Tí druhí

• Česko Ti druzí (viac)

Je konec druhé světové války a Grace (Nicol Kidmanová) s dvěma dětmi čeká v Jersey na manželův návrat z bojů. Děti trpí alergií na sluneční světlo - jejich rozlehlý dům je proto celý potemnělý a v jeho zšeřelých zákoutí se kromě Grace, dětí a služebnictva skrývá cosi dalšího... Alejandro Amenábar, režisér španělsko - chilského původu, jehož celosvětově úspěšný snímek Otevři oči (Abre los ojos) s Penelope Cruzovou z roku 1997 se dočkal americké coververze pod názvem Vanilla Sky, dokončil snímek Ti druzí už v angličtině a v americko-francouzsko-španělské koprodukci. Film s Nicol Kidmanovou v hlavní roli se prvních osm týdnů udržel v první pětce US BOX OFFICE a jen v USA vydělal přes 96 miliónů dolarů. (oficiálny text distribútora)

Pattrick

Hm, no, tak .. :) Jedna hvězda za skvělej konec, kterej je šokující a na kterej jsem se těšil, jak malé děcko. Klasická duchařina, která má ale do šestého smyslu hodně daleko. Sice jsem stále byl v napětí a očekávání, ale nikterak extra, že bych se fakt bál (a to jsem koukal i večer). Jediná pořádná lekačka, která byla stejně až na konci. Co k tomu ještě tak říct. Působilo to sice příjemně a dalo se na to koukat, jenže zas takovej zážitek to nebyl ()

honzahucin

Vytřeštěné oči Nicol Kidman se k tomuto příběhu úžasně hodí. Horor, který má jen jedinou světlou chvíli při milostné scéně, jinak se člověk leká i pomyslného spadnutí špendlíku. Klobouk dolů před tím, jak lze prostý, a přitom geniální nápad režijně a scénáristicky ztvárnit pomocí vlastně jen čtyř zásadních postav. Pointa byla pecka mezi oči, ale najednou všechno dávalo jasný smysl. ()

Smoldo56

Dokaz že aj horor bez krvi je horor. Vynikajúcie herecké výkony, výborný scenár ale predovšetkým film, ktorý by sa napetím dal krájať sekerou. Celý čas si myslíte že viete ako to dopadne a nakoniec sa doseriete od prekvapenia. Hoci tá pointa tu už bola, film aj tak je nadpriemerný a pre niekoho ako aj mna lepší ako jeho brat. Bravo! ()

miki86

dusivá atmosféra, skvělý herecký výkon Nicole Kidman a hlavně závěrečné rozuzlení posouvají film mezi mé oblíbené horory ()

stebetalka

Já prostě miluju horory ve starým anglickým baráku, hezky v šeru, nikdo nikam nespěchá... Tohle je prostě úplně geniální horor s Kidmankou v hlavní roli.. Postupně, čím dál víc mrazivější.. Balada na nervy:-))) ()

Fixa

Šel jsem na tento snímek do kina, skoro neinformován, o čem bude. Byl jsem přesvědčen, že to bude jeden z těch vážně tvářících se filmů a přitom vás unudí k smrti. Když kinem proběhly kroky slyšené díky prostorovému zvuku shora nad vámi a poté zabouchnutí dveří - uvědomil jsem si, že lepší využití zvuku v kině jsem nezažil. V tomhle filmu, ale nejde samozřejmě o zvukové efekty, ale jako dokreslení dobře uchopeného mistrovského díla, je to třešnička na dortu. Nejlepší duchařina, kterou si vybavuji... ()

matkoslav1

Pokud mám nějaký film označit adjektivem "strhující", není jiné volby než The Others. Pozvolné tempo postupně víc a víc graduje, na světlo světa a tmu domu se vynořuje čím dál víc záhad a otázek... Část konce se dá předvídat, ale kompletní závěr se snad nezjeví ani v hlavě toho nejparanoičtějšího diváka! Tento horor si vysloužil samá superlativa! ()

johael

Skvostné, napětí se dá krájet. Dobrý horor je chytrý horor. Perfektní herci - děcka jsou skvělá a Nicole je jako vždy asi nejlepší herečka planety. A konec je pověstnou třešničkou na beztak výjimečně povedeném dortu. ()

sun.eagle

Neskutečně hustá atmosféra, maximální efekt dosažení strachu a mrazení v zadech za použití minimum prostředků. Ani kapka krve a přesto je to jeden z nejlepších hororů historie. Vyvrcholení filmu je nezapomenutelné, asi nejvíc šokujících a překvapujících které jsem kdy u filmu viděl. Jak to tak bývá tak film po prvním zhlédnutí a odhalení ztrácí minimálně polovinu ze své působivosti ale ten zážitek při prvním sledování je silný jako u malokterého filmu. ()

Dauphin23

Najviac ma dostala tá atmosféra, vžil som sa do toho a mal som miestami zimomriavky. Zjedol som to aj s občasnými klišé a dlhšiu dobu to nezmizlo z hlavy, takže OK. ()

vlkcz

Výborná atmosféra, vynikající atmosféra, bomba konec. Nikdy jsem si nemyslel, že bych Nicole Kidman označil za herečku, ale kdyby to mělo být jen kvůli tomuhle filmu, tak si to zaslouží. Výborní jsou ale i ostatní herci, včetně dětských. Za zmínku možná stojí, že režisér film nejen natočil a napsal, ale složil i hudbu, která obstojí i ve srovnání s daleko známějšími jmény. ()

dakota30

Vynikající záležitost.Chcete se bát?Budete se bát!Předtím jsem neměla Nicol Kidman ráda,ale od tohoto filmu ji zbožňuji.Je tady úchvatná.Někdo,když točí horor, potřebuje hektolitry krve,motorovou pilu a rozpáraný žaludek. Tady stačí jeden dům,vdova se dvěma dětmi,tři sloužící a album se starýma fotkama. A ještě doporučení pro slabší nátury : nedívat se sám a v noci !!!!!! ()

Profík

Jak vytěžit z minima maximum. Zajímavý námět, výborní herci, včetně dětských. žádná prvoplánová brutalita, zato MAXIMÁLNĚ hustá atmosféra. Asi týden před zhlédnutím jsem se trochu smál kamarádovi, že se bál v kině. ( Na jiném filmu). Když jsem byl na tomto filmu, skoro sám ve tmě, jako jediný v první řadě a daleko za mnou nikdo, už mi do smíchu nebylo. ()

Candyman6

Horor bez efektů, hektolitrů krve a podobných věcí, ale přesto velmi působivý a strašidelný a to díky ponuré a tíživé atmosféře, ze které vám jde mráz po zádech. ()

wayne_79

Klenot medzi horormi. Pre mňa najlepší film Nicole Kidman, v ktorom bola fantastická. Doteraz mi behá mráz po chrbte a budem sa báť, vždy ked to budem pozerat. A na záver POINTA všetkích POÍNT. Dostala ma a dlho potom som nad tým všetkým premýšľal. Samozrejme, je to film, ktorý si asi každý pozrie v krátkom časovom odstupe ešte raz, pretože mnoho vecí začné vŕtať v hlave, a treba si ich ujasniť. ()

khdb

Toto je nejlepší hororový film podle mých představ.Žádné hektolitry krve,ale napětí a strach až do konce! Má to tu pravou atmosféru a vysvětlení příjde až na samém konci.Doposud nebyl natočen(alespon pro mě,lepší horor)!! ()

myst3ry

Výtečná Nicole Kidman ve výborné duchařině se slušným příběhem a luxusní pointou (škoda jen, že mě to napadlo už v půlce filmu a nezůstalo mi to jako překvapení na závěr). ()

Horor Ti druzí se dočkají remaku

Horor Ti druzí se dočkají remaku

13.10.2020

Známý horor Ti druzí s Nicole Kidman se dočká remaku. Snímek španělského režiséra Alejandra Amenábara vyprávěl o matce a jejích dvou dětech na konci druhé světové války, kterak čekají, až se otec… (viac)

Nicole Kidman a návrat k hororu?

Nicole Kidman a návrat k hororu?

16.05.2011

V několika kouscích tohoto žánru si už zahrála, ale nejlepší z nich byli bezesporu Ti druzí. A zdá se, že se s Nicole budeme opět příjemně bát. Projevila totiž zájem o hlavní roli v nadpřirozeném… (viac)

Rachel Weisz se vrací do Egypta

Rachel Weisz se vrací do Egypta

15.02.2008

Ten Alejandro Amenábar je ale tajnůstkář! Tvůrce Těch druhých a oscarového Hlasu moře o sobě dlouho nedal slyšet a teď se najednou vytasí s historickou podívanou, která se s rozpočtem 73 milionů… (viac)

Nicole opět vidí „ty druhé“

Nicole opět vidí „ty druhé“

19.08.2007

Nicole Kidman se po krátké přestávce vrací na plné... na plný plyn ;-). Sci-fi thriller Invaze, výpravná fantasy Zlatý kompas, erotický thriller Need a romanticko-dobrodružně-vojnový velkofilm… (viac)