Zpustošenou krajinou se potlouká tulák (Kevin Costner) se svým mezkem. Na živobytí si vydělává přednesem Shakespearových dramat. Při jednom z jeho vystoupení je proti své vůli zrekrutován do Bethlehemovy armády. Z "přijímače" se mu podaří uniknout a aby při útěku nezmrznul, "půjčí" si z náhodně nalezené kostry pošťáckou uniformu. S cílem zůstat naživu přichází do městečka Pineview a tvrdí, že je skutečným poštovním úředníkem obnovené vlády Spojených Států... (oficiálny text distribútora)

eraserhead666

Mám Posla budoucnosti hodně rád. I když mi na něm vadí to přehnané vlastenectví, tady nejednou šponované až do nechutných obrátek. Ale to už je takový US národní sport, no. To se nedá nic dělat. Pak mi taky brutálně leze na nervy mladej Ford. A stopáž je takřka vražedná. Jinak se mi to ale líbí, prostředím (v kině na plátně to vypadá prostě hezky), herecky (skvělá Olivia Williams, Daniel von Bargen, výtečný Will Patton a když se ve filmu objeví Tom Petty, srdce až poskočí). Ono to není úplně hloupé, myšlenky to má dobré, jen by to nemuselo být tolik obaleno kýčem a podlézavou samoúčelností (scéna s malým klukem čekajícím na pošťáka, samotný závěr apod.). ale jo, pokaždé to vidím rád a pokaždé mě to chytne. 3.5* ()

Xeelee

Costnerovi se nelíbil vědeckofantastický konec knižní předlohy od Davida Brina? Costnerův nemastný/neslaný konec bohužel kvalitu snímku strašně shazuje dolů. Každopádně sjednocení Spojených států pomocí jediného možného komunikačního prostředku (pošty) je zfilmováno docela věrohodně a postkatastrofický svět i s jeho obyvateli byl vykreslený velmi realisticky. Scéna, kdy po pošťákovi jedna žena chtěla dítě, na mě při čtení knihy velmi silně zapůsobila a přes velké obavy dopadla ve filmu docela obstojně. Vzhledem k tomu, že Spojené státy dávno neexistují, tak mi údajný „patriotizmus“ vůbec nevadí. Spíš si vychutnávám, jak se na Pošťáka lidé koukají jako na pomatence a později to je motivující prvek dalších pošťáků, mladých lidí toužících po změně. Já věřím ve Spojené státy! ()

Ilicka

Nemohu hodnotit, neboť zhruba v jedné hodině jsem začala klimbat a při představě, že mě čekají ještě další dvě, jsem se s Costnerem v poštácké uniformě rozloučila a nechala ho, ať si jde kam chce... I ten Vodní svět je mi mnohem sympatičtější, minimálně se tak příšerně nevleče. ()

Bauer

Jo , jo a ještě jednou jo! 50%?? Ale no tááák lidi! Co se Vám na tom nelíbí?Film je jednoduchý a originální.Willa Pattona znám pouze z filmů Armageddon a 60sekund , kde hral jen samé sympaťáky , takže jeho padouch mně velice překvapil a byl zahrán na výbornou.Sympatický Kevin Costner se postavil za a i před kameru a v obouch případech předvedl velice kvalitní práci.Abych nezapomněl , nádherná hudba.Nemám rád dlouhé filmy ale tady sem se cca 3 hodiny skvěle bavil a to byl účel! ()

Morholt

Tříhodinová Costnerova one man show plná vlasteneckého patosu, který exploduje v samotném závěru. Tohle se ani zaplatit nemohlo. Ale to neznamená, že by film byl natolik strašný, aby sbíral Zlaté maliny a stal se obětí kritické hysterie. Pošťácké povstání, jakkoliv to zní absurdně, tady mělo hlavu a patu, westernová atmosféra postapoklayptické světa byla také fajn a obsazení hlavních vedlejších postav Pattonem a Olivií Williams mě bavilo. U nich je obvzláště škoda Costnerovi sebestřednosti. V podstatě je to strašně dlouhé béčkové postapo a tak by se k tomu mělo přistupovat. 55% ()

Lacike

Kazdy ma pravo na omyl a aj sebelepsiemu reziserovi obcas jebne v makovici. Costner si docasne pomätenie zmyslov, behom ktorych reziroval jak Uwe Boll, zazil pri natacani tohto filmu. Dodnes ma desi scena v ktorej postar v spomalenom zabere doruci postu do nejakeho opusteneho domu a hned je svet ovela lepsi. Ja som bohuzial doteraz taku postu, ktora by mi zasadne zmenila zivot nedostal. Asi mi ju nejaky parchant ukradol zo schranky. Za to navazanie do Univerzalneho vojaka mam chut tomu dat odpad, ale nechcem byt az tak zly. ()

Terva

Mesiáš nosí pošťáckou uniformu! Kevin Costner zachraňuje lidstvo před temnotou beznaděje. Světová premiéra: 12. prosince 1997 Natočeno: Spojené státy americké 1997 Režie: Kevin Costner Scénář: Brian Helgeland, Eric Roth Kamera: Stephen Windon Hudba: James Newton Howard Hrají: Kevin Costner (Pošťák), Will Patton (Bethlehem), Larenz Tate (Ford), Olivia Williams (Abby), James Russo (Idaho), Daniel von Bargen (šerif Briscoe), Tom Petty (starosta Bridge City), Scott Bairstow (Luke), Giovanni Ribisi (bandita), Roberta Maxwell (Irene Marchová), Tom Bower (Larry) ()

Dale

Pokiaľ mal v úmysle Costner ironicky si uťahovať z poštárov, tak mi to prišlo až príliš vážne (vrátane monumentálnej hudby v akože emotívnych scénach) a nudné. A pokiaľ sa snažil o serióznu postapokalyptickú drámu, v ktorej poštári zachránia svet, tak sú dve možnosti - buď mal predtým obdobie, keď sa denne lajnoval bielym práškom so svojou kámoškou Whitney alebo si U.S. Postal ešte predtým, než im robil reklamnú kampaň Lance Armstrong, uňho objednali PR na veľkom plátne. Aj keby to bolo o polovicu kratšie, tak by to bolo nudné a nedávalo by to veľmi zmysel, toto bol proste omyl. ()

JohnCZ

Nedoceněný velkofilm, který mi nepřijde nijak výrazně horší, než další Costnerovy filmy. Je to naivní, je to plné patosu a amerického patriotismu, ale překvapuje mě, že zrovna v tady filmu to každému tak strašně vadí (ty copypaste komentáře předních uživatelů ČSFD jsou k smíchu). Naopak mi to tady dává naprostý smysl, protože co poslední lidstvo v podobných situacích má, když ne naději. K tomu poctivá výprava, velké davové scény, pěkné scenérie a nakonec i docela originální námět. Fanoušek údajně filozoficky laděné předlohy nejspíš bude skutečně otráven - přeci jen z toho tvůrci udělali naivní pohádku, ale upřímně: V čem je ten film tak špatný? ()

corpsy

Tomuto dielu asi najskôr podlomila kolená dĺžka filmu. Nie je to podľa mňa taká katastrofa ( myslím tým po umeleckej stránke ) akou je nazývaná. ()

Historik

Měl jsem pocit, že ta třetí hodina už trochu drhla, tam už film trochu ztratil tempo a místy možná v uvozovkách i věrohodnost. Jinak to je dobrý film. Co se týká patetičnosti nijak si nezadá s jinými americkými filmy, které jsou horší, ale přesto oslavované. Divácký úspěch či neúspěch je někdy skutečně nevyzpytatelný. ()

Riddick77

Costnerovský post-apokalyptický epos o sociální změně s tunou americkou patosu, idealismu a nejedním pomrknutím do teorie revoluce (Marx, Tocqueville, Davies). Nikoliv skvělá, leč stále nadstandardní zábava. 7/10! ()

Costnerův western nabírá první herce

Costnerův western nabírá první herce

14.08.2022

Po letech příprav se oscarový režisér a slavný herec Kevin Costner (Tanec s vlky, Yellowstone) chystá konečně vrátit za kameru. Vybral si k tomu svůj srdeční projekt Horizon, jenž bude epickou… (viac)

Kevin Costner chystá desetihodinový western

Kevin Costner chystá desetihodinový western

02.01.2017

Když Kevin Costner poprvé usedl za kameru, bylo z toho 7 Oscarů, včetně toho za režii. Ano, řeč je o legendárním Tanci s vlky, na který však Costner nikdy úspěšně nenavázal. Vodní svět byl obří… (viac)