Rambo II

• Československo Rambo II (viac)

Tri roky po nešťastných udalostiach v americkom provinčnom mestečku Hope sedí traumatizovaný vojnový veterán John J. Rambo (Sylvester Stallone) vo federálnom väzení bez akýchkoľvek vyhliadok na „krajšie zajtrajšky“... Našťastie má však jeho bývalý veliteľ, plukovník Samuel Trautman (Richard Crenna), mäkké srdce – a dôležitú úlohu: Rambo má v jeho mene a na jeho zodpovednosť odletieť do Vietnamu a pokúsiť sa nájsť nezvestných amerických vojakov! Ibaže... Ono sa to ľahko povie, ale ťažko vykoná! Zakrátko po príchode do Vietnamu totiž Rambo síce nájde trestanecký tábor, v ktorom sú hrdinskí dôstojníci väzení... No problémy na seba nenechajú dlho čakať: keďže sa totiž vojna oficiálne skončila, americkí politici odmietajú o jeho misii čokoľvek vedieť, nieto sa v nej nebodaj ešte aj angažovať, a tak Ramba nechajú v štichu! Preto asi veľmi neprekvapí, že cestu späť domov si drsný veterán bude musieť prestrieľať úplne sám! (TV Markíza)

kobejn

V roce 85 se dva rivalové utkali o přízeň diváků...Sly nabídl druhého Ramba, Arnie Komando...já dávám přednost Rambovi...postava Ramba mi příde přeci jen o něco životnější než jednohubka v Arnoldově podání - uměle vytvořený superman John Matrix. Zajímavé je, jak křestním jménem zde Arnold vědomě soupeří s Johnem R., zatímco příjmením předběhl budoucnost...věru symbolické... (po x tém vidění 9.4.11) no a Rambo dvojka, musím se smát, když si vzpomenu, jak Rambo o sobě řekne na lodi v rozhovoru s Co, že je "expendable", ve světě značky SS je vše provázané, další pousmání za "já se vrátím", které si tam pro změnu dal JC jako upoutávku na svůj trademark, závěrečný Rambův monolog "óda na Country", to se taky musim sámt, že to Sly ustál, pronést tuto větu muselo být jistě velmi náročné, isnt it ironic, dont you think? Rambo was the best. ()

Ellmariachi

Rambo II má s postavou z prvního dílu společného možná méně ,než by neznalý divák čekal. I žánrově jsme už v čistě akčních vodách. Jde o klasickou armádu jednoho muže proti všem a přesto je to něčím Výjimečně. A je to právě postava Johna Ramba v podání Stalloneho. Je vidět, že jedné ze dvou ikonických postav dával vše co měla mít. Protože když přijde na věc, umíte věřit tomu co Rambo dělá a jak to dělá. Ale nejdůležitější je to, že naprosto věříte tomu, proč to celé dělá. Pro mnohé nejlepší část série. Pro mě "až" třetí nejlepší a přesto skvělý díl. 90 procent. ()

Laxik

Tak tohle je ten slavný druhý Rambo? Ano, jedničku jsem viděl a i když tam Stallone hovno hrál, mělo to scénář a mělo to nápad. Nic proti béčkům; protože se z toho stalo béčko jak řemen; ale béčko musí mít nápad nebo musí rozesmát svojí tupostí. Jinak se na to koukat nedá. A tady se to nepovedlo. Občas jsem se sice rozesmál, ale to je tím, že jsem velkej fanda Žhavých výstřelů II. a viděl jsem je tolikrát, že se mi to celý v hlavě překotilo vostovosumdesát a Rambo mi přišel jako parodie na Toppera Harleye. Holt ne vždy dopadne moje doplnování vzdělanosti z éry osmdesátkové-brakové dobře a First Blood Part II (můžeme mluvit o velkém štěstí, že se Český překladatel nerozhodl pojmenovat film Rambo: Druhá krev) mě málem unudil do komatu. Nakonec se přikláním k velmi slabému hodnocení, ale ke kýženému průměru to zas tak daleko nemá. ()

buldock

Skvělá akční jízda v podání Johna Ramba , který je vyslán do Vietnamu , aby zjistil kde jsou násilím drženi američtí váleční zajatci a pokusil se udělat pár fotek lokace , ve které jsou drženi. Když John při návratu vezme jednoho ze zajatců sebou a velitel mise to zjistí , nařídí Ramba ponechat na pospas vietnamské armádě , která jej při útoku pronásleduje. Johnovi dochází , že byl vyslán do mise , ve které měl najít pouze prázdný tábor a nalezení amerických zajatců se veliteli Murdockovi vůbec nelíbilo a proto se rozhodl , že Ramba ponechává skoro jisté smrti a nikdo se nedozví pravdu. John ovšem umřít ještě nehodlá a pomsta na sebe nenechá dlouho čekat. Hláška , kterou John procedí přes rty při komunikaci vysílačkou je památná: "Murodcku , jdu si pro tebe!..." Pro mě nejlepší díl celé série podpořený vynikajícím hudebním doprovodem a výbornou akcí , která je zasazena do krásné přírody vietnamské džungle. Je to klasika let osmdesátých a mou nejoblíbenější částí je útok v helikoptéře na zajatecký tábor. Bráno s určitým nadhledem a nostalgií, Film: 90% , OST: Jerry Goldsmith - 100% ()

numi

Otevřete chipsy a lahváče, volume dejte co nejvíc doprava, mozek pošlete spát a zažijete s touhle klasikou příjemný večer. Na rozdíl od jedničky už nezažijete Vietnam skrze Johna Ramba, ale jste posláni i s ním přímo do něj, takže hlavní kouzlo je pryč. Ale i přesto je Rambo II krůček před jakoukoli současnou béčkovou produkcí v tomto žánru. [září 2005] ()

gogos

Nemohu si pomoci ale pro mě se toto pokračování minimálně vyrovná prvnímu dílu. Je to sice uplně jiný (jednička byla takové akční psychologické drama a pokračování je čistě akční válečný film...). Sly je tu na vrcholu své muskulaturní dráhy. Opět vynikající zvukový a hudební doprvod. Prostě vynikající pokračování.... ()

Makky

Ramba poslali, aby fotil (blbci :D). A on trubka vyzabíjal polku Vietnamu. Akčné, zábavné a u mňa plniace svoj účel do bodky. ()

kaylin

Tohle je díl, který jsem viděl už dřív a myslel jsem si, že tohle je vlastní první Rambo. Teď už znám svou chybu a jsem docela rád, že jsem si tuhle chronologii ujasnil. Druhý film je ale přece jen asi známější kousek, a to i díky jeho parodování - viz "Žhavé výstřely 2". Sly a James Cameron však napsaly scénář, který není jen plytkou řežbou, ale pořád je zde ještě něco víc. John Rambo už není mužem, který se potřebuje vyrovnat s temným stínem Vietnamu, ale musí se vyrovnat s následky minulého filmu. Za svobodu možná ale zaplatí až příliš vysokou cenu. ()

Kaluž

Ze startu to vypadalo, že Rambo bude fotit v džungli, takže z toho mohla být minimálně pěkná reportáž o Vietnamu. Jenže pak se James Cameron opřel do pera (podobně jako u Vetřelců) a už se jen střílelo. A střílelo. A střílelo. ()

K.I.N.G.

Rambo: First Blood Part II je vynikající pokračování. Je to synonymum pro pravý význam termínu "akční film". Je to nonstop jízda, která nemá pauzy na výdech ani na zbytečné přemýšlení. Je to krásný, naivní a docela brutální nářez, jeden z klenotů prvoplánových, akčně-válečných snímků a jako takový se musí brát. ()

movieband

John Rambo je zpět s ještě více náboji a s ještě větším počtem mrtvých nepřátel. Tentokrát však není v Americe, ale je povolán na záchranou misi do vietnamské džungle, kde má vysvobodit americké vojáky ze zajetí. Hudba v celé trilogii od Jerryho Goldsmithe skvěle podbarvuje děj. 85% Nejoblíbenější scéna - Helicopter fight (http://www.youtube.com/watch?v=osMY571WnAE) ()

Remedy

Dvojka je jednoznačně nejbrakovějším dílem o Johnu Rambovi. Na druhou stranu je tak krásně krystalicky upřímná ve svém humoru („Rambo, rozhodl ses správně; Rambo, zvládl, jsi to“), že má v rámci celé série nezastupitelné místo. Nikdy to nebude nejlepší rambovský film (tím je pro mě stále luxusní čtyřka), ovšem ty upřímně přiznané komediální party a nesmazatelný otisk v popkultuře jsou tím, co dělá dvojku dvojkou. "What you choose to call hell, he calls home." ()

slunicko2

Rambovo pokračování nabízí ve srovnání s prvním dílem podstatně méně věrohodné akce. 1) Že dá Rambík na frak vesnickým policejním buranům, je v pořádku, ale že stejným způsobem odrovná i vietnamské profesionály v jejich vlastním prostředí, to je už moc silné kafe. Samozřejmě nechybí ani ďábelští Rusové, kteří jsou ovšem na Ramba tááákhle krátcí._____ 2) Mnoho jeho triků jsme již viděli v prvním filmu a zde se jen neinvenčně zopakovaly. Laciné úvahy z jedničky vystřídaly úvahy ještě lacinější._____ 3) Ale nakonec jsem navzdory svému očekávání film dokoukal až do konce a to bez urychlování či přetáčení, a to se počítá. Dvě hvězdičky. ()

Damiel

Scénář z pera Stalloneho a Jamese Camerona se zaměřil na akci v mnohem větší míře než jednička, takže střelba a výbuchy jsou tady slyšet prakticky bez přestání. Při sledování je třeba odhodit logické uvažování do koše, pak se dobře pobavíte. ()

stration

Úplně jiná atmosféra než v jedničce. První díl byl spíše drama s pěkným pokusem o psychologii. Toto je už nekompromisní akční řežba. Ale všechno funguje, tempo je perfektní a výbuchy a munice nekonečné. ()

katuska138

Stojím si za tím, že jakmile do filmů tohohle ražení začnou cpát ženský, všechno jde do háje. Ale pořád je to úžasná nostalgie, i když má první díl celkem dost odlišnou atmosféru. ()

Helo

Má to slabší momenty, chvílema podivnej střih a trvá tomu, než se to rozjede, ale za tu závěrečnou bitvu to stojí. Jen nevím, proč ty letící šípy maj zvuk jak výstřel z blasteru. ()