Rambo II

• Československo Rambo II (viac)

Tri roky po nešťastných udalostiach v americkom provinčnom mestečku Hope sedí traumatizovaný vojnový veterán John J. Rambo (Sylvester Stallone) vo federálnom väzení bez akýchkoľvek vyhliadok na „krajšie zajtrajšky“... Našťastie má však jeho bývalý veliteľ, plukovník Samuel Trautman (Richard Crenna), mäkké srdce – a dôležitú úlohu: Rambo má v jeho mene a na jeho zodpovednosť odletieť do Vietnamu a pokúsiť sa nájsť nezvestných amerických vojakov! Ibaže... Ono sa to ľahko povie, ale ťažko vykoná! Zakrátko po príchode do Vietnamu totiž Rambo síce nájde trestanecký tábor, v ktorom sú hrdinskí dôstojníci väzení... No problémy na seba nenechajú dlho čakať: keďže sa totiž vojna oficiálne skončila, americkí politici odmietajú o jeho misii čokoľvek vedieť, nieto sa v nej nebodaj ešte aj angažovať, a tak Ramba nechajú v štichu! Preto asi veľmi neprekvapí, že cestu späť domov si drsný veterán bude musieť prestrieľať úplne sám! (TV Markíza)

HarlanWade

Horší než jednička, ale pořád vynikající. Kouzlo jedničky kamsi vyprchalo, je to už spíš typická akční řežba bez jediné hlubší myšlenky, nicméně dokonalý Rambo to spolu s vynikající audiovizuální stránkou bez problémů vytahuje na 70%. Když akční béčko, pak TAKOVÉHLE. ()

Dinsberg

Posun nežádoucím směrem. James Cameron se k tomuto filmu vůbec neměl dostat. Jestliže První krev ukazovala denunciaci válečných veteránů, zde představovaných Johnem Rambem, v druhé První krvi už dramatický motiv ustoupil akčním orgií, které vrcholí soubojem dvou helikoptér. Realističnost celého filmu je pohřbena (podobně jako u Komanda) surreálností a groteskností některých scén, např. zničení vrtulníku bazukou, které sice vypadají efektně, ale skutečný voják by se takhle nikdy nezachoval. A na odhalení takových aspektů divák nemusí být expertem na bojovou taktiku. ()

Stejšn

Když se oprostím od vší nostalgie, zbyde mi blbý film o komplexu z Vietnamu, se zručně natočenými akčními scénami (scénář James Cameron, Sylvester Stallone), ovšem plný naprostých nesmyslů. Výborná hudba, jinak by to snad ani za ty dvě hvězdičky nestálo. ()

ozzman111

Sylvester Stallone, akčná ikona 70., 80. a 90. rokov, vo svojej životnej forme predstavuje vojenského veterána Johna Ramba, ktorý povýšil zabíjanie na šport. Rambo vedie svoju osobnú vojnu proti každému, kto mu skríži cestu. Či sú to Vietnamci, Rusi alebo pokrytecký byrokrati z vlastných radov. Hromada mŕtvol, tony zničeného materiálu, osudová žena a zrada. Akciou nabytých 94 minút, ktoré ubiehajú v neskutočnom tempe. KULT akčného žánru všetkých čias. ()

MaxForValue

Výrazne slabšie než jednička. Hlúpučká snaha sa vyrovnať Copollovej Apokalypse, čo do vykreslenia vietnamského pekla. Naivný neprepracovaný scenár, akcia podstatne menej dych-berúca než v jedničke, Sly držiaci si svoj drsný výraz počas celého filmu. toto všetko degraduje pokračovanie. Ale ono nadviazať na tak podarenú jedničku je náročné, priam nemožné. ()

Havala

Dost hustá a akcí nadupaná dvojka je snad o trošku zábavnější než první díl. Tudy filmaři míří tím správným směrem. ()

walkingdead

Když přihlédnu k tomu, že se ve Vietnamu opakovaně objevil John Rambo (a taky Chuck Norris), tak je dost zvláštní, že tam zůstalo ještě něco živé. ()

anyonecek

Rambo znovu zasahuje, tentokráte ve vietnamu proti Jůdžínovi :P. Stále to má v sobě a lítá tam jak splašenej kůň od vietnamce k vietnamcovi a kosí je tam svou kudlou a lukem. Musím každopádně říct, že pro mě je tohle asi nejslabší z celé Rambo série. Nemělo to dostatek emocí a celkově to bylo takový nudnější než ostatní díly. Každopádně nechám tomu ty 3 hvězdy, protože to do série patří a zas tak hrozný to není. ()

helrohir

Druhé pokračovanie kultovej akčnej série je podstatne akčnejšie, než prvý diel. Tento aspekt je daný zmenou prostredia, pretože v jednotke si tvorcovia nedovolili urobiť z Ramba zabijaka "statočných" amerických ochrancov zákona, a preto si to môže naplno vynahradiť vo vietnamskej džungli. Je jedno, kto mu príde pod ruku, či Vietnamec alebo Rus, aj tak skončí prevŕtaný od hlavy až po päty. Dvojka už neprináša ani žiadne hlbšie posolstvo, tak ako tomu bolo v jednotke. Je to len obyčajný akčný film, na ktorý sa dá pozerať bez väčších myšlienkových rozjímaní. ()

kubilov

Zelený Baret John Rambo se vrací tam, kde to vše začalo. Pomstít se všem mongoloidům a zachránit rukojmí. Rambo II obsahuje ještě více akce, než první díl, avšak délka zůstává stejná. Na kultovní jedničku to bohužel nemá, což však neznamená, že není kvalitní. Naopak, pokračování Ramba je jeden z nejlepších akčních filmů osmdesátých let a absolutní špička mezi filmy o Vietnamu. ()

64B

Příjemné pokračování jedničky, i když zde u nejde ani tak o příběh, jako o svaly a zabíjení. Tady je ještě cítit ta pravá vůně filmového průmyslu 80 a 90.let. ()

Brano

Pokračovanie o nesmrteľnom superhrdinovi, ktorý prežije všetko. Tak blbý film sa nevidí každý deň. Čo sa týka scenára tak je to tiež veľká bieda a Stallone zatiaľ v najhoršej roly v akej som ho doposiaľ videl. Neviem ako mám brať tento film, ináč ako komédia sa to ani brať nedá. /30%/ ()

tatopulos odpad!

Natolik nadčasová, skromná a nevtíravá propaganda, že lidé na českých náměstích vítají americké konvoje a děkují jim :-)))) Ještěže američtí Rambové v Iráku "našli" zbraně hromadného ničení, jinak by si je museli vymyslet :-)))) ()