Rambo II

• Československo Rambo II (viac)

Tri roky po nešťastných udalostiach v americkom provinčnom mestečku Hope sedí traumatizovaný vojnový veterán John J. Rambo (Sylvester Stallone) vo federálnom väzení bez akýchkoľvek vyhliadok na „krajšie zajtrajšky“... Našťastie má však jeho bývalý veliteľ, plukovník Samuel Trautman (Richard Crenna), mäkké srdce – a dôležitú úlohu: Rambo má v jeho mene a na jeho zodpovednosť odletieť do Vietnamu a pokúsiť sa nájsť nezvestných amerických vojakov! Ibaže... Ono sa to ľahko povie, ale ťažko vykoná! Zakrátko po príchode do Vietnamu totiž Rambo síce nájde trestanecký tábor, v ktorom sú hrdinskí dôstojníci väzení... No problémy na seba nenechajú dlho čakať: keďže sa totiž vojna oficiálne skončila, americkí politici odmietajú o jeho misii čokoľvek vedieť, nieto sa v nej nebodaj ešte aj angažovať, a tak Ramba nechajú v štichu! Preto asi veľmi neprekvapí, že cestu späť domov si drsný veterán bude musieť prestrieľať úplne sám! (TV Markíza)

sopticek

Pro mne jednoznačně nejlepší film s Johnem Rambem a Sly Stallonem v hlavní roli. Oproti prvnímu dílu, se děj sice přenesl opět do vietnamského pekla, ze kterého se Rambo v prvním díle vracel, ale pro mne to byla opravdu mnohem záživnější podívaná, plná akce a vynikajících bojových scén. Mohu jedině doporučit. ()

ssarka

Klasické krvavé akcnaky 80tych let...To je nostalgie, když jsme se potají dívali škvírou ve dveřích,aby rodiče neviděli, že v deset večer ještě nespime a pak jsme se hrozně báli 😀 ()

Michal118

Pokračování elitního veterána se odehrává ve Vietnamu. Film skoro stejně dobrý jako první, ovšem má svoje mouchy navzdory "jedničce". 85% ()

sibskyn

Ona je to vlastně docela kravina, kde jeden muž za den vyhladí stejný počet lidí jak německý koncentrák. Ale když ignorujete logiku, tak jsem se u toho dobře pobavil. ()

KyleReese

Sly, s perfektně vyrýsovanými svaly, zarputilým výrazem ve tváři, nožem Od Jimmy Lilea u pasu a kladkovým lukem přes ramena, v džungli plné “rákosníků“ a Specnaz. I přes zjevný patos a odklon od dramatu prvního filmu, se stále jedná o jeden z nejlepších akčních filmů 80. let. No a Jerry Goldsmith stále drží laťku proklatě vysoko. Dnes už se hlavní hrdinové nepomažou od hlavy až k chodidlům silnou vrstvou bahna, kvůli jednomu záběru. ()

soukyd33

Akční pecka. Reálné scény. Hlavní hrdina zde vystupuje jako neporazitelný. 👍 Silvester Stallone ukázal excelentní výkon. Doporučuji. Hvězdiček 4 ()

Feacher

A i dvojka se mi líbila, v podstatě ze stejných důvodu jako díl první. Kdybych si měl vybrat, tak lepší je jednoznačně jednička, ale i díl z Vietnamu si plně zaslouží 5*! ()

MartinNewman

Tak tu máme Rambo two. Rambo two úplně změnil prostředí, vrátil se "domů" do džungle a je to úplně o něčem jiném než byla nepřekonatelná jednička. Je to akční klasika, o tom žádná. Je to parádní, odsýpá to, super akční scény, Rambovi zbraně jsou vychytané, ale přesto nedám za pět a to z důvodu Stalloneho hraní ve dvojce. Nevadí mi dialogy nad kterými se člověk usměje, ale nevím čím to bylo, jestli režiserem , nebo producentem, ale nevyždímali ze Slyho nic co by měli a tu zlatou malinu má zaslouženě. ()

Bragi66

V mládí jsme to trávili, ale z dnešního pohledu je to velmi jednoduché a prvoplánové. To je podobné jako, že dnes nikdo nechce jezdit autem Škoda 120, pokud nemá nostalgické odpuštění pro tu dobu. ()

Destoroyah

Výrazné zhoršenie oproti prvému dielu no za to dobre urobený béčkový film. Akcia je podarená, špeciálne efekty tiež len Rambo už nie je to čo bol. Tu je to už len o akcii a všetko iné ide bokom. Herci sú tiež horší, príbeh je predvídateľný a postavy ľahko zabudnuteľné. Na takéto pokračovania som zvyknutý pretože väčšinou sú pokračovania dobrých filmov horšie no ale jednu vec musím pochváliť a to je tá že bez tohto filmu by neexistovali Horúce Výstrely 2. HODNOTENIE: 6/10 ()

Maverick*

Občas bych si to chtěl se všema vyřešit na férovku, mimo právní rámec... Tyto choutky ale raději pustím na uzdu prostřednictvím toho filmu z prostředí asijského masokombinátu :) ()

Metropolit

Jednoduchý dej velice dobré akčné scény, určite tam už niečo chýba než z jednotky ale si myslím, že pokračovanie na správnom mieste ()

sugar80

Druhý díl Ramba už si na žádné umění ani nehraje, zde už jde pouze o masové vyvražďování zlých vietnamských a sovětských soudruhů. Naštěstí Stallone většinu času zabíjí a nemá čas vyjadřovat své pocity, protože jeho hraní je skutečně mizerné. Stejně pofidérní je i zdůvodnění rozkazu "zrušit akci" a koneckonců i způsob, jakým USA pošlou do nepřátelské země vězně s tajným posláním... Film je klasickým béčkem z 80. let, což některým (třeba mně) nevadí, a proto se nebráním ohodnotit kreativitu těchto jatek 60%. ______ PLUSY: Béčková zabijačka, ale nenudí ______ MÍNUSY: Scénáristé to naškrabali za odpoledne a řada věcí skřípe ()