Harry Potter a Tajomná komnata

• Česko Harry Potter a Tajemná komnata (viac)

Harry Potter (Daniel Radcliffe) sa po prázdninách vracia do Bradavíc a nastupuje do druhého ročníka. A to i napriek varovaniu domáceho škriatka Dobbyho, podľa ktorého mu v Bradaviciach hrozí smrť. V škole kúziel a mágie sa však skutočne začnú diať čudné udalosti. Na stenách sa objavujú neznáme nápisy a niektorí študenti sú prepadávaní tajomným prízrakom. Čo s tým má spoločné Tajomná komnata? Stojí za spiknutím opäť Voldemort? Záhadu sa Harry vydáva rozlúštiť spoločne so svojimi priateľmi - Ronom (Rupert Grint) a Hermionou (Emma Watsonová). (TV Markíza)

blackrain

Druhé setkání s Potterovic klukem dopadlo více než výtečně. Obdivuju fantazii paní J.K. Rowlingové, protože rozpoutala novou vlanu fenoménu a divokou mánii, která zachvátila celý svět. Já filmu nemám co vytýkat. Asi bych jenom a jenom chválila. Harry Potter mi prostě přirostl k srdci. Nemám, co bych jiného dodala. ()

gogos

Vizuálně zdařilý, hudebně výborně podkreslený, dobře odvyprávěný děj, který chytne, pobaví, a nepustí. Druhý Harry je lepší, nežli první, možná určen spíše odrostlejšímu publiku, ale několika věcmi se zbytečně sráží. Postava malého fotografa mi neuvěřitelně brnkala na nervy, několik závěrečných klišé řečí taky nepřidalo a Dobby až moc připomíná Gluma. Bez těchto zbytečných vad by druhý Harry mohl aspirovat i na pět hvězd, takhle to vidím "pouze" na 4*. ()

kaylin

Ten pohádkový look prvních dvou filmů mi sedí, stejně jako mi sedí u prvních dvou knih. Takovou podobu by mohla mít moderní pohádka, kterou vlastně "Harry Potter", než se z něj stal thriller pro náctileté, vlastně je. Chris Columbus ničím nepřekvapí, jede si to svoje, ale stačí to. Je ale vidět, že pro další filmy tohle byl rozjezd naprosto jiným směrem a hodně se pak změnilo. ()

IllIlIlIIl

Tento v pořadí druhý díl rozhodně překonal předcházející. Film už působí ne tak pohádkově, ale začíná ,,dorůstat,, , stejně jako samotný H.Potter, do velikosti, kdy dokáže zkombinovat fantasy-pohádkově-mysteriózní prvky. Příběh začíná být poutavější a prokombinovanější. Na škodu je příliš dlouhá stopáž, která nabízí nudné části filmu. ()

movieband

Temný, vtipný a napínavý. Tenhle díl sem jako malý zbožňoval i když jsem se ho na poprvé bál. Hudba je tu na výbornou a Bazilišek výtečně udělaný a rozhodně se myslím, že je lepší než první díl. Rád se k němu vracím jako ke knížce i k filmu. ()

Neffy

Fenomén HP mě dostal o trochu později než ostatní. Knížky jsem začala číst až na základě shlédnutí prvního dílu. Na druhý díl jsem již šla do kina. Nakonec jsem kouzlu HP propadla a stala se další fanynkou malého kouzelníka. První dva díly jsou vyloženě pohádka. Krásný úvod do magického světa, který následně v dalších dílech poznáváme z temnější a temnější stránky. ()

slunicko2

Dobby has come to warn you, sir - Druhá část komentáře. 1) Nejdelší film série (má minimálně o 40 minut více, než by bylo zapotřebí) "hororovatí" tempem, které předjímá budoucí nepěkný osud dalších dílů. Zatím to ještě jde, i když například lesní výlet za pavouky musí pocuchat nejednu dětskou duši. Follow the spiders._____ 2) Na rozdíl od některých komentátorů se domnívám, že to nejzajímavější, možná jediné skutečně zajímavé, je kouzelnický svět, jak je vytvořen, jak vypadá, jak funguje, a ne nějaké honičky s baziliškem či pavouky. Prostředí už, bohužel, částečně známe, ale stále ještě k nám pronikají nové jevy, postavy, předměty ve škole, nová kouzla a nové informace. What exactly is the function of a rubber duck?_____ 3) Z herců mě zaujal, jak jinak, 24letý Christian Coulson (Tom Raddle) a fakt, že žákyni Ufňukanou Uršulu (Moaning Myrtle) hraje 37letá (!) Shirley Hendersonová._____ 4) Jazykový koutek. Harry rides a broomstick a cestuje letaxem (by Floo Powder). Může dostat i huláka (howler) jako nebohý Ron. Nosí his invisibility cloak a připravuje mnoholičný lektvar (Polyjuice Potion). Třídou poletují cornwallští rarachové (Cornish blue pixies), zatímco před školou číhá vrba mlátička (Whomping Willow). Co nekoupíš v Londýně v Příčné ulici (Diagon Alley), najdeš v ulici Obrtlé (Knockturn Alley). Pak jsou tu mandragory (mandrakes), Putinovi podobný domácí skřítek (house-elf) Dobby (Master has given Dobby a sock!) a samozřejmě stále nečistokrevná šmejdka (mudblood) Hermiona._____ Objevují se noví profesoři: Pomona Sproutová, head of Hufflepuff House učí o bylinách (Herbology), Zlatoslav (Gilderoy) Lockhart učí Obranu proti černé magii a zahlédneme ve flashbacku i Armanda Dippeta, bývalého ředitele Bradavic._____ Nové předměty ve škole: Herbology Class, Transfiguration Class, The Duelling Club. 5) Triky a animace a další podobná kouzla se mi velmi líbily...až na příšernou létající fordku Anglii. Připadal jsem si jako v sequelu Létajícího Čestmíra._____ 6) Kapka moudrosti: It is not our abilities that show what we truly are. It is our choices. ()

MATADOR

O malinký chloupek lepší pokračování, než-li původní snímek. Tak nějak pořád je to pro malé, ale dá se na to hezky koukat. Nějaký pokrok je znát a to se také odvíjí na kvalitě snímku. Ale nemuselo by to býti tak roztahané :-) ()

stration

Trochu lepší a odvážnější než první díl, ale pořád příliš sterilní a jakože dokonalé. Columbus se bojí riskovat a udělat chybu. Neudělal, ale opět nějak neoslnil (narozdíl od Kennetha Branagha :-) ). ()

PogoJoe

3.5/5 || Slabší než úvodní díl série. Místy se film vleče, zkrátil bych ho ještě tak aspoň o 20 minut - některéscény byly zbytečně navíc či šli natočit svižněji. Filmu chybí větší tempo. || Režie: ***, Scénář: ***, Herci: ****, Hudba: **, Efekty/Výprava: *****, Kamera: **** ()

L_O_U_S

Oproti prvnímu dílu přibylo akce a napětí. Stále jsou to však ty prosluněné Bradavice s vzorně sestřiženými trávníky, na které pozdější režiséři zanevřeli. Hudba Johna Williamse je opět skvělá a neliší se od prvního dílu, vyzdvihnout bych však chtěl téma profesora Lockharta, které skvěle vystihuje atmosféru, jež kolem sebe tento „hrdina“ šíří. Mojí oblíbenou postavou je zde ctižádostivý záporák Tom Raddle (Christian Coulson), k čemuž přispívá dabing Matěje Hádka. Vůbec, celý dabing potterovské série je velmi dobrý. „Vidělo vás nejméně sedm mudlů!“ (2.) ()

kajas

Z Columbusových filmů mám "Tajemnou komnatu" o trochu radši než "Kámen mudrců". S představitelem hlavní role nemám nejmenší problém, vždyť přesně takhle bych si Harryho při čtení knih představovala, kdybych předem neviděla filmy. Velmi jsem si oblíbila skřítka Dobbyho i Zlatoslava Lockharta. Nu, vychází mi z toho všeho příjemná podívaná, která nejen že při vysoké stopáži rychle utíká, ale hlavně potěší i mladší z nás. ()

higuain

Jestli byly Columbusovy díly Harryho Pottera v rámci série něčím výjimečné, tak ve vyobrazení prostředí kouzelnického světa. Nejdřív to byly Bradavice, v Tajemné komnatě k tomu přibylo dokonalé Doupě, i když se tam Harry vlastně ani moc neohřeje. Oproti jednotce o něco slabší a s předlohou tak 50/50. ()

Aleee89

Dvojka se mi líbila rozhodně více než jednička, byla taková akčnější, zajímavější, snad i dojemnější. Pořád jsem ji však vnímala jako pohádku. Lví podíl na mém vcelku příznivém hodnocení má nostalgie. Dnes bych druhého Pottera hodnotila asi trochu přísněji, avšak pozitivní vzpomínky jsou pozitivní vzpomínky. Podívat se znovu? Na to prozatím nemám odvahu. ()

marleyy

70% Kino. Druhý díl, jak předloha tak film, se mi jeví jako nejslabší. Hlavně po stránce příběhové , která se mi po prvním díle trochu stagnuje. Ale v rámci žánru je to ovšem povedný kus. Líbil se mi dobře udělaný bazilišek a povedené výkony K.Branagha (Zlatoslav Lockhart) a J. Isaacse (Lucius Malfoy). ()

Marvel urval další rekord

Marvel urval další rekord

23.10.2015

7 let, 12 filmů... 9 miliard dolarů. Marvelácký filmový vesmír je zjevením, které se momentálně snaží zkopírovat celý Hollywood. Každý chce mít svoji provázanou značku nehledě na to, jak velký to… (viac)