Tí druhí

• Česko Ti druzí (viac)

Je konec druhé světové války a Grace (Nicol Kidmanová) s dvěma dětmi čeká v Jersey na manželův návrat z bojů. Děti trpí alergií na sluneční světlo - jejich rozlehlý dům je proto celý potemnělý a v jeho zšeřelých zákoutí se kromě Grace, dětí a služebnictva skrývá cosi dalšího... Alejandro Amenábar, režisér španělsko - chilského původu, jehož celosvětově úspěšný snímek Otevři oči (Abre los ojos) s Penelope Cruzovou z roku 1997 se dočkal americké coververze pod názvem Vanilla Sky, dokončil snímek Ti druzí už v angličtině a v americko-francouzsko-španělské koprodukci. Film s Nicol Kidmanovou v hlavní roli se prvních osm týdnů udržel v první pětce US BOX OFFICE a jen v USA vydělal přes 96 miliónů dolarů. (oficiálny text distribútora)

Deschain

Tak neviem, čím to je, ale The Others na mňa vôbec nepôsobia ako horor. Napätie je budované pomaly, dialógy si berú len toľko priestoru, koľko potrebujú, každý herec plní svoju úlohu, tým myslím aj dom. Veľa rokov dozadu (7-8?) som tento film videla za bieleho dňa v televízii, čo je škoda, lebo moment prekvapenia už nikdy nebude ako prvý raz, ale aspoň som zabudla líniu okolo Nicole a detí. Každopádne, veľmi príjemné pozeranie. Skoro akoby sa vôbec nič nedialo a pritom ma film ťahá dopredu a vyvoláva vo mne očakávania. Me ghosta. ()

SOLOM.

Ve své době vyvolal tento film docela pozdvižení. To samozřejmě myslím jen v dobrém, protože podobných mysteriozních thrillerů s famózní ponurou atmosférou je jako šafránu. Zvláště když si tvůrci vystačili s minimem speciálních efektů a bez brutálních scén. Tohle si určitě zaslouží potlesk. Je však potřeba říci, že jsem tu narazil i na několik slabších prvků. Schválně neříkám špatných (protože špatného tu není vůbec nic), ale slabších. Nicméně se nedivím, že byl tento kousek nominován na spoustu prestižních filmových ocenění. Nicole Kidman je totiž většinou zárukou kvality, ale tady se mi zas až tolik nelíbila (přestože většina diváků tvrdí, že byla excelentní). Její průměrný výkon (možná to bylo její hysterickou postavou) zcela předčila skvěle propracovaná atmosféra, která se postupem času změnila v tajemnou komorní jízdu a je vidět, že Španělé v tom mají víc než jen prsty. Jen oni a asiaté dokáží z obyčejného scénáře udělat nezapomenutelné dílo. Bohužel při vícenásobném shlédnutí už to nemá ty správné grády. Režisér si mě však na svou stranu získal především tím, že dokázal skvěle stupňovat atmosféru i napětí jen s minimem lekacích scén – především totiž pracoval jen s náznaky, zvuky či šepotem. Dochutit to stačilo onou ponurostí celého domu, kde sluneční světlo nebylo vítáno a divákova představivost tak mohla pracovat na plné obrátky. 80% ()

d-corso

Obávám se, že bych spoiloval a tak se omezím pouze na krátké konstatování: gotický román převrácený naruby. A vynikající. ()

Necrotongue

Jeden z mých nejoblíbenějších hororů.Amenábar se tady rozhodně "blýsknul",když výborně zrežíroval vlastní skvělý scénář.Celý snímek je doslova nasáklý atmosférou,o které si většina hororových tvůrců může nechat jen zdát,udržuje diváka ve stálém napětí a konec filmu není zklamáním,jak bývá,bohužel,často obvyklé,naopak v závěru celé představení lahodně graduje a v člověku tak něco z hutné atmosféry ještě chvíli po skončení přetrvá.Nejsem zrovna velký fanoušek Nicole Kidman,a tak mě asi nejvíc překvapilo,jak moc byla v tomto snímku dobrá.Užil jsem si to a tleskám! ()

JASON_X

Skvostná komorní duchařina z mlhou zahalených Normanských ostrovů krátce po skončení druhé světové války, ale budící zdání, že se odehrává maximálně po skončení světové války první. Pointa se dá rámcově vytušit už někdy v polovině filmu, ale to není na překážku tomu, pustit si ho po čase znovu, protože jeho tísnivá atmosféra i herecké výkony jsou hodně působivé. Přímý důkaz toho, že na natočení kvalitního horroru postačí pár dobrých herců, starý dům, jednoduchý námět s propracovaným scénářem a slušný kameraman. A celý Hollywood se svým technickým, trikovým i finančním zázemím se může jít bodnout. Jo a málem bych zapomněl - ten nápad s fotoknihou mrtvých je brilantní! Trochu mi oživil velmi milou nekrofilní vzpomínku na kapucínské katakomby v Palermu (všem milovníkům i milovnicím bizarních šíleností všemi deseti doporučuju!) / Po druhý projekci o pět let později o jednu snižuju kvůli otravně přehrávající Kidmance. ()

becki_tu

Režisér Amenábar rozjel od první minuty neskutečně napínavou podívanou, při které jsem často zaznamenával zvýšenou či naopak sníženou činnost srdečního svalu. A nebylo to jen díky Nicole Kidman. Amenábar předvádí dokonale gradovanou atmosféru, kterou v závěru ještě podtrhává takřka odrovnávající pointa, která může mnohým připomenout jeden proslulý thriller, který, v zájmu těch, kteří ještě tenhle film neviděli, raději jmenovat nebudu. ()

Earl_23

Jsem si pustil jednoho večera takhle pěkně před spaním. To byl zase jednou nápad :-). Pointa ale výborná!! A čtvrtou hvězdu přidávám za opravdu hororovou atmosféru. ()

luka4615

Pomalu plynoucí a rádoby hororová záležitost, která zaujme bohužel jenom interiérem rozlehlého domu a závěrečným příběhovým zvratem. Nic víc, nic míň. Škoda. „This house is ours, this house is ours.“ ()

Lucasion

Jdu proti proudu. Ti druzí museli být před tím, než přišel s horory Wan naprostým filmovým šokem. Avšak koukání zpětně po tolika letech to moc děsivé není. Navíc patří k filmům, které fungují pouze napoprvé. I když rozumím zdejšímu hodnocení, tak já hodnotit více nemohu a nechci. I když má finále skvělou pointu, tak si myslím, že funguje pouze jednou. Možná taky hraje roli to, že koukám na film přes dvacet let po uvedení a od té doby jsem viděl už mnoho podobných filmů. I když takové Čelisti (1975) fungují i po padesáti letech. Tak je to asi věc vkusu. Na mě Ti druzí moc nefungovali. (60 %) ()

Shaqualyck

Pološílená a "vybělená" Nicole Kidman nervózně zavírá všechny dveře na odlehlém venkovském sídle a stará se o dvě roztřesené bledulky. Amenábarova tajemná stínohra se sice může pochlubit zručně budovanou atmosférou a několika výbornými nápady (album mrtvých mi bude ještě dlouho ležet v žaludku), přesto nepřináší v zásadě nic nového pod Sluncem. Z mého pohledu dobře odvedená práce, která si až příliš hýčká závěrečnou double pointu. Ale nenudí, to rozhodně ne. V lehce !SPOILER!oidním duchu bych si tak dovolil shrnout Ty Druhé jako velmi slušný remake Šestého Smyslu :-) ()

N.Strauber

Fantastický film, který naplno boduje něčím jiným než většina ostatních hororů. Sází na napínavý příběh odehrávající se v přítmí uzavřeného prostoru, perfektně vykreslenou atmosféru, působivou hudbu... a především na úžasnou Nicole Kidman, které bych se nebál za toto dát i Oscara. Ale i ostatní spíše neznámí herci se nenechali zahanbit. Zkrátka se jedná o mimořádný zážitek od začátku až do konce. ()

Handle

Skvělá Nicole Kidman, film taktéž. A ta atmosféra! I na mě to působilo podobným dojmem jako mnohokrát zmiňovaný Šestý smysl... Ale netroufám si tyto dva filmy srovnávat a hodnotit, který z nich je lepší. Protože výborná myšlenka se nedá upřít ani jednomu filmu... VYNIKAJÍCÍ FILM! ()

Katullka

Jeden Pan režisér mi řekl, že tento film má velice rád. Po takové době, na jeho doporučení, shlédla a udělala jsem dobře. Je to špička v mysteriózním hororu. Nicol Kidman je naprosto bravůrní. Chudák Pan režisér si mi stěžoval, že by ji chtěl také do filmu. Tak snad se mu to jednou povede.. ()

Caelos

Nicole Kidman tam vypadá, jako by se měla každou chvíli zlomit:) Váží snad 20 kilo. U filmu jsem se místy nudil. Zas tak dobré to není. ()

Horor Ti druzí se dočkají remaku

Horor Ti druzí se dočkají remaku

13.10.2020

Známý horor Ti druzí s Nicole Kidman se dočká remaku. Snímek španělského režiséra Alejandra Amenábara vyprávěl o matce a jejích dvou dětech na konci druhé světové války, kterak čekají, až se otec… (viac)

Nicole Kidman a návrat k hororu?

Nicole Kidman a návrat k hororu?

16.05.2011

V několika kouscích tohoto žánru si už zahrála, ale nejlepší z nich byli bezesporu Ti druzí. A zdá se, že se s Nicole budeme opět příjemně bát. Projevila totiž zájem o hlavní roli v nadpřirozeném… (viac)

Rachel Weisz se vrací do Egypta

Rachel Weisz se vrací do Egypta

15.02.2008

Ten Alejandro Amenábar je ale tajnůstkář! Tvůrce Těch druhých a oscarového Hlasu moře o sobě dlouho nedal slyšet a teď se najednou vytasí s historickou podívanou, která se s rozpočtem 73 milionů… (viac)

Nicole opět vidí „ty druhé“

Nicole opět vidí „ty druhé“

19.08.2007

Nicole Kidman se po krátké přestávce vrací na plné... na plný plyn ;-). Sci-fi thriller Invaze, výpravná fantasy Zlatý kompas, erotický thriller Need a romanticko-dobrodružně-vojnový velkofilm… (viac)