Rambo II

• Československo Rambo II (viac)

Tri roky po nešťastných udalostiach v americkom provinčnom mestečku Hope sedí traumatizovaný vojnový veterán John J. Rambo (Sylvester Stallone) vo federálnom väzení bez akýchkoľvek vyhliadok na „krajšie zajtrajšky“... Našťastie má však jeho bývalý veliteľ, plukovník Samuel Trautman (Richard Crenna), mäkké srdce – a dôležitú úlohu: Rambo má v jeho mene a na jeho zodpovednosť odletieť do Vietnamu a pokúsiť sa nájsť nezvestných amerických vojakov! Ibaže... Ono sa to ľahko povie, ale ťažko vykoná! Zakrátko po príchode do Vietnamu totiž Rambo síce nájde trestanecký tábor, v ktorom sú hrdinskí dôstojníci väzení... No problémy na seba nenechajú dlho čakať: keďže sa totiž vojna oficiálne skončila, americkí politici odmietajú o jeho misii čokoľvek vedieť, nieto sa v nej nebodaj ešte aj angažovať, a tak Ramba nechajú v štichu! Preto asi veľmi neprekvapí, že cestu späť domov si drsný veterán bude musieť prestrieľať úplne sám! (TV Markíza)

x_ander

Oproti prvnímu dílu jde jen o přímočarou akci, ale rozhodně si nemyslím, že by Rambo II byl horší. Je prostě jen jiný a je to dobrý film. Sly to má na háku a předvádí Johna Ramba v plné síle. Osmdesátkový akčňák, jak má být. ()

Víteček

No, sice dávám 4, ale hlavně proto, že mě baví dohledávat všechny scény, které byly parodovány ve Žhavých výstřelech 2. Jinak čistá 3. EDIT: Ne, beru zpět, tu čtyřku si to prostě nezaslouží. Ani proto, že díky tomu vznikl skvělý film. ()

JuniorSrky

Nikdy se neměl natočit druhý díl. Vyhnuli bysme se mnohým trapným scénám, kdy jsem se styděl i za tvůrce. Třeba například když John hraje, že spadnul s vrtulníkem a pak z ničeho nic vykoukne s bazukou a pustí to tomu druhýmu přímo do úsměvu. Na druhou stranu, abych nebyl tak pesimistický, tak měl i Rambo II velký přínos. Co jiného by mohlo být tak dobrým zdrojem pro parodii Hot Shots II? [65%] ()

davistercz

Tak teda dvojka se vůbec nepovedla, ale na druhou stranu jsem byl rád, že se to bude odehrávat ve Vietnamu.První díl Ramba byl úžásný, avšak druhý díl byl pravým opakem.Bylo tam mnoho scén, kdy jsem byl unuděný k smrti. ()

BenchPress

Rambo 2 mě přilákal kvůli tomu, že jsem kousek už viděl a přilákali mě scény v džungli, které mě opravdu bavili. A také až nečekaně kvalitní jednička s dobrým dramatickým podtextem. A výsledek? Rambo dokáže osvobodit trestance, pozabíjet asi tak 1000 lidí, to bych ještě skousnul. Ale, že v pohodě řídí válečnej vrtulník, že mu ani nedojdou rakety to už je na mě moc. Dorazil mě ten leteckej souboj. U toho už jsem jen kroutil hlavou. Rozhodně to svý kvality má, ale není jich tam tolik jako v jedničce. Dialogy s Vietnamkou mě docela rozesmívali a ještě víc Rambo, který vypadá jak když neumí do pěti počítat, ale dokáže s 30ti lidmi v zádech vymyslet skvělý plán s krví, díky kterému odstřelí všechny nepřátele. Chybí tu kouzlo jedničky. 2/5. ()

walkingdead

Když přihlédnu k tomu, že se ve Vietnamu opakovaně objevil John Rambo (a taky Chuck Norris), tak je dost zvláštní, že tam zůstalo ještě něco živé. ()

Facerr

Za mě ještě lepší, než jednička s největším počtem kulek vystřílenejch během 80tých a 90tých let (srovnávat se tenhle fakt dá snad jen s trojkou). Od rambáckejch dob SLY ruleeez!! ()

vodkasesemte

na tomhle jsem při broušení nožu o králičí kuži za dlouhých zimních večeru vyrostl, takže pochopitelně nemužu jinak, protože ten film mě provázel celé dětství, dospívání a i ted z něj hodně čerpám. má toho stále tolik co říct, Rambo je totiž nesmrtelný a s ním i celá jeho filozofie. 2020-02-04 Do we get to win this time? This time its up to you. Tehdy ještě uměli točit filmy. I m Ericson (mužu si zavolat). You are the chosen one. Když tolik nesnášejí humanitu, tak jaktože nám tolik rozumí. Protože jsme stejní, jen se nedokážou smířit s myšlenkou, že by se nám měli podřídit. I have always belived that the minds the best weapon. Times changed. For some ppl. A pure fighting machine with only a odesire to win a war. No fear, no regrets. What you choose to call Hell, he calls home. To survive a war, you gotta become war. Its a long story. Its a long ride. Cmon. American POW with them. Alpha-Kilo-Victor command priority. Murcock. It was a lie. Just like the whole damn war. A stinking bureaucrat whos trying to cover his ass. In 72 we were supposed to pay the Cong 4,5 billion in war reparations. Je donutili zaplatit reparace? We reneged, they kept the POWs. Ahá. Pay blackmail money to ransom our own men, and finance the war effort against our allies? What if some burnt-out POW shows up on the 6 oclock news? You wanna everybody screaming for armed invasion? These ppl are so vulgar in their methods. They lack compassion. Colonel Podovsky. I see you are no stranger to pain. Pride is a poor substitute for intelligence. Similar to myself just opposed by an act of fate. You wish to test your strength. Dragonfly, Wolfs Den (colorful names). 22O56 Lone Wolf. Give us your position and we will come to pick you up. Murdock, I m coming to get you. You look like hell, Rambo. i m in charge here. You are just a tool. We are the machine. Nevěděl jsem, že koukám na romantiku. No, ještě že neměli děti. To by byly hrozní gangsteři. Nemohli počkat, až přestane pršet? Ten je tam sbírá jak jabka. A man at the gun. Hate? I would die for it. Then what is it you want? Our country to love us. Julia Nickson. ()

krumlajs

John Rambo podruhé v akci sice už to není takový jako v jedničce ale pořád to má velký grády a pořád to je jeden z nejlepších akčňnáků 80. let. ()

martins

Bomba, moje první seznámení s Rambem a také jeden z prvních filmů se Slyem, které jsem viděl. Akčňák se vším všudy, nejen Vietnamci, ale i u Rusové dostávají pěknou nakládačku. Velký hit 80 let. ()

Marty_cz

Po úžasné jedničce přichází opět skvělí film s číslem číslo dva. Konečně se dostáváme do válečné oblasti a Rambo, tak ukazuje pořádně svůj talent k likvidování svého nepřítele a kosí je jednoho po druhým. Oproti prvnímu dílu je tohle celkem velká změna, ale každopádně vítaná či urážející? Za mě ani jedno je to film kde jsem se pobavil, ale znám spoustu lepších filmů. Když to zhodnotím vzhledem k sérii Rambo, tak to bylo, že tenhle film řadím na stejnou úroveň, jako Rambo 3 jen Rambo 3 byl pojatý trošku s větším humorem. Ale to vůbec ničemu nevadí je to dobrý film. ()

gefr

Ramba II si nejvíce pamatuji díky Žhavým výstřelům, které jsou na něm celé postavené. V prvním díle nám představili perfektní vraždící stroj, který byl utlačovaný. Tady ovšem armáda bojuje ohněm proti ohni a Rambo se tak může na plno vyřádit. ()

elanista1

Druhý Rambo očividne vzýva odlišné hodnoty ako pôvodný film. Od istého momentu John Rambo reže všetko čo sa hýbe, ale takto ma to bavilo oveľa viac. ()

Max Q.

Ono by to bylo hodně dobré, jen kdyby ten Rambo nemluvil. Proč mluví? A proč zrovna takové slátaniny? Proč ho tvůrci nenechali němého? ()

Stanmi

Náš starý známý vietnamský veterán John Rambo (Sylvester Stallone) si odpykává svůj trest ve vězení (a čas si krátí prací v kamenolomu), když jej navštíví jeho bývalý velitel plukovník Trautmann (Richard Crenna), který chce Johna přesvědčit, aby se zúčastnil tajné akce, jejíž cílem je záchrana amerických válečných zajatců… Zatímco první Rambo byl v zásadě regulérní drama (byť s pořádnou dávkou akce), tak teprve jeho pokračování udělalo z Johna Ramba skutečného akčního hrdinu a popkulturní ikonu, jakou je až do dnešních dnů. Rambo II je tak v zásadě ukázkovým akčním filmem 80. let se vším, co k tomu patří. Příběh zde už není tak významný, jako v prvním díle, ale zase o to víc je tady akce (především tedy v závěru filmu, kdy John se svými šípy rozpoutá pěkné inferno). Scénáristé, kterými byli samotný Sly a jistý James Cameron (ano ten James Cameron) do příběhu přimíchali taky nějakou tu zradu ve vlastních řadách a John si střihne i malou romanci (což je ingredience v rámci série poměrně ojedinělá). Rambo již tentokrát proti sobě nemá šerifa z amerického zapadákova, ale spoustu vojáků v čele se Stevenem Berkoffem, typickým to představitelem záporáků v 80. let. Takže abych to zkrátil, Rambo II sice není tak kvalitní jako jeho předchůdce, ale pořád je to akční, napínavý a zábavný film, který společně s Arnoldovým Komandem patří ke kultovním akčňákům 80. let. ()