Harry Potter a Tajomná komnata

• Česko Harry Potter a Tajemná komnata (viac)

Harry Potter (Daniel Radcliffe) sa po prázdninách vracia do Bradavíc a nastupuje do druhého ročníka. A to i napriek varovaniu domáceho škriatka Dobbyho, podľa ktorého mu v Bradaviciach hrozí smrť. V škole kúziel a mágie sa však skutočne začnú diať čudné udalosti. Na stenách sa objavujú neznáme nápisy a niektorí študenti sú prepadávaní tajomným prízrakom. Čo s tým má spoločné Tajomná komnata? Stojí za spiknutím opäť Voldemort? Záhadu sa Harry vydáva rozlúštiť spoločne so svojimi priateľmi - Ronom (Rupert Grint) a Hermionou (Emma Watsonová). (TV Markíza)

Kanibal

Oproti jedničce se setkáváme spíše s hororovým výrazem, malé dítě bych na Tajemnou komnatu rozhodně nebral. Jediné, co mi na filmu vadilo, byl hlavní představitel, ale zvykám si... ()

misstake

Ať Chris Columbus kouzlí sebevíc, tak kouzlo knihy se mu stejně vytrácí a i přesto, že četné části knihy, snad celé kapitoly vynechá, tak se neubrání tomu, aby byl jeho film rozvleklý a místy nudil. Jinak se nám trochu přitemňuje, přibývá pavouků a producenty naštěstí napadne, že na příští díl si vyměníme režiséra... ()

Rudinsky

Čo sa týka Potterovskej ságy, má na filmovom spracovaní hlavne veľký vplyv najhlavnejší konzultant, samotná Rowlingová. Druhá časť je oproti prvej strašidelnejšia, a aj vcelku vtipná vďaka niektorým protagonistom. Jedna z ďalších vydarených adaptácii. ()

martinez.

Za mlada, v době vydání, jsem neskutečně žral oba dva Columbusovy díly a byl jsem rád, že se do filmu dostalo skoro vše z knihy, protože ta byla krátká a film dlouhý (to mi dnes chybí v posledních dílech), ale dnes už mám radši Cuarónovy nebo Yatesovy díly, protože toto přece jenom znaivnělo a připadne mi to jako pohádka pro děti, dřív jsem během strašidelné hudby a krvavých nápisů na zdech umíral, teď se nudím, Tajemná komnata je na tom o něco líp než Kámen mudrců, a proto má i o hvězdičku vyšší hodnocení. K slabší vyspělosti obsahu je přímo úměrné i provedení, někdy se dost neohrabaně skáče z jedné scénky na druhou a působí to nekomplexně apod. Ale efekty jsou pěkné, např. skřítek Dobby v tomto překonává i o tři roky mladšího pana Hydea z Van Helsinga nebo krále Škorpiona z Mumie se vrací, hudba je stejně magická jako v jedničce, herci fajn, potěší odborník na Shakespeara Kenneth Branagh, výprava a kulisy hradu opět krásné. ()

see_sawandrew

Ačkoli je druhý díl stále výhradně pro děti, je mnohem tajemnější a strašidelnější než jednička (že by předzvěst dalších dílů?). Knižní předloha je poměrně slabá, a tak je Tajemná komnata možná jediným potterovským filmem, který knihu předčil. Režie Chrise Columbuse mi prostě vyhovuje - pojal Harryho Pottera zkrátka pohádkově a přesto velmi akčně, jak dokazuje mnoho scén. Zároveň je druhý díl tím posledním, kde Brumbála ztvárnil Richard Harris... naštěstí jeho nástupce Michael Gambon se role bradavického ředitele zhostil stejně dobře. 75% ()

Torimmer

Stále ještě dětský film. Ale atmosféra už je nejen pohádková, ale taky z části temná. Přesto je to od prvního dílu celkem malý posun v celkovém zpracování filmu. ()

Ragdoll

I druhá část Columbovy práce sklidila očekávané ovace, ale pokud je dobrá knižní předloha a režisér se jí drží jako klíště, je celkem lehké vyjít s dobrým výsledkem. Pětihvězdičkové hodnocení u prvního dílu má větší váhu než tohle, i přesto však patří do skupiny silně nadprůměrných výkonů, o tom žádná. Přidání trochy strašidelné a pro někoho bojácného místy i hororové atmosféry byl chytrý tah, pointa tohoto dílu mi přišla o dost lepší a vizuální zpracování taktéž. Jinak herecké výkony a Williamsova hudba byla na stejné úrovni (aby ne) a famfrpálové utkání o dost delší a působivější a profesor Lockhart byl jednoznačně nejlepší učitel obrany proti černé magii, jakého Bradavice za svou dlouhou dobu existence zažily. 85%. ()

Nemik96

Stejně dobré jako první díl jen se nam poměrně přitemnilo. Tajemnou komnatu bych rozhodně dětem nepouštěl, až uvidíte setkání Harryho s Baziliškem pochopíte. Za mě 4****. ()

adam9

Tajemná komnata je společně s Relikvií smrti part II mou nejoblíbenější. Zatímco Relikvie je úchvatným epickým zakončením tzv. druhé fáze, když už HP a spol. nejsou děti, tak právě Komnata je u mně vrcholem té první. Díl si mě získal jak po stránce příběhové - Voldemortův brilantní pokus o návrat skrze svou pravou identitu, tak i po stránce dramatické - napětí a lehká strašidelnost za doprovodu famózní hudby. A také vlastně po stránce jednotlivých malých detailů a aspektů - ať už se jedná o létající auto, Mlátičku, Dobbyho, profesora Lockharta nebo Fénixe. ()

Zagros

Druhý díl se snažil přidat na rychlosti, na vtipu a na napětí a ubrat na naivitě. Dle záměru tvůrců se to povedlo, ale mně se změna moc nelíbila. Film se z příjemné pohádky pozměnil, naštěstí jenom lehce a atmosféra zůstala zachována. Tři hvězdičky si s přehledem zaslouží a já se už těším, kam se celá série bude dále vyvíjet. ()

iXtr3m3

Slušné "rozširovanie" svojho univerza v stále detskom tóne, keďže hrdinami sú stále len "malé" deti. Ale tá dĺžka sa mi zdala zbytočne natiahnutá. Teda ja som to vtedy zvládol, ale byť dieťa, tak asi neobsedím nielen na sedačke v kine, ale ani doma na gauči. ()

HiddenDragon

Druhy dil Pottera je urcite lepsi nez jednicka a jeden z mych oblibenych. Neni uz tolik detsky, je temnejsi, je tu hodne ruznych minizapletek a cele to ma jeste "detektivnejsi" styl nez "Kamen mudrcu". Hodne se to tentokrat toci kolem Hagrida, ale pozname blize i nektere studenty Zmijozelu. I Voldemort se vraci na scenu silnejsi a zakernejsi a i kdyz ho jeste nehraje Fiennes, stoji to za to. Poprve uz se objevi i naznak "nejzlejsiho" zaklinadla...aneb Avada... :-D Triky uz jsou taky slusne a vpodstate jen na malych pavouccich je hodne znat CG. Jedina diskutabilni vec, tezko rict zda klad ci negativum, je delka. I zakladni verze je dlouha, natoz pak [Extended], ktera je temer trihodinova. Nepridava sice vylozene "must see" sceny, ale musim rict, ze nejsou ani nijak rusive, jak to casto u director's cutu byva. Naopak celkem hezky doplnuji nektere momenty, vystrizene kvuli dynamicnosti deje z kinoverze, a po titulcich je take pridana jedna dotacka. Pokud teda vydrzite ty tri hodiny :) ()

Dánek

90% po druhém shlédnutí vylepšuju hodnocení na 5 hvězd. Film mě i po letech (rok 2021) fakt bavil. Ale pro děti už to moc není :) ()

sQelle

Věřím tomu, že kdyby tohle byl první díl, tak je vnímán daleko lépe. Filmaři se oklepali z chyb a efektů, které se jim nepodařilo vypiplat v prvním díle a příběh je stejně dobrý jako v prvním díle. A to je to největší zlo pro tento díl. Tajemná komnata je vlastně stejná jako Kámen mudrců, akorát v trošku jiných kulisách, místo kamene je deník, místo Quirella je Raddle a spousta dalších míst, kde se dvojka podobá s jedničkou. Tak nějak to pak dělá z druhého dílu jeden z nejhorších dílů z této série, ale zase to z toho nedělá špatný film. ()

Marvel urval další rekord

Marvel urval další rekord

23.10.2015

7 let, 12 filmů... 9 miliard dolarů. Marvelácký filmový vesmír je zjevením, které se momentálně snaží zkopírovat celý Hollywood. Každý chce mít svoji provázanou značku nehledě na to, jak velký to… (viac)