Harry Potter a Tajomná komnata

• Česko Harry Potter a Tajemná komnata (viac)

Harry Potter (Daniel Radcliffe) sa po prázdninách vracia do Bradavíc a nastupuje do druhého ročníka. A to i napriek varovaniu domáceho škriatka Dobbyho, podľa ktorého mu v Bradaviciach hrozí smrť. V škole kúziel a mágie sa však skutočne začnú diať čudné udalosti. Na stenách sa objavujú neznáme nápisy a niektorí študenti sú prepadávaní tajomným prízrakom. Čo s tým má spoločné Tajomná komnata? Stojí za spiknutím opäť Voldemort? Záhadu sa Harry vydáva rozlúštiť spoločne so svojimi priateľmi - Ronom (Rupert Grint) a Hermionou (Emma Watsonová). (TV Markíza)

adams89

Tajemná komnata splnila má očekávání tak z poloviny, za Kámenem mudrců u mně o nějakých těch pár procent zaostává. Asi jsem očekával možná až moc novinek, ale to bylo až na pár nových postav hodně bláhové. Akce a napětí oproti minulému dílu přibylo, zápletka mi už však přišla méně zajímavá. Nové postavy, jako třeba oplzlý Lucius Malfoy v podání Jasona Isaacse nebo Kenneth Branagh coby kouzelnická celebrita Zlatohlav Lockhart, mi to sice částečně vynahradili, pesto mi tu chybí takový ten 'potterovský' šmrnc z jedničky. Také jsem nedokázal vůbec překousnout toho otravného skřítka Dobyho, ta jeho přítomnost mě tedy hodně unavovala. Desetiletí diváci se určitě u filmu vyblbli více než já, o tom netřeba pochybovat. Neříkám, že jsem se u filmu nějak zvlášť nudil, přesto vidím Tajemnou komnatu jako nejslabší díl jinak skvělé série.60% ()

Samuel7

Tajemná komnata je přinejmenším stejně dobrá, jako Kámen mudrců. Atmosféra znatelně potemněla, naopak Rupert Grint s Emmou Watson oproti prvnímu dílu herecky ještě více září. Špatně se mi to říká, a jako malé dítě jsem to vůbec nevnímal, ale Radcliffe je opravdu místy prkenný, přesto si Harryho Pottera už navždy budu představovat jako jeho. Z vedlejších postav přibyl Jason Isaacs, jako Lucius Malfoy, který působí pyšně a snobsky, přesně tak, jak jsem si ho v knihách představoval.Triky se o trochu zlepšily, přesto to stále není žádný zázrak. Hudba je opět výborná, a ještě více umocňuje emoce, které jsou tu silnější než v Kameni mudrců. A právě konec, ve Velké síni je skutečně dojemný zážitek. Columbus druhý díl ságy Harryho Pottera zvládl na výbornou, a naprosto nesouhlasím s tvrzeními, že je to jen nudný řemeslník. Soundtrack: 8,0/10 ()

Mrkvič

Pořád je to hrozně dětinský. Pošťuchování, provokování a hádky jsou pro odrostlejší publikum těžko stravitelné. Po herecké stránce ale film nemá chybu a co se týká efektů a různých zajímavých nápadů a vychytávek, tak je to pastva pro oči (i slimáci). Columbus (nebo spíš scénáristé) si moc neporadil s rozsáhlostí knížky a některé důležité věci buď zapadly, nebo tam vůbec nejsou. ()

flawi.f

Tak tohle bylo lepší, dokonce mnohem lepší! Oproti minulému dílu je zde hned několik věcí, které stojí za to vyzdvihnout - počínaje temnou atmosférou, skvělými akčními scénami, konče neskutečnými výkony Jasona Isaacsa a Kennetha Branagha. A i když Dobby není po digitální stránce tak vyvedený jako Glum z Pána prstenů, tak stejně se na něj dalo koukat a moc mě bavil. Co se týče herců, tak dospělým hercům není co vytknout, navíc ten úžasný anglický přízvuk :-) jen s těmi dětskými mám problém. Rupert Grint a Emma Watson ještě budiž, ale Daniel Radcliffe? Ať se na mě nikdo nezlobí, ale ten kluk fakt hrát neumí (a bude hůř). Divákům, kterým na hereckých výkonech záleží, bude Radcliffovo (ne)hraní dojem z filmu hodně srážet. Jediný dětský herec, který má vyloženě talent, tak je Tom Felton. Troufnu si říct, že z dětských herců je tím nejlepším. Jinak je Tajemná komnata opět solidním rodinným filmem a myslím, že je dobře, že Columbus opustil post režiséra, protože on jako tvůrce převážně rodinných komedií se k Harrymu moc nehodí - ale to je jen můj skromný názor :-) ()

karlik4801

Tajemná komnata nabízí více méně tu samou podívanou jako Kámen mudrců. Fantasy stvoření a kouzelná zápletka. Tady už jsou ale o třídu lepší vizuální efekty, takže aspoň nějaký pokrok. A je to i větší drama, nepůsobí to jako pohádka, ale jako drsnější dobrodružné fantasy. ()

Dado

Tím tvorcov sa po roku stretol prakticky v nezmenenej podobe a tak sa ani štýl, akým bol ďalší príbeh Harryho Pottera vyrozprávaný, radikálne nezmenil. Opäť je to nezabudnuteľný zážitok pre fanúšikov a určite nadpriemerné fantasy pre ostatných divákov. Keby však bolo predsa len potrebné vytiahnuť niečo, čím sa Tajomná komnata odlišovala od svojho predchodcu, tak by to bola asi o niečo temnejšia atmosféra a ešte dramatickejšie vyvrcholenie. Možno práve tieto faktory sú dôvodom, prečo mi Tajomná komnata prirástla k srdcu ešte o trošičku viac než prvý diel. (85%) ()

JimmyII

Mytologie světa HP se v druhém díle rozjíždí, s čímž přibývá temnější atmosféra, ale i spousta povedených detailů, postav, kreatur apod. Prohlubují se vztahy, Radcliffe se pomalu rozehrává a tříbí se charaktery postav a jejich vzájemné vztahy. ()

Mirokukii

Reakce Hermiony, na konci filmu, po Brumbálově prohlášení je zkrátka kouzelná :-) Jinak se mi moc líbí temná stránka příběhu a samozřejmě soundtrack. ()

Ryuuhei

Oproti pohádkovému prvnímu dílu je tohle takový krůček vpřed. Už jen proto, že děj točící se okolo Baziliška je temný až až. Taky je to první díl ze série, na kterým jsem kdy byl v kině a který mě naplno uvrtal do tohoto fandomu. Jinak samozřejmě skvělé a i když se nejedná o můj nejoblíbenější díl ze série, hodnotím jej stejně, jako ty ostatní. 95% ()

Lachtaan

S jedničkou vlastně asi jediná ze všech částí veleslavné kouzelnické série, která se dá považovat za ryze rodinný film bez silnějšího nátlaku na temnou stranu příběhu, který už v díle následujícím může menší diváky docela děsit (mluvím z vlastní zkušenosti, když jsem Vězně z Azkabanu viděl napoprvé asi v 8 letech). Jinak Tajemná komnata je pro mě z hlediska kvality a nostalgie asi nejméně hodnotným příběhem z Potterovské ságy, obsahuje nejhorší, i když skvěle zahranou roli Kennetha Branagha (tím nejhorší myslím slizkého Zlatoslava Lockharta), otravnou Uršulu a přihlouplý famfrpál, který začal mít ty grády až v dílech navazujících, kde už není dětskou podívanou. ()

Sfinkter

Tajemná komnata aneb čekání na baziliška, závěrečný souboj není určen pro dětské publikum. Zapamatovatelní jsou hlavně pavouci a vřískající kořeny mandragory. ()

lennyd

Harry Potter by měl jít druhým rokem studovat do Bradavic, ale všichni se tomu snaží co můžou zabránit. Ať už jde o divného skřítka Dobbyho, který se snaží Harryho odvrátit co může, nebo rodinu strýce Vernona. S pomocí Weaselových se Harrymu podaaří utéct z domu, a přes malou zastávku v Přičné ulici je znovu na nástupišti. Ale i zde je něco špatně, a s Ronem se nemohou dostat na nástupiště 9 a 3/4. Po dalších trampotách se konečně dostávají do Bradavic, kde mají hned od začátku průšvih. Navíc se setkávají s novým učitelem ochrany proti černé magii Gilderoy Lockhartetm a otcem Draca Malfoye Luciusem.. Kromě normální výuky "opět" zjišťují, že není všechno tak jak má být, a někdo otevřel Tajemnou komnatu a vypustil do školy "příšeru". Až celkové situaci ve škole padnou za oběť i Brumbál a Hagrid, musí Harry situaci objasnit a školu zachránit... O trochu temnější než první díl (no chvílema i o dost - pavoučí scéna v Temném lese, brrr), ale jinak jde více méně o to stejné. Přijezd do Bradavic, chvilka vyučování, záhadná zápletka, konec.. I přesto je slast se na film dívat, triky jsou dokonalé, hudba Johna Williams perfektní, mňam... A k probíhajícím hádkám zda byl lepší Kenneth Branagh alias Gilderoy Lockhart nebo Jason Isaacs alias Lucius Malfoy, tak každopádně Lucius Malfoy... Jeho "namyšlenost" by mohla soupeřit s Agentem Smithem či Elrondem Hugo Weavinga :) ()

uhlajz

Jednoznačně lepší než první díl. Zatímco první díl byl hlavně zaměřen na mladé publikum, tento díl už pomalu nabírá směr pro širší veřejnost. J.K. Rowling se také díl od dílu zlepšovala a prakticky celá sága postupně vrcholí. Jelikož první díly měly v knižní podobě malý počet stránek, nebylo rovněž problematické téměř vše podstatné z knihy převést na plátno. ()

Raven0

Ten had na konci byl fajn. Ale to je tak všechno. Tahleta zábava pro děti mě opravdu nebere, škoda že mám kolem sebe spoustu takových, kterým se to líbí a tak musím jednou za čas nějakou tu hodinku přetrpět. Jen doufám, že těch dílů nebude moc... ()

xerno

Tady bych viděl Klady i zápory, ne, jako u jedničky. Za výbornou bych hodnotil, že se tvůrci více drželi předlohy a efekty byly lépe zpracované, ovšem co u tohoto bylo fakt špatný, spíš naprosto hrozný - bylo to dětinský, a to je co říct. Myslim, že to je jeden z dílů, které se mi nejméně líbí... ()

Zdeňka

V řežisérském křesle stále sedí Chris Columbus, se kterým jsem byla už v prvním dílu velmi spokojená. To on právě umí výborně zachytit to kouzlo knihy na plátno! ()

uiu

Druhý díl Harryho Pottera přináší narozdíl od toho prvního více akce (a zvláštních efektů). V roce vzniku se hodně propíral skřítek Dobby a jeho konkurent Glum z Pána prstenů (který vypadá realističtěji je asi každému jasné). Z těch prvních "naivních" dílů je Tajemná komnata jeden z těch lepších. Přináší odhalování starého tajemství a dokáže diváka vtáhnout do děje. Knížka není nijak tlustá, takže se děj podařilo nacpat i do filmu, aniž by museli osekávat kostru příběhu. Když jsem dala Kámenu mudrců 3*, Tajemné komnatě musím dát 4*, neboť to jsou nebe a dudy, i když je ten rozdíl pro laika téměř nepatrný. ()

Marvel urval další rekord

Marvel urval další rekord

23.10.2015

7 let, 12 filmů... 9 miliard dolarů. Marvelácký filmový vesmír je zjevením, které se momentálně snaží zkopírovat celý Hollywood. Každý chce mít svoji provázanou značku nehledě na to, jak velký to… (viac)