Neúspešný tridsaťročný boxer Rocky Balboa (Sylvester Stallone) pracuje ako výberca dlhov pre úžerníkov, boxuje v pouličných zápasoch a neúspešne sa dvorí Adrian (Talia Shire) - plachej predavačke v obchode so zvieratami. V čase, keď Rockyho vyhodí tréner z telocvične, pretože si myslí, že ako boxer premrhal svoj talent, sa vo Philadelphii konajú prípravy na boj o titul majstra sveta v ťažkej váhe. Keďže vyzývateľ zápasu sa zranil a nemôže nastúpiť, obhajca titulu Apollo Creed (Carl Weathers) vyhlási, že bude boxovať s ktorýmkoľvek pouličným boxerom, aby dokázal, že Amerika je krajinou, kde má každý šancu uspieť. A vyberie si Rockyho, ale len preto, že sa mu páči jeho prezývka Taliansky žrebec, čo sľubuje dobrú publicitu. Začína sa neľútostný tréning, ktorým sa Rocky postupne dostáva do fyzickej aj psychickej kondície a zápas, ktorý mal byť len show ako pre divákov, tak aj pre Apolla, sa môže začať. (TV Markíza)

VincK

Legenda mezi filmy, která člověku pokaždé dodá velkou dávku motivace a odhodlání. Tato šestidílná sága zůstane v mém filmovém srdci navždy na předních příčkách. ()

martins

Příběh Rocky Balboa, kterého si s chutí zahrál Sly, který trval na tom, že to bude hrát, rozhodně patří k tomu nejlepšímu, co Stallone během kariéry natočil, dokonce i my v ČSSR jsme měli možnost oficiálně sledovat film v roce 1980 v kinech. ()

Marty_cz

Odstartování jedny z nejúspěšnějších Sylvestrových filmů. Už je tomu přes 35 let kdy se na plátně objevil tenhle film a s tím jak přišel tenhle film a objevil se na plátně, tak přišla řada lidí, kteří se tenhle film ihned oblíbili a stali se vášnivými fanoušky nejen Sylvestra, ale i Rockyho a tenhle fakt odstartoval to, že se Sylvestr ukázal jako nesmírně nadaný a produktivní dá se říct, že to začalo právě tady v roce 1976 Rockym a v současné době končí Expendables 3 (2014) a věřím, že nekončí, že tohle bude ještě dlouhá cesta s tak dobrými filmy co Sylvestr vymýšlí jen tak dál! :)) ()

gefr

Filmy ze sportovního prostředí mě nikdy nijak nebrali, ovšem Rocky je svět sám o sobě. Perfektní drama co vás nacucne a nepustí. Stalloneho životní role. ()

lobo87

Legenda medzi legendami. Kultový film s nesmrteľným hrdinom. Sylvester Stallone a jeho Rocky Balboa sa nezmazateľne zapísal týmto filmom do dejín kinematografie a vytvoril svoju najlepšiu postavu. Možno najlepší športový film vôbec. Skvelé dialógy, ktoré pôsobili úplne reálne. Tento film je vo svojej podstate veľmi skromný a nenápadný. Žiadne bombastické scény, len človek, ktorý sa vzoprie svojmu osudu. Tento film by mali púšťať (spolu so skvelou hudbou) na motivačných seminároch, pretože tu je všetko - vôľa, odhodlanie, prekonanie seba samého. American Dream v najčistejšej podobe... 85% ()

Dann27

Pohádka o boxerovi, který se vypracuje z obyčejného outsidera, se kterým se život příliš nemazlí, na hrdinu, který vydrží všechna kola v ringu s mistrem světa v těžké váze. Italský hřebec Sylvester Stallone si tímto snímkem otevřel cestu do Hollywoodu a stala se z něj filmová hvězda. Kombinace výborného dramatu z boxerského ringu spolu s nepřekonatelnou hudbou Billa Contiho vytvořila lahodný koktejl, za který film obdržel 3 Oskary. ()

jack_scott

Kvůlio slabé první polovině, která je fakt nezáživná a nudná, bych řekl, že je film hodně přeceněný. Film je od cca půlky lepší a lepší, ale tři hvězdičky jsou fakt maximum. *** a 70% maximálně. ()

bubazx

Příběh o outsiderovi z Philladelphie, který díky boxu překonal sám sebe. Sylvester Stallone ve své nejslavnější roli. Pro mě srdcová záležitost. Nesmím zapomenout na úžasnou hudbu Bila Contiho. Skladba Gonna Fly Now vás vystřelí na schody, kde Rocky začíná a končí svůj trénink. ()

swinevenca

Rocky Balboa neměl v žebříčku mých dětských hrdinů daleko na špici, ale zatímco třeba Vinnetou se tam drží, tenhle italský hřebec záčíná povážlivě napadat na přední nohu. Musí to být ten docela jímavý outsiderovský příběh, co Stallona katapultovalo k výšinám, protože kupa jednoduchých dialogů končících "víš jak, víš co, hn", ani herecký výkon nestojí v odborných kruzích za řeč, ten Oscar se dá pochopit leda jako jasnovidecká poklona za to, kolikrát se Rocky v budoucnu ještě vrátí. ()

blondboss

Ja osobne som fanúšik Ramba, ale musím uznať, že Rocky je jednoznačne životnou rolou Stalloneho a tá nominácia na Oskara nie je náhodou. Stallone sa do tejto roly naozaj dokázal vžiť s citom, nadšením a vášňou, čo je aj z filmu cítiť. Jedná sa naozaj o jeden z najinšpiratívnejších filmov a zrejme jednu z prvých úspešných športových drám. Kultová hudba a zaujímavé herecké výkony tento film predurčili k tomu, aby sa z toho stala legenda. Táto séria pre mňa nie je až tak zaujímavá ako niektoré iné, ale štyri hviezdičky si určite zaslúži. 75 % ()

vodkasesemte

Did you get the license number the truck that run overr your face? Let me do the figuring. Hes ina bad mood. So am I. You got heart, but you fight like a goddamn ape. You hang out with nice ppl, you get nice friends. You hang out with smart ppl, you get smart friends. You hang yout with yo-yo ppl, you get yo-yo friends. You see? Its simple mathematics. It aint justs Green (zranění). What about all the time Apollo invested? Five weeks just isnt enought time to get into shape. Shape nothing, man. They are afraid (přesně). They know everybody in the worlds gonna see this fight, and none of thems got prayer of whipin me. They are making excuses so they dont have to be the chump (vul) to get wipped in front of the whole civilized world. This is the land of opportunity. So AC on January 1st gives a local underdog fighter an opportunity (a já jak k tomu zápasu vubec došlo - vubec si to nepamatuju - 2009). Who discover America, Italian, right. Apollo Creed against Italian Stallion. Tímdle filmem Stallone vymetl Schwarzeneggerovi rybník. To by Terminátor, všechno, ale Rocky je legenda. Po těch všech Demolition Manech a Rambech opravdová vkusovka. A ted mi dochází, že byl natočen před nimi (1976). I hear things. A lot of canaries flying around the docks (si slíbil, že to nebudu přepisovat - zvl na týdle debilní klávesnici - Fujitsu). She aint retarded. Shes shy. Take her to the ZOO. I heard retards like the ZOO. You are still healthy person (s prostatou, muže bejt huř). Some guys, they just hate oyu for no reason. Theres no fooling around during training. I want to stay strong. Tak on ji obtáhl jo? Na prvním rande! Neřekli byste to do ní. Tichá voda břehy mele - to asi nebude to pravý přirovnání. Marciano had the same problem and this string cured it (balabce). If you can move and you can hit without breaking the string, you got balance. You become a very dangerous person. Women weaken legs. I really like this girl. Then let her train you! Že je to čurák s čoklem, to mi uplně vypadlo. Asi to měli za úkol propagovat od samýho začátku. You should call me first, leave message - a je tady, reportérka, černá gazela. Předtím tuk tuk na dveře číslo 2 (nvm). I dont owe you nothing. You are busted (nemohli počkat do svatby). You will be able to spit nails. Like a guy say, you are gonna eat lightning and you are gonna crap thunder. I trained to be fighter, not a billboard. Master of disaster. Undefeated in 46 fights. I have never seen a fighter that concerned about his hair. Ten zápas na konci je už jen taková nepatrná třešnička na dortu. ()

Dejf4

Vrchol a symbol sportovních dramat. Půlka úspěchu je hudba a zbytek "neherectví Sylvestera Stalloneho. Ta přirozenost celého filmu je neuvěřitelná. 10/10 ()

hematop92

Rány jsou od toho, aby ses odrazil. Nezáleží kolik ran dostaneš, ale kolik ran příjmeš. Zeleninu nesmíš dávat do lednice nebo brzy nebude čerstvá. Vrány přilétají k nám na podzim, protože to tak prostě dělají atd. atd. Hláškující Sylvestr o neduhách života se zvedá ze samého dna a dostává se postupně na vrchol, kdy svými činy vytváří kult a organizovanou skupinu trágedů na sociálních sítích, kdy sdílejí jednotlivé životní moudra a rady, jak efektivně bojovat se svým životem na hovno! Vezměte si půjčku na Kamali, zaplaťte si své sny a serte na to. Jo a jinak k filmu, tak děsná nuda. ()

AndrewNewman

Rockyho príprava a samotný zápas patria medzi to najlepšie, čo som v rámci žánru športových drám videl. Spolu so Sylvestrovým perfektným výkonom tvoria snáď základnú zložku filmov, ako sú Million Dollar Baby, Rivali a pod. Jednu hviezdu sťahujem za to, že film je spočiatku trošku nudný, drží ho pokope len neustále sústredený Stallone. Ale Rocky je jasná klasika, skvelý a perfektne motivačný film, ktorý musí nabudiť každého, kto ho aspoň raz videl. ()

shinbone

když se daří, tak je snadný bejt nad věcí, ale rocky je nad věcí když se nedaří, a to dělá frajera! rocky je normální lidskej hrdina s chybama, v boji s nejistym osudem. další díly jsou taky super, ale první má tenhle jedinečnej lůzrovskej rozměr. ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers