Neúspešný tridsaťročný boxer Rocky Balboa (Sylvester Stallone) pracuje ako výberca dlhov pre úžerníkov, boxuje v pouličných zápasoch a neúspešne sa dvorí Adrian (Talia Shire) - plachej predavačke v obchode so zvieratami. V čase, keď Rockyho vyhodí tréner z telocvične, pretože si myslí, že ako boxer premrhal svoj talent, sa vo Philadelphii konajú prípravy na boj o titul majstra sveta v ťažkej váhe. Keďže vyzývateľ zápasu sa zranil a nemôže nastúpiť, obhajca titulu Apollo Creed (Carl Weathers) vyhlási, že bude boxovať s ktorýmkoľvek pouličným boxerom, aby dokázal, že Amerika je krajinou, kde má každý šancu uspieť. A vyberie si Rockyho, ale len preto, že sa mu páči jeho prezývka Taliansky žrebec, čo sľubuje dobrú publicitu. Začína sa neľútostný tréning, ktorým sa Rocky postupne dostáva do fyzickej aj psychickej kondície a zápas, ktorý mal byť len show ako pre divákov, tak aj pre Apolla, sa môže začať. (TV Markíza)

Kusik

Není to jen obyčejný film ze světa boxu. Stallone si napsal roli, která o něm vypovídá víc než by možná chtěl, ale kouzlo toho charakteru člověka, to je jak když to napsal a zahrál nějaký antický mistr dramatu. Není to nic světového, ale stalo se to světovým snímkem a to právem. ()

Morlok

Hodně let jsem zkouknutí tohohle filmu odkládala, protože mi námět přišel příliš laciný. Nakonec ale musím uznat, že má svoje kouzlo. I přes tu "lacinou jednoduchost" a předvídatelnost je prostě něčím poutavý a takový přátelský. Prostě se z toho nakonec vyklubal docela příjemný motivační film a snad jsem si i, pro mě jinak ne příliš oceňovaného, Stallona v téhle roli oblíbila. :) ()

GreatestFan

Film jsem měl donedávna i v mých top 10, ale nahradil jsem si to ?echanickým Pomerančem nebo Requiemem za Sen. Film mě napoprvé tolik nebral, jako až na podruhé, když se mi na něm to co se mi nelíbilo předtím líbilo potom, tenhle je ze všech dílů nejkrásnější, nejpromakanější režií, hereckými výkony a vůbec. Škoda akorát, že zrovna v nejlepším filmu musel Rocky prohrát. A samosebou dokonalé drama na Stalloneho. // ZAJÍMAVOSTI: Když Rocky (Sylvester Stallone) boxuje na jatkách, boxuje obyčejně, ne svou ''jižní tlapou.'' // Chyba ve filmu: Rockyho (Sylvester Stallone) byt je číslo 2. Číslice 2 pak ve scéně, kdy otevře Mickovi (Burgess Meredith), zmizí. // Chyba ve filmu: Při velkém zápasu se Rockymu (Sylvester Stallone) vrch šortek jednou převrátí naruby. // Chyba ve filmu: Po zápase jde Apollův (Carl Weathers) manažer k boxerovi, v záběru z větší vzdálenosti je však patrné, jak přeskakuje lano ringu. // Chyba ve filmu: Ve scéně, kdy je Adrian (Talia Shire) je v Rockyho (Sylvester Stallone) bytě, má u vchodu Rocky rukavice bez prstů, které poté zmizí. // Chyba ve filmu: Začátek příběhu začíná v jižní Philadelphii, kde je viditelný vlak. V jižní Philadelphii však nejsou žádné tratě. // Rockyho (Sylvester Stallone) hláška ''Hey Adrian!'' byla Americkým filmovým institutem zvolena 80. nejlepší filmovou hláškou. // V roce 2007 byl snímek Americkým filmovým institutem zvolen 57. nejlepším filmem. // Film byl Americkým filmovým institutem zvolen 2. nejlepším sportovním filmem všech dob. // Hláška ''Hey Adrian!'' byla časopisem Premiere zvolena 9. nejlepší filmovou hláškou. // Sylvester Stallone napsal první verzi scénáře za 3 dny. // Adrianino (Talia Shire) příjmení bylo původně Klein. // Marianino ''screw you creepo" bylo původně "fuck you creepo", ale bylo to zmírněno, aby film mohl dostat rating PG. // Jatka Shamrock Meats se původně jmenovala Eastern Packing. // Rukavice ve velkém zápase se jmenují ''Casanovas'', které byly v USA ilegální. // Rockyho (Sylvester Stallone) skutečné jméno je Robert. // Rockyho (Sylvester Stallone) želvy se jmenují Cuff a Link. // Americký filmový institut zvolil film 4. nejinspirativnějším filmem všech dob. // Adrianino (Talia Shire) a Paulieho (Burt Young) příjmení ''Pennino'' měl dědeček Talie Shire Francesco. // Sylvester Stallone chtěl, aby Paulieho (Burt Young) původně hrál Harvey Keitel. // Při natáčení jogu v ulicích Philadelphie si Sylvester Stallone natáhl několik šlach. // Poranění prstu Rockyho (Sylvester Stallone), které vypadá jako zlomený prst, je skutečné zranění Stallona z fotbalu. // Role Mickeyho (Burgess Meredith) byla nabídnuta Lee Strasbergovi. // Role Adrian (Talia Shire) byla původně nabídnuta Carrie Scodgress. // Role Apolla (Carl Weathers) byla nabídnuta skutečnému boxerovi Kennymu Nortonovi. // Rozpočet byl tak nízký, že Burgess Meredith a Carl Weathers sdíleli jednu malou šatnu. // Do role Adrian (Talia Shire) byla zvažována také zpěvačka Cher. // ''Paulie'' (Burt Young) měl být původně židovská matka Adrian (Talia Shire), ale nakonec se z ní ''vyklubal'' italský bratr. // Pes Butkus byl ve skutečnosti skutečný pes Sylvestera Stallona. // Jedná se o jediný film v sérii, který neobsahuje bojové scény i zpomaleně. // V původním scénáři měl Gazzův (Joe Spinell) bodyguard (Joe Sorbello) vsadit 3 000 amerických dolarů na Rockyho (Sylvester Stallone). // viděno 2X () (menej) (viac)

Santino7

Životná filmová rola Sylvestera Stalloneho. Kultový snímok o splnení amerického sna, asi tak nejak by sa dal popísať Rocky, najznámejší film z prostredia boxérskeho ringu. Príbeh o neznámom a nevýraznom boxérovi z Filadelfie, ktorý čisto náhodou dostane šancu boxovať s obhajcom titulu Apollom Creedom. Rocky Balboa - premrhaný talent, veľký outsider, italský žřebec - volajte ho ako chcete, dostane šancu postaviť sa dosiaľ neporazenému svetovému šampiónovi. Čaká ho však dlhá cesta, musí podísť tvrdý tréning, rozhodne žiadna prechádza ružovou záhradou. A popritom všetkom stretáva svoju osudovú lásku. Tento film je proste klasika, ktorú pozná takmer každý. Pevne verím, že si obľúbite všetky kľúčové postavy - Rocky, Mickey, Paulie, Adrian či dokonca aj Apollo - tí všetci sú proste nezabudnuteľní. Prvý diel série vám pravdepodobne prirastie k srdcu, hoci je v podstate veľmi jednoduchý. Jeho čaro spočíva v tom, ako dokáže človeka motivovať, nakopnúť. 100% ()

kritiklon

I když sportovní dramata většinou nejsou tím pravým ořechovým pro mě, tak musím uznat že Rocky skvěle graduje a já se nemohl dočkat až Apolla Creeda roznese "Italský hřebec" na kopytech. 4* za 81% ()

filipvrbik

Jasně nejlepší sportovní film všech dob. Bývalý boxer Rocky dostane šanci utkat se s mistrem světa Apollo Creedem a zjistí se,že není tak úplně bez šancí.....Sylvester válí- "Adriano miluju Tě" (teď nevím jestli to nebylo ve dvojce :-D)...98% a kupodivu to fakt dostalo Oscara za nejlepší film (viděno mockrát) ()

Emo-haunter

Tak už i já jsem se konečně rozhodl, že si pustím tuto nesmrtelnou klasiku, kterou jsem asi nikdy neviděl pořádně celou. Nicméně můj plán je nyní následující - shlédnout kompletní sérii těchto filmů s boxerem Rockym. První film mě určitě příjemně potěšil. Sportovně-motivační drama o muži, který se rozhodne využít šance, kterou mu život nabídl. Stallone hraje Rockyho skvěle, jeho typická chůze a hlášky z něj činí velmi originální postavu. A k tomu všemu dobré myšlenky a dobré zobrazení psychologie protagonisty i jeho blízkých "obyčejných" lidí. Už teď se moc těším na další epizody :) 7,8/10 ()

Klajnik

Viděl jsem v dětství, ale fanoušek se ze mě nestal. Nyní to ve svých 22 letech rewatchnul a překvapilo mě, že je to vlastně dobrý film. Díky bohu to není nikterak vyčpělé, povrchní a schématické, jak jsem se obával. Stojí to na postavách a samotný Rocky je kluk s dobrym srdcem, kterej sice není moc chytrej, ale dostane šanci ukázat, že v něm něco je. Funkční film i na dnešní poměry. ()

MacGyver

Sly stvoril legendu - Rocky mu sadol ako päsť na čeľusť:) Príbeh pána ,,nikoho", ktorý vďaka tvrdému tréningu, nezlomnému duchu a troche šťastia takmer porazil boxerského šampióna MUSÍ chytiť za srdce. Pravý americký sen a jedna z filmových klasík... P. S. Kto by nepoznal notoricky známu hudbu Billa Contiho, ten si zaslúži pravý direkt:) ()

jilda

Musím říct, že se mi líbil víc než zuřící býk.Boxerské filmy moc nemusím, ale Stallone se na boxera s vymláceným mozkem hodí víc, než kdokoli jiný. A zahrál ho nádherně. ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers