Rambo II

• Československo Rambo II (viac)

Tri roky po nešťastných udalostiach v americkom provinčnom mestečku Hope sedí traumatizovaný vojnový veterán John J. Rambo (Sylvester Stallone) vo federálnom väzení bez akýchkoľvek vyhliadok na „krajšie zajtrajšky“... Našťastie má však jeho bývalý veliteľ, plukovník Samuel Trautman (Richard Crenna), mäkké srdce – a dôležitú úlohu: Rambo má v jeho mene a na jeho zodpovednosť odletieť do Vietnamu a pokúsiť sa nájsť nezvestných amerických vojakov! Ibaže... Ono sa to ľahko povie, ale ťažko vykoná! Zakrátko po príchode do Vietnamu totiž Rambo síce nájde trestanecký tábor, v ktorom sú hrdinskí dôstojníci väzení... No problémy na seba nenechajú dlho čakať: keďže sa totiž vojna oficiálne skončila, americkí politici odmietajú o jeho misii čokoľvek vedieť, nieto sa v nej nebodaj ešte aj angažovať, a tak Ramba nechajú v štichu! Preto asi veľmi neprekvapí, že cestu späť domov si drsný veterán bude musieť prestrieľať úplne sám! (TV Markíza)

LION-MR.T

V 80.letech se natáčelo spousta filmů o záchraně zajatců ve Vietnamu,ale málo,který se zapsal do historie. Mám i domění,že kdy by v tom Stallone nehrál,film byl slavil stejný úspěch a patří k němu ten nezapomenutelné pohled na Stallone s velkým samopalem u pasu a střílí. Zase tu máme opakovačku jak Stallon splyne s přírodou a sejme tentokrát místo šerifů- ty,ale nazabil pár Vietnamcům. ()

Anderton

Už sa jedná iba o solídne varenie z vody prvej časti, v ktorej bolo podľa mňa povedané všetko a keď už pokračovanie, tak by som skôr uvítal Rambov civilný život v Amerike. Lenže doba bola iná, Reagan militantný a tak sa Rambo vydáva na ďaleký východ, aby ukázal, že rákosníci sú ešte väčšie srágory, ako americkí policajti. Atmosféru a výpravu má film ale slušnú a nakoniec aj tú prehnanú akciu. ()

Frajer42

V dalším dílu Ramba je třeba si uvědomit, že už se jedná o čistě akční dílo a je tedy třeba nepřikládat příběhu jakoukoli větší váhu. Když se vám to podaří, tak ve vzduchu poletuje ta možnost, že můžete být potěšeni. Džungle je krásná a Rambo si zabíjení vychutnává. 3* ()

boshke

Ach jo, kde je Rambova forma z dvaaosmdesátého. Smutně se nám zkomercializoval. Přidala se spousta zbytečných věcí, jejichž přítomnost však zřejmě řadový divák kvituje, jinak si jejich zařazení neumím představit. Předně jsme "nudné" americké kopce vyměnili za vietnamské pralesy. "Nudné" policajty jsme vyměnili za vietnamské a sovětské vojáky. Přidali jsme politický podtext, trochu konspirace a zákulisních machinací. Přidali jsme Rambovi za bojového partnera ženu (jako v každém "správném" akčňáku) a nešťastnou lásku. Svlékli jsme Ramba do půli těla, aby ženy mohly lépe slintat a přidali více záběrů pro diváka, kdy hraje působivá hudba a polonahý Rambo skáče po kamenech. Našlo by se toho asi ještě více, ale toto snad pro ilustraci stačí. I přesto přese všechno však zůstává Rambo II lehce nad průměrem... Poznámka: Stallonovi by měli zakázat mluvit; jeho závěrečné proslovy jak jedničky tak dvojky jsem protrpěl. Artikulace dementního mentála. Není to nic proti němu, možná v jiných filmech mluví normálně, ale tady mluví jak retard... 70% ()

Kothy

Nekompromisní akčňák v podání Sylvestera Stalloneho, který všem rákosníkům ve vietnamské džungli pěkně natrhne prdel. ()

StevenW.

V roce 1982 vznikl film Rambo:První krev,dnes už akční klasika,na jehož slávu navázal o tři roky pozdějí díl druhý.Pokračování akční legendy se nese už v mnohem jednodušším rytmu než psychologicky zaměřená jednička.Rambo je od začátku nabušený superman,který do dveří vchází zásadně bokem,na -olejované svaly a neúprosný pohled dávají tušit,že dialogům se moc času věnovat nebude.Motivy a padouchové jsou od začátku nalajnovaní,zbývá tedy mezi prvním a posledním setkáním pozabíjet pár desítek Vietnamců,rozmetat na kusy jejich chatky a se vší slávou se vrátit domů. Soundtrack co stojí za poslech:Frank Stallone - Peace In Our Life Krásnej příklad rčení "Já na bráchu,brácha na mě" když jeden Stallone hraje ve filmu hlavní roli,druhý Stallone nazpívá do filmu ústřední píseň. PS:Možná si někteří z vás pamatují film HUDSON HAWK,kde si Frank Stallone střihnul cameo jednoho z padouchů. ()

AGAMENON

Ach bože ty vzpomínky, když jsem tenhle flák vyděl poprvé. Poločernobílá kopie, český rychlo dabing, kterému nebylo moc rozumět. Špica. ()

predators

S kamennou tváří a s tělem z oceli vrhá se John Rambo do chřtánu džungle, aby osvobodil válečné zajatce. Odlišností od prvního dílu je nespočet, ale co zůstává nezměněno, to je atmosféra osamělého bojovníka proti přesile. Těžký to souboj, ale Sly a spol si s tím poradili na jedničku a já si tento nostalgický kousek opět skvěle užíval! Zajímavosti: Znáte ty vtipy, jak všichni nepřátelé utíkají před Chuckem Norrisem? Tak Ch. Norris utíká před Johnem Rambem... :-) 85% ()

PetrPan

Steroidy nabušená akce s naivní zápletkou a neporazitelným superhrdinou, vietnamský syndrom Američanů se tady projevuje v plné kráse, Rambo ničící vietnamský zajatecký tábor si to rozdá is nenáviděnými Sověty, opět katastrofálně trapný Crenna kazí celkově dobrý dojem, který ve mně i po letech tahle nenáročná akční jízda vyvolává ()

nash.

Jako všechno úspěšné byl Rambo vzat, vykuchán a poté nafouknut, vytuněn a nablýskán do podoby superakční atrakce, ve které je všechno větší, hlasitější, rychlejší, líbivější. Vše, co dělalo jedničku dokonalou bylo vyrváno, obráceno naruby, nafouknuto a narváno zpět ve zcela nové podobě. Stále je to v porovnání s žánrově podobnými filmy zábavná podívaná, ale už to přes několik legendárních momentů jaksi není ono. ()

silentname

"Rambo: First Blood Part II" je už niečo úplne iné, než bol First Blood. Kým prvý film bol podľa mňa celkom inteligentným thrillerom s dobrou dávkou drámy a veľmi zaujímavým charakterom, tak tu už z toho tvorcovia urobili typický akčný 80´s B film. V podstate to je všetko čo sa dá o filme povedať. Ale skúsim to ešte trošku rozviť. John Rambo je späť v akcii, kde pôjde do Vietnamskeho tábora nájsť skupinu rukojemníkov, ktorí boli zajatí ešte v čase vojny vo Vietname. A už od začiatku niečo na celej akcii smrdí. A keď sa dostane do džungle, tak sa to všetko len potvrdí. Myslím si, že tento film je v podstate veľmi jednoduchý a funguje podľa presne nastavených pravidiel pre akčné filmy. Vďaka tomu je dosť predvídateľný a v mnohých scénkach vieme odhadnúť čo sa stane. Okrem toho sa samozrejme neubráni nejakým nezmyslom, ktoré však vyzerajú parádne. Ako napríklad scénka s hadom, alebo keď vystrelí raketu na vrtuľník cez dieru v kokpite. Je to skôr úsmevné než vyslovene strašné. Samozrejme sú to 80s takže tu máme aj zlých ruských súdruhov, ktorí budú Ramba mučiť. A dokonca je tu aj jedna absolútne zbytočná a nič neprinášajúca love story, ktorá v podstate mohla byť z filmu vyškrtnutá a o nič by sme dokopy neprišli. Možno to iba viac nabudilo Rambovu motiváciu. Každopádne si stojím za tým čo som povedal na začiatku. Prvý film bol zaujímavý thriller. Druhý je už len typciký 80s akčný film. Hodnotenie: B- ()

klerik

Film, ktorý som videl len raz a na ktorého opätovné zhliadnutie sa chystám už dlhšie. Išlo totiž o prvý film, kedy som si uvedomil, že ide len o tupé strieľanie._____________Tak po vydarenej "štvorke" som si opätovne pozrel túto (veľmi podobnú) nakladačku. A je to fajn. Politický nádych to oživil, logických zádrhelov to má málo. Vadili mi len Rambov finálny preslov o vojakoch, čo by zomreli za svoju vlasť - v súvislosti s Vietnamom... ()

heyda

No prvních 20 minut jsem si říkal: tohle je ta legendární akční pecka??? Jako WTF??? Naštěstí se to pak ale rozjelo, Vietnamčíci i Rusáci začali padat jak shnilý jablka a konečně jsem měl pocit, že koukám na RAMBA. K tomu krásný prostředí Vietnamu a krásná Vietnamka, jo dá se říct, že jsem vcelku spokojený, i když teda scénáristu bych při první příležitosti odstřelil :-D 70% ()

Nettrass

John Rambo, letí do Větnamu vyrušit jakousi večerku s non-stop provozem. Večerku zlikviduje, její americké návštěvníky násilím odvede a naštvaným Větnamcům nezbyde nic jiného, než své večerky zakládat v České republice. ()

anais

Akční béčko s mnoha scénami, které jsou z dnešního pohledu velmi legrační, a tedy zábavné. V podstatě všechno mluvení, ke kterému ve filmu dojde, působí jako parodie. („Ty nejsi postradatelný,“ a nebo závěrečná scéna, v níž zklamaný Rambo odhaluje své nitro a říká, že touží jen po tom, aby jeho vlast milovala jeho tak, jako on ji:-) ). Kdo ví jak to James Cameron při psaní scénáře myslel. Dobrý nápad jistě byl dát Rambovi do výzbroje luk a šípy, protože ty se, vedle pověstného „Rambo nože“ staly jakýmsi jeho poznávacím znamením. I přese všechny nešvary, které si sebou akční filmy z osmdesátých let často nesou, vybočuje Rambo 2 v jedné věci, a tou je hudba Jerryho Goldsmithe! Působí až nepatřičně kvalitně při srovnání s probíhajícím dějem. Rambo dva je klasika, která stojí za pozornost, i kdyby jen pro zjištění, že ve Žhavých výstřelech II. nemuseli mnoho vtipů ani vymýšlet. Rambo jich má na rozdávání. ()