Anakonda

Brazílske dažďové pralesy sú rovnako krásne aj nebezpečné. Nežijú tu totiž len prekrásne motýle a vtáky, ale i jeden z najväčších a najútočnejších hadov na svete - anakonda. Do tohto tajuplného sveta prichádza štáb dokumentaristov, ktorý vediú antropológ Steven Cale (Eric Stolz) a mladá režisérka Terri Floresová (Jennifer Lopez). Dúfajú, že sa im podarí objaviť kmeň Indiánov Širišama. Filmová partia vyloví po pár míľach svojej riskantnej cesty tajomného stroskotanca Paula Saronea (John Voight), ktorý tu žije už niekoľko rokov. Jeho bohaté znalosti o indiánoch ich presvedčia, aby ho nasledovali. Ale len bezohľadný Sarone pozná skutočný cieľ ich cesty - už roky pátra po legendárnej dvanásťmetrovej anakonde, kvôli ktorej je ochotný obetovať kohokoľvek a čokoľvek... (TV Dajto)

chalp

Sám sa čudujem akú anakondomániu tento film odštartoval(anakonda 2,3,4,..).Okrem Lopezovej zadku a Jona Voighta nemá film prakticky absolutne nič čo ponúknuť a ten had bol neskutočne smiešny, aj keď nie až tak ako v neskorších pokračovaniach. ()

RomeroIsGod

Vtipný béčko s Ice Cubem a mladou round-ass queen Lopez. Vyzvracenej Jon Voight, totální demence postav a další bonusy obsaženy. Dávám padesát ()

M1k9

Anakonda mi utkvěla v paměti. Obří hadi byli na svou dobu super. Cítím tady tolik nostalgie. Dneska bych to smetl jako odpad, samozřejmě. 3/10 ()

Martyr

Co uz mozno napisat k fimu, kde sa neskutocne velka anakonda za kazdu cenu snazi dostat k odhodlanej J Lo? Asi len Pekna hovadina. 15% ()

jane1106

Pro Anakondu mám velikou slabost díky skvělému Johnu Voightovi, jehož ,,hadí výraz" a chlípný úšklebek kdykoli se nablízku objeví Jennifer nebo plazi všeho druhu, mě vždy dokonale pobaví! ()

zdeny99

Legendární Anakonda s Jennifer Lopez, na které mi vadí pouze ti herci. Ne že by byly jejich výkony strašné, to jejich charaktery jsou katastrofální. Takoví lidé se vůbec nehodí do filmu, který se odehrává v Amazonii, a to i přesto že se jedná o filmaře. Nejhorší byl ten napomádovaný blonďák Owen Wilson, který se svým zevnějškem a chováním hodí spíše do nějaké romantické komedie, kde by mohl hrát gaye. O nic lepší nebyla ani jeho partnerka Kari Wuhrer. Cožpak v takovém oblečení se jezdí do Amazonie. A co ty kila šminek v horkém deštném pralese, kde je vysoká vlhkost. Ale nějak se asi v takových filmech filmařům líbí, když později hrála i v PAVOUČÍM TERORU, PAVOUČÍ SÍTI, SHARKONADU a dalších béčkových filmech. Hraní golfu Jonathanem Hydem a poslouchání hlasité hudby Ice Cubem mi přišlo až moc povrchní. Jennifer Lopez v hlavní roli by do Amazonie i zapadla, ale opravdu jen tak na samém okraji. Jediným, kdo se mi líbil, byl ten zrzek Eric Stoltz. Tomu se ještě dalo věřit, že chce v pralese něco bádat a natáčet. Samotnou kapitolou je záporná postava Jona Voighta, který byl i nominován na Razziers za nejhorší herecký výkon. Sice jeho výkon byl především v první části špatný. Svoji zápornou postavu dával až moc najevo, tak na konci se mi již líbil. Nejlepší byl po vyblití anakondou. :D Ovšem když se nepovedly postavy, tak ne že by film byl špatný. Právě že naopak. Dále už musím jen chválit. Všechny scény ve filmu jsou dobré, ne-li výborné. Akční scény jsou propracované, občas sem tam něco bouchne, pár lidí umře a prosviští i pár kulek. Dějství se především odehrává v klasickém prostředí anakondy, tedy v Amazonii a ne v nějakém severoamerickém či evropském městě na předměstí. Po trikové stránce se anakonda také povedla. Horší to bylo až s tou poslední na samém konci, kdy se hýbala dosti zvláště. Chvílemi mi přišlo, že se sama nadnáší až že létá. [15423. hodnocení, 362. komentář, 41%] ()