Harry Potter a Tajomná komnata

• Česko Harry Potter a Tajemná komnata (viac)

Harry Potter (Daniel Radcliffe) sa po prázdninách vracia do Bradavíc a nastupuje do druhého ročníka. A to i napriek varovaniu domáceho škriatka Dobbyho, podľa ktorého mu v Bradaviciach hrozí smrť. V škole kúziel a mágie sa však skutočne začnú diať čudné udalosti. Na stenách sa objavujú neznáme nápisy a niektorí študenti sú prepadávaní tajomným prízrakom. Čo s tým má spoločné Tajomná komnata? Stojí za spiknutím opäť Voldemort? Záhadu sa Harry vydáva rozlúštiť spoločne so svojimi priateľmi - Ronom (Rupert Grint) a Hermionou (Emma Watsonová). (TV Markíza)

isterion

Film založený na druhej knihe opäť splnil očakávania. Pútavý príbeh bol v celkom vernej adaptácii spracovaný do obrazovej podoby. Samozrejme, že dej bol čiastočne zjednodušený a niektoré veci boli vynechané. Asi najviac chýba oslava úmrtín. Aj napriek precíznej práci tvorcov možno vytknúť nejaké maličkosti vyskytujúce sa vo filme. Také najvýraznejšie sú v prípade presádzania mandragor – žiaci s nasadenými chráničmi na uši nie sú schopní počúvať výklad profesorky, fénix vynášajúci ľudí z podzemnej tajomnej komnaty letí vonku, kde vidno nočnú oblohu – mali sa vrátiť do dievčenských záchodov, v podzemí bolo prekvapivo vidno (nepoužívali žiadne svietidlá). Taktiež bolo trochu zbytočne rozvláčne spracované unikanie pred začarovanou dorážačkou a naháňačka za zlatou strelou, aj trochu dramatické vypadnutie Harryho z auta pri objavení vlaku. Miesto týchto zdĺhavých scén by bolo vhodnejšie použitie niektorých vystrihnutých pasáži, ktoré by doplnili zaujímavé chýbajúce momenty - napríklad Malfoyovci v Borginovom obchode, rozhovor o nájdenom denníku, žartovanie Weasleyovských dvojčat, ... ()

blanige

Na začátek musím podotknout, že knižní předloha tohoto filmu je moje nejmíň oblíbená kniha ze série Harryho Pottera, tudíž jsem ani od filmů nečekala zázraky. Opět povedený rodinný film, ale určitě né žádný zázrak filmového plátna. ()

Denzen

Páčilo sa mi to viacej ako jednotka. Aj keď sa pridala dĺžka, zápletka výrazne potemnela a scény v lese s pavúkmi a záverečná bitka s hadom boli pôsobivé a pre mladšieho diváka dosť strašidelné. Radcliffe sa ešte stále nevedel hrať. ()

Rangifer

Mě přijde poněkud strašidelnější než předchozí film. Bradavické chodby jsou temnější a chladnější, ve kterých se má prý pohybovat netvor, který mění své oběti v kámen. Do toho ještě temný les plný obřích pavouků, FUJ. Prkené herectví Daniela Radcliffa a velcí pavouci, to jsou jediné mínusy které zde shledávám. Jinak je všechno OK. ()

anicca

Nerozumiem, prečo niekto dával tak málo hviezdičiek a tiež si nemyslím, že by dvojka bola o niečo horšia od jednotky, práve naopak. Dej stále zaujímavý, spracovanie výborné, herecké výkony vyzretejšie....Scéna s autom a zúrivou vŕbou skvelá ()

Jad

bohužiaľ musím ohodnotiť iba na 3*, lebo 1. polhodina je kopia po jednotke, Voldemort sa poriadne ešte stále neukázal,( hoci možno to tak bolo aj v knihe, ale aj tak) postavy na výbornej úrovni a aj dabing sa mi celkom páčil. Aj tak je to ale najslabšia časť série ()

Jirkacek

Druhý díl s příběhy slavného čarodějnického učně s názvem Harry Potter a Tajemná komnata jsem poprvé viděl nedlouho po jeho natočení v roce 2002 a dobře si vzpomínám, jak jsem z něho byl nadšen. Vzhledem k tomu, že ukázky z tohoto snímku běžely u nás v práci, když jsem pracoval jako prodavač elektro zboží, hodně scének jsem si velice dobře zapamatoval, třeba tu s taháním mandragory. V té době začala pomalu propukat harrypotterovská mánie, která stále zesilovala s každým dalším dílem, což se mně ovšem až tak netýkalo. Celá série o čarodějích mne sice zaujala hned prvním dílem, ale stále jsem si zachovával určitý odstup od těch šílenců, kteří měli pokoj polepený plakáty s postavou Harryho nebo Hermiony nebo běželi na oční oddělení, aby si pořídili známé brýle s kulatými obroučky. Přesto považuji všechny příběhy o Harry Potterovi a jeho přátelích i nepřátelích za nejlepší filmy s žánrem čarodějnickým, kouzelnickým či obsazeném nějakými mágy. Celá série se rozjela docela velmi kvalitním prvním dílem, který byl ještě takový dětský a už od začátku jsem nevěřícně hleděl na ty nápady, které přinesla spisovatelka J. K. Rowlingová do filmového průmyslu. Okamžitě jsem začal obdivovat ty její nápady, které okořenily filmy s Harry Potterem, třeba mluvící a pohyblivé obrazy na stěnách, hra Famfrpál na létajících košťatech, mluvící klobouk, obrovitý čtyřmetrový dobrák Hagrid, schody měnící svou polohu a tak dále a tak dále. Dvojka Harry Potter a tajemná komnata začala stejně jako první díl v domě č. 4 v Zobí ulici v Kvikálkově, kde mladý kouzelník žil u své tety a strýce, kterými byli pana a paní Dursleyových (Fiona Shaw a Richard Griffiths), ale nebyla to pro něj však procházka růžovým sadem, protože jejich synáček Dudley (Harry Melling) dělal Harrymu ze života pořádné peklo. Otylý mladík zrovna slavil narozeniny, když Harryho navštívil domácí skřítek Dobby, který ho varoval, aby se nevracel do školy v Bradavicích, protože se tam chystají tajemné a nebezpečné věci. Harry Dobbymu odpověděl, že se do Bradavic vrátí musí a tím Dobbyho rozčílil a skřítek vzápětí použiil vznášející kouzlo a způsobil, že dort Dursleyů spadl jejich návštěvě na hlavu. Strýc Vernon dal Harrymu domácí vězení, ale vysvobodil ho jeho kamarád Ron Weasley (Rupert Grint) se svými bratry Fredem (James Phelps) a Georgem (Oliver Phelps) pomocí létajícího auta. Harry pak prožil poslední týden prázdnin u Weasleyových s dalším bratrem Percym (Chris Rankin), Ginny (Bonnie Wright), otcem Arthurem (Mark Williams) a matkou Molly (Julie Walters). 1. září se s nimi vypravil na nástupiště devět a tři čtvrtě, ze kterého odjížděl vlak do školy v Bradavicích, přičemž Harry s Ronem byli poslední a tak nestihli projít přepážkou na nástupiště. Rona napadlo, že by si mohli půjčit očarované auto jeho otce a odletět s ním do školy, což taky udělali, ale na pozemcích Bradavického hradu havarovali a tvrdě přistáli v koruně mlátivé vrby, za což dostali školní trest. Po pár měsících se ve škole začínali dít zvláštní věci. Nejdříve došlo k napadení paní Norrisové, kočky školníka, potom jednoho studenta a zároveň se objevil krvavý nápis na stěně: „Tajemná komnata je znovu otevřena, nepřátelé dědice, mějte se na pozoru“. Harry, Hermiona (Emma Watson) a Ron se snažili zjistit, kdo byl Zmijozelův dědic a kdo útočil na žáky, protože prozatím byl falešně obviněn Harry. Navíc on jako jediný slyšel šeptavý hlas ze zdí hradu, který mu říkal, že ho chce zabít. Svěřil se s tím Hermioně i Ronovi, ti mu však příliš nevěřili. Mezitím pokračovalo vyučování a jeden z profesorů Zlatoslav Lockhart (Kenneth Branagh) učil žáky základním kouzlům obrany a útoku proti potenciálnímu nebezpečí, které na ně ve škole v těchto dnech stále číhalo, přičemž Harry při jednom souboji před celou školou mluvil hadí řečí. Všichni z něj od té chvíle měli strach a mysleli si, že on je Zmijozelův dědi, který umí otevřít tajemnou komnatu. Hermiona se rozhodla, že připraví pro ně tři o vánočních prázdninách mnoholičný lektvar, který je přeměnil ve tři zmijozelské žáky, a potají se tak něco chtěli dozvědět od Draca Malfoye. Moc se to však nepovedlo, protože se po vypití lektvaru Hermiona omylem proměnila v kočku a kluci přeměnění na dva Dracovi spolužáky Vincenta Crabba (Jamie Waylett) a Gregoryho Goylea (Josh Herdman) se pro změnu od Malfoye nedozvěděli nic, protože nic nevěděl. Draco Malfoy mi už od prvního dílu byl nesympatický, protože byl pyšný na svou čistou krev, neměl rád mudly čili kouzelníky bez čarodějnických rodičů a velmi toužil po moci a slávě, takže Harry odmítl jeho přátelství. Před koncem školního roku došlo k dalšímu dvojnásobnému útoku, obětí kromě jedné studentky ze školní koleje Havraspáru byla i Hermiona. Harry s Ronem ji šli na ošetřovnu navštívit a všimli si, že v ruce drží malý papírek. Když si ho přečetli, uvědomili si, že pachatelem útoků byl bazilišek, dávná nestvůra, obrovský had; jenž na koho upřel své oči, ten okamžitě zemřel. Harry se dovtípil, že Ufňukanou Uršulu (Shirley Henderson), která strašila v podobě ducha v dívčí umývárně bezmála už padesát let, tedy stejně dlouhou dobu, před kterou byla otevřena poprvé tajemná komnata, nejspíš zabil tento tvor. A protože nyní byla do tajemné komnaty unesena Ginny Weasleyová, Ronova mladší sestra, došla Harry pro Lockharta, který, jak doufá, jim pomůže přemoci baziliška. Společně s Ronem zamířili do umývárny, kde Harry našel vchod do komnaty a všichni tři se tam spustili po dlouhé klouzačce. Lockhart jim dole oznámil, že nikdy v životě nedokázal nic než paměťová kouzla, a s Ronovou rozbitou hůlkou jim chtěl vymazat paměť. Ta byla ale rozbitá a své kouzlo obrátila proti Lockhartovi a navíc se sesypala hora kamení, za kterou on a Ron zůstali uvězněni. Harry se tak musel vydat porazit baziliška sám. V komnatě nalezl polomrtvou Ginny a také Toma Rojvola Raddlea (Christian Coulson), který byl již jen pouhou vzpomínkou studenta z Bradavic. Nyní to byl sám Voldemort. To Raddle donutil Ginny otevírat celou dobu komnatu a nyní chtěl ji i Harryho zabít. Zavolal baziliška. Harrymu na pomoc přiletěl Brumbálův fénix Fawkes s moudrým kloboukem, v kterém byl ukryt meč Godrika Nebelvíra. S ním Harry zabil baziliška a poté zničil i vzpomínku Toma. Všichni čtyři se zpět nahoru dostali s pomocí Fawkese a po ocenění mladých kouzelníků skončil druhý díl i další školní rok v Bradavicích. Celý tento pohádkový fantasy příběh trval neuvěřitelných 161 minut, během nichž jsem sledoval druhé dobrodružství slavného Harry Pottera a jeho přátel a až na malé výjimky jsem se takřka nenudil. Líbil se mi sympatický ředitel školy v Bradavicích Albus Brumbál (Richard Harris), který v temné době vlády černokněžníka lorda Voldemorta založil Fénixův řád, sdružující ty, kdo se Voldemortovi odhodlali postavit a po pádu lorda Voldemorta a vraždě Jamese a Lily Potterových svěřil jejich syna Harryho do péče rodině Lilyiny sestry Petunie. Jednou z nejdůležitějších vedlejších postav byla profesorka Minerva McGonagallová (Maggie Smith), učitelka přeměňování, ředitelka Nebelvíru, zástupkyně ředitele a členka Fénixova řádu, výtečná čarodějka a nesmírně charakterní žena. Naopak žádné sympatie u mne nemohl získat Draco Malfoy (Tom Felton), největší dětský nepřítel Harryho, člen Zmijozelu a oblíbenec Severuse Snapea (Alan Rickman), ředitele této koleje. Draco byl pyšný na svou čistou krev, neměl rád mudly čili kouzelníky bez čarodějnických rodičů a velmi toužil po moci a slávě, takže Harry odmítl jeho přátelství. V příběhu opět nechyběl mohutný Rubeus Hagrid (Robbie Coltrane), což byl klíčník a šafář v Bradavicích, zatímco poprvé se na scéně objevil Lucius Malfoy (Jason Isaacs), otec Draca, který kdysi navštěvoval bradavickou školu a byl zařazen do Zmijozelské koleje, ve které byl později prefektem. Po odchodu z Bradavic se připojil mezi následovníky pána Zla, jako jeden z jeho nejbližších přisluhovačů neboli Smrtijedů. Souhlasil totiž s ideologií Voldemorta, jelikož i on sám silně věřil v nadřazenost čistokrevné kouzelnické rasy. I v druhém díle se objevil Neville Longbottom (Matthew Lewis), spolužák Harryho, který měl ještě v budoucnu sehrát důležitou úlohu, nicméně v prvním a druhém díle byl spíše smolařem. Zkrátka příběhy Harryho Pottera se mi líbily a tak jsem si koupil k narozeninám v září 2019 celou sérii na blu-ray discích a samozřejmě jsme se znovu podívali i na druhý díl s názvem Harry Potter a tajemná komnata. Kouzlo prvního překvapení bylo sice pryč, ale alespoň jsem si mohl více vychutnat samotný průběh filmu, který jsem si navíc už moc nepamatoval. Během sledování dvojky slavné kouzelnické ságy jsem se ujistil, že se režiséru Chrisi Columbusovi povedlo v roce 2002 natočit velmi zdařilý snímek s několika vynikajícími herci, vtipnými dialogy a dějem, jenž docela odsýpal a diváka pobavil. Své investice do modré krabičky tak rozhodně nelituji a určitě v budoucnu zase na tento vynikající film podívám. Suma sumárum, snímek Harry Potter a tajemná komnata ode mne získal čtyři tajemné hvězdy ****. () (menej) (viac)

C.i.k.a.k.a

Po dopozeraní 1tky v kine som sa nemohol dočkať na 2ku a nesklamala opäť som sa cítil ako čarodejník , dej má vtiahol, zvuk skvelý a vizuálne efekty natu dobu veľmi podarené :) Film vo mne zanechal o niečo temnejšií ,ale v hrubej podstate identický pocit ako z kameňa mudrcov takže som sa už nemohol dočkať na vezňa z azkabanu:) ()

Flammarion odpad!

Noční můra pokračuje. Druhý návrat do stojatých bradavek zvedal po světě údy a pěly se ódy. Potěr to nezvládl ani tentokrát a to i přesto, že se mu v prvním díle povedlo vyhonit, tedy dohonit kuličku. ()

mistr97

Harry Potter a Tajemná komnata se mi líbil o trochu méně než první film. Může za to o něco málo horší děj, i když jsme se o kousek přiblížili k Voldemortovi. Hlavní trojice i další herci předvedli znovu skvělé výkony, ale je škoda, že Emma Watson nedostala tolik prostoru jako v ostatních filmech série. A také mi vadilo, že učitel Lockhart v podání Kennetha Branagha byl až trapně hloupý. Ve filmu opět panuje příjemné napětí a stále lze obdivovat promyšlenost tohoto vymyšleného kouzelnického světa. 75 % ()

Elanornegra

Opäť rozprávkové, ale ako prvá časť ide tiež výrazne v šľapajách knižky. Casting Lockharta aj Luciusa skvelý, hudobný doprovod trosku osumely a dĺžka mi taktiež trosku vadilo a aj tie triky už po takej dobe dosť nezaujímavé. Záver bol ale slušný aj preto spokojnosť 75% ()

Overlord_04

Rozpočet $ 100 000 000 | Tržby $ 878 979 634 | O něco horší než první film. Rupert Grint a Emma Watson hrají docela dobře, na to že jsou děti. Daniel Radcliffe je nečekaně prkenný. Příběh je podobný prvnímu dílu. Některé věci nedávají zase smysl. Po přečtení knížní předlohy nejsem zklamán, protože už kniha byla blbost ,,abrakadabra,, slátanina. Potterheadi budou tento film hájit. Já to neudělám. Ve finále jde lehce nadprůměrný blockbuster a jeden z nejhorších děl Harryho Pottera. Ještě, že tu máme třetí díl - Vězeň z Azkabanu. 7/10 ()

agamazx

tento HP je nahodou velmi kvalitny, a asi najlepsie prevedena kniha na film. Finale bolo perfektne. No zdrojovy material sam o sebe mi nie je az tak blizky ako pri ostatnych HP. Dynamika prevedena vyborne. Film zachovava fantasy atmosferu no s prkami komedie a dokonca aj trochu ide do horroru. ()

MatyRock

Upgrade ve všech směrech. Pořád nejde o nejlepší díl série, ale rozhodně převyšuje svého předchůdce. A tam kde jsem musel prvnímu dílu přidávat, tak ve dvojce nemusím. Triky se zlepšili díky navýšení rozpočtu. Finále díky tomu bylo velkolepější a větší. Příběh byl temnější a lépe zpracovaný. Ron dostal asi největší rozvoj své postavy a nejvíce baví. No prostě můžu dát 8/10 s čistým srdcem, bez toho, aniž bych filmu něco přidával. ()

Jurys

Oproti jedničce určitě zlepšení ve zpracování. Příběh je plynulejší a nemá tolik příběhových vad. Také herecké výkony mladých šly nahoru. Některé chyby stále přetrvávají, ale nejhorší část filmu je zaručeně finále s baziliškem. Za tohle spíš patří kritika trochu i Rowlingové, ale tady pořád stejně nechápu, jak 12letý Harry dokázal přežít útok takového monstra, navíc bez hůlky. Harry opravdu setřel výherní los se vším, co mu pomohlo. Chápu, že je to žánr fantazie, ale tohle bylo na mě trochu moc. Navíc bazilišek, který pachtí po krvi, nechá všechny své oběti ležet nedotknuté na zemi? Až tedy na ten konec pochvala za zlepšení, nejvíc jsem si užil kouzelnický duel, který byl rozhodně díky výkonu Rickmana a Branagha nejlepší částí filmu. ()

JC_Gucci

Druhý film z Harry Potterovské série patří k těm slabším. Hodně se v něm křičí, dělají srandovní obličeje a hlavně ze začátku to působí, jako nepovedená slapstick komedie. Po otevření komnaty film konečně chytí na chvíli napínavou atmosféru a vtáhne do děje, ale jednou za čas přinese nějaký trapný moment, který diváka zase vytrhne. Hudba se moc opakuje a místy působí až rušivě. Zatímco herecký výkon Emmy Watson a Toma Feltona jsou znatelně lepší, než v jedničce, Radcliffe v roli Harryho je skoro nesnesitelný. Kenneth Branagh v roli Lockhearta byl skvělý. Zatímco mám radost z používání praktickýh efektů, celková úroveň efektů je slabší, než v jedničce a ve filmu je pár efektově nepovedených scén. Prostředí a kulisy jsou nádherné a hlavní motivací se k filmu vrátit. Zato zvuková stránka je opravdu strašná. Od trapného humoru, jako prdnutí, když kouzelné auto vystřelí zavazadla ze svého kufru, až po to, že je všechno nesmyslně hlasité a vydává to úplně jiné zvuky, než by člověk čekal. Strom se směje, pavouci dupou, mřížka na odtoku v koupelně duní jak vrata od hangáru uprostřed jeskyně a otevírání tajného průchodu v koupelně starého hradu vydává stejný zvuk jako zavírání meditační místnosti Dartha Vadera ve Hvězdných válkách. ()

SimcaJB

Všichni mají rádi Harryho Pottera, a tak se všichni dívají na něj a chodí do kina. Tak jsem vyzkoušel i to, že jdu do kina i já. Nenechám si to ujít, když všichni chtějí do kina. A zrovna sestra má svátek, a tak si to nemůžu nechat ujít, když mi to rodiče zaplatí. A tak jsem šel s důvěrou, že mně to nic nestálo a že se kouknu na něco, co je pár dní po premiéře a vlastním i 1. díl.     Všichni mají rádi Harryho Pottera, a tak se všichni dívají na něj a chodí do kina. Tak jsem vyzkoušel i to, že jdu do kina  i já. Nenechám si to ujít, když všichni chtějí do kina. A zrovna sestra má svátek, a tak si to nemůžu nechat ujít, když mi to rodiče zaplatí. A tak jsem šel s důvěrou, že mně to nic nestálo a že se kouknu na něco, co je pár dní po premiéře a vlastním i 1. díl. Když vynechám všemožné reklamy na cigarety, na další produkty, ale tak nesmím zapomenout, na klip Madonny, který propagoval nový film Jamese Bonda. Bohužel nechápu, proč? Když Harry Potter je dětský film. Očekával jsem spíše reklamy na Pána Prstenů, ale bohužel TTT nebyl. Příběh druhého dílu Harry Pottera určitě každý zná, protože si ho všichni čtou, ale pro ty nezasvěcené trocha informací. Harry Potter je mladý kouzelník, který žije u svých příbuzných Dursleyových, ale každý školní rok odjíždí do Bra davické kouzelnické školy,kde ho čeká celý školní rok učení nových kouzel a čar. Všechno začíná, když před odhodem do školy Harryho navštíví domácí skřítek Dobby, který je uvřískaný a šíleně hlučný a Harrymu řekne, že se nesmí vrátit do Bradavic, že by tam byl ve smrtelném nebezpečí. Ztropí hluk a pár čertovin a Harry je zavřen do svého pokoje, kde ho zachrání bratří Weasleyové, včetně Rona, kamaráda Harryho. Zachránili ho sice, ale bohužel do Bradavic neodjeli vlakem, protože se nedostali před přepážku na nástupišti 9 3/4. Tak si museli vzít létající auto, kterým do Bradavic doletěli a bohužel rovnou narazili na Vrbu Mlátičku, která je značně poškodila. Ale do školy se dostali. Ale není všemu konec, poznají svého nového profesora proti černé magii - Zlatoslava Lockharta, který je pyšný a šíleně vyzdobený a vyumělkovaný. A začínají se stávat prapodivné věci. Harry slyší tajemný hlas, začínají se ze žáků stávat kameny. A jak tak to tak vypadá, pobyt v Bradavicích se stává prokletím a je možné, že škola v Bradavicích bude zavřená. Všichni, kdo už  knihu četli vědí, co následuje, a kdo to všechno způsobil, ale jednu věc by chtělo vyjasnit, Harry je sice mladý kluk, ale není už tak nezkušený, jak se zdá, má hodně štěstí, hodně svého skrytého umu, a tak jako vždy zvítězí ten nejlepší. Harry Potter II - tajemná komnata se už nedrží tak pečlivě knihy, jako první díl, a tak by se mnoho hnidopichů našlo mnoho věcí, které tomu filmu vytknou. Vynechané scény, vynechané postavy, rozdíly mezi knihou a filmem. Co například chybí ve filmu - kapitola Oslava úmrtí, kdy Skoro bezhlavý Nick oslavuje svoje duchovní zrození. Tahle scéna určitě by byla hezká. Možná na DVD bude, to se uvidí. Dále zkrátili či změnily některé scény s se starým Luciusem Malfroyem. Ale určitě scénáristé vědí, co dělají, a když sama J.K. Rowlingová sama ví, co může změnit oproti svým knihám. Když do filmu mluvila. A co herecké výkony. Harry Potter hrán Danielem Radcliffem je stále dosti prkenný, a bohužel v něm nevidím moc dobrého herce, o něco lepší je Rupert Grint v roli Rona, u něj je možná budoucnost, Hermiona Emmy Wa tsonové nedostala velký prostor, ale moc se mi tam líbila Přirovnal bych ji s Natálii Pothmanové. O rolích dospělých je dobré také zmínit. Každý ví, kolik nadsázky a kolik ironie je potřeba pro pořádný dětský film. Rozhodně vztah Zlatoslava Lockarta (Kenneth Branagh) a Severuse Snapeho (Alana Rickmana) je krásný. Branagh krásně se baví rozehráním své postavy a Rickman je slizký dost a moc. Nemluvě o Luciuse Malfoe (Jason Isaasc) který je krásný zlý a odporný. Škoda ale, že Richard Harris, tedy Brumbál, už umřel, bude opravdu těžké ho nahradit. Je otázkou kým. Na výběr jsou čarodějové z Pána Prstenů (Gandalf vrs. Saruman) nebo i Hammond z Jurského Parku. Je opravdovou otázkou, koho si vybere nový režisér Alfonso Cuarón (Mexická jízda). A jaký bude třetí díl? Harry Potter a vezeň z Azkabanu.  Celá recenze... () (menej) (viac)

Marvel urval další rekord

Marvel urval další rekord

23.10.2015

7 let, 12 filmů... 9 miliard dolarů. Marvelácký filmový vesmír je zjevením, které se momentálně snaží zkopírovat celý Hollywood. Každý chce mít svoji provázanou značku nehledě na to, jak velký to… (viac)