Neúspešný tridsaťročný boxer Rocky Balboa (Sylvester Stallone) pracuje ako výberca dlhov pre úžerníkov, boxuje v pouličných zápasoch a neúspešne sa dvorí Adrian (Talia Shire) - plachej predavačke v obchode so zvieratami. V čase, keď Rockyho vyhodí tréner z telocvične, pretože si myslí, že ako boxer premrhal svoj talent, sa vo Philadelphii konajú prípravy na boj o titul majstra sveta v ťažkej váhe. Keďže vyzývateľ zápasu sa zranil a nemôže nastúpiť, obhajca titulu Apollo Creed (Carl Weathers) vyhlási, že bude boxovať s ktorýmkoľvek pouličným boxerom, aby dokázal, že Amerika je krajinou, kde má každý šancu uspieť. A vyberie si Rockyho, ale len preto, že sa mu páči jeho prezývka Taliansky žrebec, čo sľubuje dobrú publicitu. Začína sa neľútostný tréning, ktorým sa Rocky postupne dostáva do fyzickej aj psychickej kondície a zápas, ktorý mal byť len show ako pre divákov, tak aj pre Apolla, sa môže začať. (TV Markíza)

Arx

Dokonalý kultovní snímek z prostředí boxu, který vynesl Sylvestera Stallonea mezi jednoho z největších holywoodských hvězd. Nepřekonaný boxerský klenot se skvělým hudebním doprovodem. ()

Skejpr

Sylvester Stallone - scénárista si napsal roli, kterou Sylvester Stallone - herec zvládá zahrát zcelabez problému. Bohužel... poněkud pomalejší Rocky Balboa občas vede dlouhé plky o ničem a film je díky tomu velmi často nudný. Toto na druhou stranu vynahrazuje velmi dobře napsaná a výborně zahraná romantická linka, která je asi tím nejkrásnějším, co může Rocky nabídnout. Závěrečný zápas je velmi napínavý, přesvědčivý a nakonec film zachraňuje na 4 hvězdy. ()

Shit

Sylvester Stallone zahral tupyho boxera tak skvele, ze by nikdo neuveril ze umi psat natoz ze napsal scenar je to proste nejlepsi film Sylvestera Stalloneho, vys uz se za tech skoro 30 let nedostal ()

Morien

(1001) Já brečela jako miminko, ale ne u konce, nýbrž u té scény, kde Rocky huláká na celý barák na toho stařečka, co se mu přišel nabídnout jako manažer. Opravdický konec je trošku unavený a jako kdyby z nedostatku času už nedodělaný, ale ne zas tolik, aby mi to nějak vadilo. Neexistuje možnost, že by nějaký další "díl" byl lepší než tohle nebo mohl ještě něco dalšího k tématu říct, nebo si to alespoň nedovedu představit. Vždyť to je film jak z nové vlny, málo slov, emoce, až na dřeň odhalené lidství, abych citovala Comeback. No sakra. ()

gudaulin

Nekomplikovaný hrdina neochvějně kráčící za splněním svého amerického snu s přiměřenou dávkou žánrových klišé, potu, krve a snadno předvídatelného finále. O reálných filmových kvalitách Rockyho myslím dobře vypovídají komentáře Tosima a Isherwooda. Když k tomu připočtete, že k hereckému umění Sylvestera Stalloneho, jak to jen diplomaticky říci, jsem dejme tomu rezervovaný a že opravdu nemám rád box jako sport a zábavu (kdybych si měl vybrat za společníka u večeře MikeTysona nebo Hannibala Lectera, bez váhání bych pozval toho druhého), pak bych jen s největšími potížemi hledal důvod, proč dát víc než 2*. Takže pro mě celkový dojem 45 %. ()

choze

Sportovní pohádka v sedmdesátkově špinavých městských kulisách a ultimátní feel good movie, v němž nejsympatičtější filmový outsider z ulice získá lásku, odemkne vlastní talent a vybojuje si v boxerském ringu svůj americký sen, zatímco jeho duchovní otec a představitel, jakýsi nýmand s podivným jménem Sylvester Stallone, se díky tomu ve skutečném světě stane přes noc hollywoodskou superstar. Rocky je Sly a Sly je Rocky a kdo u nejkatarznějšího konce všech dob nebrečel jako želva, neaplaudoval nebo nevyskočil a neboxoval do vzduchu, ten předchozích 115 minut buď prochrápal nebo nemá srdce. Boj sám se sebou, problematický vztah s otcovským trenérem Mickem i nejlepším kámošem a buranátorem Pauliem, romantická linka s ultraplachou Adrian… a neskutečně strhující a dojemná hudba Billa Contiho. ()

Sarkastic

„Apollo Creed se utká s Italským hřebcem. To zní jak nějaký velkofilm.“ Tak předně, u mě jako jednoho z nemnoha zcela odpadá nostalgie. K tomu se ještě před projekcí přidal značný despekt z toho až podezřele vysokého hodnocení. No a přesně jak jsem čekal, Rocky…ne, koukal jsem jak sůva z nudlí, film mě hodně mile překvapil! Především by mě nenapadlo, že budu Rockymu tak moc fandit (získal si mě už želvičkami, liška podšitá) a hlavně se bavit. Je to fakt „sympoš“ a snad ani nejde si ho neoblíbit. K čemuž napomohla i fungující (!) romantika. Ty jejich nesmělé, nemotorné chvilky, všechna ta rozpačitá snaha o kontakt korunovaná zvaním do bytu… působilo to na mě mile přirozeně. No a samozřejmě jsem se pak bavil i tím samotným tréninkem a následným zápasem, který kupodivu nebyl tak moc přepálený, jak jsem čekal. A konec? Žádné skřípání zubů se opět překvapivě nekonalo. Hodnotím solidními 4*, minimálně druhý díl dám též. „To je skvělý, Apollo. Je to velmi americký.“ - „Ne, Jergensi. Je to velmi chytrý.“ ()

Dudek

První Rocky je povedeným filmem o splnění velkého snu, jenže ještě než vůbec dojde k tomu velkému finále, musíme se prokousat snímkem plným patosu. Vlastně celá první polovina je naprosto o ničem, i když nemá cenu předstírat že není pro snímek samotný podstatná. Nejdříve se seznámíme s hlavními hrdiny, jejich denním režimem a na konci také pochopíme po čem vlastně touží. Všichni se navzájem seznamují, hádají a opět dávají dohromady, aby se nakonec ukázalo, že jen všichni spolu dokáží být tou pravou podporou. Pak přijde ta druhá část, jež je mnohem zajímavější. Hlavní hrdina se připravuje na svůj životní boj, a ačkoli čím dál méně věří svému konečnému úspěchu, doufá v alespoň malé naplnění svého mladého snu. Celkově se dá říct, že tvůrci neustále nastavovali a protahovali příběh, který mohl skončit o notnou chvíli dříve, ale na druhou stranu se jich musím zastat, tahle nastavovaná kaše mi ještě chutnala. 80% ()

Gilmour93

Země neomezených možností otevře svou náruč i omezenému člověku a ani nemusíte vidět trenky Apollo Creeda, aby vám bylo jasné, o jaké zemi se bavíme.. Stalloneho kariérový jackpot, u kterého naprosto chápu jeho popularitu (Gonna Fly Now dokáže divy) a oceňuji přímočarost, s kterou se zhostil vzestupu prosté Popelky s Jižní tlapou, ale mě to Hřebcovo courání s iritující řečí těla mezi tělocvičnou, zverimexem a milostným tápáním, zakončené nenápaditě natočeným zápasem mužů, které před 15. kolem napadl roj včel, nikdy moc nebralo. A že to v ´76 bylo lepší než Taxikář? To mluvíte ke mně..? ()

Lynn

Na tomhle kultovním boxerském filmu oceňuji zejména tři věci : zde ještě dobré herectví Sylvestra Stalloneho + jeho schopnost napsta dobrý příběh + netypický konec (očekávala jsem, že podle zaběhnutého klišé hlavní hrdina rozhodující zápas vyhraje a čekalo mě velmi milé překvapení v podobě realistického konce, kdy vyhrál šampion). Jediné co bych vytkla, je kamera - nějak mi prostě nesedne tenhle styl sedmdesátých let. Jsem asi divák trochu rozmazlený současnými filmy s "čistou, vymydlenou" kamerou. A pak mi přijde trochu přetažený ústřední hudební glorifikující motiv. Ale jinak se Rocky I moc povedl a právem je to dnes taky klasika. ()

Aluska88

Tento film na mě zapůsobil velmi podobně jako Rambo. Představovala jsem si nabušeného Sylvestra, kterak od začátku do konce bude tvrdě makat na tom, aby se stal šampiónem a našlapanou podívanou v průběhu celého filmu. Rocky se zde nevyjevil, podobně, jako v Rambovi, tak tvrdou postavou, jak jsem očekávala. Víceméně celá hodina a půl je věnována vztahu s nemluvnou, šedou myškou ze zverimexu, v podání Talii Shire, kterou Sly neustále snaží zaujmout a získat. Očekávaný vrcholový zápas mezi Apollo Creedem mě obešel bez většího povšimnutí. Nějak mi tu chybělo napětí. Nejspíš jsem od celého filmu očekávala tu známou hollywoodskou velkolepost, kterou jsme všichni často krmeni. Nebýt znalostí okolo kultu Rockyho a osobnosti Sylvestra Stalloneho, soudila bych, že jde o průměrné a amatérské dílo nějakého neznámého člověka. Jde vidět, že scénář stvořil Sylvester za krátkou dobu a snažil se v něm přiblížit příběh obyčejného, bezvýznamného kluka s dobrým srdcem, co má rád box. Autobiografické rysy se nezapřou. Ale vezmu-li v úvahu, že Rocky je Stalloneova scénáristická prvotina a že dokázal sám stvořit legendární charakter, tak je tento film zvládnut dobře. Jen mi rozhodně nepřipadá, alespoň tento úvodní díl, natolik fenomenální, abych plně sdílela většinový názor v 87% hodnocení. Nejspíš ještě nejsem ve stadiu, abych průměrný snímek hodnotila vysokými body proto, že je to jednoduše kult a Rocky Balboa slavný charakter. Ale možná je právě všechno to amatérství, jednoduchost, obyčejnost a nevelkolepost ve spojení s tehdy neznámým Stallonem a jeho Rockym tím, co ho dělá kultem. Scéna běžícího Rockyho za doprovodou nezapomenutelné ústřední melodie stojí za to a byla mnou asi nejvíce očekávanou pasáží filmu. Nyní, po zhlédnutí celé Rockyho série, připojuji k mému komentáři dodatek. Trochu se stydím za tento svůj komentář, neboť v době, kdy jsem jej psala, jsem ještě nepostřehla, co dělá Rockyho kultem. Nyní však, po všech dílech, již naprosto chápu, v čem tkví jeho kouzlo. A jsem ráda, že díky všem dílům jsem ho mohla postupně poznávat. Zatím svůj komentář ponechám v tomto znění a budu s lehkým studem vzpomínat na mé první shledání s ním, kdy jsem v něm neviděla nic legendárního. Možná, že se najde víc takových, kteří po úvodním dílu budou zklamáni a teprve s nadcházejícími díly začnou Rockymu rozumět. ()

genetique

Je len ťažko uveriteľné, a ten, kto nepozná prvú časť obrovsky slávnej série, by len s malou pravdepodobnosťou povedal, že Stallone si nomináciu na Ocara, ak nie minimálne tú nomináciu, naozaj zaslúžil. Skvelý a originálny film. Krásna je najmä vedľajšia romantická línia, pri ktorej som zo Slyho nechápal. A záver nepotrbuje komentár. 95%. ()

Madison

Nezatracujem Rockyho, v dobe svojho uvedenia musel príbeh o samotárskom outsiderovi, ktorý sa dennodenne pretĺka životom, vyvolať omnoho priaznivejšie ovácie a chápem, že sa stal kultom v oblasti športu. Ale prvá hodina je taká naťahovaná, dlhá a pomalá, že nemôžem ísť s hodnotením vyššie. Budovanie psychologického profilu mu nezazlievam, ale aj to sa dalo skrátiť do prijateľne znesiteľnej dĺžky. Eastwoodov Million Dollar Baby sa mi zdá po stránke vnútorného oboznámenia s postavami omnoho komplexnejší a je tiež z prostredia boxu. Stallone hrá dobre, zrežírované je to citlivo, ale nezdieľam tu nadšené dojmy. ()

StarsFan

Trochu se divím, že tomu Akademie udělila Oscara, i když je pravda, že tenhle film je dnes větší klasikou než řada Oscarových filmů, které mu předcházely nebo přišly až po něm. A to i přesto (nebo proto?), že je to jen obyčejný příběh o muži, kterému se splnil jeho americký sen. Žádné silné dějové zvraty, žádné nadlidské herecké výkony, žádné krásně vizuálné zpracované zápasy, jen přímočarý příběh podaný až lidsky průměrně. Stallone tady nepotřebuje moc hrát, dokonce i jeho problémy s výslovností a minimální mimika kvůli ochrnutí části obličeje se k jeho postavě celkem hodí. I tak si ale nemůžu pomoct, ale před původním Rockym bych dala přednost o jeho 30 let mladšímu kamarádovi Rockymu Balboovi s o 30 let starším Slyem.. ()

Ainy

Tak jsem si po dlouhé době osvěžila tuto kultovní záležitost se Slyem. Netuším proč, co se ve mně změnilo, ale skutečností je, že jsem u sledování usínala nudou. Zvláštní děj, utahaný, primitivní dialogy a drama? no to snad ani ne. Pouliční boxer stále bloumající po městské čtvrti snažíce se sbalit jednu upjatou prodavačku ve Zverimexu nebo se poplácává po rameni s lichvářem, který mu jen tak, čistě z dobroty svého srdce, věnuje 500 babek na trénink. Pouze závěrečný zápas mě probral. Trochu jsem přitom nepochopila jak může někdo bojovat o titul mistra světa v těžké váze, když neprošel různými předkoly a do ringu si skočil jen tak z ulice, ale budiž. Tak vám nevím jestli jsem už zhýčkaná, ale nemůžu hodnotit vysoce jen proto, že je s touhle rolí Sylvester neodmyslitelně spjat. ()

ScreamJay

Ještě pár let před tím, než se na plátna kin dostal Scorseseho Zuřící býk, který sklidil řadu uznání, natočil nikterak známý režisér neméně pozoruhodné dílo. Tvůrci přišli s postavou otrhaného ztroskotance, muže jenž rezignoval na své velké sny a spokojil se s přežíváním v chudé čtvrti, v obyčejném bytě. Muže zamilovaného do obyčejné dívky, nijak zvlášť krásné. Člověka žijícího ze dne na den, beroucího vše co se naskytne, jen aby si přivydělal pár babek navíc. Jestli někdo kritizoval herectví Sylvestra Stallonea, že je toporně prkenné, pak tady jej tedy dovedl k téměř naprosté dokonalosti. Ta jeho těžkopádná mluva, jak v originále pak i v dabingu, tak ta k postavě a jejímu charakteru naprosto pasuje a pomáhá jí dotvářet. Zpočátku se celé vyprávění táhne v takovém syrovém duchu, prostý styl záběrů, dialogy ve scénáři, taková ta gangsterská atmosféra mafiánských filmů z prostředí New Yorku. A tam kdesi na pozadí hoří malý plamínek milostného vztahu dvou hlavních postav. Člověk by při sledování řekl, že ty dobrácký řeči, ta možná až příliš zdůrazňovaná dobrácká povaha budou v kontrastu vůči svalnaté muskulatuře působit neopravdově, ale to je chyba lávky. Tohle všechno je navíc doplněné o tóny nezaměnitelného hudebního doprovodu z tvůrčí dílny Billa Contiho. V druhé polovině se už konečně přes tu nebetyčnou skromnost, kupu řečí v silném duchu amerikanismu a výměně názorů přechází do zlomové fáze, fáze o té síle vůle, vytrvalosti a chuti něčeho dosáhnout. V rozšmajdaných keckách a špinavé teplákovce se začíná dotvářet nejen oscarové sportovní drama, ale taktéž přímočarý a citlivý pohled na člověka, jeho duši a sny. No a v samotném ringu se pak zrodilo průkopnické spojení zmiňované síly vůle s potoky krve, kterého se v pozdějších letech chytila kupa béčkových akčních filmů s Van Dammem a jemu podobnými. Stallone napsal poměrně slušný scénář, kterým dostatečně prokázal svou tvůrčí všestrannost. Ten nepříliš známý režisér John G. Avildsen film zručně ukočíroval a pozlacená soška rozhodně není v nesprávných rukou. O to víc zamrzí, že to v současnosti dopracoval k těm už jednou přemílaným béčkovým filmům. Krom režie byl zlatou soškou oceněn i celý film a střih, jenž právě napomohl k té silné emotivní atmosféře. Kamera nebyla a ani nemohla být nijak dynamická, dokonce ani v ringu samotném, ale přesto se o tu atmosféru zasloužil kameraman James Crabe v míře nemalé. Talia Shire zůstala pouze u nominace, ale nelze jí upřít, že byla Stallonemu rovnocennou partnerkou, stejně jako výběr jeho velkého soupeře v podání Carla Weatherse. Oba si své role navíc zopakovali v dalších dílech. Co na závěr? Je tohle už legendární záležitost? To ukáže doba, ale tenhle film krom již trocha sentimentálního vlivu zametl cestičku mnohým lepším či horším pokračovatelům v celkem populárním oboru sportovního dramatu. Proto nemohu jinak než za 5. ()

Arachneuss

Oskarové drama nejvyšší kvality, ve kterém si Stallone zahrál sám sebe - outsidera, jenž moc chytrosti nepobral, který si na živobytí vydělává těma nejnižšíma způsobama a nakonec i on zažije svůj "Americký sen", který výjmečně není kýčovitý, ale zahřeje na srdci a pohladí mysl. ()

kitano

Od tohto filmu som cakal vselico, ale urcite nie jedno z mojich najvacsich filmovych prekvapeni. Nieje to len pribeh o bezvyznamnom boxerovi, ktory dostane sancu bojovat so sampionom, je to aj citliva ludska drama, naviac okorenena prijemnym humorom. Tak som pred tym rozmyslal...hmm...Rocky ziskal oskara, to asi len koli tomu ze to bolo na tu dobu nieco nove. Ale omyl. Ten film si naozaj oskara zasluzil. A omnoho viac ako ine novsie filmy. Ak by som mohol film porovnat napr. s takou Tazkou vahou (Ron Howard) - tento film rockyho vykrada avsak aj napriek tomu ako velmi sa snazi byt ludsky a dojimavy (neberuc ohlad nato ze je natoceny podla skutocnej udalosti), ani zdaleka nedosahuje ludskost ktorou obvplyva Rocky. Co plati o samotnom Balboovi, plati aj o tomto filme. Ma velke srdce. (Ani neviem preco som mal Staloneho od malicka zaradeneho v rovnakej skatuli s hercom-nehercom Schwarzenegrom. On je totizto prekvapivo slusny herec....) (10/10) ()

Kaka

V jednoduchosti je síla. Naprosto neznámý Stallone zabodoval famózně napsaným scénářem, kde jeden šikovný dialog střídá druhý a vše ještě obohatil tím tolik odsuzovaným prkenným herectvím, ale řekněme si to na rovinu. Dokázali bychom si pod jménem Rocky vybavit někoho jiného? Amerika 70.let je vpravdě nadčasová. ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers