Neúspešný tridsaťročný boxer Rocky Balboa (Sylvester Stallone) pracuje ako výberca dlhov pre úžerníkov, boxuje v pouličných zápasoch a neúspešne sa dvorí Adrian (Talia Shire) - plachej predavačke v obchode so zvieratami. V čase, keď Rockyho vyhodí tréner z telocvične, pretože si myslí, že ako boxer premrhal svoj talent, sa vo Philadelphii konajú prípravy na boj o titul majstra sveta v ťažkej váhe. Keďže vyzývateľ zápasu sa zranil a nemôže nastúpiť, obhajca titulu Apollo Creed (Carl Weathers) vyhlási, že bude boxovať s ktorýmkoľvek pouličným boxerom, aby dokázal, že Amerika je krajinou, kde má každý šancu uspieť. A vyberie si Rockyho, ale len preto, že sa mu páči jeho prezývka Taliansky žrebec, čo sľubuje dobrú publicitu. Začína sa neľútostný tréning, ktorým sa Rocky postupne dostáva do fyzickej aj psychickej kondície a zápas, ktorý mal byť len show ako pre divákov, tak aj pre Apolla, sa môže začať. (TV Markíza)

David.Darco

Americký sen po boxsersku, vychádzajúci z Americkej reality. Nesmierne motivujúci, pozitívny film, snáď prvý boxerský film, ktorý som videl, s boxerom-nie príliš inteligentným buranom. Čo v podstate môže byť verný obraz mnohých "rádoby boxerov" ... Za mňa veľmi podarené, zaujímavo napísané a zachytené čudné postavy v bežných i výnimočných situáciách hľadajúce svoje miesto v tomto svete. 4* ()

Motinski

Skromný začiatok silnej značky, kde viac ako o obyčajnom filme o boxe môžme hovoriť o príbehu hlavnej postavy a jej predieraním sa životom. Najumiernenejší diel zo série, bez nejakých veľkolepých scén z ringu ktoré by ste si pamätali dlhú dobu, ale veľmi zručne natočený, stojací hlavne na atmosfére a hereckých výkonoch, vyrozprávaný s ľahkosťou ale aj dostatočnou vážnosťou tam kde ju treba. ()

adams89

Když by se mě někdo zeptal na jakýkoliv kultovní film, mezi prvními by mě určitě napadl Rocky. Příběh napůl odepsaného outsidera, co dostane životní šanci a zvítězí sám nad sebou, si získal fanoušky po celém světě jako málokdo před ním. I sám Stallone má s touto postavou lecos společného, vždyť než film natočil, také byl neznámá nula. Z nuly se ale přes noc stala herecká modla osmdesátých a devadesátých let a z filmu jeden z nejuspěšnějších snímků toho roku. Zpočátku děj staví hodně na romantice - Rockyho postupné sbližování s nesmělou Adrian má i po těch letech pořád své kouzlo. Je to ale nic vedle tréninku na životní zápas a samotného boxerského klání. Když Rocky za doprovodu dnes již legendární skladby Billa Contiho vybíhává schody philadelphského muzea nebo usilovně trénuje v tělocvičně, vždy si říkám: "Chtěl bych být jako on!". Stallone z Italského hřebce učinil nesmrtelnou postavu a já jsem mu za to nevýslovně vděčný!90% ()

Jizni Tlapa

Zaplať pánbůh,že si Sly prosadil obsazeni do hlavni role!! Mohl by ho hrát někdo jiný,ale nikdy by se z Rockyho nestalo to,čím je nyní.Americkou kultovkou, která se žene za svým snem hlava nehlava. Příběh jednoduchého, mladého, "levorukého" a nenadaného boxera, který to však umí doboxovat srdcem ukazuje lásku, touhu, americký sen, bolest a chuť dotáhnout to do konce za každou cenu. Skvělé výkony Pauliho , Mickyho a Apolla ve vedlejších rolích tomu dodávají šmak, který podtrhuje vynikající soundtrack a přál bych si,aby výkon Jižní Tlapy dokázal Stallone ještě někdy překonat!! Upozornění:Rockyho sledujte v originálu nebo s prvním (a to doporučuji) dabingem Pavla Rímského!!!! Kompletní sága Rockyho se v TV totiž objevila ve dvou verzích dabingu, které se zásadně liší a mohou tak velmi ovlivnit výsledný efekt, kdy druhá , pozdější verze Rockyho opravdu "sráží na kolena" ()

Honzíno

Nechápu, jak toto amatérské video mohlo shrábnout tři oskary. Herci jsou průměrní, kolikrát se nám ukáže mikrofon v záběru a samotný obraz je nesčetněkrát lemován jakoby objektivem kamery. Výsledek zachraňuje pár režijních vychytávek (televize, trénink), vynikající hudba a skutečnost, že ono amatérské video je někdy celkem zábavné a dokáže sem tam probudit i emoce. Jenže závěrečných 15 vteřin je vyloženě zbytečných, k smíchu a koleduje si o Rockyho pověstnou pěst. Pro mě je to rána vedle a velké nepochopení světového kultu. 50-60% ()

kumpi

Nesmírně inspirativní film, který si vždy pustím před nějakou moji vrcholovou soutěží :))....Stallone si zde získal své druhé jméno po skvělém výkonu boxerského "primitiva", který má ovšem srdce na správné straně! ()

skrblik007

Legendární film! Stallone vytěžil 110%. Scény, jak Rocky trénuje se mi vryly navždy do paměti. Soundtrack je také legendární. To z hlavy už nikdy nedostanete :-). Nemůžu jinak než 5*. ()

DJ Rocco iNc

Tak tento film mi vyrazil dych. Počas celého filmu som bol v napätí a po konci filmu, ver či neverte, som dostal chuť ísť do posilňovne a začať na sebe makať. Je to veľmi inšpirujúci film a poukazuje na to, že nič nie je nemožné. ()

Gothar

Hm, takže Rocky bol podľa poroty Oscarov lepší ako Taxikár? Netuším prečo... Prvá hodina Rockyho je jedna veľká nuda, potom už naberie tempo a už sa prejavia aj herecké výkony. Bohužiaľ je to veľmi predvídateľné a od polovice všetko smeruje k jasnému záveru. 30 % za Stalloneho výkon a hudbu ()

Tyny

Film mého dětství, který je velkou peckou i dnes. Krásné zpracování, nostalgie a jediná Stallonova role, kde mi nevadí. ()

Johnny.ARN

Tak tu majú základ všetky športové klišé, romantické drámy a neviem čo ešte. Prirodzené, trochu ťažkopádne ale niečo, čo sa už dnes nevidí. Legenda. 5 z 5 ()

Ryuuhei

Určitě si nemyslím, že jeden z nejlepších filmů, zvlášť ne v dnešní době. Scénář není kdovíjak silný. Zkrátka sledujeme život chlápka, který se z chuďase jen silou náhody stane senzací a postaví se šampionovi v boxu. Nic víc, nic míň. Ikonická tréninková montáž zde zabírá možná padesátinu snímku a závěrečný souboj má šťávu. Zbytek je celkem průměrné drama s průměrnými dialogy i postavami. Na jedno zhlédnutí fajn. ()

Mrkvič

Vždycky si říkám, zda u Rockyho nezměnit na 5 hvězdiček. Jenže těch ukecaných scén, které mi přijdou v podání Rockyho až neuvěřitelně naivní a pitomé a přes to ambiciózní, je hrozně moc. Klipové pojetí scén tréninku a zápasu, které předurčilo podobu i dalším dílům, je parádní. No a prostě úžasný je i příběh outsidera z ulice, který se utká se současným mistrem světa. ()

Jazzzz

JHak někteří z těch, kteří psali komentáře, jsem vyvodil, že někteří nechápou smysl filmu Rocky. Absolutně nejde o závěrečný boj. Copak někdy koukáte na film s tím, že se těšíte jen na konečnou bitvu? NE! Jde o to si film užít. Musí mít nějaký smysl. Rockyho nelze brát jako nezávyslé díly. Celé čtyři díly (5 díl je omyl) jsou o vývoji člověka, který se z naprostého bahna, dokázal vypracovat díky takové hlouposti, jako je tvrdá hlava, tvrdá rána, a tvrdá vůle. v prvním díle je postava Rockyho obtloustlým exemplářem znuděného američana, kterou nemohl ztvárnit lépe nikdo jiný než Sylvester Stallone, který byl v době natáčení filmu asi na takové mentální úrovni jako postava Rocky. Jako malý kluk jsem viděl Rockyho snad stokrát a nyní se na něj občas také rád podívám. ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers