Tí druhí

• Česko Ti druzí (viac)

Je konec druhé světové války a Grace (Nicol Kidmanová) s dvěma dětmi čeká v Jersey na manželův návrat z bojů. Děti trpí alergií na sluneční světlo - jejich rozlehlý dům je proto celý potemnělý a v jeho zšeřelých zákoutí se kromě Grace, dětí a služebnictva skrývá cosi dalšího... Alejandro Amenábar, režisér španělsko - chilského původu, jehož celosvětově úspěšný snímek Otevři oči (Abre los ojos) s Penelope Cruzovou z roku 1997 se dočkal americké coververze pod názvem Vanilla Sky, dokončil snímek Ti druzí už v angličtině a v americko-francouzsko-španělské koprodukci. Film s Nicol Kidmanovou v hlavní roli se prvních osm týdnů udržel v první pětce US BOX OFFICE a jen v USA vydělal přes 96 miliónů dolarů. (oficiálny text distribútora)

Anderton

Môj top horor. Aménabar sa týmto extrémne sugestívnym a komorným hororom trafil do svojej doby, keď bolo publikum lačné po podobných strašidelných záležitostiach s veľkými pointami. Španieli to majú v krvi a to ju pre navodenie atmosféry nemusia ani použiť. Videl som v staručkom kine hviezda, ktoré bolo samo o sebe strašidelné, tak si viete predstaviť, ako som sa bál. Amenabar natočil po dvoch rokoch tú istú pointu rovnako šokujúco ako vy viete kto. ()

Rembrant

Jak nejsem moc velký fanda hororů, tak jsem si tento film velice užil. Atmosféra by se dala krájet a Nicole Kidman se pro mě stala paní herečkou. Dokonalý film, na který se vždy rád podívám znovu a znovu a přitom to na napětí a atmosféře nic neubírá. ()

JosefGruber

Podle mého suverénně nejlepší horor všech dob. Nemusíte mít snové rozpočty ani akcí nabité scény, stačí pouze a jen kvalitní nápad, skvělé herce a jedno staré sídlo. Pro pořádek rozpočet cca 20 milionů $ a celkový výdělek cca 300 milionů $ hovoří sám o sobě. Skvělá atmosféra, perfektní závěr a v neposlední řadě perfektní paní, vyvolávající duchy ve skulině skříně, z které mám noční můry dodnes, nevedou k jinému než-li 5 hvězdičkovému hodnocení. ()

Frajer42

Taková klasická duchařina s velmi pěkným psycho závěrem. Ten závěr zároveň považuji za jedinou nadstandartní věc. Jinak film není až taková paráda a slast. Domeček je sice pěkný a všude je pořád tma. Herci marní nejsou. Atmosféra je samozřejmě zajímavá, ale to je tou tmou. Celé je to však stále se opakující a tak trošku nuda o ničem. Dávám 2*, a to hlavně za tu celkovou pointu, jinak bych se nebál sáhnout ještě níž. P.S. Jako horor film nefunguje vůbec. ()

Dzeyna

Jsem ohromena! Už strašně dlouho jsem neviděla takhle napínavý, lekavý, překvapivý a skvělý thriller/ horor. Nicol Kidman + děti vše zahráli naprosto výborně a nevím, zda by to někdo jiný zvládl stejně nebo dokonce lépe. Naprosto mě pohltila pochmurná atmosféra celého snímku! Párkrát jsem se tak lekla až jsem měla "knedlík v krku" a byla jsem napnutá téměř po celou dobu příběhu. Zvukové efekty jsou vážně hodně klasické, ale stále dobře fungující i na člověka, který se obyčejně "lekavých" zvuků nebojí, nebo jen minimálně. Stejně jako místo, kde se celá historka odehrává je opravdu famózně vybrané + mlha, hroby, alergie na světlo; vše je dokonale promyšleno až do zamykání dveří. Vážně nechápu jak jsem tento film nikdy nemohla vidět, obrovská chyba. ()

boshke

Takováto komorní dramata se mi zamlouvají. Minimum postav, minimum kulis, a přesto atmosféra tak hustá, že by se dala krájet. Nic se nedá ošmelit, divák se musí utáhnout i s těmito omezenými prostředky. Až do konce jsem byl přikovaný k obrazovce, netuše, co se z Těch druhých vyvine. Z konce úplně nadšen nejsem, neb si teď při zpětném pohledu nejsem jist, zda to celé dávalo smysl. Uvidíme při druhé projekci. Líbil by se mi spíše kriminální závěr, kdy by služebnictvo vůbec mrtvé nebylo a snažilo se Grace zbavit rozumu a získat tak její dům... Každopádně chválím hudbu, námět, kulisu a výkony jak dětských, tak dospělých herců... 80% ()

Kothy

Parádní duchařský horor s Nicole Kidman a skvělou atmosférou ze španělské produkce. Dostáváme se do Normandie po konci 2. světové války. Žena žije sama ve velkém domě s dětmi. Do domu přijde nové služebnictvo. Netrvá to dlouho  začnou se dít podivné věci. Matka tomu ale nechce věřit a má pocit, že si děti vymýšlejí. Kdo jsou Ti druzí a co vlastně chtějí? Závěrečný zvrat je vskutku brilantní. :) "Kde jsou ty závěsy?!" ()

AllShallFall

To je snad ta nejlepší mysteriózní duchařina jakou jsem kdy viděl. Celý film mi běhal mráz po zádech a na konci jsem byl opravdu hodně překvapen. Moc hezké ()

swamp

Jak docílit noir atmosféry v domě..co třeba zatemnit ho? Jak ho zatemnit..dejme tomu, že děti trpí alergií na sluneční světlo! Jak docílit noir atmosféry mimo dům..co třeba mlha? Zní to jako klišé..ano jistě..jenže ono to funguje! Co se skrývá v temných koutech domu a v nejbližším okolí..to zjistí Grace (Nicole Kidman) a její dvě děti. ()

oje

Celý snímek se až topí v duchařské atmosféře, přiživované lehkým svitem svíček, mlžným oparem domu a věčně zabedněnými okny. Neutuchající zimomriavka je doplněna několika silnějšími momenty a zkušeným hereckým ansáblem, což ve výsledku dáva jeden z opravdu obstojných horrorů. Jde o snímek se strukturou, která hned tak nezodpoví všechny otazníky. Každá z postav tvrdí své a divák tak společně s Nicole Kidman napjatě tápe a hledá vysvětlení. Pozornost diváka si tak držel znamenitě. Třešničkou na dortu je závěrečná pointa, která chtěla opravdu dobrý nápad. Podobnou režijně vydařenou duchařinou je novější Sirotčinec. Alternativa: Orfanato, Haunting in Connecticut, Amityville Horror. ()

Okara

Perfektní mysteriózní thriller s jako obvykle úžasnou Nicole Kidman, s kterou jsem se v některých scénách dost bál, si nevysloužil takový úspěch jen tak pro nic za nic. I přes to, že děj místy zdánlivě stagnuje, mnoho scén ho plně vynahrazují a nejnečekanější konec mě natvrdo přesvědčil, že si tenhle mysterák zaslouží hodně vysoké hodnocení. 95% ()

Mariin

Velmi kvalitní filmařina. Poněkud slabší stránkou je myšlenka tohoto duchařského příběhu, z níž na mne dýchá New Age. ()

nascendi

Duchárske filmy som nemal, nemám a nebudem mať rád, jedine snáď ako paródiu. Preto môžem tomuto, omylom zhliadnutému filmu, dať iba dve hviezdičky za výkon Nicole Kidman. ()

Slartibarkfast

Výborný a "opravdu" strašidelný thriller u kterého neukápne ani kapka krve a stejně je člověk naprosto zaražený do sedačky v kině a neustále se ohlíží. Ponurá atmosféra, nečekané rozuzlení. Z tohohle díla přímo čiší strach. Jen málokterý film ve mně zanechá takové dojmy, a proto musím dát čtyři hvězdy. 85% ()

predators

No ty vole, dostat duchy z tohoto baráku dá vážně zabrat. Spoiler...takže to byl kožka i ten vymetač? Narovinu? Já nahnáno neměl, ti haranti mě vážně štvali a ještě víc jejich máti s těmi závěsy. Takový lehký horůrek, kdy musíte taky přemýšlet, nic tuctového, u čeho byste měnily kalhoty. 50% ()

PetrPan

Stejný problém jako u Šestého smyslu, při opakované projekci se vytrácí ono kouzlo velkého překvapení. Ale stejně jako u něj toho zůstává pořád dost, možná i o fous víc. Od strašidelné atmosféry až po skvělou Kidmanovou. Horor, který překračuje svůj žánr a přesto mu zůstává věrný. Jednu z nejlepších duchařin, možná i tu vůbec nejlepší, nelze než ohodnotit plnou palbou. Filmová Výzva 2015 od peter12 ()

Arsenal83

Koniec 90.-tych a začiatok nového storočia priniesli sled výborných horrorov a tento patrí k ich špičke. Atmosféra sa postupom času zhusťuje, nie je až tak desivá, len veľmi napínavá, a začína byť tak správne nepríjemná. Prekvapivý záver len zaklincuje výnimočnosť a bezchybnosť diela. ()

Willy Kufalt

Excelentní budování napětí, úžasně působivá temná atmosféra v uzavřeném prostoru vily plné černých závěsů a skvěle rozehraný scénář kloubící hororový příbeh s tajuplným rodinným dramatem mají podíl na tom, že mě zde během sledování filmu s duchařským tématem zcela nečekaně mrazilo. Po delší době jsem totiž potkal horor, který měl na mě po celý čas ten správný strašidelný, mrazivý a k závěru i pocitově šokující účinek bez toho, aby sklouzl do explicitně hnusných scén, bez toho, aby se co jen v jediné scéně proměnil v nechtěnou komedii. A ještě stihl několikrát vyvolat ve mě i silné emoce. Vedle závěru na mě hodně zapůsobila scéna setkání Grace s Charlesem, i díky všudypřítomné mlze kolem měla pro mě přímo magickou atmosféru. Od Nicole Kidman jsem dostal přesně takový herecký výkon, mistrovský i v detailech, jaký jsem povědomě od takto světově proslavené herečky přibližně očekával, ovšem stejně výborní dětští herci jsou pro mě příjemným překvapením (stejně jako celý tento film). [90%] ()

Vitason

V domě Nicol Kidman se začnou dít takové věci, které se dějí, když jste někde první asi jako Evropané v Americe. Situace pro Nicol je o to těžší, protože její děti mají zvláštní nemoc a nesmějí se dostat na přímé světlo. Na tomto konceptu, kde vystrašená žena brán svoje nemocné děti, vystavěl Alejandro Amenábar tajuplný příběh s mrazivou atmosférou, kterou dokázal starými postupy dobře gradovat a celý film se obejde bez klasických lekaček. Vše je vystavěno na naznačování, které se stupňuje a postupuje k překvapivé pointě. Trochu mi to v práci s napětím připomínalo Shyamalanovo Znamení a příběhově to má zase velice blízko k Šestému smyslu. Z řemeslných složek stojí za pochvalu šikovný střih. Několikrát jsem se lekl díky dobrému prostřihnutí. Nicol Kidman podala standardně dobrý herecký výkon a dětští představitelé byli také přesvědčiví. Ti druzí je řemeslně dobře provedená, napínavá duchařina. ()

Horor Ti druzí se dočkají remaku

Horor Ti druzí se dočkají remaku

13.10.2020

Známý horor Ti druzí s Nicole Kidman se dočká remaku. Snímek španělského režiséra Alejandra Amenábara vyprávěl o matce a jejích dvou dětech na konci druhé světové války, kterak čekají, až se otec… (viac)

Nicole Kidman a návrat k hororu?

Nicole Kidman a návrat k hororu?

16.05.2011

V několika kouscích tohoto žánru si už zahrála, ale nejlepší z nich byli bezesporu Ti druzí. A zdá se, že se s Nicole budeme opět příjemně bát. Projevila totiž zájem o hlavní roli v nadpřirozeném… (viac)

Rachel Weisz se vrací do Egypta

Rachel Weisz se vrací do Egypta

15.02.2008

Ten Alejandro Amenábar je ale tajnůstkář! Tvůrce Těch druhých a oscarového Hlasu moře o sobě dlouho nedal slyšet a teď se najednou vytasí s historickou podívanou, která se s rozpočtem 73 milionů… (viac)

Nicole opět vidí „ty druhé“

Nicole opět vidí „ty druhé“

19.08.2007

Nicole Kidman se po krátké přestávce vrací na plné... na plný plyn ;-). Sci-fi thriller Invaze, výpravná fantasy Zlatý kompas, erotický thriller Need a romanticko-dobrodružně-vojnový velkofilm… (viac)