Karate Tiger I. - Neustúpiť, nevzdať sa

• Slovensko Karate Tiger (viac)

MiiRA

Sice jsem to viděl vždy pouze s otřesným českým dabingem, ale je to jedno z povedenějších "óldskůl béček" mého dětství. ()

anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: JOJ = 1.1.2011 (R: JOJ Plus = 26.1.2013), réžia českého znenia (INTERSONIC 1992) = PETR TICHÝ - Myslel som si, že po tých rokoch bude na mňa úvodný diel voľnej série, ktorá si v "reichu" vyslúžila názov KARATE TIGER pôsobiť nepatrične a hlúpo. OMYL. Ak si uvedomíte, že tu nejde o príbeh, ale o poriadnu "martial arts" action, je to bomba. Spätne si teda kladiem otázku, prečo je dodnes stále populárna tak neskutočne debilná séria KARATE KID s rachitickým "hrdinom" a majstrom, ktorý vie prd. (4.10.2007) ()

eraserhead666

On ten film je vlastně celý takový divný, ale pak dojde na závěrečné souboje a o tom to prostě je. Je jen škoda, že Amíci tu omáčku předtím vždycky tak nějak přesladí. Hrdina, kterému každý ubližuje a nikdo ho nechápe, králíček, snový instruktor, zpočátku hodně dobrý tlusťoch, který se ale postupem času prostě vypaří. Jen si říkám, proč JCVD nedával záporné role častěji. ()

SOLOM.

Jean-Claude Van Damme zde zcela dominuje a role záporáka mu nevýslovně sluší. Díky němu to nebylo celé jen tak zbůhdarma přeslazené a story o mladíkovi, kterému chybělo porozumění a cvičil ho duch Leeho. Akční pasáže ušly, závěrečný souboj je třešničkou na dortu, ale prostřední pasáž místy zaváněla nudou. I tak jsem však tento film viděl již několikrát a to hlavně kvůli jeho největší hvězdě. I zde však platí pravidlo o příživnictví, protože až nedávno jsem zjistil – kolik bylo ještě natočených zbytečných pokračování – já měl dodnes dojem, že byli jen tři díly a nestačil jsem zírat, jak šeredně jsem se spletl. 60% ()

Ištván87

V dětství se mi to líbilo, takže nevím přesně jak bych na to reagoval se svým současným filmovým vkusem, ale myslí že by to o tolik horší nebylo... Příjemná oddechovka, dodnes si pamatuju na zápletku i na většinu hlavních scén, takže budu věřit svému úsudku (Bruce Lee by snad ze mě měl radost) a dám za svěží tři hvězdičky... ()

matestlust

Tohle jsou moje zlatá léta ! Film, na který jsem mohl koukat pořád dokola. Kultovka mezi bojovými filmy, kde Van Damme ztvárnil zápornou roli ruského vybíječe. ()

Caelos

Hit mého raného mládí (či pozdního dětství?) a naprosto neobjektivní hodnocení. On i ten fake mistr Bruce byl celkem fajn a pasáž s návštěvou hrobu jsem vždycky strašně obrečel. ()

Lacike

Velky Van Dammov debut v ktorom hra ruskeho zaporaka a pod azijskym vedenim (rezia, choreografia) prvykrat a mozno aj naposledy vyzera ako ultimativny karatista a nie baleťák. Bitky su fakt vydarene. Maju spickovu choreografiu, su dostatocne dynamicke, drsne a su aj perfektne prehladne natocene. Finale je proste lahoda. V HD rozliseni som si dokonca vsimol, ze pri tom zaverecnom salte rozbije Van Dammovi hubu môj oblubenec Meng Hoi, ktory dubloval Kurta McKinneyho. Pokial sa bojuje, tak je to za 4*. Bohuzial akonahle nie je Van Damme na scene, tak sledujeme taku trosku dospelejsiu verziu karate kida. Cize je to trosku menej trapne ale stale je to strasne naivne. Esteze hlavny hrdina v podani Kurta McKinneyho je sympatak a korejska kopia Bruca Lee je zase nechcene vtipna. Zvysok tvoria doslova neherci a hlavne kopa karatistov, ktori sa pekne predvedu vo finale, ale ked maju predniest nejaku repliku tak to trha uši. To by mohol trochu napravit dabing ale ani jeden z toho mnozsva, co vznikli za vela nestoji. Vysledkom je roztomile becko so spickovymi bitkami a s Van Dammom vo vrcholnej forme. Pre jeho fanusikov je to povinný film. 6/10. ()

Tommassi3

( POZOR !! OBSAHUJE SPOILERY !! ) "Já černej pásek ještě nemám !!" - "A kam chodíš ?? Do zvláštního kurzu pro retardovaný ??" ;) Myslím, že naprosto zásadním a neoddiskutovatelným vysvětlením tak vysokého hodnocení No Retreat, No Surrender bude zřejmě nostalgie, a tak já osobně, protože jsem film viděl prvně až nyní takřka 30 let od jeho uvedení do kin, zůstávám naprosto objektivní a dokonale omráčený tím, o jak špatnou a zároveň zábavnou záležitost vlastně jde, byť mě často rozesmály právě scény, které směšné být určitě neměly !! Poměrně mě překvapuje fakt, že za touto karate fraškou vezoucí se na vlně o rok mladšího Karate Kida, jehož naprosto ve všech směrech bezostyšně vykrádá, stojí zkušený režisér Corey Yuen, který je znám například velmi vydařeným prvním Kurýrem či Hrou smrti 2 se samotným Brucem !! Chápu, co všechno se mohlo malým klukům na Karate Tigerovi líbit, stejný příběh loosera, který ke štěstí přišel, podařený soundtrack Paula Gilreatha, odkazy na rodící se break dance a spousta dalších aspektů, které však dnes již nikoho nenadchnou, a tak střízlivý pohled spíš jen odhalí veškeré fatální neduhy tohoto snímku v celé jejich nahotě, většina (ne)herců podává tak křečovité výkony, že zmiňovaný Karate Kid působí jako shakespearovská variace, ani Van Damme mimo arogantního výrazu nijak nevybočuje z řady, dialogy jsou tak stupidní, až máte chuť ohluchnout, a samotný příběh není ničím jiným než snůškou dementních klišé a infantilních hloupostí, přičemž ta přepjatě kýčovitá dějová linka kolem ducha Bruce Leeho snad ani nezasluhuje více rozebírat, zdá se mi sympatické, že si mistra zahrál jeho bývalý dablér Tai Chung Kim, který mu však v přímém záběru je asi tolik podobný jako já..;) Co už jsem však vůbec nepochopil, byl postoj Jasonova otce coby majitele tělocvičny k násilí, i to samotné rozuzlení v rámci jeho přehodnocení situace už není snad ani úsměvné !! No, nakonec nemůžu tvrdit, že bych se nebavil a že by mě Karate Tiger jako diváka nějak zásadně urážel, minimálně jde přeci o jeden z prvních Jean-Claudeových filmových počinů, a choreografie akčních scén je na velmi dobré úrovni, nicméně se mi zdá dost nadhodnocený oproti Karate Kidovi, na němž tak parazituje, a protože ho nikdo nepovažuje za komedii, nemůžu jít s hodnocením výše.. ()

Falcor

"Tak, a teď se již o mě svět konečně dozví! A nebudu hrát jen zlobivého kluka, jednou si budu režírovat svoje vlastní intelektuální melodramata. Klidně, výdrž mám. Tak proč ne, sakra? Tak. A nebo vás všechny pobiju. Jako že se Van Damme jmenuji." ()

corpsy

Tak na tomto skvoste sme mnohý vyrastali. Jednoduchučký príbeh, no ponúkaný s takou razanciou a sympatiami, že sa ináč ani nedá. Len utrieť zopár nostalgických sĺz, užívať si kúzlo osemdesiatkovej zábavy a dať maximálne hodnotenie. ()

kikuka

Nedalo mi a musela som spomienky z detstva občerstviť. Jean-Claude bol furt drsný ako zrelý ovčí syr, všetci hrali ako anglický dabing HK filmov a tak.. ale bolo to cool.. taký karate Rocky IV bez juxtaponovania techniky a prírody a bez verbalizovaných politických odkazov.. ()