldy a tradičně koženým, leč velice roztomilým humorem. Pakliže nejste ničí babička, můžete se kochat především příšernou anglickou garderobou, pokud však v sobě máte kus babičky (#nogerontosaurus), Curtis vás tou svojí pověstnou zaláskovaností stejně udolá, i když vás jistě (jako pokaždé, když si vezme růžovou pastelku a začne čmárat srdíčka namísto scénáře) nejednou napadne, že jeho pohled na lásku a na konání v zájmu lásky dokáže být i pofidérní a dost diskutabilní. A nikoho neobviňuju v absenci talentu, ale kdyby tu byla třeba Salma Hayek, úroveň sex appealu by dozajista byla někde jinde. ()

crackonosh

Mnohem lepší kus, než by člověk čekal od spojení Julie Roberts a Huga Granta. Celá zápletka je sice úplně pitomá, ale tenhle snímek táhnou nahoru skvělé dialogy a relativně suchý „britský“ humor, který kupodivu dobře zapadá do kontextu lehce přidrzlých britských romancí a vztahovek, které známe z posledních let. Kdyby se vystříhaly skandující, patesisující a amerikanisující sekvence, jako je závěrečný závod autem a především pak totálně cukrkandlový finiš filmu, zařadil bych Notting Hill mezi nejlepší romanťárny. Takhle je to střela trošku mimo terč, ale ještě jedno zhlédnutí tomu dám. ()

Co chystá režisér Notting Hillu?

Co chystá režisér Notting Hillu?

28.10.2015

Roger Michell se v posledních letech blýsknul třeba Venuší nebo Hezkým vstáváním, jeho nejznámějším filmem ale navždy bude Notting Hill. Komedie s drobným sociálním přesahem je nevyčerpatelným… (viac)

Rhys Ifans si podá Spideyho

Rhys Ifans si podá Spideyho

16.10.2010

Do pozornosti světového publika vstoupil jako Spike, pošukoidní spolubydlící Hugha Granta v Notting Hillu. Od té doby jsme ho viděli ve spoustě rolí (vychutnal si třeba tu v loňských Pirátech na… (viac)