Tí druhí

• Česko Ti druzí (viac)

Je konec druhé světové války a Grace (Nicol Kidmanová) s dvěma dětmi čeká v Jersey na manželův návrat z bojů. Děti trpí alergií na sluneční světlo - jejich rozlehlý dům je proto celý potemnělý a v jeho zšeřelých zákoutí se kromě Grace, dětí a služebnictva skrývá cosi dalšího... Alejandro Amenábar, režisér španělsko - chilského původu, jehož celosvětově úspěšný snímek Otevři oči (Abre los ojos) s Penelope Cruzovou z roku 1997 se dočkal americké coververze pod názvem Vanilla Sky, dokončil snímek Ti druzí už v angličtině a v americko-francouzsko-španělské koprodukci. Film s Nicol Kidmanovou v hlavní roli se prvních osm týdnů udržel v první pětce US BOX OFFICE a jen v USA vydělal přes 96 miliónů dolarů. (oficiálny text distribútora)

eratni

Viděl jsem to kdysi jako malej a pamatuju si, že to byla docela pěkně natočená nuda a nějak vůbec nemám chuť se na to koukat znova. ()

Lefty86

Pro mě překvapení, moc se mi do toho nechtělo, horory nemam rád. Ale tohle je místy tak mrazivě děsivé a ani tam nemusí pobíhat maník s motorovkou a řezat hlavy . ()

Varan

Napínavý mysteriózní horor od začátku do konce, velkolepé dílo od začátku do konce, zamkněte dveře, zavřete okna oni přicházejí, kdo? Ti druzí. ()

Paldiny

Celý čas čakám na ducha a ono sa to vyvinie takto. Rozuzlenie teda prekvapilo, to uznávam, ale nazývať Tých druhých najlepším hororom posledných dvadsiatich rokov, alebo dokonca najlepším hororom vôbec mi príde scestné. Na to je film príliš komorný, so slabšou herečkou by mohol byť až nudný. Našťastie je tu Nicole Kidman a samozrejme záverečné rozuzlenie aké donúti sa trochu zamyslieť nad predošlým dianím. Inak hororových momentov tu veľa nebolo, jedno ľaknutie a dvakrát mraziareň, takže priemerná ducharina s dobrými hercami, dokonca aj tými detskými. ()

willis

Pochmurná záležitost, a na rozdíl od Šestého smyslu jsem pointu neodhalil a pěkně mi při ní zamrazilo, proto film hodnotím víš....... Tak po druhém shlédnutí přidávám ještě jednu hvězdičku. I když jsem pointu znal, tak konec na mě opět silně zapůsobil. (21.11.2005) ()

GREGOIRE

Genialita v jednoduchosti. Jeden dům, hrstka herců a to stačí. Výtečná duchařsko-hororová miniatura. Nejen Nicole Kidmanová v hlavní roli podává bravurní výkon. Absolutorium si zasluhují i protagonisté dětských rolí a trojice sloužících. Z děje nelze příliš prozrazovat. Dlouhé záhadné napínání, mrazivá atmosféra potemnělých pokojů a překvapivá pointa. Jaká škoda, že je to (podobně jako třeba Šestý smysl) film na první podívání. Podruhé už film ztrácí nádech překvapení. Jestli Vám nějaký dobrák bude chtít vyprávět zápletku předem, tak mu rozbijte držku :)). ()

Senfi

Už dlouho se mi nestalo, že by mě závěr filmu takle překvapil. Tim se nechci nějak vytahovat, ale většinou mi to během filmu aspon na chviličku napadne? Ale tady sem na konci jen nevěřícně koukala, jestli se mi to zdá nebo je to pravda. Možná sem blbá, ale pár věcí jsem tam taky nepochopila...třeba to jeslti ten její manžel byl taky mrtvej nebo ne...a i pár dalších věcí, který ale nebudu prozrazovat.. ()

Cement73

Tma, smutno a sklučujúco... Neskôr tajomne až nebezpečne... až nakoniec prekvapujúco strašidelne. Koncovka filmu ma síce nešokovala tak úžasne ako 6ty zmysel, ale stálo to napriek tomu za to. Role detí zahrané veľmi dobre. ()

Mikeel

Na tomhle filmu není skoro nic. Děsivé scény, bez známého důvodu přesto působí dobře. Atmosféra je po celý film tajemná. Konec je dost nečekaný. A kvůli konci, který je pointou celého filmu nemá moc cenu dívat se na to víckrát, když už víte, že Ti druzí nejsou Ti druzí, ale hlavní hrdinové! ()

Zeke001

Nejvíc mě asi zaujala atmosféra, ne že bych se bál, ale vůbec jsem se nenudil, a furt mě zajímalo jak to dopadne. Dalším velkým plus byla Nicole Kidman, která svoji postavu zahrála velmi dobře. Ani se nedivím, že to má 83 %.. ()

lukasd

Je to celkem povedený film a kdybych ho viděl před Šestým smyslem, tak bych byl možná i docela nadšený. Takhle mně ovšem celkové vyznění příběhu nepřišlo až tak úplně překvapivé. 70% ()

Reverger

Ti druzí by byli lepší, od filmu, kde hraje Nicole Kidman, a to pozor, to je setsakra dobrá herečka, jsem čekal víc, možná parodující snímek Scary Movie, i když jen krátce, poukázal na tenhle film, bál bych se mnohem víc. Překvapuje někoho moje i tak poměrně vysoké hodnocení? Každý film, má určitou chybu avšak i když nesplnil moje očekávání, v určitých směrech Vás dokáže překvapit, jako například jeho závěrečná část. ()

nany2121

Jeden z najlepších hororov za posledných pár rokov!!! Samotný film bez toho fenomenálneho záveru by som ohodnotil iba samými superlatívmi, ale takto môžem povedať iba jednu vec - bolo to božské. Film začína nevinným začiatkom a ozaj pokojnou atmosférou. Hneď po pár minútach divák pochopí, že pri tomto filme sa veru nudiť nebude, ale že to bude sto minút napätia a strachu zavŕšených dychvyrážajúcim koncom!! Úžasný dej je doprevádzaný rovnako úžasným výkonom Nicole Kidman. Režisér Alejandro Amenábar ukázal všetkým, že pekelná hororová atmosféra sa dá dosiahnuť aj bez kvapky krvi. Narozdiel od väčšiny hororov, kde ju doslova vozia na kamiónoch. Všetky ďalšie slová sú už zbytočne, proste odporúčam a určite si to pozrite!!! ()

Zyne

Hudba: Alejandro Amenábar... skvělý komorní mysteriózní thriller! v žádném případě zde nehledejte něco děsivého, toto není film, u kterého budete skákat leknutími. silným táhnoucím aspektem tohoto filmu je atmosféra, hustá atmosféra, kdy víte, že něco není tak, jak se zdá, ale nevíte co... závěrečná pointa při prvním shlédnutí skutečně umí překvapit, až šokovat a v rámci žánru jde o velmi svěží a kvalitní kousek ()

Kacitr

No hurá. Konečně něco pořádného. Celý film jsem měla hodně nepříjemný pocit a konec mě naprosto dostal. Fantactický ( spíš bych řekla thriller ) horor s několika dokonalými momenty. Nicol Kidman skvělá, stejně tak jako dětští herci. Bravo! ()

geimz

Originalita, kvalitne budované napätie, skvelá pointa so záverečným twistom, to je moje. Keď sa k tomu ešte pridá pár kvalitných hercov, fantastická atmosféra a réžia, je to proste takmer filmárska dokonalosť. Konečne som po dlhej dobe videl snímok, ktorý skutočne stál za to. ()

Horor Ti druzí se dočkají remaku

Horor Ti druzí se dočkají remaku

13.10.2020

Známý horor Ti druzí s Nicole Kidman se dočká remaku. Snímek španělského režiséra Alejandra Amenábara vyprávěl o matce a jejích dvou dětech na konci druhé světové války, kterak čekají, až se otec… (viac)

Nicole Kidman a návrat k hororu?

Nicole Kidman a návrat k hororu?

16.05.2011

V několika kouscích tohoto žánru si už zahrála, ale nejlepší z nich byli bezesporu Ti druzí. A zdá se, že se s Nicole budeme opět příjemně bát. Projevila totiž zájem o hlavní roli v nadpřirozeném… (viac)

Rachel Weisz se vrací do Egypta

Rachel Weisz se vrací do Egypta

15.02.2008

Ten Alejandro Amenábar je ale tajnůstkář! Tvůrce Těch druhých a oscarového Hlasu moře o sobě dlouho nedal slyšet a teď se najednou vytasí s historickou podívanou, která se s rozpočtem 73 milionů… (viac)

Nicole opět vidí „ty druhé“

Nicole opět vidí „ty druhé“

19.08.2007

Nicole Kidman se po krátké přestávce vrací na plné... na plný plyn ;-). Sci-fi thriller Invaze, výpravná fantasy Zlatý kompas, erotický thriller Need a romanticko-dobrodružně-vojnový velkofilm… (viac)