Ennis Del Mar (Heath Ledger) a Jack Twist (Jake Gyllenhaal) sú dvaja kovboji, ktorí spolu pracujú vo Wyomingu na hore Brokeback. Stanú sa najlepšími priateľmi, no púta ich k sebe aj niečo viac ako len priateľstvo. Na konci leta však ich práca končí a obaja sa vyberú svojou cestou. Ennis sa ožení s Almou, ktorá mu porodí dve deti a Jack odchádza do Texasu, kde sa zamiluje do kráľovnej rodea Laureen. Aj jemu sa čoskoro narodí dieťa. Po štyroch rokoch dostane Ennis od Jacka správu, že sa opäť chystá do Wyomingu... (STV)

hodbodka

Musím říct, že tenhle film jsem si opravdu zamilovala. Snad je to krásnou přírodou, skvělou hudbou, ale hlavně zamotaným příběhem, který překvapí, šokuje ale hlavně upoutá. Ještě k tomu všemu si přidejte úchvatné herecké výkony. Jake Gyllenhaal a Heath Ledger tu opravdu zabodovali. Jeden z těch filmů, na který prostě můžu koukat pořád dokola a jednoznačně patří mezi ty NEJ! ()

Dextwer

Zkrocená hora je pro některé lidi kontroverzním příběhem o vztahu dvou mužů, kteří to ve své době a společnosti neměli vůbec lehké a život v takovém to vztahu byl téměř nepředstavitelný. Každopádně režisér natočil vynikající dílo, ktere stojí na výborném příběhu s vynikajícími herci v hlavních rolích. Zajímavosti: * Ve filmu se objeví 75 speciálních efektů, z toho 15-krát jsou to digitálně namnožené ovce. Z potřebných 2 500 se na place totiž objevilo jen 700 * Ang Lee potřeboval pro jeden záběr, aby se ovce napila z potoku, ale i když s ní stravíl celý den, nepodařilo se mu ji natočit. Ovce pijí totiž jen ze stojaté vody * Zkrocená hora byla v Hollywoodu ještě před svým natočením považována za "one of the best film never made" . Moje hodnocení: 90 % ()

Diskomuz

Podle mě průměrný lovestory bez ohledu na pohlaví. Nejvíce mě na tomto filmu zaujalo obrovské množství ovcí, které jak jsem nakonec zjistil, bylo počítačovou technologií dodělané....:D ()

Lex Luthor

Jeden z těch filmů, které má člověk v hlavě i delší dobu po jeho vidění. Ang Lee si vybral téma, které je stále hodně aktuální a hlavně kontroverzní. A co víc, dokázal ho dobře zpracovat. Obzvlášť zajímavé je zasazení děje do 70.let a ne přímé současnosti. Je hodně vidět, že se radikální postoj veřejnosti oproti homosexuálům zase tak moc nezměnil. Celá ústřední čtveřice podala skvělé výkony a to ani nemluvě o soundtracku, který atmosféru skvěle dokresluje + ta nádherná příroda. Hodně silný filmový zážitek. ()

CorvusBlek

Nooo musim říci, že i když toto téma moc nemusim, tady mi to sedlo, skvělé výkony hlavních postav, zajímavé "kulisy" příběhu, smutné i dojemné, né však přeslazené, chvílemi docela drsné...Ang Lee natočil opravdu povedené drama. 80% ()

JannieMc

Hola Guys! =´) Herecké výkony (Lady Williams a mistr Gyllenhaal), soundtrack, režie, atmosféra, SCÉNÁŘ, pan Ledger s "Jack, I swear!!!", několikáté shlédnutí, pocity, naděje, ženoucí se naléhavost toho, aby se člověk nebál být šťastný (, ať to stojí, co to stojí!!!), scéna ve stanu (2x), život...to jsou atributy pro to, aby stálo za to, se podívat na tento film. "She got lucky!" So Very lucky! =´) ()

pixie428

Film naprosto dokonale odrážel tehdejší situaci mezi lidmi k homosexuálům. To, jak to dva hlavní hrdinové zahráli bylo naprosto neuvěřitelné. Dokázali se do role tak dokonale vcítit. Moc se mi líbila myšlenka filmu. Pod tlakem okolí člověk popírá své city a touhy a bojuje sám se sebou. ()

Honzulik

Slovy klasika: "Váleli se tam jak dva buzeranti"....Za solidní scénář a herecké výkony Jake Gyllenhaala (Zmizení) a Heathe Ledgera (Temný rytíř) uděluji 2* ()

klichem

Nic zvlastne ani prelomove. Jediné co ma nejak zaujalo bola priroda a hudba. Myslim ze svoj uspech tento film zne iba koli kontroverznemu vztahu dvoch muzov. Co do hlbky a podstaty vsak pre mna nemal cenu. ()

elanista1

V tridsiatej minúte som neveril, že to dopozerám, lebo mi to prišlo príliš nudné a bez deja, ale ustálilo sa to a bez problémov sa to dalo dopozerať. Aj tak je to dosť dlhé a silných scén tu nie je veľmi veľa, ale pri homosexuálnych scénach som sa smial. Nakoniec je to len priemerná vzťahová dráma s dobrými hercami, nemám čo pochváliť. ()

papuchalk

Viděl jsem to už asi 5x a pokaždý si to ještě víc vychutnám a dostane mě to. Zajímavý, takový emoce bych od westernu nečekal :) Zvedám na pjet ()

Tomate

Zaujímavé obsadenie, pár oscarov ma donútilo pozrieť si film o 2 teplých pastierov oviec. Nuž čo povedať herci svoj výkon doslova vybúchavajú na place. Nebyť tých pár nepríjemných vzájomných scén mohol to byť priemerný romantický film. Ukončenie príbehu ma donútilo dať tomu aspoň tie 3* ()

harycek odpad!

Ač tam hrají dobří herci!!Tak filmy o bukvicích si zásadně nepouštím a hodnotím záporně protože nemíním podporovat tuto tendenci podporovat a zviditelňovat úchylky lidské sexuality!! P.S.Když je herec normální tak je tu "Mítů! a bukvice maj v pařátech celý filmový průmysl(bohužel??) Už jsem to psal i u jiného filmu , Až pedofilové ovládnou filmový průmysl (jako ho ovládly bukvice) tak nám bude naservírováno prznění malých dědí s tvrzením, že je to "umění" a budou se rozdávat "ceny" vše k tomu v téhle zvrácené filozofii spěje a toho se bojím!!! Nejšetrněji se tohoto problému dotýkali filmař ve filmu "Kód Enigmy" kde se zase ukázal opak dnešních extrémů že lidé byli za tuto odchylku i trestně stíháni a to se mi zhruba nelíbí!! Jeví se mi to že společnost jde od pangejtu k pangejtu bohužel!! ()

pollstro

Jednoznačně obdviv Ang Leemu, který se ujal takhle obtížného scénáře na natočení a rozhodl se vytvořit snímek, který nejen v Hollywoodu, ale vůbec ve společnosti, pobouřil mnohé, jelikož téma homosexuality byla a stále je pro někoho naprosto nepředstavitelná, především když se jedná o kovboje, kteří jsou dle mého názoru takovou tou klasickou ikonou mužství v Americe. Klobouk dolů před Jake Gyllenhaal a Heath Ledger, jelikož jít do takového projektu s tím, že budu hrát takovou roli, tj. roli kovboje, kterého více přitahují muži, tak to už vyžaduje jistou, nechci říct úplně odvahu, ale těžko se mi hledá jiné slovo. Nádherná a úchvatná příroda Wyomingu v samotném úvodu je společně s krásnou hudbou něco neuvěřitelného a dechberoucího. Upřímně ale mám s Brokeback Mountain několik problémů a to především se samotným příběhem, který mě absolutně nedokáže přesvědčit o skutečnosti a navíc se nedokážu vcítit do postav a soucítit s nimi a prožívat ten jejich společný a rozsáhlý příběh o tom, jak nedokážou být spolu, jelikož jisté životní situace a celkově společnost jim to zrovna v danou dobu moc nepovoluje a neusnadňuje. Vysvětluji si to tím, že se jedná o vztah dvou mužů a teď nechci znít jako naprostý homofob, ale jednoduše se s tím nedokážu ztotožnit a to absolutně proti homosexualitě a bisexualitě nic nemám, ale nedokážu si představit tenhle příběh ani v podobě muže a ženy, takže ten problém je vskutku v tom způsobu pojetí celého příběhu a faktu, že není absolutně přesvědčivý a skutečný, což je v rámci takového filmu fatální problém, jelikož ta skutečnost a autenticita je stavebním pilířem celého filmu. "Tell you what... the truth is... sometimes I miss you so much I can hardly stand it." ()

FemmeFragile

Zkrocená hora. Je třeba říkat ještě něco víc, když „Zkrocená hora“ je synonymem dokonalosti? Zkrocená hora není příběhem o gayích, ale příběhem gayů. Shrnuje v sobě všechno, co znamená být gayem. Znázorňuje spalující touhu, potřebu vyrovnat se sám se sebou i se světem, je v ní neuvěřitelná bolest, nepochopení, okamžiky absolutního štěstí i relapsů temnoty, potřeba lhát a zároveň žít autenticky. Je o míjení a osudových chybách, které by člověk udělal kdykoli znovu. Jenže geniální dějová linka (mimochodem zázračně vystavěná na naprosto průměrné a minimálně v našich končinách nepříliš známé povídce Annie Proulx) není to jediné, co film může nabídnout. Jsou tu především dechberoucí herecké výkony, tak přirozené a podmanivé, jako by šlo o dokument a nikoli o fikci. Z těch dvou ještě o to víc vystupuje Ledger, jehož role je o to opravdovější, že oproti Gyllenhaalovi prochází v průběhu filmu hlubokou, životní proměnou, kterou Ledger naplnil beze zbytku. Upřímně si nedovedu představit, že je vůbec možné se na tento film podívat, aniž by se člověku nezarosily oči a nenosil ho ještě řadu dní v hlavě v podobě filozofických myšlenek, co znamená láska, jaké má podoby a jak těžké je bez ní žít. ()

hrumsrt

Asi v dnešní době by tenhle snímek čekalo už více lidí, ale současně by za ty obrazy schytal i stejný hate. Diváci se několikrát nezvládnou už jen z principu přenést přes zobrazení gay romance na plátně... Dvě velké herecké osobnosti si jen přidávají další kousek do svého již dosti bohatého CV.. Nakonec to tedy není tolik film o kovbojích, ale o vztazích. Dva kovbojové jsou do hor za společnou prací, kde hlídají stádo ovcí. No a znáte to.. Sami v horách, dlouhé nudné noci, takže někoho napadne si je trošku zpříjemnit... Naprosto bez mluvení, nějakého viditelného napětí si začnou obskákávat rekta... Jasně co si děláš v horách, zůstane v horách.. Jenže kluci si tím změnili život a i přesto, že na oba doma čeká žena s rodinou, tak se pořád oba jen těší až znovu výmluvně vypadnou do hor za svým srstnatějším kamarádem.. Ta jejich romance je sice možná skandální, ale děsně povrchní.. Na jednu stranu mě jich je líto, protože na dva kovboje nebyla společnost připavená. Nicméně jejich rodin lituje asi ještě více... Natočit to dnes, už to nemá takovou sílu, když LGBT prvky jsou v každém filmu. Jakože takhle na suchu ve stanu, jo na to se těší asi všichni celý život. Nejde mi o to jak skandální ta scéna asi může pro někoho být, jenže chybí tomu nějaké propojení. Tady stačí, že nahej procházel po horách a jupí, jde se na rodeo.. Ale že se dvě tak velké herecké osobnosti rozhodli zúčastnit takového projektu, který byl obrovským skokem to neznáma, to je odvážné.. Přijde mi, že snímek je ale lehce nadhodnocený, jelikož on sice dobře mapuje vztahy, ale uhýbá od vykreslení důsledků některých rozhodnutí.. Jaktože tamten už si rozbil rodinu a ten druhý vesele krají krocany? .. Není to pro mě až takový šokující zážitek, abych na to musel ještě dlouho vzpomínat. Ale ty krásné horské scenérie by za to možná stály. 60% ()

National Geographic uvádí exkluzivní seriál

National Geographic uvádí exkluzivní seriál

08.08.2020

Děj seriálu Hrubá kůže se točí kolem záhadných vražd osadníků usazujících se v nelítostné divočině Nové Francie v 90. letech 17. století. Zdá se, že nepokoje přerostou v občanskou válku. Z… (viac)

Queer festival Mezipatra oslaví plnoletost

Queer festival Mezipatra oslaví plnoletost

01.11.2017

Norská horrorová romance, lovestory dvou mužů na ovčí farmě nebo životopisný film o muži, co probudil naše sexuální fantazie... I takový bude osmnáctý ročník queer filmového festivalu Mezipatra,… (viac)

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

13.08.2015

Příliš teplý Soderbergh?

Příliš teplý Soderbergh?

07.01.2013

Steven Soderbergh se už před několika lety pokoušel natočit biografii slavného televizního baviče a zpěváka Liberaceho, který byl v padesátých až sedmdesátých letech minulého století nejlépe placeným… (viac)