Rambo II

• Československo Rambo II (viac)

Tri roky po nešťastných udalostiach v americkom provinčnom mestečku Hope sedí traumatizovaný vojnový veterán John J. Rambo (Sylvester Stallone) vo federálnom väzení bez akýchkoľvek vyhliadok na „krajšie zajtrajšky“... Našťastie má však jeho bývalý veliteľ, plukovník Samuel Trautman (Richard Crenna), mäkké srdce – a dôležitú úlohu: Rambo má v jeho mene a na jeho zodpovednosť odletieť do Vietnamu a pokúsiť sa nájsť nezvestných amerických vojakov! Ibaže... Ono sa to ľahko povie, ale ťažko vykoná! Zakrátko po príchode do Vietnamu totiž Rambo síce nájde trestanecký tábor, v ktorom sú hrdinskí dôstojníci väzení... No problémy na seba nenechajú dlho čakať: keďže sa totiž vojna oficiálne skončila, americkí politici odmietajú o jeho misii čokoľvek vedieť, nieto sa v nej nebodaj ešte aj angažovať, a tak Ramba nechajú v štichu! Preto asi veľmi neprekvapí, že cestu späť domov si drsný veterán bude musieť prestrieľať úplne sám! (TV Markíza)

Yardie

Je to rozhodně slabší než jednička. Jak jsem se dočetl, tak se také stalo - přesunulo se to od nějakého dramatu a psychologie spíše k akci. Ale není to vyloženě špatně, jen už to není ono. Můžeme krátce nahlédnout do toho, jak je dělá politika, aby byl důvod začít běsnit. Potom už je to jen akční film. První hodinku takový střídmý, stejně jako byla jednička. Ovšem posledních cca 30 minut už se přesune k trošku nereálnější akci ve stylu Komanda. To už mě tak moc nebavilo. Takže prvních cca 60 minut velmi dobré, posledních cca 30 dobré. Uvítal bych celý film ve verzi do 60. minuty. Takže trojka už bude asi fakt jen řezba mimo reál. Ale uvidíme. Každopádně pořád slušný a rozumný akčňák. Howgh! ()

Emo-haunter

4x Razzies? Jděte se bodnout, je vidět, jak jsou subjektivity vnímání někdy až opačného rázu. Druhý díl jsem si užil mnohem více než první, film tentokrát není nastaven tolik na existenciální stránku Ramba a je mnohem akčnější, rovněž demonstruje někdy těžkou nesmyslnost byrokracie - to bych viděl jako takové základní téma filmu. Pořádný akční a napínavý nářez plný výbuchů, střelby ze zbraní a krve. Rovněž oceňuji pěknou práci s kamerou, kdy některé záběry byly fakt moc fajné. Hudba rovněž super, Goldsmith ví. Ano, jedná se o film s jednoduchým přímočarým dějem, ale jak jsem už uvedl dříve, a stojím si za tím, film se dá v podstatě z určitého úhlu pohledu rozdělit na popcornovky a intelektuálně obohacující (lepší název mě teď nenapadá). A právě tato první varianta byla za mě natočena bravurně a já se ani na chvíli nenudil. Čtyři hvězdy si film jasně zaslouží, pátou dávám z recese, protože mít čtyři razzies si tento áčkový béčkový klenot absolutně nezaslouží. 9/10 ()

bobstock

Stále přemýšlím o síle, která mě k tomuto ´´blockbusteru´´ celé moje dětství nepustila a naopak mě nechala díky bohu naplno se věnovat Arnoldovým mnohem lepším bijákům, fakt sorry Silvestře, dnes už to nelze zvrátit. Zvrátit jde jen ta hromada chlastu, co sem do sebe zasenc nalil.. 55% ()

jilda

Akční nářez jak má být, pro mě kultovní film. "Jašin podej nož" Berkoff jako sovětský poradce je dokonalý záporák. ()

hell_boy

Co ztratil tento díl oprotni jedničce na atmosféře, to dohnal na akčnosti. Rambo nám konečně ukázal v čem je nejlepší. Hromada akce, litry krve, opět skvělý Sly a navíc, stejně jako v jedničce, povedený kritický pohled na "bezchybnou" armádu USA. ()

Kroupa

Ještě se na to dalo koukat, ale popravdě jsem to viděl naposledy, když mi bylo tak patnáct, takže dneska tomu dám tři * hlavně z nostalgie. ()

chalp

S jednotkou to ma už spoločného vlastne len hlavného menovateľa...Ramba, ale aj tak celkom slušná akcia, síce bez mozgu, či emócii...ale akcia. ()

Jožin

Táto časť by som povedal, že je lepšia ako jednička,je tu oveľa viac akcie, len trocha to prehnali tým že rambo jedným zásobíikom postrieľal aj 30 vojakov,ale čo už. ()

PAVEK

Má nejoblíbenější řezničina. Tady asi není moc co dodat. Nechávám si ho ve své TOP10 jako pro mě nejlepšího zástupce z tohoto žánru. ()

thunnus

Pohádka, jak jeden chlap porazil celou armádu. Skvěle jsem se bavil a po skončení měl chuť nakopat zadek Rusákům, Vietnamcům i věrolomným Amíkům :-) ()

Brejlil

Rambo přitvrdil. Když jsem byl mladý, patřil tenhle film k těm, které neopustily video a prošoupanou páskou bylo pomalu vidět skrz na skrz. I dneska, když podléhám sentimentu, tak si Ramba klidně dám. Luk, vrtulníky, exploze a desítky mrtvých. Jenže dneska taky vidím, že režie není z nejlepších, že docela dlouho trvá, než se film rozjede a Rambo se nikam nevyvíjí. ()

Emzet

"Rambo dvojka" může být leda tak rád že nedostane odpad. Zatímco knižní předloha jedničky je syrový a cynický protiválečný traktát s antihrdinou, kterému NEMÁTE fandit a film - přestože poněkud konvenčnější - toto vyznění víceméně drží (i když jak chcete Slymu nefandit, že?), dvojka je vyložená glorifikace války i násilí (pravda, ne takové válečné porno jako čtyřka, ale stejně...). David Morrell se musí otáčet v hrobě, ve kterém ještě ani není. Jakákoliv hloubka, myšlenka či děj se vytratily, zbývá čistokrevná akce - a samozřejmě vznik fenoménu "Rambo", který od tohoto filmu dále upaluje zcela jiným směrem než měl. Škoda, přeškoda, protože první film opravdu sliboval hodně. V konečném důsledku právě proto hodnotím "Rambo: First Blood Part II" (mimochodem opravdu šikovný název) hůř než Komando. Protože dvojka ve vztahu k jedničce a knížce působí asi jako kdyby David Irving natočil Schindlerův seznam 2 jako oslavu nacistického impéria. Ani uchu lahodící Goldsmithova hudba nepomůže. Ty dvě hvězdy jsou možná až příliš benevolentní. ()

Brylin

Drsný stroj na zabíjení John Rambo opět proti všem! Jeho představitel Sly si vystačí s hereckým repertoárem šklebů, úsporných a tvrdých hlášek a motem, že za muže mluví hlavně jeho činy. Vítejte zpátky v osmdesátých letech! Hutná akce bez zbytečných psychologických rozborů, které sluší přímočaré Stalloneho herectví (možná "nasazení" bude to správnější slovo). S trochou nostalgie tři hvězdičky. Vždyť kdo na sklonku osmdesátek neviděl na videu Ramba, Komando či Terminátora, ten jako by nebyl. ()

arcticsky

Akční klasika a nejpopulárnější film masových bytových videoprojekcí v 80.letech. Líbilo se mi to ještě o chlup víc než jednička. Nátěr !! Ale Do pekla a zpět je podle mne ještě lepší.... ()

Cerechtan

Rambo tentokrát nepoužívá jen nůž a kulomet. Ve dvojce přidává i vrtulník a hlavně luk s výbušnými šípy. :-D Díky tomu dokáže během jednoho dne nakopat prdel většímu počtu Vietnamců, než dokázal sundat za celé 3 roky války. Film z toho vychází jako akčnější, vtipnější a absurdnější počin než jednička. Přijde mi to takové "rambovitější" než první díl. Namátkový výběr vtipných momentů: Rambo rozmetá na kousky chlápka za pomoci výbušného šípu; Rambo předstírá bezvědomí, pak se probere a zničí raketometem nepřátelský vrtulník; Rambo se podívá na slepici; headshot šípem; cokoliv s výbušnými šípy; ... ()

snatch

Nostalgie je velká mrcha :) Možná jsem byl v té době "padlý divák", ale mně se to fakt líbilo. I na té pirátské kopii v hrozné kvalitě, a co teprve kdyby šlo vidět Ramba v kině !! ()

Honza dAve odpad!

Ronald Reagan sice tenhle film doporučoval, ale dle mého to byl mizernej herec, ještě mizernější prezident a naprosto nejmizernější hodnotitel filmů. Rambo II. není nic jiného, než pitomý, vybuchující a smrdící americký odpad z 80. let. ()