Tí druhí

• Česko Ti druzí (viac)

Je konec druhé světové války a Grace (Nicol Kidmanová) s dvěma dětmi čeká v Jersey na manželův návrat z bojů. Děti trpí alergií na sluneční světlo - jejich rozlehlý dům je proto celý potemnělý a v jeho zšeřelých zákoutí se kromě Grace, dětí a služebnictva skrývá cosi dalšího... Alejandro Amenábar, režisér španělsko - chilského původu, jehož celosvětově úspěšný snímek Otevři oči (Abre los ojos) s Penelope Cruzovou z roku 1997 se dočkal americké coververze pod názvem Vanilla Sky, dokončil snímek Ti druzí už v angličtině a v americko-francouzsko-španělské koprodukci. Film s Nicol Kidmanovou v hlavní roli se prvních osm týdnů udržel v první pětce US BOX OFFICE a jen v USA vydělal přes 96 miliónů dolarů. (oficiálny text distribútora)

finkie

Abych parafrázoval klasika: Senzační film... španělskej. Je to trochu hororový a trochu mysteriózní. A Otíku, v žádným případě neodcházej před koncem. Konec je úplně nejlepší.// Jeden z nejpádnějších důkazů, že strach a napětí lze vyvolat i bez jediné kapky krve. ()

futislav

Abych byl upřímný, podle recenzí jsem čekal mnohem víc. Výborná Nicole Kidman a kamera a to je asi vše. Děj je poněkud infantilní a konec z větší části předvídatelný zhruba od poloviny. Atmosféra temnější, ale na nějaké veliké bání to není. Lepší průměr, nechápu 83%. ()

Skylwalker42

Dosti dobrý duchařský snímek. Podíval jsem se na něj konečně po dvaceti letech. Tenkrát bych určitě udělil pět hvězd, ale prostě oněch dvacet let propasti. Takže nebylo jaksi nějak tak růžové vše pro mě. Avšak hutná atmosféra, výborná Nicol Kidman a skvělá pointa na konci! ()

Thalin

Jen málo hororů dokáže překvapit takovým zvratem, jako byl tady. A celkově je film povedená, potemnělá záležitost a to ani nepotřeboval násilí, krev nebo nějaké těžké rádoby lekačky v pozadí. ()

Zabriskie

Pointa ve stylu Šestého smyslu, ale v tomto přpadě mi přišla mnohem lepší a uvěřitelnější než v Shyamalanově filmu. Ti druzí mi dost připomněli Úkryt. Taky se celý film odehrává v jednom domě a bez zbytečných digitálních triků se tu podařilo za pomoci jendoduchých, ale velmi funkčních prostředků dosáhnout silné atmosféry plné napětí. ()

Patti

vůbec mě to neděsilo, vůbec mě to nebavilo. pointa byla tak nějak...jak to říct. heh, není to první, tak je to druhej, asi taková :) no, obrázky pěkný, ale příběh trošku pokulhával. ()

spexina

Budu opakovat to,co už tady ostatní napsali,ale jinak to prostě nejde.Skvělý film....Úžasná atmosféra,Nicole Kidman bezvadná a závěr...tak ten je na tom všem úplně nejlepší......Doporučuji! ()

Saigon

Bohužial tento film ma sklamal. Slabý dej, scenár a dokonca aj výkon inak perfektnej N. Kidman. Film podobný šiestemu zmyslu (ten ma tiež bohvieako nanadchol). ()

plissken

Hodně velká nuda. Závěr je sice zajímavej, když se ukáže kdo vlastně opravdu sou Ti druzí, ale to je tak všechno. Jinak to vyplyne tak nějak do prázdna. Jen velmi slabé 3* ()

Ywec

Vynikající film, určitě nejlepší španělský, co jsem viděl. Pravda, jiný španělský mě teď nenapadá, vlastně je spíš hollywoodský než španělský, ale i tak by si jej na Pyrenejském poloostrově měli hýčkat. Každopádně Nicol Kidman má vstupenky do koridy zdarma, i když je asi moc nevyužije. Jak ale říkají v rádiu: "zpátky k muzice", v našem případě "k filmu". Pokud máte rádi inteligentní duchařinu a líbil se vám takový snímek jako Šestý smysl, pak si film nenechte ujít. Myslím ale, že pustit si jej o sobotním večeru v jakékoliv společnosti (neříkám hned, že se máte nalodit mezi houmlesáky) je loterijní terminologií tutovka. ()

Mezerník

Jeden z nejlepších hororů, co jsem kdy viděl. Zaprvé díky atmosféře, která nestaví na lekačkách a vnějších efektech, ale o to je tíživější. Ale především díky vývoji děje, který jsem dopředu fakt neodhladl a netušil, co přijde v dalším závěru. Mnohem lepší než brzo rozluštitelný a plochý Šestý smysl! ()

marocco

Bez príšier, hnusných vrahov, efektov, krvi .. a napriek tomu strašidelné. Nicole Kidman je skvelá, decká sa podarili a kamera má blízko k dokonalosti. Takýchto dobrých hororov sa v posledných rokoch veľa netočí, preto si treba každý jeden vážiť. ()

papinak

Miluju horory, které dovedou navodit atmosféru strachu jen s pomocí výborného scénáře, hereckých výkonů, kamery a ruchů bez jakékoli pomůcky v podobě digitálních efektů a rádoby děsivých strašidel. U tohoto snímku je člověk v napětí po celou dobu a ne jen omezen na pár lekaček, jak tomu často bývá. Vynikající Nicole Kidman opět dokázala, že je paní herečka. Opravdu velmi příjemě jsem se bál a v pár okamžicích se slušně vyděsil. Pak přišel konec a třešnička na dortu, která vlastně převrátila film naruby a jelikož jsem ji opravdu nečekal, pěkně mě přikovala k sedačce. Pro mě nejlepší duchařina vůbec. ()

MacoLM

Pútavý a veľmi napínavý thriler s výborným herecným výkonom Nicole Kidman. Film je plný mrazivých scén plných napätia. Film Vás vtiahne do deja a plne pohltí. Kamere a réžii nie je čo vytknúť. A najšokujúcejší na celom filme je záver. ()

mirakk

Temné, zahalené mlhou a odehrávající se v starém anglickém sídle. Horor bez krve, postaven pouze na hře světla, stínu a dokonalé Nicol Kidman. Parádní závěr filmu. Mohu jen doporučit. ()

Horor Ti druzí se dočkají remaku

Horor Ti druzí se dočkají remaku

13.10.2020

Známý horor Ti druzí s Nicole Kidman se dočká remaku. Snímek španělského režiséra Alejandra Amenábara vyprávěl o matce a jejích dvou dětech na konci druhé světové války, kterak čekají, až se otec… (viac)

Nicole Kidman a návrat k hororu?

Nicole Kidman a návrat k hororu?

16.05.2011

V několika kouscích tohoto žánru si už zahrála, ale nejlepší z nich byli bezesporu Ti druzí. A zdá se, že se s Nicole budeme opět příjemně bát. Projevila totiž zájem o hlavní roli v nadpřirozeném… (viac)

Rachel Weisz se vrací do Egypta

Rachel Weisz se vrací do Egypta

15.02.2008

Ten Alejandro Amenábar je ale tajnůstkář! Tvůrce Těch druhých a oscarového Hlasu moře o sobě dlouho nedal slyšet a teď se najednou vytasí s historickou podívanou, která se s rozpočtem 73 milionů… (viac)

Nicole opět vidí „ty druhé“

Nicole opět vidí „ty druhé“

19.08.2007

Nicole Kidman se po krátké přestávce vrací na plné... na plný plyn ;-). Sci-fi thriller Invaze, výpravná fantasy Zlatý kompas, erotický thriller Need a romanticko-dobrodružně-vojnový velkofilm… (viac)