Noc s nabrúsenou britvou

• Česko Noc s nabroušenou břitvou (viac)

Horor Noc s nabroušenou břitvou je děsivý příběh dvou dívek, které bojují o přežití s šíleným psychopatem. Spolužačky Marie a Alexia jsou nejlepší kamarádky. Aby se mohly v klidu připravovat na univerzitní zkoušky, rozhod-nou se strávit víkend na odlehlé usedlosti Alexiiných rodičů. Uprostřed noci zastaví u domu dodávka a na dveře zaklepe neznámý muž. Otec Alexie otevře a s prvním zasvištěním břitvy se pro obě dívky idylický víkend změní v nekonečnou noc plnou teroru. Alexia je neznámým šílencem spoutána a unesena. Podaří se Marii zachránit kamarádce život? Nebo se také dostane do rukou brutálního vraha?

Horor Noc s nabroušenou břitvou je natočený ve stylu diváckých hitů jako byl Texaský masakr motorovou pilou nebo 3:15 zemřeš. Producentem filmu je slavný francouzský režisér a scenárista Luc Besson (Brutální Nikita/Nikita, Leon, Pátý element/The Fifth Element, Johanka z Arku/The Messenger: The Story of Joan of Arc, Utržený ze řetězu/Unleashed). V jeho produkci vznikly úspěšné filmy jako jsou série Taxi, Kurýr/The Transporter. Nocí s nabroušenou břitvou se vrací k hrůze a napětí, kterou disponovaly klasické horory 70. let. Režisér Alexandre Aja rafinovaně stupňuje tísnivou a děsivou atmosféru až k šokujícímu vrcholu. V hlavních rolích excelují Cécile de France (Cesta kolem světa za 80 dní/Around the World in 80 Days), Maïwenn (Pátý element/The Fifth Element, Leon) a Philippe Nahon (Purpurové řeky/Les Riviéres pourpres, Bratrstvo vlků Hon na bestii/Le Pacte des loups). Noc s nabroušenou břitvou získala ocenění ve čtyřech kategoriích na Katalánském MFF ve Španělsku a získala si velkou pozornost na Festivalu fantasy filmů v Amsterodamu. (oficiálny text distribútora)

IronRocky odpad!

Noc s nabroušenou břitvou je hodně nudnej thriller, který postrádá nějaký nápad, napětí a atmosféru to nemá skora žádnou. Další průměrnej novodobej horor, který nepřináší nic nového. ()

dannyd14

Ako film skvele podaný na pľaci, ale v hlave mi stále negatívne vŕta ten šokujúci a tupý záver. To si snáď robíte srandu, nie? Taká pointa tu už bola niekoľkokrát. Ale inak film oslnil celkom a dalo sa dopozerať do konca. ()

Tormentor665

Nemá to moc co přinést, to si přiznejme. Ale je to zatraceně dobrá podívaná, perfektně odsýpá a občas i trochu podrtí genitálie, když je potřeba. Ta dvojnásobná charakterová klička na konci to dostává do trošku jiných dimenzí. Co dělat, když někdo vyndá náboje?:-) ()

Megynka

Kriste :D ze začátku jsem si říkala, proboha ta je ale blbá, dělá neuvěřitelný chyby a ještě se nechá zavřít do toho auta ... no konec překvapil, to ano, ale rozhodně to nezachránil, 90% filmu jsem si klepala na čelo. ()

ANTYCHRYST

Hodně sympatickej francouskej biják :) Už první scénka orálek z useklou hlavičkou, dává tušení, že se máme na co těšit. Rozuzlení filmu netřeba komentovat, stačí jen to, že se jedná o pořádné překvápko, které předchází parádní likvidování celé rodinky. Přesně takhle si představuji ideální návštěvu: pokoj pro hosty, pěkná slečna, která ulehne do postele vezme sluchátka a masturbuje :) to je úlet panečku. 90 % hodně krve, svižnej děj a kvalitní atmosféra. ()

3mates33 odpad!

Nie som zrovna fanúšik filmov o bezduchom zabíjaní, no predsa, kedže okolnosti inak nedali, som si to pozrel, nebyť toho hlúpeho konca, určite by som prihodil nejakú tú hvezdičku. Keď sa Vám páčia takéto filmy, tak sa Vám to bude páčiť.... aspoň trochu... ()

Al Majda

Už začátek byl lekavý, zvláštní a vzbuzoval zvědavost,co se tam k sakru stane. Pak přišla dost brutální řezačka ála kolika možnými způsoby jde usmrtit člověka.Těmhle věcem se téměř nikdy nedokážu smát( zvláštní s touhle přezdívkou,co?) .Vypadalo to na dost hnusnýho chlapa a pak se z tohohle bludiště plnýho nářků, útěků a krve vyklubala konečná pointa - pěkná trapárna. ()

MrMir

pár nelogických sekvencí - zejména když se zpětně rozpomente na celý děj po tom závěrečném zvratu - ale jinak super úlet :o) ()

pepino

Horor který staví na drsné atmosféře a který nerad otálí a jde hned na věc... Velice zajímavá pointa. Kdyby se ji trochu přizpůsobil scénář tak by to bylo skvěly. Ale bohužel scénárista to nějak nezvládl.. ()

Havala

Jo, dávám poctivé štyry:-)) Začalo to pozvolným úpadkem filmů které sem navštěvoval v kině, co film to trapárna, ale tento horror mě potěšil: dobrý timing scén, brutalita která sem patří, a nakonec grand finále. Ano je to možno chápat jako tupá řezačka, ale to asi lze aplikovat na šecky horory. Za milé překvapení v kině: 84%. ()

Pauliee

Veľmi podstivá remeselná robota Alexandra Aju. Klišé príbeh je naservírovaný celkom dobre. Niektoré scény nemajú chybu ako napríklad vražda troch členov rodiny - fantastické gore a tiež perfektné gore na konci. Čo sa deje medzi tým, je žiaľ monotónne, ale všetko je podfarbené nádhernou hudbou presne zapadajúcou ku každej scéne. Inak nejaké to napätie na mne nefungovalo a nechalo ma to chladným. To bude asi aj tým, že som sa tešil na poriadne torture a gore, ale to tentoraz neprišlo. A záverečný shocking end som, priznám sa, vôbec nečakal. Ale s tým koncom mi nedávajú logiku všetky predchádzajúce scény. Škoda toho podľa mňa násilne vloženého konca, ktorý chce len šokovať. Ako dobový slasher je to určite nadpriemer. ()

Soubi

Více než tři hvězdy si film nezaslouží. Začátek příjemně napínavý, vyvraždění domu dobré, ale ten konec ?!? Takovou zásadní nelogičnost jsem snad ve filmu ještě neviděl :(. Ne všechno se Francouzům povede. ()

Romeroo

Opět to samé hloupé béčko. Tentokrát ho natočil Aja, a Aja mě zklamal! Kamera uhýbá, děj je snad nejvíc nejvíce předvídatelný ( tedy až na úplně dementní konec co všechno postaví na hlavu ) co jsem v béčku poslední dobou viděl…ještě že se pak Aja vzpamatoval a natočil Hory mají oči, což bylo úplně jiné kafe…za břitvu a její tupost dávám 1* ()

Ivec

Film z francúzkej dielne? Film s piatimi hercami? No..... Fajn... Človek by čakal menej, ale ono to funguje. Napetie... v poho, scenár... zaostáva, ale snaha nezostudiť filmový žáner, ba dosiahnuť jeho rozkvet sa podarila. Je treba podotknúť, že začiatok filmu je velmi "fádny",(takýchto filmov tu bolo) ale všetko sa mení v očakávaní, ktoré sa stane najblišším priatelom diváka. Dostávame sa hlboko! Ale čo... dostávame sa hlbšie.....Podstata sa nám prestane kaliť, a úvaha temneť. Dementnosť začiatku = korunovácia výsledku. Žeby francúzi dokázali natočiť takýto snímok som nečakal. ALE PODARILO SA..... ()

kristyy

Po celou dobu filmu jsem byla tak naptutá, že jsem chvílemi zadržovala dech a přistihla jsem se, že jsem přestala i mrkat. Jednoznačně král napětí! Když si odmyslím spousty "vystříkané" krve", první polovina byla dějově hoooodně zajímavá. Ke konci filmu už je krve opravdu moc (!), až to zavání parodií. A konec...no sakra, co to je?! Trochu ho pořád nepobírám....v závěru se dozvídáme něco jako, že dvě a dvě rovná se jedna.....nelogické....S upraveným rozuzlením (nebo spíš zauzlením?), by na tom byl film o hvězdičku lépe. ()

Pokryvac

Celkom pozerateľné.Miestami nervydrásajúca atmosféra, inak priamočiary horror, ktorý by sa nemal hrať na niečo, čo nie je. Nebyť záveru, ktorý pôsobí akoby sa scenáristi snažili nasilu šokovať na úkor logiky filmu, možno by si tento film našiel väčší okruh fanúšikov. Moje 3* by však ani lepší záver nezmenil. ()

Kinopremiéry v květnu

Kinopremiéry v květnu

01.05.2006

Konečně je tu květen, filmovými fanoušky velice očekávaný měsíc. Do kin dorazí filmy, které bychom si rozhodně neměli nechat ujít. V první řadě se jedná o trojici velice silných blockubsterů. První z… (viac)

Krev, duchové, strach… Aja

Krev, duchové, strach… Aja

26.11.2005

Mladý francouzský režisér Alexandre Aja se rozhodl vybudovat svoji kariéru na slasher hororu. Zatímco v našich kinech běží Noc s nabroušenou břitvou, v níž neznámý příchozí terorizuje jednu rodinu,… (viac)

Remake Cravenovej klasiky

Remake Cravenovej klasiky

18.06.2005

27. júna sa začne produkcia pred niekoľkými mesiacmi ohláseného remaku kultového hororu Wesa Cravena, a tým nemám na mysli Nočnú moru v Elm Street, ale u nás o niečo menej známy THE HILLS HAVE EYES o… (viac)