Tí druhí

• Česko Ti druzí (viac)

Je konec druhé světové války a Grace (Nicol Kidmanová) s dvěma dětmi čeká v Jersey na manželův návrat z bojů. Děti trpí alergií na sluneční světlo - jejich rozlehlý dům je proto celý potemnělý a v jeho zšeřelých zákoutí se kromě Grace, dětí a služebnictva skrývá cosi dalšího... Alejandro Amenábar, režisér španělsko - chilského původu, jehož celosvětově úspěšný snímek Otevři oči (Abre los ojos) s Penelope Cruzovou z roku 1997 se dočkal americké coververze pod názvem Vanilla Sky, dokončil snímek Ti druzí už v angličtině a v americko-francouzsko-španělské koprodukci. Film s Nicol Kidmanovou v hlavní roli se prvních osm týdnů udržel v první pětce US BOX OFFICE a jen v USA vydělal přes 96 miliónů dolarů. (oficiálny text distribútora)

Hall_Wolf

Nicole Kidman v roli šílené matky byla naprosto dokonalá. Jeden z nejlepších hororů, které jsem kdy viděl. Alejandro Amenábar dokázal, že není třeba litrů krve aby vyděsil diváky. Skvělé, skvělé, skvělé. ()

tomkat

5* je zasloužených - film, který mi nachystal jedno z největších dějových překvapení, která jsem zatím kdy zažil. Přidejte si k tomu svéráznou silnou atmosféru a kvalitní hlavní herečku - co chtít víc? Potvrzení toho, že horor nemusí být krvák, a přitom mít velký drive. ()

JARDAHONDA

Kultovní strašidelný snímek s duchařskou tématikou, v kterém Nicole Kidman podala naprosto nezapomenutelný výkon v roli mladé ženy Grace. ()

paulocz26

Tento film je důkazem, že i bez krve jde udělat skvělí horor. Jen za pomoci dobrého střihu a skvělého zvuku zastrašit diváka, tak to palec nahoru. Prostě úžasná atmosféra filmu, na kterou se nedá zapomenout. Až do konce filmu je vše napínavé. Nicole Kidman zahrála dokonale svou roli, která táhla téměř celí film. ()

littleROSE

Nejspíše můj nejoblíbější horor. Ačkoliv v něm neukápne ani kapka krve a není potřeba nákladných animací, svou podmanivou atmosférou, hlavním motivem a nečekaným vyvrcholením jen ztěží ve svém žánru hledá konkurenci. Při jeho sledování jsem se totiž doopravdy "bál", nikoliv jen "lekal" nebo "zhnuseně odvracel pohled"... a to začíná být (nejen) v současné kinematografii velkou vzácností. ()

domchacha

Horrorový kousek pro filozofy. Aneb "Je náš svět takový, jakým se zdá být? Co když je všechno jinak?" Pomalu se linoucí děj není na škodu, dává divákům dost prostoru na pohrávání si s vlastními myšlenkami. Nečekejte morbidní krvák, ale psychologicky velmi zajímavé dílko s ještě zajímavějším vyústěním. Palec nahoru pro skvělou Nicol Kidman i dětské osazenstvo. ()

audri

Jeden z nejlepších psychologických hororů, co tak vzpomínám myslím, že tam nebyla ani kapka krve a přesto se člověk bál nebo byl napnutý. Bohužel, když se na to člověk dívá podruhé už ví jak to dopadne a o co ve filmu jde, ale tak to bývá. ()

Trepak

Amenábar vie tvoriť atmosféru, škoda na to ničiť klávesy. Keby jednu zásadnú nelogickosť viac vyšpekuloval, mohla to byť najlepšia ducharina akú som videl. Výber Nicol pre hlavnú postavu bolo to najlepšie, čo sa The Others mohlo prihodiť. ()

CarlaBrunn

Nemozem povedat, zeby mi z "Tych druhych" nenapadlo obzriet, ci za mnou nestoji stara pani s lampasom v ruke a mrtvolnym vyrazom v tvari, ale chybalo mi jednoznacne viacej mrazivych scen. Horory ma bavia najma pre monenty, ktore vyvolaju caste pocity vlasov stavajucich sa dupkom. To je uz ale vecou pohladu kazdeho cloveka, ktory sa rozni... Hluche miesta bez strachu mohli byt vyplnene trebars vacsim hlukom, vacsim poctom strasidelnych postav alebo zvierat. Vo vseobecnosti to bolo ale celkom fayn. ()

Puchyr

Zajímavé, musím říct že takový závěr jsem tedy nečekal. V hlavě se mi přehrávaly možnosti a varianty jak asi ten film ukončí. Jen tato jediná, která je ve filmu mně opravdu nenapadla. Zajímavá verze jak přemýšlet o duchách. Ale, jak už zde někde bylo zmíněno film si nejvýce užijete při druhém přehrání. a stím já musim souhlasit. I když je první premiérové sledování neopakovetelné to druhé si naplno vychutnáte a mnohé scény i momenty si tedy znovu předtavíte úplně jinak. Zkrátka film na dva způsoby. Neuvěřitelně skvostná atmosféra 40.let na opuštěné samotě. Věčně zatažené závěsi a perfekně panická matka Nicole. Skvělá duchařina, pořád přemýšlým jestli se mi více líbi toto nebo Sirotčinec, ale nakonec to skončí remízou, protože oba filmy nám mají co nabídnot a oba mají skvostné scénáře i zpracování. 85% ()

Rayers

Očekával jsem trochu víc akce a hlavně postupnější a pomalejší rozuzlení, jak bývá zvykem... A ne takovou ránu nakonec. To ovšem vůbec nevadí, horor parádní. ()

Pyrus

Ačkoliv jde o horor ve kterém netečou litry krve s vnitřnostmi, chmurné prostředí snímku dokáže vytvořit skutečnou hororovou atmosféru. Scénář je velmi promyšlený má dobře vystavěnou linii celého příběhu, který vyvrcholí překvapivou závěrečnou pointou. Hororu dominuje zejména fantastická kamera a skvělý herecký výkon Nicole Kidman, který austaralská herečka podala velmi emotivně a přesvědčivě. Rád bych ke snímku napsal něco víc, ale nerad bych jakkoliv prozrazoval závěrečnou poinu, která je naprosto famózní :) Děsivější závěr filmu něž u tohoto hororu snad neznám. Doporučuji shlédnout v originální znění. ()

Tribuiani

Nejbáječnější filmový zážitek mého prvního života (Já hláškař: "Neumřel jsem"). Geniálně natočený film, plný strašidelných scén. Mínusem tohoto filmu je paní Kidmanová, která se po/před rozvodu/rozvodem s panem Hollywood naprosto herecky zlepšila, protože za tento výkon bych ji dal 1000000000 eur, aby se tady neobjevila, protože kvůli ní teď strašně toužím po dvojce. Amenábar stvořil tak geniální hudbu pro tento film, že filmu dodala takovou napínavost, až jsem vypil tři jablečné džusy, které nemám rád. 95% za výkon herečky Kidmanové. ()

Horor Ti druzí se dočkají remaku

Horor Ti druzí se dočkají remaku

13.10.2020

Známý horor Ti druzí s Nicole Kidman se dočká remaku. Snímek španělského režiséra Alejandra Amenábara vyprávěl o matce a jejích dvou dětech na konci druhé světové války, kterak čekají, až se otec… (viac)

Nicole Kidman a návrat k hororu?

Nicole Kidman a návrat k hororu?

16.05.2011

V několika kouscích tohoto žánru si už zahrála, ale nejlepší z nich byli bezesporu Ti druzí. A zdá se, že se s Nicole budeme opět příjemně bát. Projevila totiž zájem o hlavní roli v nadpřirozeném… (viac)

Rachel Weisz se vrací do Egypta

Rachel Weisz se vrací do Egypta

15.02.2008

Ten Alejandro Amenábar je ale tajnůstkář! Tvůrce Těch druhých a oscarového Hlasu moře o sobě dlouho nedal slyšet a teď se najednou vytasí s historickou podívanou, která se s rozpočtem 73 milionů… (viac)

Nicole opět vidí „ty druhé“

Nicole opět vidí „ty druhé“

19.08.2007

Nicole Kidman se po krátké přestávce vrací na plné... na plný plyn ;-). Sci-fi thriller Invaze, výpravná fantasy Zlatý kompas, erotický thriller Need a romanticko-dobrodružně-vojnový velkofilm… (viac)